PDA

Pogledaj Punu Verziju : Ko daje detetu ime?



kojica
03-10-2011, 06:34
''Porodični sud Australije morao je da se umeša i odluči kako će se zvati devojčica čiji
roditelji dve godine nisu mogli da se slože oko njenog imena i koja zbog toga još nije
upisana u knjigu rođenih.

Sudija Kolin Fores je odlučio da će se devojčica, koju ljudi već znaju pod imenom koji joj
je dao otac, od sada zvati onako kako je to njena majka želela.''

:lol:

Ko bi trebao da ima prednost?

Kako ste se vi dogovorili oko imena deteta?

причалица
05-10-2011, 16:49
oko prve sam nabrajala imena dok on nije rek'o ''dosta, ovo mi se sviđa''...a za drugu je otišao u matični ured tek posle mesec dana jer nismo mogli da se odlučimo....otišao je sa 3 imena, nisam znala kako će ćerka da se zove, dok se nije vratio kući....eto.

kojica
10-10-2011, 13:30
Ja sam napravila kompromis.. :lol: Pošto već imaju njegovo prezime, onda ja odlučujem o imenu.
Pošteno.

I onda sam starijem dala ime po njegovom ocu. Ne što se njegov otac tako zove, nego mi se
baš sviđa to ime. Pa kad sam čula da je moj tata plakao ko kiša, naravno mrtav pijan...
kako bre to prijatelju, em ima tvoje prezime, još i tvoje ime.. a ja nemam ni sina..
E onda sam se i ja rasplakala, pa sam drugom detetu dala ime po svom ocu. :qq: Ne znam
šta bih da je bilo žensko. :lol:

Sandokan
10-10-2011, 13:39
''Porodični sud Australije morao je da se umeša i odluči kako će se zvati devojčica čiji
roditelji dve godine nisu mogli da se slože oko njenog imena i koja zbog toga još nije
upisana u knjigu rođenih.

Sudija Kolin Fores je odlučio da će se devojčica, koju ljudi već znaju pod imenom koji joj
je dao otac, od sada zvati onako kako je to njena majka želela.''

:lol:

Ko bi trebao da ima prednost?

Kako ste se vi dogovorili oko imena deteta?

Pa muški očigledno ne treba da imadu decu :aha: .... kakva je ovo umobolija, po kom to Zakonu su presudili da dete treba da ima ime koje je predložila majka .... aj da shvatim tandara-mandara priče kom roditelju će dete biti povereno nakon razvoda, ali po čemu je to majka pozvanija da bira ime detetu :facepalm:

Tema: trebalo bi da se supružnici dogovore, ako nisu u stanju onda neko to uradi neko treći umesto njih .... napišu predloge (i ne kažu koji je čiji) i neka presudi neko treći po čisto objektivnim (estetskim) parametrima ...

Jedva smo se dogovorili ..... želje su nam bile izuzetno opozitne :aha:

kojica
10-10-2011, 13:41
Pa jel vam prezime nije dovoljno? :ljut:

Majke i tačka. Osim ako maka ne odluči da prepusti ocu to pravo.

причалица
10-10-2011, 14:18
Pa jel vam prezime nije dovoljno? :ljut:

Majke i tačka. Osim ako maka ne odluči da prepusti ocu to pravo.
pa ne mora ni prezime da bude očevo, izvinjavam se što upadam u reč. što je očevo prezime bolje od majčinog :huh:
što, na primer, otac ne daje imena a majka prezimena....eto i to moš da bude dogovor....a može da bude - jedno dete sa tatinim , a jedno s maminim prezimenom...ne znam šta bi tu bilo nedemokratski :lol:

Ciciban
11-10-2011, 10:38
Za Stefana sam ja odabrala jedno od tri imena koje je kum predlozio, posto smo Stefanovic nekako najidealnije mi je bilo Stefan ...a Jelena je trebalo da se zove Lana , tako smo je i zvali jos pre rodjenja, devojcica od drugarice je jos uvek tako zove :) ...ali visa sila ....:P

Ciciban
11-10-2011, 11:04
Pa jel vam prezime nije dovoljno? :ljut:

Majke i tačka. Osim ako maka ne odluči da prepusti ocu to pravo.

lele da te cuje moja svekrva alergicna je na tacke :lol: ...

Sarmica
11-10-2011, 11:49
Eto da i ja rečem:trepp:
Bratu je mama dala ime,njoj je Dragan najlepšije ime na svetu,a meni fater...i to nakon 3-5 dana pošto sam se rodila otišao je da me upiše je l' te u knjigu rođenih,s namerom da mi da ime Dejana,lepo se dogovorili kod kuće tako.Međutim njemu usput padne na pamet ovo moje blesavo ime i tako i da.Niko u našoj okolini do tad nije čuo za njega (osim tate izgleda:lol:),a odakle mu je baš ono sinulo nikad nisam saznala.Pitala sam ga jednom zašto baš to,samo je rekao da ima svoje razloge,i od tad mi je na neki način drago.

DaDole
11-10-2011, 12:45
E Vako je to bilo..tata se zapiJo,mama u komi(jedva je ostala živa kad je belaj neda krenula napolje) pa je meni ime dala teta u bolnici..čekala je kažu dva dana i morala da me uteftera:)
alal joj vera:)

Nežnicah
11-10-2011, 14:34
Oko imena nase dece muz i ja smo se sami dogovarali bez uticaja okoline. Nismo se obazirali na ono da bi bilo lepo da se zove po babi ili dedi. Cim smo saznali pol, lako smo se odlucili za ime prve cerke. Kod druge je vec bilo malo cupavo, ja sam htela da bude Anja, volim to ime, a on ne voli tako kratka imena. I onda je bilo na kraju Aleksandra, a svi je zovemo Anja, skoro da ponekad zaboravim da imam Aleksandru u kuci. Ali nisam fer, ja nikome nisam dala da se mesa i daje predloge za moju decu, ali sam zato mojoj cerki predlozila ime za njenu cerkicu, i ona ga je oberucke prihvatila, i njen dragi. Sad za drugo, opet mi traze predloge, ali posto je moja cerka uvrtela sebi u glavu da ruzno izgovara slovo R, onda smo morali da suzimo izbor na imena bez R. Steta, a tako mi je par lepih palo na pamet...

kojica
11-10-2011, 14:35
lele da te cuje moja svekrva alergicna je na tacke :lol: ...

šta će sad i svekrva u ovoj priči.. :pada:

причалица
11-10-2011, 15:25
moja majka je htela da utiče na ime naše starije ćerke...po njoj, trebalo je da se zove ili izabela ili žozefina :mirka: rekoh joj ''mama, kad snajka bude rodila ćerku, probaj da joj to predložiš'' :lol:
a kad se rodila mlađa, onda je kukumavčila da bude izabela....:krsti:

kojica
11-10-2011, 18:31
Eto da i ja rečem:trepp:
Bratu je mama dala ime,njoj je Dragan najlepšije ime na svetu,a meni fater...i to nakon 3-5 dana pošto sam se rodila otišao je da me upiše je l' te u knjigu rođenih,s namerom da mi da ime Dejana,lepo se dogovorili kod kuće tako.Međutim njemu usput padne na pamet ovo moje blesavo ime i tako i da.Niko u našoj okolini do tad nije čuo za njega (osim tate izgleda:lol:),a odakle mu je baš ono sinulo nikad nisam saznala.Pitala sam ga jednom zašto baš to,samo je rekao da ima svoje razloge,i od tad mi je na neki način drago.

I meni je tata dao ime. Kao šatro kum daje ime, a on se s kumom dogovorio koje
ime da kaže. Mama na svu sreću nije saznala nikada zašto se zovem ovako, a ja
saznala sasvim slučajno. Tata malo popio pa ispričao Konanu. :palac:

ribizla
11-10-2011, 18:41
meni je matori dao ime (posto kum nije stigao na vreme :facepalm: )
a krstio me stric (opet kum kasnio :facepalm: ) :haha:

Milan dobio ime od kuma, a Zoran od kume :aha: i tako.. :aha:

Sandokan
11-10-2011, 18:45
Moj ćale dao sestri ime nije kevu ni pito :aha:

A i ja kad sam davao dečkonji ime niko me nije pitao šta gospodža misli .... što takodje nije u redu :aha:

kojica
11-10-2011, 18:52
Mislim da bi više dece rešilo takve probleme. Možda bih je pustila da petom ili šestom ona da ime.. :hm:

Šta sam bre ja kriva što ona nije umela da se izbori za svoja prava? Kako je ćutala tada, tako i sada nek ćuti.

mikili
11-10-2011, 19:26
Nama su rekli da moramo da ispostujemo kuma..kad je rekao ime,jedno retko crnogorsko,mi se samo pogledali i moj ti muz na to izvali-mora po njenom tati,obecao sam-,,,svi su me mrko gledali jedno godinu dana ,kad god bi neko pitao moja svekrva se mrstila,a za drugo smo napravili spisak zenskih imena,ubedjeni da je devojcica:sojka:,pa smo na brzinu u bolnici se preslisavali i sredili papirw odmah tog dana,ne cekajuci da stigne kum..

Nežnicah
11-10-2011, 19:47
Ja sam zamalo Tamara, to je bila mamina zelja, ali eto, te zimske veceri padao je sneg, i kum i tata, su odlucili da cu dobiti simbolicno snezno ime :qq: mada, kako su bili pijani mogla sam biti i neka Pahulja :raz_128:

Moj brat je dobio ime po tatinom ocu, baba i deda su to ocekivali (ukoliko bude muski naslednik) a tata je hteo da ih ispostuje, mama se slozila jer je lepo srpsko ime.

причалица
24-10-2011, 21:07
http://www.novosti.rs/vesti/zivot_+.75.html:350468-Uticaj-imena-na-razvoj-licnosti

a baš sam danas razmišljala o uticaju imena na ličnost....i da li to uopšte ima nekakve veze :hm: istraživanja kažu da ima, eto.

andromeda
06-11-2011, 18:43
detetu cu dati ime ja i muz a ostali mogu da daju predlog samo i nista drugo , ne dozvoljavam da mi se iko mesa niti se ikom mesam
imamo varijente i ako bude musko i ako bude zensko samo neka je zivo i zdravo to je najvaznije

Милан Ђурковић
12-02-2015, 19:39
detetu cu dati ime ja i muz a ostali mogu da daju predlog samo i nista drugo , ne dozvoljavam da mi se iko mesa niti se ikom mesam
imamo varijente i ako bude musko i ako bude zensko samo neka je zivo i zdravo to je najvaznije
Tako je

Послато са K01A уз помоћ Тапатока