PDA

Pogledaj Punu Verziju : Odrasli ili ne?



kojica
10-10-2011, 06:56
Da li sebe smatrate odraslim osobama?

Ili možda poznajete neku odraslu osobu? :lol:

Koje su karakteristike odraslih? Kako ih prepoznajete?

DaDole
10-10-2011, 07:57
Odrasti = preležati sve dječje bolesti vrste durenja,razbijanja koljena,neprekidnog traženja pažnje... :)
odrastanje,nažalost nema nikakve veze sa godinama..poznajem neke ljude koji su zašli dobrano u četvrtu deceniju života,a i dalje se ponašaju infantilno..
odrastanje je zrelost i samoostvarenost,stabilnost i odgovornost..način na koji živimo i puštamo druge da žive,način na koji dajemo i ne tražimo,volimo i mislimo..

mikili
10-10-2011, 08:18
ne sasvim..mislim da u sustini nikad sasvim ne odrastemo..uvek u nama stanuje to dete koje ume da nam da sarm,spontanost,veselost..i ne volim mnogo odrasle osobe,umeju ponekad da budu mracnjaci,da sve pokvare,potrebno nam je to dete u nama da bismo ziveli ovaj zivot koji ije uvek ruzicast..

Sarmica
10-10-2011, 08:27
Odrasti = preležati sve dječje bolesti vrste durenja,razbijanja koljena,neprekidnog traženja pažnje... :)
odrastanje,nažalost nema nikakve veze sa godinama..poznajem neke ljude koji su zašli dobrano u četvrtu deceniju života,a i dalje se ponašaju infantilno..
odrastanje je zrelost i samoostvarenost,stabilnost i odgovornost..način na koji živimo i puštamo druge da žive,način na koji dajemo i ne tražimo,volimo i mislimo..
Uuuu Nedo lepo rečeno:)...taman sam mislila da na ovoj temi napišem odgovor tipa "Nisam i neću:ljutko:" ali onda videh ovo i...:lol:
Pa sad malo bolje kad razmislim...možda sam i odrasla bokte:hm:

DaDole
10-10-2011, 08:52
ne sasvim..mislim da u sustini nikad sasvim ne odrastemo..uvek u nama stanuje to dete koje ume da nam da sarm,spontanost,veselost..i ne volim mnogo odrasle osobe,umeju ponekad da budu mracnjaci,da sve pokvare,potrebno nam je to dete u nama da bismo ziveli ovaj zivot koji ije uvek ruzicast..

lijepo:) i tačno..uvijek treba sačubati dijete u sebi,ali ne ono hirovito i nesnosno derište,već ono koje zna da se raduje i najmanjim sitnicama

DaDole
10-10-2011, 08:54
Uuuu Nedo lepo rečeno:)...taman sam mislila da na ovoj temi napišem odgovor tipa "Nisam i neću:ljutko:" ali onda videh ovo i...:lol:
Pa sad malo bolje kad razmislim...možda sam i odrasla bokte:hm:

pa hvala:) a meni se čini da si na najboljem putu da odrasteš :raz_082:

kojica
10-10-2011, 09:28
jest.. da odrastem pa šta posle da radim.. :sad:

Ne znam.. ja izgleda imam neku iskrivljenu sliku o odraslima i ne znam odakle mi to.. :hm:

DaDole
10-10-2011, 09:34
jest.. da odrastem pa šta posle da radim.. :sad:

Ne znam.. ja izgleda imam neku iskrivljenu sliku o odraslima i ne znam odakle mi to.. :hm:

kako izgleda ta iskrivljena slika..možđa i nije baš tako iskrivljena :hm:

ribizla
10-10-2011, 09:58
ja se drzim parole "nikad neces odrasti mali veseljache!" :bisa:
smatram sebe, zrelom i odgovornom osobom, ali ja cu uvek ostati dete u telu (mogu valjda opusteno da kazem zene.) zene. :bisa:

kojica
10-10-2011, 12:22
kako izgleda ta iskrivljena slika..možđa i nije baš tako iskrivljena :hm:

ama ko i kod drugog normalnog sveta, samo što su mi kriterijumi previsoki..

DaDole
10-10-2011, 12:26
ama ko i kod drugog normalnog sveta, samo što su mi kriterijumi previsoki..

Ćuti,i moji su :haha: pa se zato vazda strmoglavljujem :haha:

Sandokan
10-10-2011, 12:27
Al jel se važi odgovor ima nas dva .... jedan odrasli i jedan beznadežni :hm:

kojica
10-10-2011, 13:01
Ne važi se. To si samo do pola odrastao. :lol:

Sandokan
10-10-2011, 13:08
E pa ondaK nesam porastio, a sva je prilika da i neću ... mada često mi kažu da sam namćor, i suviše ozbiljan i tako, e sad ko je u pravu oni ili jas ... ebem li ga :aha:

kojica
10-10-2011, 13:26
A jel odrasli imaju pravo da žive u iluzijama? :hm:

DaDole
10-10-2011, 13:29
A jel odrasli imaju pravo da žive u iluzijama? :hm:

naravno da imaju:) pravo mislim:) a i otkud nama pravo da i to oduzmemo:qq:

Sandokan
10-10-2011, 13:32
naravno da imaju:) pravo mislim:) a i otkud nama pravo da i to oduzmemo:qq:

Pa ono jeste imaju pravo, al jedna od karakteristika odrasle osobe bi trebala biti ta da živi u realnosti, a ne u iluzijama i da se istima zavarava ....

ribizla
10-10-2011, 13:33
A jel odrasli imaju pravo da žive u iluzijama? :hm:

imaju pravo.. ali to opet zavisi koliko duboko je otisla ta iluzija :aha:

kojica
10-10-2011, 13:39
E to je to.. to mi ne dozvoljava da o odraslima imam sliku kakvu ima većina..

Moj tata ume da kaže.. e hajde da pričamo realno... :ququ:
kad to kaže oma znaš da si gotov i da je u pitanju nešto smrtno ozbiljno

Ja sam još kao dete stvorila sliku da su odrasli ljudi poput njega. :hm:

причалица
10-10-2011, 14:23
ne znam ni jednu odraslu osobu. za mene je odrastao čovek nešto poput ive andrića, a takve ne znam...sve neke omatorele devojčice i dečaci :(