PDA

Pogledaj Punu Verziju : Politika i kriminal ...



Sandokan
20-09-2011, 18:41
http://www.blic.rs/Vesti/Politika/278120/Baraceva-Milosavljevic-odgovorniji-od-Vukajloviceve-za-nabavku-vakcina

Postoji li osoba u ovoj zemlji a da nije član G-17 ... pardon USR-a (nisam siguran da je skraćenica ok :lol:) a da veruje, da Tomica nije umočio rukicu :hm: ... i postoji li osoba koja misli da će udruženo zločinačko udruženje na čelu sa mirosinkinim malim, Davinićem, Jelašićem i ostalim Milosavljevićima ikada odgovarati za sve što bi trebali :hm:

причалица
20-09-2011, 18:42
znala sam da nećeš izdržati....:raz_114: pogotovo kad sam videla da su uhapsili ovu....štreberku, ili bar tako izgleda. nego, čudi me za gosin kona - on mi je delovao kao gospodin čovek :huh:

Man
20-09-2011, 19:07
Ona je jako fina osoba, poštena koliko u ovim našim uslovima se može biti. Slučajno je poznajem ,ne kažem da nije i ona umočila prste u pekmez, ali bez znanja i odobrenja malog Tomice nema šanse da su to mogli da urade. Kao i obično, ovo je samo skupljanje poena pred izbore, pala kola na sitne ribe...
Možda bi zanimljivo bilo da se kaže i ko je vlasnik jugohemije :mrgreen: onda bi sve bilo mnogo jasnije...

Tomica je inače retko iskompleksiran čovek :aha:

причалица
20-09-2011, 19:08
Ona je jako fina osoba, poštena koliko u ovim našim uslovima se može biti. Slučajno je poznajem ,ne kažem da nije i ona umočila prste u pekmez, ali bez znanja i odobrenja malog Tomice nema šanse da su to mogli da urade. Kao i obično, ovo je samo skupljanje poena pred izbore, pala kola na sitne ribe...
Možda bi zanimljivo bilo da se kaže i ko je vlasnik jugohemije :mrgreen: onda bi sve bilo mnogo jasnije...

missim, radimo s jugohemijom...sve mi jasno....ali, bwe...čije je ''jedro''? da joj nije babo ostavio tu kliniku?

Sandokan
20-09-2011, 19:11
Ja prst nesam na gdju Vukajlović uperio :nene:

Man
20-09-2011, 19:13
:nene: ona je tako samo radila, na mesto direktorke zavoda je inače dala ostavku, i od tad je u ovoj privatnoj klinici...

mikili
20-09-2011, 19:14
Ona je jako fina osoba, poštena koliko u ovim našim uslovima se može biti. Slučajno je poznajem ,ne kažem da nije i ona umočila prste u pekmez, ali bez znanja i odobrenja malog Tomice nema šanse da su to mogli da urade. Kao i obično, ovo je samo skupljanje poena pred izbore, pala kola na sitne ribe...
Možda bi zanimljivo bilo da se kaže i ko je vlasnik jugohemije :mrgreen: onda bi sve bilo mnogo jasnije...

Tomica je inače retko iskompleksiran čovek :aha:

ako se ovo odnosi na vukajlovicku,potpuno se slazem..i znam i da je ostavku podnela pod pritiskom jer odredjene stvari nije zelela da precutkuje...a o ministru ..nije vredan trosenja reci ali i te kako je odgovoran..

причалица
20-09-2011, 19:14
:nene: ona je tako samo radila, na mesto direktorke zavoda je inače dala ostavku, i od tad je u ovoj privatnoj klinici...

sa platicom od 800 hiljada :lol: kao direktor klinike...a specijalisti su imali oko 150 hiljada.

Man
20-09-2011, 19:24
Ne znam otkud ti takva informacija :nene:
sem toga, ona je dobar stručnjak, za razliku od tomice :aha: što ne pogledaš kolika je njegova plata i gde...

Sandokan
20-09-2011, 19:27
:nene: ona je tako samo radila, na mesto direktorke zavoda je inače dala ostavku, i od tad je u ovoj privatnoj klinici...

I odatle je otišla (pričamo o Jedru beše :hm:) i ovo se kuva već mesecima, ali na žalost oni koji su pravi krivci neće odgovarati ....

причалица
20-09-2011, 19:30
pa, mane, informacije se dobijaju i kontaktima s ljudima koji rade sa nama....jadaju se, bre.
opet, neću da osuđujem, jer ne znam sve...naravna je stvar da nije samo ona kriva....ali, s kim si - takav si....staro pravilo.

Man
20-09-2011, 19:31
ma samo sam rekao da je posle zavoda radila u jedru...


ma ovo je hohštaplerska država :(

причалица
20-09-2011, 19:32
ma samo sam rekao da je posle zavoda radila u jedru...


ma ovo je hohštaplerska država :(

radila kao direktorka...znam podatak za plate, jer je ''ovca mog sinovca'' radila u ''jedru''....ili radi, nemam snage ni da pitam.

причалица
21-09-2011, 06:38
ne volim da pišem na ''politici'', ali da je o meni objavljen ovakav članak, ne znam šta bih i kako bih pred decu izašla...a za tomicu samo malo treba začeprkati, mislim...meni je najviše zasmetao kad je rekao da u zdravstvu nema mita i korupcije :lol:

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.69.html:345892-Vukajloviceva-namestila-tender

причалица
22-09-2011, 06:34
http://www.blic.rs/Vesti/Politika/278120/Baraceva-Milosavljevic-odgovorniji-od-Vukajloviceve-za-nabavku-vakcina

nadam se da je čeprkanje počelo da daje rezultate :raz_038:

kojica
03-10-2011, 18:26
http://razbibriga.net/imported/2011/10/255x160_3727180638_tomicfotodgollr_f-1.jpg

Bivši generalni direktor Rudarskog basena "Kolubara" Dragan Tomić (58) uhapšen je danas zbog zloupotreba u tom preduzeću. Pored njega uhapšeno je još 16 rukovodilaca ove kompanije.

Blic navodi da je Tomić uhapšen pri pokušaju da pobegne u Grčku i to na granici između Srbije i Makedonije.

Pokrenuta je akcija hapšenja još šesnaest sadašnjih i bivših rukovodilaca "Kolubare" i vlasnika privatnih preduzeća koji se terete za ukupnu zloupotrebu od 12 miliona evra.

Akciju izvodi Uprava kriminalističke policije, po nalogu Tužilaštva za organizovani kriminal.

Dragan Tomić bio je direktor "Kolubare" od 2004. do 2008. godine, a sada je na funkciji savetnika za tehnička pitanja u Direkciji za strategiju i investicije EPS-a.

U februaru ove godine saslušan je po nalogu Specijalnog tužilaštva za organizovani kriminal, u okviru pretkrivičnog postupka za prikupljanje dokaza o mogućim zloupotrebama u vezi sa troškovima zakupa dodatne mehanizacije u rudniku "Kolubara".

Osumnjičeni u akciji “Kolubara” sumnjiče se da su od novembra 2007. do jula 2009. bez postupka javne nabavke dodeljivali poslove privatnim preduzećima, kao izvođačima radova, iako su znali da nemaju adekvatnu mehanizaciju.

U posao su zatim uvodili druge firme kao podizvođače, i njima višestruko uvećavali broj sati rada, koje su bile osnov za fakturisanje naplate. Ovakvim fakturisanjem, osumnjičeni su pribavli više od 12 miliona evra.

Među osumnjičenima je i Radoslav Savatijević Kene (51), vlasnik preduzeća “Pam-ek”, “Aros beton”, “Beokran komerc” i “Beoogrev”, koji je u maju uhapšen zbog malverzacija u vezi izgradnje puteva oko Požarevca, a zatim uz narukvicu, pušten u kućni pritvor.

autor: AM/ASizvor: Novi magazin/Blic

Sandokan
04-10-2011, 18:35
Joj stvarno sam ko ćumur najgori, al što baš sad Dačić zabranjuje paradu, što baš sad Dačić sasipa istinu u lice nekom austrijskom gaulajteru i zašto baš sad hapse ljude za ono što se priča godinama :hm: .... mslm da se razumemo lopove treba u bajbok, al da ne bude posle da im se iz budžeta plaćaju milionske odštete kao posle sablje :aha:

Sandokan
05-10-2011, 08:27
Nakon saslušanja istražni sudija odlučiće o predlogu tužiaštva da im se odredi pritvor i da se pokrene istraga protiv njih.
Pošto će osim Tomića istražni sudija morati da sasluša odbranu 16 osumnjičenih, očekuje se da će taj posao potrajati do narednog jutra. Većina osumnjičenih uhapšena je u ponedeljak posle podne, a policijski pritvor od 48 sati ističe danas.
Međutim, Blic saznaje da je sedmorica uhapšenih funkcionera RB "Kolubara", koje su saslušali inspektori Uprave kriminalističke policije u prisustvu zamenika tužioca, svu krivicu za učešće u zloupotrebama prebacili su na bivšeg generalnog direktora, inače prvoosumnjičenog u ovom postupku Dragana Tomića. .........

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2011&mm=10&dd=05&nav_id=547016

Sandokan
05-10-2011, 11:10
Kako se svako malo otvara neka nova afera, u kojoj su glavni akteri političari, ili po partijskoj direktivi postavljeni kadrovi, a zajednička tačka im je baš ta zloupotreba političke moći i funkcije .... sve novije teme ove tematike spojiću u jednu ... a obzirom da se najavljuju nova hapšenja, neka i ubuduće ovo bude mesto za ljude koji su birani da se bore za zajedničke interese, a koji su usput malo više vodili računa o svom ličnom interesu .... :mrgreen:

Sandokan
05-10-2011, 11:16
Evo ga još jedan ....

.... Protiv bivšeg direktora Javno-komunalnog preduzeća "Vodovod i kanalizacija" iz Požarevca Aleksandra I. (53) podneta je krivična prijava zbog sklapanja ugovora sa dve firme za isti posao, saopštila je danas policija.....

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/281234/Krivicna-prijava-za-bivseg-direktora-vodovoda