PDA

Pogledaj Punu Verziju : Greške koje prave žene kada ih partner vara



kojica
30-09-2011, 08:39
Povređena žena koja sumnja na prevaru spremna je na brzoplete i ne mnogo mudre poteze.
Detektivske akcije, ispitivanje i pretnje samo su deo loših odluka koje sebi nikako ne smete dozvoliti.

Koje su to najčešće greške?

I kako uopšte ispravno postupiti? :hm:

DaDole
30-09-2011, 08:46
Povređena žena koja sumnja na prevaru spremna je na brzoplete i ne mnogo mudre poteze.
Detektivske akcije, ispitivanje i pretnje samo su deo loših odluka koje sebi nikako ne smete dozvoliti.

Koje su to najčešće greške?

I kako uopšte ispravno postupiti? :hm:

Mišljenja sam da je sumnja te vrste nešto što ne bi smjelo da dugo traje..užasavam se angažovanja bilo kakvih "osoba sa strane" jer je to maksimalno degradirajuće i neprimjereno..
žene obično počnu da preturaju po džepovima,njuše košulje kao pas..prate na svakakve načine..a to je nepotrebno..svaka žena zna..tačno zna kad se tako nešto počne dešavati...mora da osjeti..a ako ne osjeti,onda je to jadno i za nju i za njih oboje..
šta uraditi..
poznajem neke koje su odabrale gandijevski pristup vrste tolerancije koja kaže "proći će.."
poznajem i one koje odmah skoče i kopaju oči siktećim glasom i "maštovitim" pretnjama..ništa ne pomaže jer on i dalje radi po svom..

причалица
30-09-2011, 08:49
da mene mm vara (a ne vara me :lol:) rešila bih da čekam...da prvi kaže, a ako ne kaže - onda bih mislila da nije to mnogo bitno.
e, ako bi mi rekao da me vara, onda bismo se razveli i gotovo....po sistemu ''on - off''.

mikili
30-09-2011, 09:24
mislim da je to individualno,da zavisi od mnogo cinilaca i da uopste nije jednostavno..meni je cak i nevazno,nikad ne postavljam takva pitanja niti razmisljam o tome..

причалица
30-09-2011, 09:25
pa da...ne razmišljam, to je dobro rečeno...ali, rekoh - da odgovorim na temu :)

kojica
30-09-2011, 12:18
mislim da je to individualno,da zavisi od mnogo cinilaca i da uopste nije jednostavno..meni je cak i nevazno,nikad ne postavljam takva pitanja niti razmisljam o tome..

razmišljala ti ili ne, isto ti je.. :aha:

pa onako ćaskamo bre.. ne mora sve biti iz ličnog iskustva...

koto
30-09-2011, 12:33
nezgodno pitanje.
evo istinita prica...
brak skoplljen iz ljubavi, prevelike. dvoje dece. problemi, uglavnom finansijski. i za njega odjednom, posle deset godina braka, preteski...kako pobeci iz jednog zivota sa kojim nije vise mogao da se izbori? u kom je dvoje male dece, racuna koje treba platiti, kucne obaveze, zena koja je premorena jer radi 18 sati dnevno..
lako. :)
ona je bila mlada, namsirisana i uvek raspolozena:))
nije se vidjao sa njom bre. zaljubio se..u lakocu postojanja koja mu je tako falila:)
prvo je poceo da izlazi..
da ostaje duze
da mu dolaze milioni sms-ova
onda se iselio iz spavace sobe jer ne moze da spava od malog sina-imao je godinu dana..
onda ga je supruga videla kakoo se vozi njihovim kolima..sa njom:)))

pitala ga je, naravno..
negirao je, uvredjeno.
opet ga je pitala. i opet..i opet je negirao..
nije preturala po dzepovima, niti po telefonu..misim, zaboga..zar i to sebi da priredi?
i onda mu je jednog dana rekla da se iseli , posle dva meseca su se razveli.
on je bio uvredjen..bio je ubedjen da je ona nasla nekog..popu je svako pop, a lopovu je svako lopov..
epilog price> preselio se kod nje, sa kojom nije varao suprugu..posle set meseci zajednickog zivota, razisli su se tako sto je ona kompletno posudje porazbijala u kadi, a on zvao njenog brata da je smiri..cirkus kolordo:)))
ima li ova prica poentu? nema.
samo je tuzna.

kojica
30-09-2011, 12:43
Meni baš i nije tužna.. :hm: više mi je nekako smešna.. :lol:

kojica
30-09-2011, 12:49
a zašto mi je ta priča smešna...

Jesam vam ja pričala kad mi je čika doktor reko da nađem dečka? :rile:

Konan teo da se vrati da ga bije.. :lol:

Pričam ja tako svoje probleme i pričam i pričam.. i čovek na kraju da savet :krsti:
A u tom periodu, pošto sam vazda bila namrštena, jedan stariji kolega je urlao na
mene redovno, kad me sretne na hodniku...

''Gospođo! Osmeh gospođo!'' pa onda slede komplimenti i obavezno
''Nađite dečka, pobogu!''

E tako.. da sam bila pametna i da sam ih poslušala, mogla sam da napravim i ja cirkus
kolorado..

Al ne rešavaju se problemi tako. :nene:

koto
30-09-2011, 12:50
Meni baš i nije tužna.. :hm: više mi je nekako smešna.. :lol:
pa sad je smesna, realno:lol:
nekad je bila tuzna.

mikili
30-09-2011, 14:35
razmišljala ti ili ne, isto ti je.. :aha:

pa onako ćaskamo bre.. ne mora sve biti iz ličnog iskustva...

znam kojo,ali na to caskanje ,ili na stav oko toga utice nase iskustvo,ono s cime se srecemo kod prijatelja,rodjaka..znas zasto kazem da ne razmisljamo,ni ja ni muz?priroda njegovog posla,a on ga obavlja na brodu ,sto znaci da po tri,cetiri meseca nije kuci,je takva da ako bih stalno na to mislila ,ili sumnjala,sigurno bi se razisli.a verujem i da me je prevario,pa sta?bitno mi je da se osecanja nisu promenila i da nas vezu.

причалица
30-09-2011, 14:42
ima li ova prica poentu? nema.
samo je tuzna.

ma nije tužna....dobio je svako šta je tražio. nadam se samo da je žena sa kojom ima decu zadovoljna i da ima koliko-toliko normalan život.....a za tog koji nije imao petlju da kaže ženi istinu - nemam saosećanja....ko ga šljivi.

mica
02-10-2011, 00:27
najveca greska koju zena tad pravi jeste ta, sto dozvoli sebi da se ponizi. Proveravanje, njuskanje, istrazivanje itd, sve je to jadno i bedno. Je l vara? Sebe vara, sebe laze. Bar je to, moj rezon...

mikili
02-10-2011, 10:55
e ovo sam cula par puta i nikako mi nije jasno :sojka:..sta mu znaci to -sebe vara,sebe laze-..u cemu sebe vara i laze?jel to nesto preneseno kao on ce imati grizu savesti,nece se zbog toga osecati dobro,bice mu kazna..ma nikako mi nije jasno kako bi to trebalo da je utesno po onog drugog?
mene recimo strasno nervira dramatizacija oko tog varanja,da se razumemo,ostajanje u vezi sa nekim ko to radi stalno ocigledan je znak da mu ne znacis nista i cemu onda insistiranje?opet,u dugogodisnjim vezama imam apsolutno razumevanje,aman godine cine svoje,a osecanjima se ne komanduje i ukoliko se desi nije smak sveta..ziva dusa..s tim sto to vazi i za mene i za njega..

kojica
02-10-2011, 10:58
Ne važi isto za tebe i za njega. :nene: Eto na primer, ja Konana ne bih ubila kad bi me prevario
a on bi mene utepo na mesto. :kk:

mikili
02-10-2011, 11:03
Vazi kod mene,vazi :sojka:

DaDole
02-10-2011, 11:19
pa jesu sva ova i sve ove priče oko prevara i preljuba generalno precijenjene,previše izdignute na pijedestal visokoumne dramatike..i sve mi ovdje možemo da napišemo šta god hoćemo,ali kad se to pojavi u rl,stvar je sasvim drugačija..
koju grešku može da učini žena koja zna da je on vara? Nijednu u koju već nije na bilo koji način učinila..jer u čemu je stvar ako ovako kažemo:
1.Znam da me vara..šta ću sad?
2.Nemam pojma da li me vara..
prepoznajemo li suštinu..spas je u neznanju:)
ako već vara,bolje da ne znam..i gdje je tu razlika kad on vara u oba primjera??..ali, mi volimo biti iznad same sebe čak i po cijenu samolicemjernog.

mikili
02-10-2011, 11:57
ne znam,ali cini mi se da svi vencanjem smatraju da postaju vlasnici onog drugog i da imaju iskljuciva prava na njihova osecanja.nekako se smatramo svojinom i smatramo ga svojinom.i tu mi nekako lezi sva dramatika oko izleta sa drugom osobom.

DaDole
02-10-2011, 12:00
ne znam,ali cini mi se da svi vencanjem smatraju da postaju vlasnici onog drugog i da imaju iskljuciva prava na njihova osecanja.nekako se smatramo svojinom i smatramo ga svojinom.i tu mi nekako lezi sva dramatika oko izleta sa drugom osobom.

tačno tako mikili..ljudi posesivnošću gube prvo sebe,a potom i partnera..

Ramocve
03-10-2011, 14:21
Povređena žena koja sumnja na prevaru spremna je na brzoplete i ne mnogo mudre poteze.
Detektivske akcije, ispitivanje i pretnje samo su deo loših odluka koje sebi nikako ne smete dozvoliti.

Koje su to najčešće greške?

I kako uopšte ispravno postupiti? :hm:
Zašto se smatra da su to greške? Čini mi se da su normalne reakcije na nenormalnu situaciju. Čisto sumnjam da će neka u trenutku kad s razlogom posumlja da je muž vara, biti mirna i staožena. A kad se slegnu strasti, može se govoriti o mudrim potezima.

DaDole
03-10-2011, 19:01
Zašto se smatra da su to greške? Čini mi se da su normalne reakcije na nenormalnu situaciju. Čisto sumnjam da će neka u trenutku kad s razlogom posumlja da je muž vara, biti mirna i staožena. A kad se slegnu strasti, može se govoriti o mudrim potezima.

Tačno..treba se unormaliti u nečem neočekivanom..u tome i jeste bit..kako savladati sebe i učiniti barem što manje grešaka..biti mudar i sačekati,odmjeriti,ohladiti glavu pa onda djelovati (i griješiti,ako treba:) )

причалица
03-10-2011, 19:04
nema tu mudrosti...jer, ako nekog voliš, ne možeš da budeš mnogo mudar...a ako ne voliš - uvek možeš da čekaš i da ga sačekaš :lol:

DaDole
03-10-2011, 19:18
nema tu mudrosti...jer, ako nekog voliš, ne možeš da budeš mnogo mudar...a ako ne voliš - uvek možeš da čekaš i da ga sačekaš :lol:

znači,voljeti je apsolutno odsustvo pameti:) odnosno bar mudrih odluka:nene: ali,dobro..svako ima svoje miš'ljenje ,inače ne bi nam bilo zanimljivo..
mada,ima istine u tezi da u ljubavi,onoj iskonskoj,potpunoj nema zakona,a najmanje zakona prave pameti..samo,takvih ljubavi nema previš'e..

причалица
03-10-2011, 19:20
znači,voljeti je apsolutno odsustvo pameti:) odnosno bar mudrih odluka:nene: ali,dobro..svako ima svoje miš'ljenje ,inače ne bi nam bilo zanimljivo..
mada,ima istine u tezi da u ljubavi,onoj iskonskoj,potpunoj nema zakona,a najmanje zakona prave pameti..samo,takvih ljubavi nema previš'e..

e pa znam jednu....i poslednju.

Zolton
03-10-2011, 19:23
pa zar vi ne pravite greske uvek?

причалица
03-10-2011, 20:20
pa zar vi ne pravite greske uvek?

da, ali manje nego vi :lol:

DaDole
04-10-2011, 08:40
dobro sad,neko više- neko manje..nećemo da brojimo..jer ko zna kad bismo završili:) bolje da vidimo koje su to greške:hm: