PDA

Pogledaj Punu Verziju : naše ponašanje



причалица
07-10-2011, 22:27
dakle, kakvi smo :palac:
u prevozu, na groblju, na televiziji, u kafani, kao roditelji, kao forumaši, kao komšije....
recite.

kojica
07-10-2011, 22:32
Kao forumašica sam nemoguća.

Kao roditelj sam zahtevna i njanjava.

Kao komšinica neprimetna i uobražena.

U prevozu sam mirna dok me neko ne naljuti.

U kafani sam ista ko na forumu... a na tv još nisam izašla...:hm:

Bandit
07-10-2011, 22:39
Forumaš ..i nisam neki...
Roditelj..car sam...oni kažu ..a ja tu ne bih ništa menjo...
prevoz nema ..vozim sam....
u kafani dok se sećam super..posle pojma nemam...
Ko komšija...dobar dan ..dobar dan...

Bandit
07-10-2011, 22:39
Na tv ko u kafani...

mica
07-10-2011, 22:43
Ja se, jos ucim kako se forumasi, malo sam...tupava :sad:
Mada, mislim da sam ok, dok me neko ne cacne, di e treba.
U prevozu sam, mirna, slusam muziku i nisam prisutna....
Kao roditelj sam, rekla bih, korektna... Imam fer odnos sa decom...
U kafani sam vesela :igrac:
Na tv-u sam bila jedared, stidljiva sam :stidljiva:

Nežnicah
07-10-2011, 22:44
U prevozu pritajeni tigar, skriveni zmaj u obliku naivne plavuse, u kuci hitler kada se ovi moji otmu kontroli, na poslu dobrica sve dok me toliko ne uzjasu da moram da se branim i ponasam suprotno mojoj licnosti, znaci kao skotic, na forumu tupson, kao komsinica distancirana od svih, ljubazna ali to je sve, u kafani ko drvena marija, ne umem da se opustim... i tako :m: na ulici uobrazena, tako me dozivljavaju ovde u selendri, kazu klinci mojoj cerki, al ti je ona keva uobrazena, samo stavi cvike i digne nos :haha: e ako neko nije uobrazen, to sam ja garant!

Sve u svemu, nisam sebi bas najjasnija :hm:

причалица
07-10-2011, 22:44
niste rekli kako vam je na groblju....
pade mi danas ta tema na pamet jer nebrojeno mnogo puta, na žalost, odem na groblje i doživim ono što najmanje želim - zgražavanje :(
zgražavanja na ponašanje ljudi koji dolaze na mesta počivanja njihovih najdražih - smeh, vikanje, pričanje viceva, psovanje....pričanje mobilnim toliko naglas da to čuju još 2 parcele okolo...a da ne pričam o feštama, jedenju, pijenju...
dakle, ovo je samo o groblju....a može mnogo više....

mica
07-10-2011, 22:46
Na groblju sam tuzna... Ne idem bas cesto, kad odem, onda uglavnom, u sebi popricam s apokojnikom, budem malko u tisini i odem...A znam na sta mislis, to i mene zgrazava :(

kojica
07-10-2011, 22:48
ne znam kako, al to ''na groblju'' uopšte nisam videla.. :sad:

Nežnicah
07-10-2011, 23:11
Na groblju uvek cutim, trudim se da odem sama, vodim neki tihi razgovor za pokojnikom, i osecam se malo glupavo dok to radim, ali je jace od mene da se obratim osobi koja tu lezi i koju volim. Zapalim svecu, budem jos neko vreme, i u tisini odem.

Secam se samo da kad smo sahranjivali baku koju sam istinski obozavala, mislila sam da cu umreti od bola, i onda mi je tata nesto sapnuo na uvo, kako bi baba reagovala da me vidi tako uplakanu i naduvenu, upotrebio jedan njen sasavi izraz, to me je nasmejalo, i malo povratilo, i posle toga sve su mi misli bile uperene samo na njen smeh, sale, bisere, tako sam se odrzala na sahrani, inace sam bila blizu da skocim u raku za njom.

A posto stanujem u ulici gde je groblje, prisustvujem cesto cirkusu na groblju, tj. vidim sta se radi. Pa kao da slave sto je neko pokojni... a tek kad su zadusnice, to je jezivo.

причалица
08-10-2011, 07:04
pošto uglavnom koristim gradski prevoz vidim da neki ljudi čitaju, a veliki broj njih slupa muziku. naravno da mi to ne smeta, neka radi svako kako misli da će mu biti dobro - dok ne ugrožava drugoga.
najčešće ti koji slušaju mjuz, kao da su stavili i na oči nešto, pa ne vide kad treba da se pomere (jer ako pitaš ''izlazite li sad?'' to nema efekta, jer ne čuju), stoje na izlazu ili ne ustaju kad stvarno treba...a ovi sa knjigama su ok. povremeno dignu pogled i - ustanu ako vide da je nekome potrebno da sedi, više nego njima.

Nežnicah
08-10-2011, 07:16
Prico jel mogu da dodam ovde jedno pitanje vezano za ponasanje na ulici, tacnije na trotoaru?

причалица
08-10-2011, 07:25
Prico jel mogu da dodam ovde jedno pitanje vezano za ponasanje na ulici, tacnije na trotoaru?

pa naravno....ovo ja naša prćija :)

Nežnicah
08-10-2011, 07:32
E onda ovako: Znate ono kada idete trotoarom, pa vam neko nailazi u susret. U mom slucaju, ja sam ta koja s skloni u stranu ili izmakne rame u stranu, a taj neko prodje kao da je narodni heroj. I celog zivota tako, uvek ja izmicem, racunam bolje da se malo sklonim u stranu nego da mi raznese rame ili da izgubim ravnotezu.

One napucane klinke sto hodaju kao da su u sred spota, e te me izludjuju specijalno. To bre, bezobrazno, gleda te u oci i hoda kao da je ulica njena, ne pokazuje uopste nameru da se ljudski mimoidjemo...

A vi, kako te? :palac:

причалица
08-10-2011, 07:36
klinkama se ne sklanjam :lol: sa mnom dožive neelastični sudar.

Nežnicah
08-10-2011, 07:43
Znaci primetila si i ti taj bezobrazluk? Ja ne mogu da verujem, ali stvarno su ljudi cudo.

причалица
08-10-2011, 07:46
Znaci primetila si i ti taj bezobrazluk? Ja ne mogu da verujem, ali stvarno su ljudi cudo.

missim, na ulici se ne sklanjam nikom...imam i ja dovoljno godina da bi se neko drugi sklonio. sklanjam se invalidima, starim ljudima, trudnicama....eto....a ovo ostalo - mrš.

kojica
08-10-2011, 08:34
Ja stanem pa me zaobiđu.. :hm:

a na groblju se sva zablokiram i samo tako blenem.. ko telence... :huh:

mihaela
08-10-2011, 08:36
Kao forumašica-to možete vi suditi :lol: Mislim da sam ozbiljna i dosadna poprilično :lol:
Na groblje,hvala Bogu,rijetko idem.Zapalim svijeću,okadim grob,malo budem,volim otići sama.Nedavno mi pričala rodica,koja je prije godinu dana sahranila oca,i na zadušnice došao naravno sveštenik,sa kojim su oni dobri...Tako su se kažu lijepo proveli :eek: Sveštenik im pričao viceve,smijali se,zezali.Moja majka bila prisutna,žena se zgrozila.I ja bih,da sam bila.
Kao komšinica sam rezervisana,sve ih pozdravim,ponekad u prolazu razmijenimo koju riječ,ali se ne družim sa njima,osim sa jednom koja mi odgovara.
U kafani,kafiću zavisi kako,s kim,gdje...uglavnom sam opuštena i vesela.
Na ulici,i mene zgražava nekultura prolaznika.Uglavnom se ja sklanjam svima koji mi idu u susret,jer u suprotnom dobijem udarac ramenom,rukom.Što rekoste,te klinke i klinci kada ti idu u susret,nikom ne pada na pamet da se pomjeri.Još kad se njih tri uhvati za ruke ili pod ruku,i kao da su zalijepljene jedna za drugu,ne odvajaju se.I stanem i gledam...Podigle su svoje noseve,nešto vrište i arlauču,ne obraćaju pažnju.Drmnu me u prolazu i odu.
Sve u svemu,velika je nekultura svugdje.A o javnim ustanovama još da ne pričam,bolnice i slično...

причалица
08-10-2011, 08:42
e, kao komšinica sam...:ko:
trudim se, u stvari, ali ne previše...koliko drugi - toliko i ja. na spratu ljude znam samo iz viđenja, a o ostalima da ne pričam :( ovde sam 30 godina. jedino kod frizera se sita ispričam sa komšinicama za koje znam da su negde u zgradi, ali nemam pojma gde.
ni jedna od nas neće da pozove ovu drugu na kafu - dovoljno je što se ponekad viđamo kod naše frizerke :lol:

kojica
08-10-2011, 08:48
Forumaš ..i nisam neki...
Roditelj..car sam...oni kažu ..a ja tu ne bih ništa menjo...
prevoz nema ..vozim sam....
u kafani dok se sećam super..posle pojma nemam...
Ko komšija...dobar dan ..dobar dan...

pa ako voziš sam.. tu najbolje može da te iznervira neko.. :hm:

kojica
08-10-2011, 08:49
Ja se, jos ucim kako se forumasi, malo sam...tupava :sad:
Mada, mislim da sam ok, dok me neko ne cacne, di e treba.
U prevozu sam, mirna, slusam muziku i nisam prisutna....
Kao roditelj sam, rekla bih, korektna... Imam fer odnos sa decom...
U kafani sam vesela :igrac:
Na tv-u sam bila jedared, stidljiva sam :stidljiva:

Tupava.. :hm: nisam primetila..

A šta si radila na tv? :jede:

Bandit
08-10-2011, 08:50
pa ako voziš sam.. tu najbolje može da te iznervira neko.. :hm:
Imam pajser u kolima pa se ne nerviram mnogo...:jede:

kojica
08-10-2011, 08:51
niste rekli kako vam je na groblju....
pade mi danas ta tema na pamet jer nebrojeno mnogo puta, na žalost, odem na groblje i doživim ono što najmanje želim - zgražavanje :(
zgražavanja na ponašanje ljudi koji dolaze na mesta počivanja njihovih najdražih - smeh, vikanje, pričanje viceva, psovanje....pričanje mobilnim toliko naglas da to čuju još 2 parcele okolo...a da ne pričam o feštama, jedenju, pijenju...
dakle, ovo je samo o groblju....a može mnogo više....

na groblju me mnogo više nervira ono..

jaoooo.. došla teetka da poopije kafu s toboooom.. kad nije na vreme stiiigla.... aaaaa aaaa

kojica
08-10-2011, 08:53
Imam pajser u kolima pa se ne nerviram mnogo...:jede:

uuu... ti si opasan načisto...

Ja obično imam Konana u kolima. Jednom sam jednog brku umalo prebila.
Jedva me je Konan zaustavio.

причалица
08-10-2011, 08:53
na groblju me mnogo više nervira ono..

jaoooo.. došla teetka da poopije kafu s toboooom.. kad nije na vreme stiiigla.... aaaaa aaaa

pa ima i toga...al sve ređe to čujem, a ovo raspojasano ponašanje je sve češće.

Sarmica
12-10-2011, 01:11
Pa kao forumašica,ne'am pojma...kakva sam takva sam.Meni je forum mesto za ubijanje dosade,zabavu smeh,pa se u skladu s tim i ponašam.
U kolima pcujeeeeeem:pada:...ali stvarno mnogo psujem dok vozim,što van kola ne radim ni u bilo kojoj situaciji.
Na teveju nesam bila.
Kao komšinica zdravo-zdravo.
U kafani poprilično vesela:lol:
Na groblje uvek idem sama,jer mi je potreban mir,isplačem se k'o kiša,zato i ne idem preterano često.
Bila sam na jednoj sahrani gde je sveštenik odmah nakon spuštanja pokojnika u raku počeo da priča,veoma glasno, tu sa nekim čovekom kako je bio u lovu,uz demonstriranje...nikad to neću zaboraviti:aha:...stvarno smo ponekad stoka a ne ljudi.

Sarmica
12-10-2011, 01:15
niste rekli kako vam je na groblju....
pade mi danas ta tema na pamet jer nebrojeno mnogo puta, na žalost, odem na groblje i doživim ono što najmanje želim - zgražavanje :(
zgražavanja na ponašanje ljudi koji dolaze na mesta počivanja njihovih najdražih - smeh, vikanje, pričanje viceva, psovanje....pričanje mobilnim toliko naglas da to čuju još 2 parcele okolo...a da ne pričam o feštama, jedenju, pijenju...
dakle, ovo je samo o groblju....a može mnogo više....

To mi je ubedljivo najgore od svega...da ljudi dođu na groblje čisto onako radi reda i smeju se na sav glas,pričaju nešto i misle "al te sveće sporo gore majku mu"....:neutral:

Sarmica
12-10-2011, 01:18
A da,na ulici...pa koliko znam,kada ti ide neko u susret Bonton nalaže da se skloniš u desnu stranu,i ja to uvek radim...navika valjda.

причалица
15-10-2011, 07:31
koliko ljudi ne pere ruke kad izađe iz wc-a :qq: to videh prošle nedelje na poslu.....ej bre :krsti:

rile_nezni_oblak
15-10-2011, 08:37
pa, za groblje, ne znam... verovatno bi mi bilo cudno da neko peva, al' i to bi' razumeo... mozda je taj neko voleo pesmu... ja, kad odem na grob oca, ako je jos neko sa mnom, volim da se salim, posto je i moj otac voleo da se sali i smeje sa mnom... i volim tako da pricam neke lepe dogadjaje, da se nasmejemo malo... imam osecaj da tako slavim njegov zivot... vise nego oni sto placu samo kad su na groblju, jer ih drugi vide... i pale svece i gledaju u zemlju i cupkaju, a jedva cekaju da odu odatle...

a za pranje ruku.... to mi je oduvek bilo fascinantno... odes, na primer, u neka kafanu... udjes u wc... cekas zato sto je guzva... i onda vidis lika koji izlazi... skockan po poslednjoj modi, da ti pamet stane... i onda on samo pridje ogledalu, namesti kosicu, malo pogleda dzemper i izadje... kakvo pranje ruku, cemu to? a kad ga vidis za stolom, mislio bi, ovaj sa televizije ne silazi... a on tulumba najobicnija.. zato uvek maksimalno pokusavam da izbegnem rukovanje...

причалица
15-10-2011, 08:42
e, stvarno mi je to šašavo....da li je moguće da i kod kuće imaju takvo ponašanje? čudo da nismo onda više bolesni....ili - jesmo, a ja nemam pojma o tome :eek:

mikili
15-10-2011, 09:04
imaju..a kuci ima i jednu koja mu zvoca oko toga i opominje ga :m:,verovatno..

причалица
15-10-2011, 09:07
:pada: taman još oko toga da opominjem

ribizla
15-10-2011, 10:27
dakle, kakvi smo :palac:
u prevozu, na groblju, na televiziji, u kafani, kao roditelji, kao forumaši, kao komšije....
recite.


prevoz: nemam, vozim sama.. kad sam u velegradu, onda se trudim da budem maksimalno korektna.
groblje: pa kako moze ponasanje da bude na groblju? ljudi okolo kukaju, placu, zale svoje.. a ja treba da se smejem mozda?! svasta.. tuzna sam.. secam se lepih trenutaka provedenim sa tim pokojnim osobama.
televiziji: :krsti: nesam bila tu
kafana: ako sam raspolozena, moze samo veselo da bude. U suprotonom sam nevidljiva i sedim i pijuckam svoje pice i pusim cigaru
roditelj: nisam se jos isprobala tu, al nadam se da cu biti kul mama
forumas: sto na umu, to na drumu (kao i u stvarnom zivotu) pa kud koji mili moji.. kome se ne svidja ne mora da cita/slusa :aha:
komsija: dobar dan/dobar dan .. kako je/sta ima/kako vasi.. i to je to

kojica
16-10-2011, 11:01
Više ne idem na groblje dok ne postave spomenik. Inače ću početi da se ponašam.. :koja:

kako smaraju.. :qq: ja to radim najbolje.. nemoj da vas neko prevari.. pa udare u
priču od pola sata...

причалица
16-10-2011, 11:05
Više ne idem na groblje dok ne postave spomenik. Inače ću početi da se ponašam.. :koja:

kako smaraju.. :qq: ja to radim najbolje.. nemoj da vas neko prevari.. pa udare u
priču od pola sata...

ne daj da te neko prevari, kojice :lol: ma strašno :(
gledam sad na pijaci - što su ljudi stariji, sve se više nekako guraju između tezgi. imam poštovanja za stare ljude, pokušavam da se sklonim, maknem u stranu...ali nekad stvarno ne vredi - stanu na sred prolaza 2 babe sa kolicima i cegerima u kombinaciji i razvezle priču o povećanju penzije...moraš da obiđeš, zbog gužve, dodatna tri reda tezgi :(
imam utisak da što su stariji - sve više se ponašaju kao da će večito da žive :(

DaDole
16-10-2011, 11:07
Najviše me smetaju ljudi koji dođu na groblje pa se onda raskokodaču...dok čekaju da svijeće izgore,razmjenjuju recepte:qq: i naravno ogovaraju već nekog..
zato na groblje idem jako rano dok nema nikog,dok je tišina dostojna..

причалица
16-10-2011, 11:14
dok je tišina dostojna..

e pa to...posle bude kao na pijaci.
- ne pale se sveće gore, dete! pale se dole za mrtve!
- otkud vi znate da l palim za umrlu ili živu osobu? uostalom, u Gospodu su svi živi.

:ljutko:

eto, ko šta radi, ja delim lekcije....čak i na groblju :rumenko: al kad me baba vuče za jezik.

DaDole
16-10-2011, 11:17
to su veoma teški trenuci,posebno kad je grob svjež..ja zaista odem jako rano ili kasno,jer u selu odakle su moji,kažu da se mora otići sa groblja prije 12,00..pa ako ne poranim,onda odem poslije i ta sigurno nema nikog..

причалица
16-10-2011, 11:20
ma gde pre 12....pa tad je najveća gužva - od 9 do 12...posle se svi raziđu ili po kućama ili kafanama da piju i jedu ''za dušu''.
sad sam bila u petak, a za mitrovske zadušnice ćemo morati u subotu, jer je ujaku godina dana :( već mi se diže kosa na glavi.

DaDole
16-10-2011, 11:31
ja ti govorim o običaju u mom selu..svi odu do 12,00..