PDA

Pogledaj Punu Verziju : Popis stanovništva 2011



Nežnicah
29-09-2011, 11:07
Hoćete li otvoriti vrata svog doma popisivaču? Da li ste spremni da odgovarate na 30ak pitanja koja idu do detalja, tipa :

Imate li nužnik sa vodokotlićem?

Da li ste podstanar, sa ugovorom, bez ugovora?

Da li je stan u kome živite vaša privatna svojina?

Koliko ste živorođene dece rodili bez obzira da li su u životu i dalje? (ovo je pitanje samo za žene)

Kome su od koristi takve informacije? Kakve veze ima to sa bilo čim? Povređuju li se tu ljudska prava i slobode?

Kažu da su svi građani dužni da puste popisivača u svoj dom i odgovore na pitanja. Ali da se može desiti i da nas odbiju.
Nama na obuci su rekli da ukoliko neko odbija da učestvuje u popisu, odmah pozovemo opštinskog instruktora i da će on preuzeti dalje korake.


Plašim se da će biti jako neprijatnih situacija na terenu :hm:

Šta vi mislite o svemu ovome? Podaci će poslužiti za još nešto ili samo za statistiku?

Sandokan
29-09-2011, 11:20
Izgleda da smo obavezni da se popišemo :aha: tako bar piše u Zakonu, a sa druge strane ja ovde kao pravnik amater ne vidim kako ću biti kažnjen ako ne otvorim vrata, a pravim se da pismeno obaveštenje koje mi ostave nisam dobio :hm:

Дужности лица која се пописују у погледу давања података
Члан 27.
Лице обухваћено пописом дужно је да да податке који се од њега траже пописом и да на сва питања у пописним обрасцима да тачне и потпуне одговоре.
Податке о одсутним члановима домаћинства даје члан домаћинства коме су подаци највише познати, а о деци млађој од петнаест година податке даје родитељ, усвојитељ или старатељ.
Лице обухваћено пописом није дужно да се изјашњава о националној припадности и вероисповести, а пописни образац мора да садржи поуку о томе.
У пописном обрасцу за питање о националној припадности и матерњем језику предвиђен је одговор отвореног типа.
Писмено обавештење одсутним лицима у време доласка пописивача
Члан 28.
Ако пописивач у време пописа не затекне у стану лице обухваћено пописом, а податке не може да прикупи на начин предвиђен у члану 27. овог закона, оставиће писмено обавештење да је то лице дужно да се најкасније до 15. априла 2011. године јави надлежном органу ради давања података у вези с пописом.
V. КАЗНЕНЕ ОДРЕДБЕ
Члан 29.
Новчаном казном од 20.000 до 50.000 динара казниће се за прекршај физичко лице обухваћено пописом или лице које је обавезно да да податке о одсутним члановима домаћинства, односно родитељ, усвојитељ или старатељ за дете млађе од петнаест година ако одбије да одговори на питања у пописним обрасцима или да нетачне и непотпуне одговоре (члан 27. ст. 1. и 2).

Nežnicah
29-09-2011, 11:31
Meni se ovo ni malo ne svidja. Cak sta vise, zastrasujuce mi je da me neko primorava na tako nesto.

ribizla
29-09-2011, 12:53
jedne godine dolazili oni i tako.. i ja bila kuci sama.. i sad .. zovnem matorog koji je bio na poslu i kazem sta i kako... on meni kaze sve sto pita kazi nemamo :haha:
i ja tako.. kaze zena imate li spoljne stepenice.. ja kazem nemamo.. a zena sedi u dvorishtu i gleda u njih.. ja kazem nemamo.. i ona pise da nemamo :haha:
mislim pitanjaaa su takooo glupaa da ja ne mogu da vam opisem :facepalm:
i ne znam sta popisuju oni te stvari?
koliko televizora imate? kupatila? kompjutera?
sta bre?
pravis li ti popis stanovnishta? ili popis inventara u kuci?! mis'immm :aha:

mare
29-09-2011, 14:01
Nećemo im otvoriti vrata, kratko i jasno

причалица
30-09-2011, 21:55
oću, šta me briga.
što da ne kažem državi ono što je zanima....u krajnjj liniji, plaćam popisivače, pa bar da vidim zašto. nemam šta da krijem, mislim da statistika nije loša nauka (iako je najčešće pogrešna :lol:) i što sad da ne odgovorim na ono što me pitaju ...ne vidim razlog da ih odbijem.

kojica
30-09-2011, 21:59
Pa neka nas popišu.. kad već ne znaju ništa o nama, će da im kažemo.. :sad:

причалица
30-09-2011, 22:01
mene poslednji put da li imam zemljište u vlasništvu....kažem ''ovo u saksijama ako se računa, eto to imam''....a bio fin dečko, taj popisivač, pa se nasmejao.

Nežnicah
30-09-2011, 22:07
Ja jesam popisivac i rado ne bih odgovarala na sva ta debilna pitanja... uostalom cucete i sami sta ce vas pitati, samo se nemojte brecati na popisivace, nisu oni sastavljali pitanja :raz_068: Po meni pitanja zalaze preduboko u zivot pojedinca.

kojica
30-09-2011, 22:11
Ma da.. nekom zalaze preduboko u život, a neko ne mora ni da ima ličnu kartu..
u svakoj ''kući'' popišu istu gomilu musave dece.. :sad:

причалица
30-09-2011, 22:13
ma neka rade kako im je na savesti....posao se obaviti mora, a što se mora - nije teško.

Lupe
30-09-2011, 22:20
Postoje i penali za laganje, koji se broje sa vise nula.
Fajf, daj jos neko pitanjce, da se spremim za taj veliki dan! :igrac:





Koliko ste živorođene dece rodili bez obzira da li su u životu i dalje? (ovo je pitanje samo za žene)



http://razbibriga.net/clear.gif

Nežnicah
30-09-2011, 22:30
Evo moje omiljeno: Da li je lice u nedelji koja je prethodila popisu (od 24. do 30.septembra) bar jedan sat obavljalo bilo kakav placeni posao (u novcu ili u naturi) ili je radilo kao neplaceno lice u radnji clana porodicnog domacinstva ili na porodicnom imanju?

Cas posla za procitati, pa jos ponoviti nekoliko puta dok ljudi shvate sta su upitani... :eek:

mare
30-09-2011, 22:32
ne razumem ovo pitanje?

Nežnicah
30-09-2011, 22:36
Ni ja :pada:
Uzdam se u ljude da ce ga razumeti, odgovor je samo sa da ili ne, od toga zavisi sledece pitanje... ma katastrofa totalna.

mikili
30-09-2011, 22:37
e :mirka:sad me zanima sta se u stvari krije iza tog pitanja?

Lupe
30-09-2011, 22:38
:haha:
OMG! I kakve veze ima da li sam ja radila negde za pare i kod rodjaka za dz? :alava:

ja razumela, za tumacenje bi se obratite na pepe, da vam dam broj ziro racuna, na koji cete mi uplatiti novac za tumacenje. bolje da platite meni, nego da lazete drzavu i platite kaznu za to. :haha:

kojica
30-09-2011, 22:38
ne razumem ovo pitanje?

e na jednom popisu sam imala godina koliko i ti, i bila sama kod kuće kad su došle popisivačice.. :aha:

i sad mi žao što ih nisam nešto zeznula... baš me zanima kako bi me kaznili manoletnu.. :lol:

i još su me drndale petnaest minuta oko dede Varnave.. nisu mi verovale da je srbin.. :qq:

kojica
30-09-2011, 22:39
Pa vi vredni možete i da se zbunite. Ja znam da ništa nisam radila. :haha:

mikili
30-09-2011, 22:40
ima..otprilike ce da procene koliko jos mogu da nam podignu doprinose za neke prihode koji golim okom nisu vidljivi..svako pitanje ima svoju svrhu..

Nežnicah
30-09-2011, 22:40
Sustina je da se vidi koliko je zaposlenih, koliko nezaposlenih. Mi koji radimo popis, mahom smo svi nezaposleni, a po ovome cemo se izjasniti da smo radili, jer smo imali placenu obuku u toj nedelji, i nakon par pitanja koja slede posle odgovora sa DA, ispasce da smo zaposleni. Pa ce tako biti 50.000 manje nezaposlenih u rezultatima popisa... Tako bar mi to medjusobno tumacimo.

Man
30-09-2011, 22:41
aj da se spremimo za popis :aha: da standardizujemo odgovore :haha:

ja još nisam siguran da li sam eskim ili aboridžin :hm:

kojica
30-09-2011, 22:42
Sustina je da se vidi koliko je zaposlenih, koliko nezaposlenih. Mi koji radimo popis, mahom smo svi nezaposleni, a po ovome cemo se izjasniti da smo radili, jer smo imali placenu obuku u toj nedelji, i nakon par pitanja koja slede posle odgovora sa DA, ispasce da smo zaposleni. Pa ce tako biti 50.000 manje nezaposlenih u rezultatima popisa... Tako bar mi to medjusobno tumacimo.

genijalno... :haha:

kojica
30-09-2011, 22:43
aj da se spremimo za popis :aha: da standardizujemo odgovore :haha:

ja još nisam siguran da li sam eskim ili aboridžin :hm:

A oće smeti ti popisivači kod tebe da dođu.. :hm:

mare
30-09-2011, 22:43
ček, jel ja kao maloletan odgovaram na pitanja?

mikili
30-09-2011, 22:43
a klingonci..kod nas je bilo njih nekoliko, a bilo je i dzedaja..:sojka:

Nežnicah
30-09-2011, 22:43
Muz i ja razmisljamo da se izjasnimo kao Romi, oni dobro prolaze... niko im nista ne sme

Man
30-09-2011, 22:44
Oće, imali su pripremnu nastavu od strane js :haha: ali će ipak proći kao i ovi...

kojica
30-09-2011, 22:44
Muz i ja razmisljamo da se izjasnimo kao Romi, oni dobro prolaze... niko im nista ne sme

umažite se malo imalinom... :igra1:

Nežnicah
30-09-2011, 22:45
Mare, za osobe ispod 15 godina odgovara starije lice.
Ma, ovo su bacene pare za popis. A da nam vidite kofercice u kojima nosimo papire... plac majke Bozije, svima se raspale kopce juce na sastanku kad smo preuzimali materijal :raz_114:

kojica
30-09-2011, 22:45
jel ima opcija da se izjasnimo kao internet zavisnici?

Lupe
30-09-2011, 22:46
PODGORICA - Grupa mladića iz Crne Gore odlučila je da se na popisu stanovništva izjasni kao Džedaji, u znak protesta zbog, kako ocenjuju, politizacije popisa i aktuelizovanja nacionalnih podela, prenosi portal "Vijesti".

"Zgnušani malograđanskim podelama, došli smo na ideju da se pišemo kao Džedaji da bi izrazili nezadovoljstvo i protest, te da bi obesmislili podelu na Srbe, Crnogorce, Bošnjake, Muslimane", objasnio je jedan od osnivača pokreta, student Fakulteta političkih nauka (FPN).

Po rečima ovog studenta, čije se ime ne navodi, mladići su se na taj korak nisu odlučili zato što je to "aktuelno i trendi".

On navodi da pokret "nema veze sa svetskim pokretima Džedajizma, kojim se izražava religijsko shvatanje bazirano na sinkretizmu, odnosno mešanju religija".

Džedaji iz Crne Gore poručuju da su u njihove redove dobrodošli svi.
"Naše shvatanje pripadnosti redu Džedaja se oslanja na to što je pripadnost inkluzivna, međurasna i međuverska, te imamo Džedaje ateiste, pravoslavne Džedaje i druge...", rekao je budući politikolog.
Blic

E sad, ako se izjasni dovoljan broj nas kao Klingonci, hoce li nas priznati kao nacionalnu manjinu? Koliko je minimalno potrebno ljudi neke nacionalnosti da bi bili nacionalna manjina, zna li neko?

mare
30-09-2011, 22:48
a Jacobinci?

Nežnicah
30-09-2011, 22:50
jel ima opcija da se izjasnimo kao internet zavisnici?

Nama je receno da pisemo sta nam lice kaze, za svako pitanje, tako da pustite masti na volju :)

kojica
30-09-2011, 22:53
a Jacobinci?

to je verska manjina.. :lol:

Lupe
30-09-2011, 23:09
Prema rezultatima popisa iz 2002, 95% stanovnistva cine vernici (od toga pravoslavni – 84,98%).

Republika Srbija je svetovna država.
Crkve i verske zajednice su odvojene od države.
Nijedna religija ne može se uspostaviti kao državna ili obavezna.

I pored ovako jasnih i nedvosmislenih odredbi Ustava, mi danas imamo: Ministarstvo vera Republike Srbije, versku nastavu u državnim obrazovnim ustanovama, versku službu u Vojsci Srbije, verske praznike za državne, krsne slave državnih ustanova i jedinica lokalne samouprave, vladiku SPC-a na mestu predsednika Saveta Republičke radiodifuzne agencije, obavezne doplatne poštanske marke za izgradnju Hrama Svetog Save, neustavan Zakon o crkvama i verskim zajednicama, neustavan Zakon o državnim i drugim praznicima u Republici Srbiji itd.
U 2009. godini, Srpskoj pravoslavnoj crkvi je iz budžeta dato 649.792.706 dinara (oko 7 miliona evra). Zapravo, najveći pojedinačni dobitnik budžetskih sredstava iz linije 481 „dotacije nevladinim organizacijama“ u 2009. godini je Srpska pravoslavna crkva, a sledeći je Crveni krst, koji dobija upola manje. Pri svemu tome, crkve i verske zajednice u Republici Srbiji oslobođene su plaćanja poreza.

Ovako velika budžetska davanja za Srpsku pravoslavnu crkvu, kao i veliki uticaj SPC-a na političke i druge odluke, država pravda (nerealno) velikim brojem pravoslavnih vernika na popisu iz 2002. godine.

Nežnicah
30-09-2011, 23:19
Ima i opcija `Nije se izjasnio` bas za ta pitanja. Ma nikome vise nista ne verujem u ovoj zemlji, pa ni tim rezultatima popisa. Namestaju izbore, pa sto ne bi namestili i rezultate popisa kako im odgovara. :mirka:

Lupe
30-09-2011, 23:39
Pa ti, Fajf, gledaj da koji put slucajno zaokruzis to Nije se izjasnio, bar kad ti neko kaze "pa ne znaaamm", nemoj da insistiras na pravoslavlju. :raz_128:

Nežnicah
30-09-2011, 23:43
Ma ja cu unapred da se izvinem ljudima na onome sto sledi, tj. gomili tih pitanja, i zamoliti ih da mi to odradimo ekspresno,:g: da ja ne visim ceo dan u soliteru, `ocu da idem kuci i uzivam u vikendu.

причалица
01-10-2011, 11:21
jutros, sva raspoložena, orna za pijacu , otvaram vrata od stana....samo što sam zakoračila preko praga vidim neko čuči u mraku na spratu ispod kod lifta.
pravim se da ne vidim ništa, ali ne vredi...

- komšinice, jesu li vam bili popisivači?
- sad? pa mnogo je rano, tek je 9 sati.
- ma nije rano, znate. neko mi reče da su već viđeni.
- ma hajte molim vas, komšija...pa nećete valjda da sedite tu dok ne dođu?
- a vi ćete na pijacu? :eek: (kad je video kolica)
- da. što?
- a šta ako dođu dok ste na pijaci?
- ništa, komšija, ne brinite, doći će oni drugi put.

i ja odoh sa njegovom slikom u glavi kako sam verovatno neki buntovnik i kako nemam poštovanja za ogroman državni posao.

mikili
01-10-2011, 12:30
jao mene je tetka zvala jutros rano,ne zna tacno kolika joj povrsina kuce i placa,pa da joj ja izvadim posedovni list iz katastra..jedva je ubedih da kaze otprilike,subotom katastar ne radi :sojka:

причалица
01-10-2011, 21:38
moja mama je još u tršiću...ima da se šlogne kad bude videla popisivača...ali, pošto je usamljena, neće ga pustiti 2 sata, garantovano :lol:

mikili
01-10-2011, 21:43
ako prico..nek pravi zeni drustvo:sojka:

причалица
01-10-2011, 21:44
pa neka, kažem :lol:...a onaj komšija sa drugog sprata je još nervozan :krsti: što nisu došli.

mica
02-10-2011, 00:48
Hoćete li otvoriti vrata svog doma popisivaču? Da li ste spremni da odgovarate na 30ak pitanja koja idu do detalja, tipa :

Imate li nužnik sa vodokotlićem?

Da li ste podstanar, sa ugovorom, bez ugovora?

Da li je stan u kome živite vaša privatna svojina?

Koliko ste živorođene dece rodili bez obzira da li su u životu i dalje? (ovo je pitanje samo za žene)

Kome su od koristi takve informacije? Kakve veze ima to sa bilo čim? Povređuju li se tu ljudska prava i slobode?

Kažu da su svi građani dužni da puste popisivača u svoj dom i odgovore na pitanja. Ali da se može desiti i da nas odbiju.
Nama na obuci su rekli da ukoliko neko odbija da učestvuje u popisu, odmah pozovemo opštinskog instruktora i da će on preuzeti dalje korake.


Plašim se da će biti jako neprijatnih situacija na terenu :hm:

Šta vi mislite o svemu ovome? Podaci će poslužiti za još nešto ili samo za statistiku?

Apsolutno necu nikog da pustam u kucu. Ja zivim sa majkom i dvoje dece i nisam luda da pustam potencijalnog psihopatu u stan. Ako bas moram, dacu mu sve informacije u hidnikum ispred vrata. Ladno.

причалица
02-10-2011, 10:19
Apsolutno necu nikog da pustam u kucu. Ja zivim sa majkom i dvoje dece i nisam luda da pustam potencijalnog psihopatu u stan. Ako bas moram, dacu mu sve informacije u hidnikum ispred vrata. Ladno.

aman bre micke :lol: kakav crni psihopata....

ribizla
02-10-2011, 10:43
:palac:
i ovaj put ja dajem podatke :g: izjashnajvam se kao vilenjak, i to ako bude bilo potrebno odrazlozenje ima da kazem "mozda mi vlast udeli neku bukvu u drzavnoj sumi, kao redak primerak na pragu izumiranja"
toliko o tome. :aha:

причалица
02-10-2011, 13:01
ne razumem što ste protiv popisa :huh:

ribizla
02-10-2011, 14:28
nemam nista.
samo kad popisujes stanovnistvo.. popisujes ljude zar ne? a ne njihov inventar u kuci!
makar ja mislim da to znaci popis stanovnistva :aha:

mikili
02-10-2011, 19:23
kod mene bili danas..nista posebno i nista detaljno..svi podaci koje traze vec su dostupni i na drugim mestima..jedino me je iznenadilo sto kod nabrajanja o ekonomskom statusu uopste nema opcija -nezaposlen-..:huh:

причалица
02-10-2011, 19:25
kod mene bili danas..nista posebno i nista detaljno..svi podaci koje traze vec su dostupni i na drugim mestima..jedino me je iznenadilo sto kod nabrajanja o ekonomskom statusu uopste nema opcija -nezaposlen-..:huh:

kako nema? ima....missim, ovo za nezaposlen.
bili i kod nas, završili smo za 20 minuta.

mikili
02-10-2011, 19:29
nema prico..devojka koja je popisivala isto tvrdi da nema..ima studenti,djaci,penzioneri,domacice..cuj zanimanje domacica..ali nema opcija nezaposlen..

kojica
02-10-2011, 19:30
a muški su domaćini? :lol: kako bre nema nezaposlen...

Lupe
02-10-2011, 20:36
Znaci, na ovom popisu ce zemlja da nam prosveta, nece biti nijednog nezaposljenog.

kojica
02-10-2011, 20:40
Izgleda da neće. A to što u jednoj kući ima i po dve domaćice, nema veze.. :lol:

Lupe
02-10-2011, 20:40
Ma mi smo ti domacinska zemlja. :bisa:

причалица
02-10-2011, 20:41
ma, bbaš me briga šta ima šta nema. važno je da sam to obavila :nana:

kojica
02-10-2011, 20:42
A neće ni podstanara biti, pošto su ih stanodavci posakrivali ko pepeljuge.. :smeh:

причалица
02-10-2011, 20:49
pa pitala ova da l smo podstanari, vlasnici, zakupci....mada, ne vidim razliku između zakupca i podstanara .

Nežnicah
02-10-2011, 21:08
Apsolutno necu nikog da pustam u kucu. Ja zivim sa majkom i dvoje dece i nisam luda da pustam potencijalnog psihopatu u stan. Ako bas moram, dacu mu sve informacije u hidnikum ispred vrata. Ladno.


Mico bre, pa i mi imamo iste strepnje, ko zna kod kakvog psihopate ulazimo u stan :man: meni dragi dao biber sprej, sto znam da je zabranjeno, al bas me briga, samo zensko ulazi u stan nekome, a sr**a se ne desavaju tamo nekome...

mica
02-10-2011, 21:11
Mico bre, pa i mi imamo iste strepnje, ko zna kod kakvog psihopate ulazimo u stan :man: meni dragi dao biber sprej, sto znam da je zabranjeno, al bas me briga, samo zensko ulazi u stan nekome, a sr**a se ne desavaju tamo nekome...

Pa znam fajf, kontam da moze i tako da se gleda, ali mi je prosto nebulozno da ja pustam nekog u stan, da bi taj mene popisivao... To mi bas, ide na zivce. Ako ti dodjes da me popises, tebe cu da pustim :lol:

причалица
02-10-2011, 21:15
ova ženica kaže da mora dnevno da obradi 10 domaćinstava :huh:

Nežnicah
02-10-2011, 21:18
A lozinka za ulazak bi bila Pita zeljanica :lol:

Salu na stranu, meni je danas bilo ok, ljudi su me pustali bez problema da udjem, cak su me i na hodniku presretali, ostavljali broj stana, pitali kad cu do njih doci, bas sam iznenadjena. I svi su pricljivi, kao da su zeljni price i drustva tako da sam provodila u stanu vise vremena nego sto sam planirala.
Al dobro, bolje i tako nego da su neki nadrndi pa da pocnem i da gresim.

da dodam i da sam dobila 115 stanova da obidjem za 10 dana, sto cu ovim tempom tesko uspeti. Stanovi neobelezeni uglavnom, bez broja i prezimena, jedva sebi nekako obelezavam u tefteru koji sam obisla a nisam nikoga nasla...nije lako, i ja bih trebala vise od 10 dnevno ali nema sanse, morace da mi ubace pred kraj nekoga izgleda, ne mogu bas 12 sati da pricam 40 pitanja svakom licu ponaosob, a one jeftine kineske olovke kojima moramo da pisemo tako zuljaju prste...

Lupe
02-10-2011, 21:31
Ja nemam biber spej, al' cu da stavim noz negde na dohvat ruke. Za svaki slucaj. :haha:
Ali, ozbiljno, Fajf, jeste li vi prosli neki psiho test, bilo sta? Sta ako se zaista provuce neki psihopata, ili lopov koji ce da snima sta sve imamo po kuci, a jos cemo mu i reci sa kim zivimo i kad obicno nismo kod kuce?

Nežnicah
02-10-2011, 21:36
Lupe, jedino sto smo dostavili pored kopije l.k. i uverenja sa biroa, je Uverenje da nismo osudjivani i da nismo u sudskom postupku, to je sve. Ja stvarno imam veliki strah od ulazenja u tudje stanove, a isto tako imam i strah od popisivaca koji ce meni uci u kucu i isto tako saznati prakticno sve. Uopste mi nije svejedno u oba slucaja. I sama sam razmisljala o tome, danas sam popisala nekoliko samih zena, dvoje nemocnih staraca... pa to je strasno, stvarno je ovo trebalo da se pojednostavi tako da popisivac moze u hodniku popuniti par osnovnih podataka bez zavirivanja u tudju intimu i zivotni prostor.

Da, i nikakav psiho test nismo imali, samo jednu jadnu obuku trodnevnu.

причалица
03-10-2011, 06:40
ova ženica što je bila kod nas je bila baš bojažljiva kad sam otvorila vrata. nisam je pitala zašto, jer mi bilo gloopo....verovatno je imala i neka bzvz iskustva u ta dva dana.

ribizla
03-10-2011, 12:42
http://www.youtube.com/watch?v=U6IPMI2-cGY&feature=share :haha:

kojica
03-10-2011, 12:50
ahahahhaaaa.. kakav ludak....:haha:

jadna fajf ako naiđe na ovakvoga...

gde je bila majka kad si se rodio? :smeh:

ribizla
03-10-2011, 12:52
pravoslavni dzedaj :haha: :lol:
lik je car! :haha:

kojica
03-10-2011, 13:06
Ako sam dobo shvatila, tip kod sebe nije imao ličnu kartu. Šta onda potvrđuje da je to on?
Koga je ovaj popisivač zapravo popisao? :lol:

I još nešto...
Popisivač piše šta god hoće dok ovaj priča. Gde je momenat kada on pročita šta je popisivač
pisao i stavlja svoj potpis na to?
Što pismeni ne pišu sami?

Na ovakav način može da bude popisan i neko ko popisivača video nije. :hm:
I da ne nabrajam kakve su sve zloupotrebe moguće.

ribizla
03-10-2011, 14:40
Upravo sam se popisala :facepalm:
ja sama doma.. a treba o 7 clanova da dam podatke :lol:
haos :lol:
devojka izludela samnom..

isvadjah se sa njom oko moje nacionalnosti :ljut: nije htela da mi upise vilenjak.. kaze ne moze :ljut: :ljutko:
na kraju sam se durila :haha:
al dobro..
znam devojku :aha: pa smo se ismejale bash :aha:

rekla sam joj samo ono sto je moralo :aha: ostalo :lakat:

причалица
03-10-2011, 17:21
nama popisivačica nije tražila nikakva dokumenta.

kojica
03-10-2011, 17:22
E, odgledaj onaj snimak obavezno.. :lol:

Sandokan
03-10-2011, 17:24
ja ću ostanem neupisan :qq: ako se izjasnim kao aboridžin el imam onda pravo da osnujem nacionalni savet i neku kintu uzmem za to :hm:

причалица
03-10-2011, 17:25
E, odgledaj onaj snimak obavezno.. :lol:

samo 3 minute...kad reče da planira da ostane 150 godina, srušila sam se...moram ja to da gustiram hahahahaha

kojica
03-10-2011, 17:26
samo 3 minute...kad reče da planira da ostane 150 godina, srušila sam se...moram ja to da gustiram hahahahaha

:haha:

mnogo je prisutan... :lol:

kojica
03-10-2011, 17:27
ja ću ostanem neupisan :qq: ako se izjasnim kao aboridžin el imam onda pravo da osnujem nacionalni savet i neku kintu uzmem za to :hm:

jok.. srbi su dovoljno ugrožena vrsta.. :lol: samo još neko to da primeti pa da zapevamo...

причалица
03-10-2011, 17:28
:haha:

mnogo je prisutan... :lol:

''a je l možeš da napišeš tu da sam mnogo zadovoljan?'':raz_114:

Nežnicah
03-10-2011, 22:13
Nazalost sami sebi cemo doci glave :( svi koji se tako sale prilikom izjasnjavanja trebalo bi da budu svesni da na taj nacin cine da rezultati popisa kazu da u ovoj zemlji srbi iscezavaju. Kome to ide u prilog? U cemu je problem sa tim da se neko izjasni kao srbin, pravoslavac, ako to vec jeste? Popisala sam dosta hrvata, posle 60 godina zivota u sred Beograda, baka meni kaze da joj je maternji jezik hrvatski...
Nisam sigurna da bi se u nekoj susednoj drzavi ljudi tako ismevali i rugali vec bi bili slozni.

No, svako prema svojoj savesti nek postupi.

Nego, da vam recem da se ne traze nikakve legitimacije, jer je omoguceno da 1 lice moze dati podatke za ostala lica ukoliko zna, a najcesce svi znaju kad su im ukucani rodjeni i gde i sta imaju od skole, gde rade ako rade.

kojica
04-10-2011, 05:49
Novopazarci ne bojkotuju popis

Iz popisne komisije tvrde da na terenu gotovo da nema nikakvog bojkota popisa, muftija
Muamer Zukorlić ističe da je bojkot uspeo, piše Politika. Zukorlić je pozvao popisivače
Bošnjake da „ne kaljaju obraz“ i da se povuku iz popisa. Međutim, zamenik predsednika
popisne komisije Sulejman Nicević rekao je da se popis odvija u skladu sa svim pravilima,
da su u velikoj većini novopazarskih domova popisivači dočekani pozivom na kafu, čak i
doručak. U prva dva dana popisano je nešto više od 17.000 Novopazaraca i blizu 5.000
domaćinstava. „Prvog dana popis je bojkotovalo 50 žitelja ovog grada, drugog svega 20,
ali su se i oni kasnije predomislili i naknadno zvali popisivače“, objavljuje list.

kojica
04-10-2011, 11:00
upisali su me.. :dance:

PRCKO
04-10-2011, 12:14
Upravo sam se popisala :facepalm:
ja sama doma.. a treba o 7 clanova da dam podatke :lol:
haos :lol:
devojka izludela samnom..

isvadjah se sa njom oko moje nacionalnosti :ljut: nije htela da mi upise vilenjak.. kaze ne moze :ljut: :ljutko:
na kraju sam se durila :haha:
al dobro..
znam devojku :aha: pa smo se ismejale bash :aha:

rekla sam joj samo ono sto je moralo :aha: ostalo :lakat:

"Prema Zakonu o popisu stanovništva popisivač je dužan da upiše odgovor kakav je građanin dao, a ukoliko odbije to da učini ili unese podatak koji je protivan volji građananina koji se popisuje kazna iznosi od 35.000 do 50.000 dinara", navela je Lakčevićeva.
http://www.pressonline.rs/sr/vesti/vesti_dana/story/179469/+Popisivači+dužni+da+unose+tačne+odgovore+građ ana.html

ribizla
04-10-2011, 12:15
"Prema Zakonu o popisu stanovništva popisivač je dužan da upiše odgovor kakav je građanin dao, a ukoliko odbije to da učini ili unese podatak koji je protivan volji građananina koji se popisuje kazna iznosi od 35.000 do 50.000 dinara", navela je Lakčevićeva.
http://www.pressonline.rs/sr/vesti/vesti_dana/story/179469/+Popisivači+dužni+da+unose+tačne+odgovore+građ ana.html


idem da je zovem :ljut:

Lupe
04-10-2011, 17:03
Bili i kod mene, ja se izjasnila kao budista i slagala sam da nemam problema sa pamcenjem, koncentracijom i razumevanjem okoline. :raz_068:

Fajf, kad si postala mod? :misticlady:

kojica
04-10-2011, 18:05
ahahahaha... bravo.. :bravo:

Za ovo ne znam dal si slagala, al sa zapažanjem definitivno imaš problem. :lol:
Znaš od kad je ona mod.. :qq:

Lupe
04-10-2011, 19:23
A ona ni da casti ni nista... :ljut: Da je castila, znala bih.
Valjda me nece kazniti sto sam lagala. :ljut:

Kojice, puno ti je pp sanduce.

kojica
05-10-2011, 06:57
hvala.. :qq: šta ću s tim sandučetom...

Ma i častila je u kafani kod Stojketa.. :lol:

Kako iko može da te kazni za nešto što je neko drugi pisao? Jesi ti to potpisala? Nisi
Možeš da kažeš da nisi popisivača ni videla. Tvoja reč protiv njegove. :lol:

причалица
05-10-2011, 07:00
mada, fajf je u pravu....nije mi jasno zašto srbi ne žele da se izjasne kao srbi. to samo u srbiji ima....kad smo bili u sfrj - samo bosanci i srbi su se izjašnjavali kao jugosloveni (glavnom oni)....missim, pa nije ovo tadićev popis - ovo je popis države srbije. kakva je da je - naša je.

kojica
05-10-2011, 07:05
Ma ja sam se izjasnila kako treba, bez ikakve šale, ali čisto zbog sebe. Što bih sebi
tovarila nekakve laži na savest?

Inače u popis bez lične karte i bez potpisa popisanih, uopšte ne verujem.
Pa oni smuljaju na izborima gde su sve moguće provere uvedene, a ne ovde.
Ko zna šta će na kraju da naprave od toga.

причалица
05-10-2011, 07:08
ne znam da li uopšte imaju pravo da legitimišu ljude?

kojica
05-10-2011, 07:10
Imaju oni na sve pravo.

причалица
05-10-2011, 07:11
je l to kažeš onako ili stvarno? missim, ženica koja je nas popisivala je samo provirila kad sam otvorila vrata i rekla da je popisivač....sa gomilom fascikli - ko joj ne bi poverovao :lol:
ali, nit je ona pružila neku legitimaciju kao dokaz, niti je od nas tražila.

kojica
05-10-2011, 07:16
Ja sam juče komotno mogla da kažem da imam desetoro dece ili da nemam ni jedno.
U čemu je tu vic uopšte mi nije jasno.

Uredu, ne traže isprave od svih članova domaćinstva, jer nisu svi kod kuće i popis bi se
previše odužio i zakomplikovao. To razumem. Al da onome ko daje podatke o sebi i o
drugima, ne traže isprave, to ne razumem.

причалица
05-10-2011, 07:19
u redu je tvoje razmišljanje....ali, i da ti taže isprave (ako ćemo već da sumnjamo), pitanje je u koje kućice lupaju krstiće? ti kažeš jedan odgovor, a ona obeleži drugi :lol:

marabu
05-10-2011, 19:43
http://www.youtube.com/watch?v=U6IPMI2-cGY&feature=player_embedded#!

Lik je legenda .. lud al' pozitivno lud .... a pitanja su :pada: :haha::haha:

причалица
05-10-2011, 21:41
http://www.youtube.com/watch?v=U6IPMI2-cGY&feature=player_embedded#!

Lik je legenda .. lud al' pozitivno lud .... a pitanja su :pada: :haha::haha:

ovo je bajata stvar ...još od nedelje.

Nežnicah
05-10-2011, 22:45
u redu je tvoje razmišljanje....ali, i da ti taže isprave (ako ćemo već da sumnjamo), pitanje je u koje kućice lupaju krstiće? ti kažeš jedan odgovor, a ona obeleži drugi :lol:

:raz_114: e pa stvarno... pa nemaju popisivaci pametnija posla nego da lupaju krstice gde im dune. da je tako, ne bi vam u stan usli, troseci svoj dan, rizikujuci da nalete na psihopatu, vec bi sami kod svoje kuce uz kaficu nalupali podatke i zaradili parice. Nema tamo lazi, moze da laze samo onaj koji daje podatke, na sopstvenu odgovornost.

kojica
05-10-2011, 23:10
:raz_114: e pa stvarno... pa nemaju popisivaci pametnija posla nego da lupaju krstice gde im dune. da je tako, ne bi vam u stan usli, troseci svoj dan, rizikujuci da nalete na psihopatu, vec bi sami kod svoje kuce uz kaficu nalupali podatke i zaradili parice. Nema tamo lazi, moze da laze samo onaj koji daje podatke, na sopstvenu odgovornost.

Jel ti stvarno veruješ da su svi savesni tako ko ti?
Evo ja sam sasvim sigurna da ima i onih koji kod kuće uz kaficu lupaju krstiće.

