PDA

Pogledaj Punu Verziju : Uspavljivanje



kojica
25-09-2011, 15:46
Kako uspavljujete decu ili kako ste ih uspavljivali?

Najsmešnije uspavljivanje je sa Anđelicinom bebom. Ta ručka grisinicu i zaspi. :haha:

Videla sam i jednog slučaja koji zaspi u igri, sedeći. Ili stoji, a glavu nasloni na krevet
i spava. Na jednoj svadbi je legao na escajg i spavao. Posle je dva sata nosio
otisak kašike na licu.

Moji su bili mnogo jednostavni. Legnu i spavaju. Nema ljuljanja, nema prevara nikakvih..
baš su bili dosadni.. :aha:

причалица
25-09-2011, 16:47
naša deca su spavala baš super.
kad su bile baš bebe, onda sam ih prvo kupala, pa dojila, pa uspavljivala...a kad su malo poodrasle, onda je bila prvo večerica, pa kupanje pa spavanje.
dok sam ih dojila, nosala sam ih i pevušila....više zbog sebe, da osetim taj bebeći miris i mir koji me je činio srećnom do srži...a kad su počele da pričaju, bila sam sa njima u sobi i čitala im - tu negde do 3. osnovne....
a onda su, jednostavno, počele same nešto da ćućore i da posle zaspu. nisam im u tom smislu višeb bila potrebna.

ribizla
25-09-2011, 16:50
Djurdja i Nikolina..
pa okupamo ih, presvuchemo.. malo se izigramo i nahranimo.. i porucaju flashicu, podrignu i onda im stavim lazu i polako ih ushushkam uz sebe.. i kad zaspe pole 15 minuta samo ih spustim u krevetac. :aha:
retki su momenti kod moramo da se nosamo, i pricamo i ljuljamo.. do iznemoglosti... :aha:
ali ima ih..

kojica
03-11-2011, 14:13
Sa ovim starijim sam bila u bolnici kada je imao 6 meseci. Uveče sve mame po
hodnicima ljuljaju, pevaju.. suze im na oči od umora, al šta će.. a ja sedim u
trpezariji i uživam.. :tibi: pa kad me pitaju gde ti je dete, a ja kažem ''eno ga
spava'' oću da puknem od ponosa.. :haha:

Kada im je bilo potrebno da budu u rukama, bili su. I nije me bilo briga što
svi oko mene vrište da ću ih navići na ruke. Kad im je bilo dobro, nisu tražili
da ih držim.

Sarmica
03-11-2011, 14:26
Kako uspavljujete decu ili kako ste ih uspavljivali?

Najsmešnije uspavljivanje je sa Anđelicinom bebom. Ta ručka grisinicu i zaspi. :haha:

Videla sam i jednog slučaja koji zaspi u igri, sedeći. Ili stoji, a glavu nasloni na krevet
i spava. Na jednoj svadbi je legao na escajg i spavao. Posle je dva sata nosio
otisak kašike na licu.

Moji su bili mnogo jednostavni. Legnu i spavaju. Nema ljuljanja, nema prevara nikakvih..
baš su bili dosadni.. :aha:

:raz_114: kasmo bile male,moja drugarica zaspi na slavi između supe i pečenja,onako za stolom:lol:...čim ne obraćaš pažnju na nju dva minuta,gotova:pada:

A najviše mi se sviđa kako sestra od ujaka...obe ćerke imaju svoje sobe,i od malena okupa ih i u krevetac...plači moli kolko oćeš...i sad ova mladja,kad joj se spava pokupi svoje rekvizite za spavanje,laku noć mama,i pravac soba,kakvo ljuljanje kakvi bakrači:aha:

kojica
03-11-2011, 14:31
Ne znam što neka deca ne vole da spavaju. Ova Anđelicina, čim pridrema,
provali da će zaspati i odmah skače na noge lagane i kreće da brblja. Tako
su i stigle do grisinice. Ne zna jadna kako da je prevari. :qq:

Sandokan
03-11-2011, 14:51
Zamračiš sve ....
2-3 bajke (crvenkapa, snežana i sedam patuljaka i sl....)
a onda do iznemoglosti ...

http://www.youtube.com/watch?v=6XTVtPKsqmM
i još ponešto ... uzmeš samo lepo ogradiš krevet i onda nije bitno kuj će prvi da zaspe .... verovatno je simultano :lol: .... dnevno uspavljivanje je trauma za sebe :qq:

mihaela
03-11-2011, 15:19
A tek uspavljivanje :pada:
Od početka sam je naučila da joj pustim muziku,i stavim na rame i ljuljaj,ljuljaj,nosaj...sve dok ne zaspi.
Sa jedno 10 mjeseci već nisam mogla da je nosam,pa sam uzela kolica,unijela ih u kuću,opet pustim muziku,i vozam je dok ne zaspi.Tako je i danas.
Rijetko kad zaspi dok doji,i to kad se desi,tad sam najsrećnija.

Sarmica
23-05-2015, 11:01
ležu i spavaju:neznam:
ja ne nunuškam, fala lepo:novine: