PDA

Pogledaj Punu Verziju : Nepobedivo srce



kojica
08-10-2011, 10:17
Nova Šotrina serija od 15. oktobra na RTS-u

http://razbibriga.net/clear.gif

BEOGRAD - Nova serija popularnog reditelja i scenariste Zdravka Šotre "Nepobedivo
srce", po romanu Milice Jakovljević Mir-Jam, počinje da se emituje 15. oktobra na prvom
programu Radio-televizije Srbije, najavljeno je na konferenciji za novinare.

To je poslednji deo trilogije koji je započeo sa rekordno gledanom serijom "Ranjeni orao" i
nastavio se serijom "Greh njene majke", takođe po romanima Mir-Jam.

kojica
08-10-2011, 10:18
"Nepobedivo srce" u 15 epizoda realizovali su RTS i producentska kuća "Košutnjak film",
sa istom autorskom ekipom kao u prethodone dve serije. Glavne uloge igraju Sloboda
Mićalović Ćetković i Ivan Bosiljčić, a u velikom glumačkom ansamblu su Marija Karan,
Nela Mihailović, Predrag Ejdus, Ljubomir Bulajić, Igor Đorđević i drugi.

U osnovi priče je nemoguća ljubav između siromašnog mladića iz provincije, koji je
diplomirani pravnik bez posla i talentovani pevač, i bogate, a osetljive naslednice
vlasnika banke.

Radnja je smeštena u tridesete godine 20. veka. Odigrava se u Vršcu, Banji Koviljači,
Beogradu, Milanu i Parizu, gde je i snimano. Scenografiju su radili Dejan Anđelković i
Zorica Čobanović, kostime Ivanka Krstović, muziku Kornelije Kovač, montažu Petar
Putniković, a direktor fotografije je Veselko Krčmar. Glavni i odgovorni urednik Kulturno-
obrazovnog programa RTS-a Miodrag Zupanc ocenio je da je Šotra na pravi način
pročitao romane Mir-Jam, koji su u svoje vreme odbacivani kao bezvredni "ljubići".

Uzimanje Mir-Jam za RTS pokazalo se kao uspešan potez, a ova treća serija je i najbolja
jer su Šotra i ekipa sasvim savladali materijal, dodao je on. Producent iz "Košutnjak
filma" Zoran Janković istakao je da je za sve tri serije, za tri godine rada, snimljeno
ukupno 50 epizoda i da je u svakom delu podizan nivo produkcije.

Svi glavni glumci izrazili su veliko zadovoljstvo lepom saradnjom sa Šotrom i prognozirali
veliku gledanost nove serije. Sam Šotra, međutim, nije se obratio novinarima jer je
morao da ode odmah nakon početka konferencije, žureći na novi projekat koji radi u
Smederevu. (Tanjug)

Nežnicah
29-10-2011, 12:38
Pa nisam videla ovu temu, nedopustivo :pada:

Gledam ja ovo od kad je krenulo, volela sam da citam te romane od Mir Jam. Ali malo mi smeta sto su u svakoj seriji isti glumci, i sto ova nasa glumacka skola pravi jako lose glumce. Toliko neuverljivo svi glume, da vise ne mogu opravdanje da trazim ni u losem scenariju, oni glume glumu, katastrofa. Gledam ih cisto iz znatizelje, valjda zbog secanja na te romane, koji oslikavaju neko drugo vreme, druge ljude, ali se gotovo posle svake epizode razocaram, koliko je sve nekako isprazno, nisu knjige bile takve. Serija obiluje nekim glupim dijalozima.

Secam se jedne totalno tupave recenice iz prosle serije, Greh njene mame, kada Nedu pitaju domacini sta ce za dorucak, a ona im ljupko dobaci Ispecite mi jedno pile... pa zar slatki devojcurak jede pile za dorucak :eek:

причалица
29-10-2011, 15:48
uspela sam da izdržim 15ak minuta epizode jedne od tih serija koje su pravljene po mir-jam romanima. nisam čitala mir-jam, ali ovo malo što sam gledala me je dotuklo...zar rts ima novca za bacanje?

Bisernica
26-11-2011, 21:28
U poređenju sa svim meksičkim i ne znam kojim serijama ,ove su bar naše ,pa ma kakve da su.

Nežnicah
27-11-2011, 00:06
Uhvatila sam sebe kako rezervisem sama sebe sebi za termin u 20:15 i cekam da pocne Nepobedivo srce :lol: (ako ste me upratili :qq:) Brate, dobi covek upalu pluca zbog hira razmazene devojke... sta ti je gospodin djentlmen a samo sto je stupio u sluzbu za bankarskog cinovnika.

Bisernica
14-01-2012, 21:52
Gledam Nepobedivo srce i prisećam se šiparičkih dana ,kada se čitala Mir Jam ,kao što se nekad u srednjoj
čitao Sheldon ,ili Anđelika :lol:
Pa svako vreme ima neke svoje čari ,a ja nemam ništa protiv podsetiti se tih lepih dana ,pa makar i preko
ove sapunice.
Koleginice babs....vidi se bre da smo babe :raz_114: :cmok:

Lilu
14-01-2012, 22:00
Ja uzivam u tim serijama.... sto kaze babs, ne propustam... dole meksicke i turske serije :kreza:

Sarmica
15-01-2012, 10:01
a ova sloboda i bosiljčić se ljubu već par godina:place:

Lilu
15-01-2012, 12:21
uspela sam da izdržim 15ak minuta epizode jedne od tih serija koje su pravljene po mir-jam romanima. nisam čitala mir-jam, ali ovo malo što sam gledala me je dotuklo...zar rts ima novca za bacanje?

nisu bacili pare, zaradili su i to dobro... Serija ima visok rejting. U samom je vrhu po gledanosti. Iskreno se nadam da ce nastaviti snimanje takvih serija, ako nista drugo, docarava nam duh Beograda i Srbije izmedju dva svetska rata a i posle svih sranja, ovo je bar pristojna serija. Missim, Sotra je mogao bar glavne glumce da promeni, al ajde sad... Stvarno su bili pogodak u Ranjenom orlu, ali aman... valjda ima jos lepih i dobrih glumaca u Srbiji... A ko zna, mozda nisu trazili mnogo para :kreza: to je kod nas kljucni momenat... :kojote:

причалица
15-01-2012, 12:24
šotra je režiser :( sad mi je sve jasno.
to mi smeta - kao da je serija sklepana...a pošto je šotra radio, onda mi nije ni čudno.

Lilu
21-01-2012, 20:56
veceras poslednja epizoda serije... :cry:

Bisernica
21-01-2012, 21:15
pa će da krene neka nova repriza ...dok ne stigne do reprize
Nepobedivo srce ....i tako...

Nežnicah
21-01-2012, 21:51
I meni zao sto je kraj, prijala mi je uprkos tome sto sam pljuckala po glumcima i glumi :cry: Polako ostajem bez omiljenih serija, gotovi Prijatelji, gotovo ovo, sta cu sad gledati :kk:

Lilu
21-01-2012, 22:52
Ostaje nam jos miris lipe na balkanu... ne znam to koliko ima epizoda, ali ne verujem da ima jos mnogo.

Bisernica
21-01-2012, 22:54
Cvat lipe na Balkanu je jedna od retko dobrih serija koje
sam gledala ,a retko gledam serije.
Ovo Nepobedivo srce sam počela sasvim slučajno i tako
nastavila.

DaDole
24-01-2012, 08:04
Cvat lipe na Balkanu je jedna od retko dobrih serija koje
sam gledala ,a retko gledam serije.
Ovo Nepobedivo srce sam počela sasvim slučajno i tako
nastavila.
e,Cvat lipe na Balkanu sam sasvim slučajno počela da gledam i dopalo mi se:) To Nepobedivo srce ne znam čija je serija i još nisam natrčala na nju..