Nežnicah
05-10-2011, 23:27
Pa za ovih 50 koje znam iz moje grupe, sigurna sam. Ljudi se trude zaista, non stop smo na sastancima sa instruktorima, kontrolisemo obrasce, pitamo sta ne znamo, savetujemo se... Odgovorno i ozbiljno smo prihvatili posao. Sigurno da ima naivnih koji misle da ce im nasumicno lupanje krstica proci, ali tu grese silno... zavod vec ima bazu podataka sa maticnim brojevima, ne moze se tek tako lupati. Nece im proci ni da pisu stanove kao prazne.

marabu
06-10-2011, 00:46
ovo je bajata stvar ...još od nedelje.

...i zato je manje duhovito ili šta ? :hm:

причалица
06-10-2011, 07:03
...i zato je manje duhovito ili šta ? :hm:

ne, nego smo već svi odgledali...na početku teme je.

mare
07-10-2011, 16:44
ne smeju da dođu, ili ne žele :aha:

причалица
07-10-2011, 22:08
ne smeju da dođu, ili ne žele :aha:
ne razumem, mare :huh:

kojica
07-10-2011, 22:11
Pa okasnili popisivači kod njega.. :lol:

причалица
07-10-2011, 22:16
Pa okasnili popisivači kod njega.. :lol:

a to....nisam znala...pa dobro, ima vremena još nedelju dana, otprilike.

kojica
07-10-2011, 22:18
a to....nisam znala...pa dobro, ima vremena još nedelju dana, otprilike.

osim ako reptilijanci nisu smuvali nešto.. :palac:

Nežnicah
07-10-2011, 22:19
jok, do 10.okt je popis, ovo posle do 15. je samo za neke ispravke ako bude gresaka. Koga ne popisu do 10. morace sam u opstinu, sto mislim da niko nece uraditi. Meni ubacili jos jednu koleZinicu, ne merem postici ceo soliter sama, svi su jako pricljivi, ne mogu brzo da radim koliko se raspricaju i uspore me zestoko.

причалица
07-10-2011, 22:21
jok, do 10.okt je popis, ovo posle do 15. je samo za neke ispravke ako bude gresaka. Koga ne popisu do 10. morace sam u opstinu, sto mislim da niko nece uraditi. Meni ubacili jos jednu koleZinicu, ne merem postici ceo soliter sama, svi su jako pricljivi, ne mogu brzo da radim koliko se raspricaju i uspore me zestoko.

raspričaju se :pada: pa to je užas.

p.s. reče pričalica :lol:

kojica
07-10-2011, 22:21
jok, do 10.okt je popis, ovo posle do 15. je samo za neke ispravke ako bude gresaka. Koga ne popisu do 10. morace sam u opstinu, sto mislim da niko nece uraditi. Meni ubacili jos jednu koleZinicu, ne merem postici ceo soliter sama, svi su jako pricljivi, ne mogu brzo da radim koliko se raspricaju i uspore me zestoko.

Ne umeš ti da zauzneš stav. Mnogo si ljubazna. :palac: Da vidiš ja kad se namrgodim, kako niko ne voli da priča sa mnom.

Nežnicah
07-10-2011, 22:32
Gde ljubazna, danas sam jednu nadrndanu mamicu spustila na zemlju. Na poslu je, cerka je nazvala za maticni broj, a ova trazi mene na vezu, i pocinje siktanjem: Mene dakle zanima ko je vama dao pravo da upadnete u moj stan dok ja nisam tu, da uzimate moje podatke od ukucana i pisete odgovore na pitanja bez mog misljenja.
Ja najledenijim mogucim glasom kazem guji da u stan nisam upala, vec me je pustila njena punoletna cerka, da imam ovlascenje da udjem i popisem sva lica u stanu i da punoletno lice ima prava da mi da podatke za ostale ukucane koji nisu prisutni. Dodam i to da njeno misljenje kao i ni bilo cije nije potrebno da bi se odgovorilo na pitanja iz upitnika, osim veroispovesti i nac.pripadnosti, a da najcesce ljudi koji su upoznati da je popis u toku, ostave svojim bliznjima sve podatke o sebi, pa cak i odgovore na ta pitanja.
E onda je pocela da se izvinjava... Mislim, pun mi je .... tudjeg istresanja na mene. Samo pokusavam da posteno zaradim dinar.

причалица
07-10-2011, 22:47
Gde ljubazna, danas sam jednu nadrndanu mamicu spustila na zemlju. Na poslu je, cerka je nazvala za maticni broj, a ova trazi mene na vezu, i pocinje siktanjem: Mene dakle zanima ko je vama dao pravo da upadnete u moj stan dok ja nisam tu, da uzimate moje podatke od ukucana i pisete odgovore na pitanja bez mog misljenja.
Ja najledenijim mogucim glasom kazem guji da u stan nisam upala, vec me je pustila njena punoletna cerka, da imam ovlascenje da udjem i popisem sva lica u stanu i da punoletno lice ima prava da mi da podatke za ostale ukucane koji nisu prisutni. Dodam i to da njeno misljenje kao i ni bilo cije nije potrebno da bi se odgovorilo na pitanja iz upitnika, osim veroispovesti i nac.pripadnosti, a da najcesce ljudi koji su upoznati da je popis u toku, ostave svojim bliznjima sve podatke o sebi, pa cak i odgovore na ta pitanja.
E onda je pocela da se izvinjava... Mislim, pun mi je .... tudjeg istresanja na mene. Samo pokusavam da posteno zaradim dinar.

:pada: pa ti si opasna, mačko

Nežnicah
07-10-2011, 22:52
^jel jesam, a? :per: ja se uzivela u ulogu totalno :raz_114:

причалица
08-10-2011, 07:42
^jel jesam, a? :per: ja se uzivela u ulogu totalno :raz_114:

neka si....nego, kako se zna da neko ne laže o nečemu...evo, na primer, neko je podstanar, a kaže da je stan njegov ili ima neku stručnu srednju školu, a kaže da je završio faks...missim, može da se sabotira popis, a ovaj narod kao da nije više ono što je bio pre 40 godina :(
majka može da slaže o broju živorođene dece...sve mi se tako nešto muva po glavi.

Nežnicah
08-10-2011, 21:30
Ceo popis je zasnovan na principu pisemo sta nam kazu, niko nam nije rekao ni da licnu kartu uzmemo u ruke. Ali je kao svako odgovoran za istinitost datih podataka... ma sprdacina. jAj sad nek neki dzedaj dokaze svoje poreklo...
Nece se znati ni koliko je obrazaca ponisteno i potroseno, a kamoli koliko nas ima i sve ostalo.

причалица
08-10-2011, 21:32
Ceo popis je zasnovan na principu pisemo sta nam kazu, niko nam nije rekao ni da licnu kartu uzmemo u ruke. Ali je kao svako odgovoran za istinitost datih podataka... ma sprdacina. jAj sad nek neki dzedaj dokaze svoje poreklo...
Nece se znati ni koliko je obrazaca ponisteno i potroseno, a kamoli koliko nas ima i sve ostalo.

znači sve je odlično organizovano :) u našoj tradiciji...

причалица
11-10-2011, 07:40
http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74.html:348707-Beograd-Popisano-1325000-ljudi

eto, toliko o dvomilionskom beogradu....

Nežnicah
11-10-2011, 16:25
Ja juce na samom kraju popisa popisala dvoje koji su se izjasnili kao japanci. Tip totalno namrgodjen i negativan, kao solidarisace se sa divnim japanskim narodom i izjasnice se kao japanac, maternji jezik srpski.
U svakom slucaju, ja zavrsih, sad me samo instruktor smara da idem da primoravam podstanare koji nisu hteli da se popisu, to mi ne pada na pamet, nek ide pa nek ih popise. Ja sam kod takvih ljudi bila, rekli mi da su popisani u svom mestu odakle su dosli. Prakticno nisu odbili popis, nema ja sta njima tu da pretim rep.popisnom komisijom. Ja sam svoje odradila, a da idem i pretim ljudima, nema sanse. Samo mi fali da dobijem po tamburi :sip:

причалица
11-10-2011, 16:35
znači, popis je do 10. a ne do 15.?

Sandokan
11-10-2011, 19:06
Ma popis je i posleM 15-og ... ko se nije popisao, a ima želju može to u opštinskim popisnim komisijama može da uradi, al mene baš interesuje dali će i jedan Albanac iz Preševa da plati kaznu !!!!!!

mikili
11-10-2011, 19:21
kako da ne..eno ih vec stoje u redu,cekaju da plate:raz_068:

Nežnicah
11-10-2011, 19:33
Popis i jeste do 15.okt i ja nemam pojma zasto je svima receno da moraju do 10. uvece da zavrse popis i donesu na kontrolu popisni materijal. Mozda da bi instruktori imali vise vremena da pregledaju sve :hm:

Sandokan
11-10-2011, 19:36
Popis i jeste do 15.okt i ja nemam pojma zasto je svima receno da moraju do 10. uvece da zavrse popis i donesu na kontrolu popisni materijal. Mozda da bi instruktori imali vise vremena da pregledaju sve :hm:

Bio jutros budža iz statističkog zavoda .... redovan presek, a i da im se ne gomila materjal :aha:

Sarmica
12-10-2011, 00:59
Ja se izvinjavam,nisam čitala sve postove ne znam da li je neko već spomenuo,ali me zanima jedno...zašto može da se eskivira odgovor po pitanju nacionalnosti i veroispovesti?Stvarno mi nije jasno.Zar nije to jedna od bitnijih stavki?

mare
15-10-2011, 18:10
nacionalnost : džedaj
maternji: nemušti
vera: budizam

eto :)

kojica
15-10-2011, 18:12
Crni Mare.. :qq:

Lupe
15-10-2011, 23:38
A kad ce dizadju rezultati? :nosic:
Da vidimo ima li jos budista u Nisu osim mene i Mareta. :haha:

причалица
16-10-2011, 09:18
e, mislim da je ovde sve neozbiljno , pa tako i taj popis...ogroman broj ljudi nije dao podatke kako treba, nego se više zezao....i nikom ništa, a sve to košta.

Nežnicah
16-10-2011, 11:05
Pa naravno da je neozbiljno. Popisivac MORA da upise ono sto lice koje popisuje kaze. A ima gomila nekih pitanja i strelica, pa ako je odgovor ovaj, onda idem na pitanje to i to, ako je odgovor onaj, onda me strelica upucuje na neko deseto pitanje. A ako osoba koju popisujem lupeta, a ja moram to da pisem, desice se da jednostavno negde nema logike. Ili kada se izjasni kao dzedaj, popisivac to mora da unese. I to je sad u redu, ispravan obrazac. A ako pogresim u jednom slovu, ja moram da ponistim ceo obrazac i da pisem sve ispocetka, i to samo ako pogresim na ta tri `skakljiva` pitanja. Na sva druga, ako se pogresi, dopustena je mogucnost ispravke. Cak su nas naucili i kako.

I onda su nas instruktori cimali danima da dolazimo u mesnu zajednicu, ispravljamo greske, prepisujemo, ponistavamo, do kasno u noc, vracamo se na adrese, a drugi su se ludo provodili pokusavajuci da budu duhoviti. Sve mi to lici na onu narodnu Videla zaba da se konj potkiva, pa i ona digla nogu...

I onda, kako ovo moze biti ozbiljno...

Tesi me to sto je bilo mnogo mladih, za koje bih po izgledu prvo pomislila da ih popis ne zanima, onako kad mi otvore vrata, ali oni su uljudno, kulturno, ozbiljno odgovarali na pitanja, i kada bih ja onako oprezno naglasila da smo stigli do ta 3 pitanja, oni su rekli, Ma sta ne moram, hocu da se izjasnim, pisite SRBIN, srpski, pravoslavac.

причалица
16-10-2011, 11:10
Tesi me to sto je bilo mnogo mladih, za koje bih po izgledu prvo pomislila da ih popis ne zanima, onako kad mi otvore vrata, ali oni su uljudno, kulturno, ozbiljno odgovarali na pitanja, i kada bih ja onako oprezno naglasila da smo stigli do ta 3 pitanja, oni su rekli, Ma sta ne moram, hocu da se izjasnim, pisite SRBIN, srpski, pravoslavac.
e pa....dobro je, onda... jer, čitajući komentare po novinama i forumima, stekla sam utisak da se baš mladi najviše šegače sa popisom.

kojica
16-10-2011, 12:15
Čula sam da su se srpski ateisti nešto bunili. Nisu im dozvolili da se izjasne kao
nereligiozan već su ih upisivali kao neopredeljen.

Jel to tačno?

mare
16-10-2011, 12:20
Pa moglo je i ateista, valjda? Mora da upiše šta kažeš..

Nežnicah
16-10-2011, 12:24
Nama je receno da pisemo ateista ili ako neko uopste ne zeli da se izjasni onda bismo pisali Nije se izjasnio, polja su morala biti popunjena...

kojica
16-10-2011, 12:24
Pa moglo je i ateista, valjda? Mora da upiše šta kažeš..

Pa ne mora. Ateista nije veroispovest
ne može se u rubriku veroispovest upisati ateista.. ako pak ostanu prazna polja, ne znaš da li je ateista ili samo nije hteo
da se izjasni.. pa su onda smislili da ih upišu kao neopredeljene, a ateisti se bunili da su veoma jasno orpedeljeni.. :lol:
odnosno da su nereligiozni...

kojica
16-10-2011, 12:28
Nama je receno da pisemo ateista ili ako neko uopste ne zeli da se izjasni onda bismo pisali Nije se izjasnio, polja su morala biti popunjena...

aha.. znači ipak su se izborili za svoja prava.. :lol:

ribizla
16-10-2011, 18:10
Ukratko i sazvakano - rezultati popisa - Srbija belezi pad broja gradjana u SVIM gradovima Srbije.

Sandokan
16-10-2011, 18:48
Ukratko i sazvakano - rezultati popisa - Srbija belezi pad broja gradjana u SVIM gradovima Srbije.

Ja se nesam popisao biće da je zbog toga :aha: .... tema: pa to je očekivano :aha:

Sandokan
17-10-2011, 09:18
Srbija gubi 20.000 ljudi godišnje, svi bi da se presele u Beograd

Samo u poslednjih deset godina Srbija je na osnovu negativnog prirodnog priraštaja godišnje gubila više od 20.000 građana, prvi su i nezvanični rezultati popisa. Podatak koliko je stanovnika napustilo gradove, sela, opštine u potrazi za boljim životom mogli bismo dobiti nakon objavljivanja konačnih rezultata posle 15. novembra. Sudeći prema podatku da Beograd godišnje dobije više od 10.000 novih žitelja, čini se da je prestonica za mnoge jedna od najprivlačnijih destinacija za život.
Sam popis je prošao uglavnom u najboljem redu
Popis je zvanično završen, a već prvi preliminarni podaci Republičkog zavoda za statistiku (RZZS) pokazuju da je statistika centralne Srbije najčešće u minusu. Osim Beograda koji je u protekloj deceniji dobio više od 150.000 stanovnika, u ostatku zemlje gotovo da nema grada, opštine ili naselja u kojima se beleži pozitivan trend. Samo u jablaničkom okrugu je za deset godina broj stanovnika smanjen za oko 20.000.



Uporedni rezultati popisa u Srbiji Popis 2011. Popis 2002. Popis 1991. Srbija ukupno oko 7.400.000 7.479.437 7.548.978 Beograd oko 1.700.000 1.574.050 1.548.275 Vojvodina oko 1.900.000 2.024.487 1.966.367 izvor: RZZS
Prema podacima RZZS zaključno sa 15. oktobrom, u Srbiji je popisano 7,4 miliona građana, u Beogradu oko 1,7 miliona, a u Vojvodini nešto više od 1,9 miliona stanovnika. U konačnom saldu taj broj će biti manji jer su, na primer, mnogi studenti upisani dva puta i neće se računati svako ko živi u inostranstvu. Odatle i procena da Srbija ima oko 200.000 stanovnika manje nego 2002.

http://www.blic.rs/Vesti/Tema-Dana/283621/Srbija-gubi-20000--ljudi-godisnje-svi-bi-da-se-presele--u-Beograd

ribizla
17-10-2011, 09:34
mnogo je to odliva ljudi... mnogo.. sestu nula nije mala stvar.. a verovatno ce biti sve vishe i vise odliva..

Sandokan
19-10-2011, 09:47
Juče reko aj da se popišem, 45 minuta sam čekao u MZ da dva popisivača završe sa dva pacijenta ..... kad sam napokon ušao završio sam sve u roku od 5-10 minuta, šta su oni tamo unutra radili pre mene da ga ebem ako znam ... :hm:

причалица
19-10-2011, 10:21
mnogo je to odliva ljudi... mnogo.. sestu nula nije mala stvar.. a verovatno ce biti sve vishe i vise odliva..
ma, kad mi odliv mozgova imamo, za ljude ćemo nekako da preživimo...:lol:

Sandokan
19-10-2011, 12:26
Preševo: Bojkot popisa stanovništva

Izvor: Beta Preševo -- Odluka o bojkotu popisa je pravosnažna, jer ju je donela skupština svih albanskih odbornika iz opština Preševo, Bujanovac i Medveđa.



Ragmi Mustafa, predsednik opštine Preševo, istakao je da tu odluku nema pravo da promeni nijedan predsednik opštine, niti političke partije pojedinačno.

Mustafa, koji je i lider Demokratske partije Albanaca, izjavio je za agenciju Beta da se "odluka o bojkotu popisa neće menjati, ali i da se do sada predstavnicima Albanaca niko od državnih ili međunarodnih institucija nije obratio sa takvim zvaničnim zahtevom".

"Pozivi Albancima da ne bojkotuju popis stanovništva upućeni su samo preko medija, nikome od albanskih lidera takav zahtev ni od jednog tela nije zvanično uručen", kazao je Mustafa.

On je najavio i da će se u Bujanovcu i Preševu održati niz protesta zbog nezadovoljstva stanjem u prosveti i državnim organima na lokalu.

Prema njegovim rečima, u Bujanovcu će 13. septembra biti održan protest zbog velikog broja problema u prosveti koji se godinama ne rešavaju.

U Preševu će protest biti održan 21. septembra zbog problema u organima državne administracije na lokalu, dodao je Mustafa.

On je rekao i da će u Bujanovcu i u Preševu 28. novembra biti održani skupovi povodom obeležavanja dana albanske zastave.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2011&mm=09&dd=09&nav_category=12&nav_id=540843

Aj u po dvaes marke da zbog ovoga niko neće odgovarati :aha:

Nežnicah
19-10-2011, 12:26
http://razbibriga.net/clear.gif

Sandokan
20-10-2011, 08:25
SMEŠNA STRANA POPISA

SVAĐA NA POPISU: NIJE IMAO OČI KAD SE NJOME OŽENIO!


Zbog svađe sa snajom, ljuta svekrva tražila da popisivač upiše da je njen sin slep čim se venčao s takvom ženom


http://razbibriga.net/clear.gif
KURŠUMLIJA/BEOGRAD - Biser do bisera!
Popisivači u Kuršumliji već su zaboravili koliko su kilometara prepešačili po planinskim selima, kako su se branili od pasa i gubili po šumama, ali i dalje prepričavaju šaljive događaje. Nekoliko anegdota apsolutni su hit, ali niko ne želi da otkrije ko su junaci.

- Jedna žena je očigledno bila ljuta na snaju, pa je tražila da upišem kako je njen sin slep. Da bi mi dokazala svoju tvrdnju, pozvala je snaju, a kad je ona ušla, majka jedinca mi je rekla: „Vidiš da je slep. Da ima oči, ne bi se njome oženio“ - priča za Kurir devojka popisivač iz mesta pokraj Kuršumlije, uz molbu da joj ne pominjemo ime.

Miloš Đorđević (22) rekao nam je da je anketirao čoveka koji je insistirao da ga upiše kao nepokretnog iako to nije.

- Kada sam ga upitao zašto to želi kad se odlično kreće, objasnio mi je da je podneo zahtev za invalidsku penziju, pa bi to moglo da mu pomogne - priseća se Miloš, i dodaje da mu je jedna baka kazala da liči na njenog unuka, zbog čega mu je ponudila da prespava.

I popisivači su bili ti koji su se šalili s popisivačima.

- Čiča od preko osamdeset godina tako je opširno odgovarao da sam proveo dva sata, a ni pola popisnice nisam popunio. Želeći da dobijem kratak odgovor, upitao sam ga da li vodi redovan seksualni život - priča sa osmehom jedan popisivač.

http://www.kurir-info.rs/vesti/drustvo/svadja-na-popisu-nije-imao-oci-kad-se-njome-ozenio-138696.php

:haha:

Nežnicah
20-10-2011, 08:33
E imala sam i ja jednog simpaticnog dekicu, 89 godina... Njegova cerka je bila prisutna pa je posredovala izmedju njega i mene, jer on lose cuje. Na pitanje gde je rodjen, on se raspricao kako je iz rodnog mesta otisao pravo u rat, u partizane...pa bitka za bitkom. Podsetio me na dedu iz Mucki, kad stalno prica Del Boju i Rodniju kako je bilo u mornarici :mrgreen: