PDA

Pogledaj Punu Verziju : Rutina



kojica
10-10-2011, 05:56
Rutina ili kolotečina (što me asocira na žabokrećinu :huh:), vam uliva sigurnost ili
čini da se osećate kao da život prolazi pored vas?

Da li vam se čini da vam je svaki dan isti?

Kako reagujete na događaje koji vas primoravaju da na neko vreme napustite
rutinu?

kojica
10-10-2011, 08:12
Reagujem stresno. :sad: Mnogo mi vremena treba da se prilagodim na nove okolnosti.

A sa druge strane, ne volim kolotečinu jer mi tako vreme leti ko ludo.

kojica
27-01-2012, 14:28
Kojice, smaraš. :jede:

Cruz
27-01-2012, 14:34
Rutina ili kolotečina (što me asocira na žabokrećinu :huh:), vam uliva sigurnost ili
čini da se osećate kao da život prolazi pored vas?

Da li vam se čini da vam je svaki dan isti?

Kako reagujete na događaje koji vas primoravaju da na neko vreme napustite
rutinu?

joj sto ja ne volim rutinu :qq: mene ubija kad je sve isto i uhodano, zato sam i sklona cestim promenama u zivotu generalno... volim kad se sve menja, makar lampu iz jednog ugla sobe premestila u drugi...

DaDole
27-01-2012, 14:39
Rutina je službenik umiranja duše..i ja je se plašim..zapravo,ne dam joj da dođe kad hoće ,da radi šta hoće..trudim se da je razbijam sve dok ne pomodrim i onda se osmijehnem sama sebi..
kolotečina je prečica do gubljenja individue,do utapanja u prosječnost ..

mrav
27-01-2012, 15:33
pa ja živim dane mrmota bre. Ko je gledaio film zna o čemu pričam
deo rutine ujutro kad se probudim voljenoj napišem poruku na ogledalu

kojica
27-01-2012, 17:37
E mrave, onda znaš kako je meni... :place:

Sagacity
29-01-2012, 21:34
Rutina ili kolotečina (što me asocira na žabokrećinu :huh:), vam uliva sigurnost ili
čini da se osećate kao da život prolazi pored vas?

Da li vam se čini da vam je svaki dan isti?

Kako reagujete na događaje koji vas primoravaju da na neko vreme napustite
rutinu?
Rutina me podseća na rad bez greške. Rutinom se savlađuje nesavladivo. Što više radimo na nečemu, to nam je lakše da se sa nekim teškoćama sukobimo.

Volim rutinu, koju ne posmatram kao ''kolotečinu'', već kao svakodnevno dodavanje novih stvari na tu ''rutinu'' (dodavanjem nekih saznanja na već postojeća itd.) . Ne čini mi se da život prolazi pored mene, čak i kada sam zdravstveno bila blokirana prilično vremena i tada sam ja prolazila kroz život, a ne on pored mene...

Ne čini sreću čoveka, da mu se svaki dan nešto novo dešava, što će današnji dan razlikovati od prethodnog, već da je srećan u onome što je u datom trenutku. Ako toga nema, nema neke novine koja će ga usrećiti.

mikili
29-01-2012, 22:12
Ponekad mi pada tesko,ponekad joj se radujem..u zavisnosti od trenutnog raspolozenja,od osoba koje cu sresti ili od toga koliko volim da obavljam nesto.S druge strane,neke male,sitne stvari,koje su isto rutina,cine me sigurnom,spokojnom,deo su neceg prepoznatljivog sto mi uliva sigurnost.

причалица
29-01-2012, 22:17
nemam ništa protiv rutine, ona me natera da završim stvari koje inače nikad ne bih...za rutinu je ipak potrebna neka disciplina i ne mislim da rutina ubija duh.
onima kojima rutina ubija duh imaju neki žešći problem...rutina je neophodna za funkcionisanje.

Steppenwolf
29-01-2012, 22:35
Lose je kad seks postane rutina mada ima onih koji i u tome mogu da uzivaju.

Vragolanka
29-01-2012, 22:38
Rutina ili kolotečina (što me asocira na žabokrećinu :huh:), vam uliva sigurnost ili
čini da se osećate kao da život prolazi pored vas?

Da li vam se čini da vam je svaki dan isti?

Kako reagujete na događaje koji vas primoravaju da na neko vreme napustite
rutinu?

ne uliva mi sigurnost, deprimira me činjenica da ponavljam radnje svaki dan, da postajem zavisna, da se plašim i najmanje promene...

zavisi, neki su stresni, ali u svakom slučaju motivišu na pokret. bili lepi, ili ružni, pasivnost je nešto najgore što može da se opravda 'sigornošću' usled navike.
sigurnost nije isto što i izvesnost.