PDA

Pogledaj Punu Verziju : Tepanje je dobro ili loše?



kojica
10-10-2011, 06:38
Jako je važno izgovarati pravilno reči!! :bakica:

Zašto? Dete nikada neće naučiti da ih izgovara pravilno? :lol:


Da li su vas vaša deca naučila da budete deca ili ste vi njih naučili da budu odrasli?

Da li tepate vašoj deci?

причалица
10-10-2011, 06:43
ne. tepam mačku. deci ne tepam (čak ih ni ne tepam :lol:)...primetila sam da me nervira (što na žalost i nije neki kunst mene iznervirati) ono grdno izgovaranje deminutiva - a sada ćemo supicu, pa ćemo šargarepicu, pa još jedan zalogajčić, da očešljamo kosicu i obujemo cipelice :facepalm:

skoro u busu videh jednog visokog dečka, malo bucmastog. primetila sam ga jer je tako stao da nije od njega moglo uopšte da se prolazi kroz bus....i sa nekim je pričao. oslušnem, a on priča kao da tepa :krsti:
mora da je uz neku babu odrastao, pa mi ga nešto bi žao.

kojica
10-10-2011, 08:03
pa jes.. nervira.. :sad:

Jednom išli sa rođakom do Pirota, po njeno sinče koje nije videla mesec dana.
Od Pirota do Beograda je ona njemu tepala. :qq: Brojala sam sekunde. Mislila
da ću iz kože da iskočim.

Tada još nisam imala dece, pa mi je to bilo strano.
E onda sam svu svoju njanjavost, koliko god je ima usmerila na svoju decu. :lol:
Tepali smo po ceo dan. Samo sam vodila računa da smo sami, da ne nerviramo
ljude. :haha:

I mnogo sam volela njihove nepravilne reči. Skoro sam i sama zaboravila da
govorim pravilno pored njih.

Pa nisam im naškodila nikako. Obojica znaju sasvim pravilno da pričaju.

mikili
10-10-2011, 08:15
isti slucaj..umeli smo da kazemo daj mi,pa onda deciji izraz za tu stvar,a okolina nas gleda zblanuto..sad se samo povremeno setimo,a kad njima kazem oni ne mogu da veruju da su tako izgovarali reci..posto sam zelela devojcice umela sam da ih zovem-cero-pogotovo kad su bili u periodu od desetak godina,posebno stariji je skakao od besa,a mladjem i danas umem da kazem-bebo-na sta on samo zakoluta ocima..pogotovo ako se uzme u obzir da je visok oko 19ocm i krupan...

kojica
11-10-2011, 18:39
E jeste me malo ovaj mlađi brinuo, u predškolskom. Pa sam pitala vaspitačice
da li da ga vodim kod logopeda, a one se zbune načisto. :lol: On je sasvimn normalno
pričao u vrtiću, a kod kuće se mazio. I još uvek se mazi. :bisa:

Sandokan
11-10-2011, 18:47
Ebi ga nije dobro al moj Mica je i dalje Mica :facepalm:

kojica
11-10-2011, 18:51
Pa što nije dobro?

Sandokan
11-10-2011, 18:52
Pa on je dečko :aha:

kojica
11-10-2011, 18:54
Da. Pa?

Sandokan
11-10-2011, 18:59
pa dečku tepati Mica, a ima lepo muško ime .... a lepo je maziti decu :aha:

причалица
11-10-2011, 19:01
Ebi ga nije dobro al moj Mica je i dalje Mica :facepalm:

komšo, izvini ali :raz_114:

darko1
25-08-2013, 08:09
Lepo je tepati. Juče su nam došli, ona 4 god,bata 7 i tata 35.Ona je maslačak,pufnica,piškota,puslica...Raznežila me je i nisam mogao da odolim.Bata je dečak i jednostavno ne ide.On se odma bacio na komp. igrice.Samo ne treba preterivati i druge ometati.---Često ponavljamo lepe iskvarene reči koje su naša deca izgovarala i to im nije smetalo da se brzo isprave. Ponekad mi je žao što opet tako ne govore.:bisa:

paculjkica
25-08-2013, 08:27
Nepotrebno totalno. Bebici nekoj maloj može :hm: Kasnije ne, ne znam da li podsvesno da ne pokupe takve izraze :hm:

Meni se ne dopada kad deca pričaju tako, možda se nekom svidja, nemam ništa protiv,ali eto meni ne.

Nežnicah
25-08-2013, 09:13
Ni ja ne volim tepanje, a omakne mi se... kad vidim to malo preslatko biće, jednostavno samo krene, umekšam š, izbacim po koje slovo... sve to zvuči nakaradno, ali bude spontano :( a ne volim ni kada se deca krevelje pa ne pričaju čisto :aha:

Vidana
25-02-2014, 10:46
Naravno da je loše.