PDA

Pogledaj Punu Verziju : Držanje za ruke je važno?



kojica
30-09-2011, 08:59
http://razbibriga.net/imported/2011/09/13224_ashutterstock_60504643_hf-1.jpg?ver=1295867125

Šta vama govori slika dvoje ljudi koji se drže za ruke?

I šta se desilo sa čuvenim držanjem ''pod ruku''? Jel ono ostalo rezervisano samo
za svečane prilike?

Da li smatrate da je držanje za ruke važno?

причалица
30-09-2011, 09:03
jako važno za mene. daje osećaj bliskosti, sigurnosti....dodir u situaciji kad osećam potrebu za nežnošću a nije prilično ništa drugo osim držanja za ruke. ne znam, meni je to važno...

DaDole
30-09-2011, 09:05
držanje za ruke nema veze sa određenim trenucima ili prilikama..dodirnemo nekog ili ga uhvatimo za ruku je divno samo ukoliko to baš osjetimo kao potrebu bez obzira kad...sam taj kontakt apsolutno neseksualan,netendenciozan je divan odraz bliskosti između parnera..
a ono držanje pod ruku mene nervira....pretenciozno je i više iskazuje statusni položaj vrste "On je moj" i da se niko ne primiče:) a ne volim posesivnost ni pokrete tijela kojima nešto pokazujemo ili dokazujemo.

причалица
30-09-2011, 09:08
držanje ''pod ruku'' :ququ:

ribizla
30-09-2011, 10:05
volim. i vazno mi je.
toliko mi je vazno.. da se stidim uzeti drugu osobu za ruku... zato sto ne znam kako ce ta osoba da reaguje.. i onda to i ne radim.. a fali mi :(

причалица
30-09-2011, 10:06
volim. i vazno mi je.
toliko mi je vazno.. da se stidim uzeti drugu osobu za ruku... zato sto ne znam kako ce ta osoba da reaguje.. i onda to i ne radim.. a fali mi :(

pa uradi...šta te brige, probaj, zaboga....kad ćeš ako nećeš sad :cmok:

ribizla
30-09-2011, 10:17
pa uradi...šta te brige, probaj, zaboga....kad ćeš ako nećeš sad :cmok:

necu da probam... samo mi fali da izvuche ruku iz moje.. :( totalna tuga.. :nene: taj film se vise ne gleda kod mene.. ma koliko da mi fali.. :aha:

причалица
30-09-2011, 10:19
necu da probam... samo mi fali da izvuche ruku iz moje.. :( totalna tuga.. :nene: taj film se vise ne gleda kod mene.. ma koliko da mi fali.. :aha:

pa ne onda s njim...s nekim drugim....batali tog koji neće da se drži za ruke a tebi je stalo do toga.

Man
30-09-2011, 10:20
ufati mene za ruku :rumenko: ja volim

причалица
30-09-2011, 10:21
ufati mene za ruku :rumenko: ja volim
ti voliš fatanje po definiciji :lol:
p.s. a ko da te ufati :huh:

ribizla
30-09-2011, 10:22
pa ne onda s njim...s nekim drugim....batali tog koji neće da se drži za ruke a tebi je stalo do toga.

nema potrebe.. :aha:
sve se da ispraviti kad tad :sizika:

ribizla
30-09-2011, 10:22
ufati mene za ruku :rumenko: ja volim

:dupe:

DaDole
30-09-2011, 10:23
ti voliš fatanje po definiciji :lol:
p.s. a ko da te ufati :huh:

:haha: po definiciji,e pričo nasmijala si me
ko da ga uFati a da nije fata:igrac:
ko stigne..ili ko prvi Manu njegov man:igra1:

причалица
30-09-2011, 10:25
:haha: po definiciji,e pričo nasmijala si me


:)

Nežnicah
30-09-2011, 10:25
Moj deka i ja se drzimo za ruke i dalje, posle 23 godine, smejulje nam se prijatelji kad vide da tako setamo, al bas nas zabole, nama je lepo :bisa: Nekad mi prija i dok sedimo i gledamo film, da me drzi za ruku i mazi, greje... to mi je tako prirodno i potrebno.

причалица
30-09-2011, 10:26
da me drzi za ruku i mazi, greje... to mi je tako prirodno i potrebno.

blago tebi.

Rosa
30-09-2011, 10:40
Držanje za ruke je važno
Parovi nikada ne bi trebali podcijeniti važnost fizičke naklonosti i privrženosti u vezi.

Početak veze je ujedno i novo iskustvo i početak novog životnog poglavlja dvije osobe. One vremenom saznaju više jedno o drugom. Pokazivanje naklonosti je dobar i zabavan način da pokažete koliko vam je stalo do nekoga. Sam poljubac znači mnogo jer označava razvijanje romantične veze i ima poseban značaj sa ženske perspektive. Poljubac im daje osjećaj povezanosti sa njihovim partnerom.

Često se ostavlja se pitanje šta tražimo i šta želimo do veze. Tražimo privrženost, naklonost, ljubav i međusobno razumijevanje. Nedostatak fizičke intimnost između partnera u vezi može dovesti do nesklada, te se jedan ili oba partnera mogu osjećati nepoželjnim i nevoljenim. Ukoliko se fizička ljubav rijetko pokazuje, potreba za čuvanjem veze se gubi.

Maženje u širem smislu riječi podrazumijeva držanje za ruke, zagrljaje, milovanja i slično. Ove radnje ne treba izvoditi samo kada treba doći do seksa. Mogu se i efikasno iskoristiti za uspostavljanje dublje i iskrenije komunikacije između partnera. Maženje je indirektna poruka da prihvatate svog partnera i da vam je stalo do veze. Maženje treba praktikovati što češće jer su ljudi danas prezauzeti i imaju jako malo vremena za sebe, a pogotovo za svog partnera.
http://razbibriga.net/imported/2011/09/101104050-1.jpg

kojica
30-09-2011, 12:12
držanje ''pod ruku'' :ququ:

:lol:

Što bre.. ja to baš volim.. naročito kad obujem štikle, pa se onda obesim da me ''nosi''.. :haha:

koto
30-09-2011, 13:04
e pa ja volim da budem u kontaktu sa muskrcem koga volim. dal ga drzim za ruku, ili pd ruku, nebitno..

mica
02-10-2011, 02:12
http://razbibriga.net/imported/2011/09/13224_ashutterstock_60504643_hf-1.jpg?ver=1295867125

Šta vama govori slika dvoje ljudi koji se drže za ruke?

I šta se desilo sa čuvenim držanjem ''pod ruku''? Jel ono ostalo rezervisano samo
za svečane prilike?

Da li smatrate da je držanje za ruke važno?


O, da. Ne mogu bez toga da zamislim setnju... To mi je neophodan momenat u vezi...

mihaela
18-11-2011, 23:42
Volim da me drži za ruku dok šetamo.Može i pod ruku,nije ni to problem.A najdraže mi je kada mi stavi ruku oko vrata,ne da se objesi na mene,nego mi stavi svoju šaku na vrat,pod kosu.Taj me dodir odmah "sasječe". :)
Samo ne bih voljela da jednog dana idemo jedno pored drugog,bez ikakvog dodira.

slonce
24-07-2012, 19:07
nemam stav

Sagacity
24-07-2012, 21:28
Ako je deo nekog dnevnog rituala tipa, gde god pođemo mi se držimo za ruke...onda mi to nije to...Ali ako se spontano uhvatimo za ruke, bilo u šetnji, bilo da sedimo negde...nebitno koje je mesto, to mi znači jer znam da u tom trenutku misli na mene i želi trenutak bliskosti baš kao i ja.