PDA

Pogledaj Punu Verziju : Recept za fotografisanje



Ometač
05-10-2011, 07:44
Fotograf slavnih Danijel Kenedi nudi nekoliko saveta koji će pomoći ženama da na slikama
izgledaju dobro

Nekima će biti teško da poveruju u ovo, naročito na odmoru kada im se čini da se na svakom
koraku čuje „škljocanje“ i sevaju blicevi, ali – većina žena ne voli da se fotografiše! Razloga
za to je mnogo, ali kao najčešći navodi se osmeh. Navodno, trećina smatra da im zubi nisu
dovoljno beli, a na fotkama im smetaju i bore „smejalice“, čitaj: izdajice. To je utvrdilo
istraživanje koje je sproveo jedan proizvođač paste za zube. A isto istraživanje pokazalo je
da muškarce na ženama prvo privuče upravo osmeh.

Ometač
05-10-2011, 07:45
Stoga fotograf slavnih Danijel Kenedi nudi nekoliko saveta koji će pomoći ženama da na
slikama izgledaju dobro. Savetuje im da uživaju pozirajući ispred fotoaparata, imajući u
vidu da je prirodan osmeh atraktivniji od odglumljenog. Spustite bradu, podignite pogled
– tako će vaše lice izgledati mršavije, a kosti lica biti izraženije. Zatim, pokušajte da u
trenutku fotografisanja izgovorite, na primer, reč „blam“. To će vam pomoći da usne
dobiju seksi oblik. Još ako ih namažete sjajem, izgledaće punije i zdravije.

Interesantno je to da žene toliko ne vole „fotkanje“, da čak i na dan svog venčanja trećina
njih oseća nervozu što će se naći pred objektivom fotoaparata. Polovina žena veoma je
kritična prema svom izgledu i mrzi da gleda sebe na fotografijama. Teško ćete ih nagovoriti
da se slikaju, a ako to ipak učinite, velike su šanse da, kada vide fotografiju, pokažu da su
nezadovoljne ukupnim izgledom, garderobom, time što navodno izgledaju nesigurno, što
su zažmurile... Osim toga, većina žena strahuje da će njihove slike izazvati negativne
komentare ako se budu pojavile na „Fejsbuku“.

kojica
09-10-2011, 07:58
Ma jok.. negativno se komentariše samo iza leđa, pa to ne bih ni čula..

причалица
09-10-2011, 08:43
što god da kažem na ovu temu ispašće gloopo ili neiskreno.

Nežnicah
13-10-2011, 21:31
Svaki put kad vidim svoju sliku, pitam se auuu, zar sam bas ovako ruzna? Pogledam se potom u carobno ogledalce i ne vidim sve ono ruzno sto vidim na slici, nesto tu ne stima, opasno sam nefotogenicna, to se ja tesim.

mikili
13-10-2011, 21:46
meni su oci stalno crvene,kao da sam vukodlak,i bas trepnem ili gledam negde ..najbolje slike su mi kad nisam znala da ce me neko slikati..a gledam ovaj recept gore i pitam se kako izvesti da spustim bradfu a podignem pogled,probam to..pa tek ce bez veze ispasti :m: