PDA

Pogledaj Punu Verziju : Razlika u obrazovanju...



kojica
10-10-2011, 07:02
razlike, razlike.. :lol: pričali smo o razlikama u visini i godinama, ali o razlici u obrazovanju
nismo..

Da li vam pri izboru partnera i u kojoj meri smeta razlika u obrazovanju?

причалица
10-10-2011, 07:08
uopšte nisam razmišljala o obrazovanju ''kad sam birala partnera'' bilo mi je samo važno da mi je lepo kad sam s njim....i ne mora da znači da ako neko nema dovoljno škole - nije obrazovan....i obrnuto, da neko ko ima fakultet jeste obrazovan.
jedino što mogu da tvrdim to je da kod ljudi koji su završili fakultet postoji (ako uopšte žele da budu ljudi koji uče ceo vek) sistematski pristup nečemu, a kod ovih drugih - ne postoji...e, samo mi to nekad smeta, inače...ne smeta mi ako je neko manje školovan.

DaDole
10-10-2011, 07:36
Ne smatram da je nivo obrazovanja mjera stvari ,barem ne onaj nivo koji je ustanovljem određenim dokumentima o sticanju stručne spreme.
Obrazovanje i inteligencija nisu iste stvari,ali ipak preferiram onu osnovnu ljudsku naobrazbu,širinu i pismenost.
Zanimljivo je da se nikad nisam mogla "emotivno zbližiti" sa "prirodnjacima":hm:

kojica
10-10-2011, 07:38
Nekako su parovi gde je muškarac obrazovaniji od žene uobičaneni. Malo primera
znam gde je žena obrazovanija.

Ne znam zašto je to tako. :hm:

DaDole
10-10-2011, 07:45
Nekako su parovi gde je muškarac obrazovaniji od žene uobičaneni. Malo primera
znam gde je žena obrazovanija.

Ne znam zašto je to tako. :hm:
da,manje ih je..sad si me podsjetila na jedan takav par u manjini..ona je liječnik,a on je KV električar..divan čovjek,ljudina..ona sujetna kvočka..dvoje djece ..godine...i jednom ona kaže njemu,pred nas petnaestak:
"Šta ti imaš da misliš,u ovoj kući ja mislim.."
:qq:

mikili
10-10-2011, 08:25
mislim da nema veze sa obrazovanjem,ona bi bila diktator i da je cistacica,mada ima raznih bolesnika od fakultetske diplome..a vaspitanje i tradicija pobrinuli su se za to da muskarci uvek zele manje obrazovanu zenu pored sebe,tako su dominantniji,i umeju i oni zbog toga da budu skotovi.i ja imam ,ali obrnut primer,ovoga njegova zena i u kuci oslovljava sa -inzenjeru-..bolesnici...a primetila sam i iskompleksiranost ako zena ima vecu platu,bez obzira na zvanje.komsinica koja radi u -hemofarmu- ne prijavljuje nikad celu,muz radi u losijoj firmi i strahovito ga pogadja visina njene plate,a jos kad su dobili dividende,umalo im se raspao brak:sojka:

ribizla
10-10-2011, 09:52
da ne duzim.. kratko i jasno: ne smeta mi.
moze neko imati i 5 diploma i biti glup ko tutuk.. a neko nista a biti pametniji od svih :aha:

DaDole
10-10-2011, 10:16
mislim da nema veze sa obrazovanjem,ona bi bila diktator i da je cistacica,mada ima raznih bolesnika od fakultetske diplome..a vaspitanje i tradicija pobrinuli su se za to da muskarci uvek zele manje obrazovanu zenu pored sebe,tako su dominantniji,i umeju i oni zbog toga da budu skotovi.i ja imam ,ali obrnut primer,ovoga njegova zena i u kuci oslovljava sa -inzenjeru-..bolesnici...a primetila sam i iskompleksiranost ako zena ima vecu platu,bez obzira na zvanje.komsinica koja radi u -hemofarmu- ne prijavljuje nikad celu,muz radi u losijoj firmi i strahovito ga pogadja visina njene plate,a jos kad su dobili dividende,umalo im se raspao brak:sojka:

jeste,ta bi bila diktator i da je čistačica..podsjetila si me i na bolest društvene zajednice koja voli da titulari....komšija je komšija,zar ne..a ovako čujemo često:"Dobro jutro ,komšija"..a ovaj će:"Dobro jutro,doktore"
prenošenje zanimanja na stubišta,na ulice i u bilo koju drugu oblast svakodnevnog života uvijek odražava bolest naroda koji ima kompleks zanimanja .

причалица
10-10-2011, 14:09
Nekako su parovi gde je muškarac obrazovaniji od žene uobičaneni. Malo primera
znam gde je žena obrazovanija.

Ne znam zašto je to tako. :hm:
zato što se ne družiš sa mnom :lol:

причалица
10-10-2011, 14:11
a ovaj će:"Dobro jutro,doktore"

ima jedan kod nas koji govori ''gde si, direktoreeee...!''....a kad zovem frizerku, ona obavezno kaže ''mira? a mira fizičarka!'' :huh: osetim se kao retard u tom trenutku :(

kojica
10-10-2011, 14:18
zato što se ne družiš sa mnom :lol:

kako se ne družim... :pada:

sad kad pomenu frizerku.. imamo ovde u komšiluku jednu profesorku sa filozofskog.. i nju frizerka zove ''profesorka''... :haha:
a muž joj vkv majsor.. popravlja belu tehniku + alkos + vazda zarozan.. ma nespojivi su načisto.. al eto.. deca im već odrasla
i još su zajedno...

причалица
10-10-2011, 14:21
al eto.. deca im već odrasla
i još su zajedno...

je l ti to meni proričeš budućnost sad, ovoga momenta :lol:

kojica
10-10-2011, 14:24
je l ti to meni proričeš budućnost sad, ovoga momenta :lol:

:ko:

ne vidim neku sličnost.. sem što su frizerke slične.. :lol:

причалица
10-10-2011, 14:28
:ko:

ne vidim neku sličnost.. sem što su frizerke slične.. :lol:
pa jes...ovaj ne popravlja ništa, nije alkos, ali jeste zarozan tu-i-tamo.....kad ne da da ga sredim.

kojica
08-02-2012, 19:13
Ne smatram da je nivo obrazovanja mjera stvari ,barem ne onaj nivo koji je ustanovljem određenim dokumentima o sticanju stručne spreme.
Obrazovanje i inteligencija nisu iste stvari,ali ipak preferiram onu osnovnu ljudsku naobrazbu,širinu i pismenost.
Zanimljivo je da se nikad nisam mogla "emotivno zbližiti" sa "prirodnjacima":hm:

a jel prirodnjaci uopšte imaju emocije.. :hm:

vrludava
21-02-2012, 00:39
razlike, razlike.. :lol: pričali smo o razlikama u visini i godinama, ali o razlici u obrazovanju
nismo..

Da li vam pri izboru partnera i u kojoj meri smeta razlika u obrazovanju?

Smeta mi ako ima manje zivotnog iskustva. Smeta mi svasta.
A skola? Ustvari mi smeta ako je nepismen i ako pise "neznam". A ne mora znati teoriju relativiteta, bas me briga za to.

Eh da, volila bih i da ima vise "vjezbe" u sexu od mene...

naki
21-02-2012, 00:42
I ta vezba u seksu je relativna vrli :lol:

vrludava
21-02-2012, 01:01
Hm. Nek je i na 5.ispitnom roku, al barem je stigao do fakulteta hahahaha

O vjezbi pricamo, dabome.

naki
21-02-2012, 01:03
ahahahahaha ...
ako dva tela i duse usklade,pronadju, oni ce imati svoju vezbu, bez obzira na iskustvo... :lol:
govorim o intezitetu , naravno :mm:

vrludava
21-02-2012, 01:06
Jen dva jen dva pet dva tri devet ah.

DaDole
21-02-2012, 08:38
ima jedan kod nas koji govori ''gde si, direktoreeee...!''....a kad zovem frizerku, ona obavezno kaže ''mira? a mira fizičarka!'' :huh: osetim se kao retard u tom trenutku :(
to sam primijetila:haha:
i moja frizerka i kozmetičarka,obavezno uz ime navedu i funkciju ili zanimanje(mada im je funkcija draža)
valjda vole da su time važne:qq:
"Znaš kako sam juče ofarbala onu direktoricu Poreske uprave":haha:

Sarmica
21-02-2012, 09:02
razlike, razlike.. :lol: pričali smo o razlikama u visini i godinama, ali o razlici u obrazovanju
nismo..

Da li vam pri izboru partnera i u kojoj meri smeta razlika u obrazovanju?

Da prostiš, al' kakva glupost :(
Šta ima veze ko ima kaku školu, ima ljudi koji nemaju bukvalno ni dana škole ali su normalniji, razumniji i pismeniji od onih koji su proveli godine za knjigom...
Ne znam, možda kad budem starija pa će mi to nešto i značiti, znam samo da meni nikad ne bi palo na pamet da se busom u prsa diplomom...pih
papir k'o papir

vrludava
21-02-2012, 13:02
Da prostiš, al' kakva glupost :(
Šta ima veze ko ima kaku školu, ima ljudi koji nemaju bukvalno ni dana škole ali su normalniji, razumniji i pismeniji od onih koji su proveli godine za knjigom...
Ne znam, možda kad budem starija pa će mi to nešto i značiti, znam samo da meni nikad ne bi palo na pamet da se busom u prsa diplomom...pih
papir k'o papir

Ja ovo nikome ne vjerujem.

DaDole
21-02-2012, 13:05
Vremenom ljudi počnu da pokazuju diplome i mašu njima ko zastavama:(

Sarmica
21-02-2012, 13:07
Ja ovo nikome ne vjerujem.


i ne treba:nono:

mrav
21-02-2012, 14:12
ja imam osnovnu žena fax redovno joj trljam nios sa mojom diplomom tj svedočanstvom iz osnovne

DaDole
21-02-2012, 14:15
e,neko reče(kojica mislim) da poznaje malo žena koje imaju viši nivo obrazovanja od svojih muževa..ja znam malo više takvih slučajeva..evo baš sad se sjetih..ona je diplomirani pravnik,a on kv metalostrugar..imaju dvoje djece i naizgled žive tako harmonično..sve dok ona(ničim izazvana) ne poželi da malo "pametuje"..bila sam svjedok jedne takve situacije:" Šta ti znaš..nije pamet na cesti rasla":qq:
malo je reći da smo svi u društvu bili u nelagodi..

Cruz
21-02-2012, 14:37
ne znam zasto, ali kad god se o ovoj temi govori, prva asocijacija mi je film zikina dinastija i primer bobe i marije.. nesuglasice postoje kao i u svakom drugom braku, tu nije presudna razlika u obrazovanju, vec koliko postujete partnera, koliko ste spremni da tolerisete, koliko je jaka ljubav medju vama i da ne nabrajam dalje..

Sagacity
21-02-2012, 14:50
razlike, razlike.. :lol: pričali smo o razlikama u visini i godinama, ali o razlici u obrazovanju
nismo..
Da li vam pri izboru partnera i u kojoj meri smeta razlika u obrazovanju?
Ne, ne smeta mi, ali većini muškaraca to smeta. Oni koji nisu obrazovani kao žene sa kojom su, vrlo često se u svemu pronalaze i pored toga što na primer neka žena na diplomi ne potencira. Moraš stalno da vodiš računa šta pričaš, da ga slučajno nešto ne pogodi. Od te veze unapred nema ništa. Na kraju krajeva, ne spavaš ti sa diplomom nego sa muškarcem.

Dok su mlađi, recimo do jedno 25-27 godina, onda nekako takvi parovi lakše uspevaju, ali čim su mali stariji taj jaz se produbljuje, valjda su svesniji nekih stvari. Sve zavisi kakve su osobe obe u pitanju, da li je ona dovoljno izgrađena da svoje komplekse leči na njemu i obrnuto. Dirka je dala jednu vrstu primera, ali ja znam za neke druge koje sam više viđala nego ovaj koji je ona navela...

Obično muškarci koji se osete ''nižim'' na neki način požele da potcene te njene kvalitete. Ja sam bila u društvu gde je muškarac sa VKV stepenom, rekao supruzi, ''Pojma ti nemaš ni o čemu...Ja bih ti tu diplomu oduzeo ne zaslužuješ je''..Imam raznih drugih primera...na tu temu...Ima svega..Mojoj koleginici je suprug PK, uvek se raspravljaju na temu ''oni tvoji''..Rade u istoj firmi, ona je u upravi, a on u pogonu...I tu su razmirice tog tipa, iako je ona njemu mnogo pomogla da dođe do nekih boljih mesta gde nije nekim opasnostima izložen. Ali sve je to džaba.Vrlo često joj pravi neprijatnosti na poslu.

S'druge strane, mogu oboje imati isti nivo obrazovanja, a opet jedno misliti da je vrednije u tom kontekstu. Zato i kažem, zavisi kakvi se ljudi sretnu. Lično, gledam da li ima neku širinu i kako se slažemo, a sad da očekujem da on bude doktor nauka, pa i ne očekujem uopšte...Nebitno mi je totalno. Jedino mi je bitno da ja ne moram da ga izdržavam, pošto je to u poslednje vreme postalo ''moda''...Nisam tako moderna...

Sarmica
21-02-2012, 14:55
ma nema to veze sa diplomama i obrazovanjem, nego sa egom sujetom i sličnim stvarima, koji bi se ispoljili i u nekim drugim životnim situacijama i stanjima

DaDole
21-02-2012, 14:56
:dada: ego je najveći čovjekov neprijatelj..:bravo:sarmo

Sagacity
21-02-2012, 14:57
Pa upravo o tome i pričam. Sujeta može postojati iako su oboje magistri ili doktori nauka. Stvar je samo kako su se izgradili kao ličnosti. Ali ako neke stvari ne idu od početka kako treba, tu ne treba ništa nastavljati...
I da budem iskrena slabo znam takvih parova kojima je brak harmoničan...Ima ih, jer su se oni kao osobe pronašli...Ali znam jako ružnih primera..

Obešenjak
21-02-2012, 14:58
Ja tražim samo one sa osmoljetkom, jer volim da budem superioran u svakom smislu! :smeh: A i lepo se osećam kad kažem tako neku pametnu reč, a ona me gleda k'o Boga! Uff evo i sad me trnci prodjoše :smeh:

Sagacity
21-02-2012, 15:01
Ja tražim samo one sa osmoljetkom, jer volim da budem superioran u svakom smislu! :smeh: A i lepo se osećam kad kažem tako neku pametnu reč, a ona me gleda k'o Boga! Uff evo i sad me trnci prodjoše :smeh:
Rekao si pravu stvar Zan...U tome i jeste suština, iako si se samo šalio...:dada:

mire
21-02-2012, 15:03
e, zane, sviraš malo...

Sarmica
21-02-2012, 15:16
Pa upravo o tome i pričam. Sujeta može postojati iako su oboje magistri ili doktori nauka. Stvar je samo kako su se izgradili kao ličnosti. Ali ako neke stvari ne idu od početka kako treba, tu ne treba ništa nastavljati...
I da budem iskrena slabo znam takvih parova kojima je brak harmoničan...Ima ih, jer su se oni kao osobe pronašli...Ali znam jako ružnih primera..

Uh, a tek ti slučajevi gde oboje imaju "visoke" diplome:lol:

DaDole
21-02-2012, 15:20
Uh, a tek ti slučajevi gde oboje imaju "visoke" diplome:lol:
:qq: e to je belaj narode moj..čija je diploma društveno korisnija:haha:

причалица
21-02-2012, 19:23
a jel prirodnjaci uopšte imaju emocije.. :hm:

ne razumem :huh: