PDA

Pogledaj Punu Verziju : U raljama nosoroga...



rile_nezni_oblak
26-09-2011, 16:52
jel ste imali nekad situaciju da vam neko konstantno nabija osecaj krivice? prijatelji, porodica, ljubavni saputnik...nebitno... za sve njihove neuspehe, nesposobnost, prevelika ocekivanja...da uvek nekako vi budete krivi sto te osobe nisu uspele da urade bilo sta? kako se uopste izvuci iz te price? kako prepoznati takvu osobu? zbog cega to ljudi rade?

rile_nezni_oblak
26-09-2011, 16:52
to se desilo jednom mom prijatelju... :(

kojica
26-09-2011, 16:56
I moja prijateljica ima takav problem.. :sad:

Adio
27-09-2011, 00:53
rade zbog svog nesamopouzdanja i opravdanja. kako se otarasiti? samo se okrenes i :cao:

DaDole
27-09-2011, 12:37
ljudi vole da vlastitu krivicu i odgovornost prebace na druge..i to je česta pojava,pred sobom im bude lakše..a najlakše je pružiti prstom na nekoga ,nažalost..
sa takvim ljudimaje najblje na ignore,ali ukoliko su dio našeg života,prijatelji,porodica ili partner onda je to teško..bila sam u takvim situacijama kad nisam znala dali vše zaboli nepravda :sandokan: koju sam osjećala ili moja spoznaja da neko oj,dio mog života ne vidi,ne čuje,ne misli..
najgore je tad pokušati braniti se i argumentovati kako nismo mi krivi jer je nešto pošlo po zlu..treba sagovorniku omogućiti da iz sebe izbaci sav bijes i svu negativnu energiju i sačekati da počne da razmišlja o svom dijelu krivice..dati mu vremena ,a ne "pametovati" i ubjeđivati ga u nešto u što ne vjeruje..svako kom je stalo do onog drugog zapitaće se: "A možda ipak ima nešto moje krivice" :hm:
ako to pak ne učini..nije vrijedan čak ni ovog posta..

mihaela
27-09-2011, 12:50
Teško je živjeti sa nekim ko je takav,skoro pa nemoguće.Bar ja nisam mogla.Vječiti pritisak da sve može i mora bolje,šta god se učini to ne valja...
Lijepo je rekla Dirkasta da takve ljude treba ignorisati,ali je problem ako sa takvim ljudima živimo.Imala sam jednog takvog,većini ovdje je i poznato da smo se razveli.
Mislim da su takvi ljudi do zla Boga sebični,da sebe stavljaju u prvi plan,i niko im nije ravan.Po njihovom mišljenju,naravno.

DaDole
27-09-2011, 12:53
Zanimljivo je da su takvi ljudi većinom bahati i egocentrici..imaju gordost a zovu ga ponosom..isključivi su i traže da mi budemo magarci koji vuku tuđe vreće..

ribizla
27-09-2011, 14:39
sta se cimate.. ja sam uvek kriva za sve.. slobodno me okrivite.. :aha: navikla ja vec.. :aha: pa eto.. ako nemate na koga.. mozete u mene da uperite prs' .

DaDole
28-09-2011, 11:21
o čemu ti to ribizlo:)

Cruz
08-04-2012, 08:07
ljudi vole da vlastitu krivicu i odgovornost prebace na druge..i to je česta pojava,pred sobom im bude lakše..a najlakše je pružiti prstom na nekoga ,nažalost..
sa takvim ljudimaje najblje na ignore,ali ukoliko su dio našeg života,prijatelji,porodica ili partner onda je to teško..bila sam u takvim situacijama kad nisam znala dali vše zaboli nepravda :sandokan: koju sam osjećala ili moja spoznaja da neko oj,dio mog života ne vidi,ne čuje,ne misli..
najgore je tad pokušati braniti se i argumentovati kako nismo mi krivi jer je nešto pošlo po zlu..treba sagovorniku omogućiti da iz sebe izbaci sav bijes i svu negativnu energiju i sačekati da počne da razmišlja o svom dijelu krivice..dati mu vremena ,a ne "pametovati" i ubjeđivati ga u nešto u što ne vjeruje..svako kom je stalo do onog drugog zapitaće se: "A možda ipak ima nešto moje krivice" :hm:
ako to pak ne učini..nije vrijedan čak ni ovog posta..

slazem se, ne bih imala sta da dodam...

Sagacity
08-04-2012, 11:04
jel ste imali nekad situaciju da vam neko konstantno nabija osecaj krivice? prijatelji, porodica, ljubavni saputnik...nebitno... za sve njihove neuspehe, nesposobnost, prevelika ocekivanja...da uvek nekako vi budete krivi sto te osobe nisu uspele da urade bilo sta? kako se uopste izvuci iz te price? kako prepoznati takvu osobu? zbog cega to ljudi rade?
Ne, nije mi se desilo. U principu takve osobe ne prolaze kod mene. Svako je kriv za svoje postupke. Ako nešto nisam uspela, to je zato što sam sama kriva ili što sam sama nešto dozvolila, a ne zato što me je neko drugi kočio i nametao, pa me je na taj način blokirao.

Inače, poznajem osobu koja svoju krivicu nikada ne priznaje. Za sve što ne uradi kako treba, uvek je neko drugi kriv, ali toj osobi je već odavno dato do znanja da smo je ukapirali..i da je to njen lični moto...''krivac za moje postupke je neko drugi''...