PDA

Pogledaj Punu Verziju : Kojom brzinom nestaju naši običaji?



kojica
11-10-2011, 07:08
Bacim pogled tako na neko venčanje u emisiji ''48 sati svadba'' i posle pet minuta
mi se želudac previrne i ugasim tv...

Voditeljka pita mladu, da li je ponela nešto novo, nešto staro, nešto pozajmljeno
i nešto plavi?
Mlada se naravno zbuni pred kamerama. Eto pozajmila je minđuše od drugarice,
našlo se nešto novo i nešto staro, al plavog nigde. Pa dohvati neko plavo plišano
slonče sa police i kaže ''evo''. Onda joj voditeljka objasni da mora i da ga ponese
pa uguraju slonče u torbicu jedva na jedvite jade. I svadba može da počne.

Znači, mnogo sam ljuta.

Voditeljka takve emisije, mogla bi da nauči običaje naroda sa ovih prostora, pa kada
se snima emisija sa srpskim parom, da se ne blamira ovako?

Zašto su naši običaji ružni i glupi, a plavo slonče u torbici je kul?

причалица
11-10-2011, 07:12
ne razumem ništa. to sve mora da ima na venčanju - zbog?

kojica
11-10-2011, 07:16
Zbog što se to ima na venčanju u američkim filmovima. Valjda je to jedino obrazovanje
koje današnje voditeljke imaju.

причалица
11-10-2011, 07:30
Zbog što se to ima na venčanju u američkim filmovima. Valjda je to jedino obrazovanje
koje današnje voditeljke imaju.

au...pa baš je zaglibila :lol: plavo, pozajmljeno, ukradeno, nađeno..:qq: pa je l to venčanje ili noć veštica?
inače, ne znam kojom brzinom nestaju...verovatno velikom, jer smo preplavljeni svime što nije srpsko, ali smo delimično sami krivi za to.....pogledaj, molim te, koliko ja na opštini zvezdara beba dobilo ime po onuru i šeherezadi, kad je ta serija bila u vrhu svoje popularnosri?! pa to je strašno.
znaš kad bi turčin dao svom detetu srpsko imae? nikad.

kojica
11-10-2011, 16:02
:qq:

E još i razumem one koje tradicija ne interesuje. Ne vide tu nikakav smisao i neće time da se bakću.
Al da tek tako brišu svoje a usvajaju tuđe.. :nono:

причалица
11-10-2011, 16:15
pa da...ima onaj predsednik opštine bijelo polje u crnoj gori...tarzan milošević :zrika: pa ti sad vidi.
milošević eeeeeeeeeeeeeeeej :krsti: