PDA

Pogledaj Punu Verziju : Mizandrija - Mržnja prema muškarcima



kojica
11-10-2011, 08:10
Oblici ispoljavanja mržnje prema muškarcima...


- Ismejavanje muškaraca: U ovom, najbezbolnijem obliku mizandrije, seksizam je
usmeren na široko rasprostranjene vrste humora. Muškarci se šablonski stavljaju kao
objekti stereotipnih ruganja pre svega u smislu odsustva moći i u kojima polovi menjaju
uloge.

- Gledati nisko na muškarce: Mizandrične feministkinje često ubeđuju ljude da su žene,
na određene načine, superiornije u odnosu na muškarce. Iz raznih razloga, mnogi
muškarci veruju da su ove tvrdnje tačne. Kao i neke druge grupe, feministkinje
interpretiraju razlike među polovima kao opravdanje za superiornost ili inferiornost u
uobičajenim hijerarhijskim odnosima.

- Okriviti muškarce: Okrivljujući muškarce za sve što se dešavalo u ljudskoj istoriji,
gender feministkinje koriste teoriju istorijske zavere i polažu pravo na to da je „patnja
cele ljudske istorije mogla biti smanjenja zbog ogromne a zavere muškaraca nad
ženama“. Nathanson i Young pišu da je evidentno često i promišljeno korišćenje
činjenica u cilju stvaranja mizandrične klime u kontekstu roda. Rezultat je da su svi
muškarci krivi – kolektivno- i da su posredno ili neposredno odgovorni za sva zla i za
sve ljudske patnje.

- Dehumanizovati muškarce: U ovom obliku mizandrije, muškarci se prikazuju kao
inherentno zlo, dok su žene inherentno dobro. Muškarci su naglašeno zao, nasilnički pol
koji se zverski odnosi prema nevinom, moralno superiornom polu koji predstavljaju žene.
Žene koje počine grozne zločine nad muškarcima ili decom, gotovo se nikada ne
pokazuju ili se koriste dupli standardi interpretacije kako bi se prećutala njihova
nehumanost. U suštini, muškarci se prikazuju kao zveri dok se žene posmatraju kao
moralna ljudska bića.

- Demonizovati muškarce: Prikazivanje muškaraca kao demona, polubića, nečeg što je
pola demon, pola čovek. Muškarci su direktno demonizovani kada se prikazuju kao đavo
ili đavolovi saveznici. Oni su takođe demonizovani indirektno kao pritajeni nasilnici.

Uzrok svake mržnje je naneta bol. Jedan nam je naneo bol pa ih sve mrzimo?
O čemu se tu zapravo radi?

DaDole
12-10-2011, 10:12
Agresija je uvijek blokirana želja,pa i mržnja u nekom svom obliku.Neko nam je nekad nanio bol,blokirao nas i srušio našu predodžbu o nečem,našu projekciju Nas u kojoj je bilo samo jedno Ja ( a nikako Mi) i tu se otvara proces.
Da bismo otkrili korijen ove bolesti,moramo se obratiti stručnoj osobi ali i to negiramo jer obično sami sebi smo najbolji stručnjaci.
..jedna draga djevojka je silovana u okupaciji Sarajeva i nakon toga se povukla u jaku depresiju i neviđenu mržnju prema muškarcima..nažalost,prevladala je depresija kao potencijalni okidač i izvršila je samoubistvo prije 10 godina.,pišem ovo samo iz razloga skretanja pažnje na činjenicu da je mržnja sestra depresiji i da se kao takva mora liječiti.

kojica
12-10-2011, 10:15
Pa jes.. :hm: al hajde ubedi žene otrovane mržnjom da moraju na lečenje.. :lol:
One će samo nabrojati desetine hiljada opravdanja za svoj stav.

DaDole
12-10-2011, 10:18
Pa jes.. :hm: al hajde ubedi žene otrovane mržnjom da moraju na lečenje.. :lol:
One će samo nabrojati desetine hiljada opravdanja za svoj stav.

mržnja ima svoju gradaciju..početni stepen je obično blag i da se iskorijeniti..klin se klinom izbija, je l te:)
al,ja sam pisala o patološkoj mržnji jer sam tako i shvatila uvodničarKu:)

kojica
12-10-2011, 10:21
Pa sad.. šta je patološki a šta nije, ja baš ne znam.. nisam stručna...

a i vidim da nisu sve feministkinje na lekovima.. :lol:

DaDole
12-10-2011, 10:27
Feministkinje su valjda same birale svoju normalu..pravo čovjeka na samoopredjeljenje i ja ne bih taj termin doticala sa mržnjom sem naravno ukoliko nije dijagnostikovan poremećaj.
Niko nije stručan da odredi patološko ili ne,slažem se sa tobom..jedino žena sama za sebe mora da zna da li ima problem sa kojim može o hoće da živi ili sa kojim joj ne ide,sa kojim se guši i izoluje od zajednice.

kojica
12-10-2011, 10:29
Pa ni ja feminizam ne bih mešala sa mržnjom prema muškarcim, ali nekako vazda
one koje zagovaraju mržnju, sebe nazivaju feministkinjama, pa je sada potpuno
nejasno šta je šta.

DaDole
12-10-2011, 10:34
Na djelu je zamjena teza,odnosno tumačenje feminizma u onom spektru koji odgovara pojedincu(pojedinki)..mišljenja sam da to nije mržnja u njenom izvornom značenju,premda ima svoje uporište.
Mene više zanima inicijalna kapisla mržnje prema muškarcima:hm: pa da okrenemo u tom pravcu..šta je to,odakle ona počinje,odnosno šta je uzrokuje..

mikili
12-10-2011, 11:14
meni to nikako nije jasno..ja muskarce lolim:bisa:

DaDole
12-10-2011, 11:25
meni to nikako nije jasno..ja muskarce lolim:bisa:

volim i ja:) al nismo mi tema:)

mikili
12-10-2011, 11:47
dirko,surova si prema meni:cry:

DaDole
12-10-2011, 11:54
dirko,surova si prema meni:cry:

pa bolje da ti i ja nismo tema,nego da jesmo :raz_082:

kojica
12-10-2011, 16:46
Ili da pustimo muške da pričaju da li su nešto od navedenog u uvodnom postu
osetili na svojoj koži.. :hm:

Sarmica
06-12-2011, 13:54
pa dobro bre žene forumske šta je vama:misticlady:
imate li vi jednu lepu reč za muškarce da kažete?

Cruz
06-12-2011, 13:56
:nene:

kojica
06-12-2011, 14:44
pa dobro bre žene forumske šta je vama:misticlady:
imate li vi jednu lepu reč za muškarce da kažete?

I mene mi se čini da se ovih dana nešto čudno dešava na forumu. :dada:

ljubičica
06-12-2011, 18:59
steta je sto je mrznja mnogo cesca od ljubavi..