PDA

Pogledaj Punu Verziju : Povodljivost



kojica
12-10-2011, 05:59
Osobina koju teško priznajemo, a tako lako pipisujemo voljenim osobama. Valjda
nekada bude lakše da sebi kažemo da je neko povodljiv, nego da je zaista doneo
lošu odluku.

Da li nekoga u svojoj okolini smatrate povodljivim? Šta mislite zašto je takav/takva?

причалица
12-10-2011, 07:01
povodljiva osoba je nesigurna osoba. nesigurna u sebe, svoje odluke, status...što god.
mama je meni uvek govorila da sam povodljiva, jer sam (po njenim rečima) bila mirna, nisam htela svađu i ona je mislila da sam povodljiva za tuđim mišljenjem, jer se ne konfrontiram.
nije žena mogla nikako da shvati da možeš da imaš drugačije mišljenje od nekoga a da se ne svađaš, pa to ti je.
a sad, pošto sam omatorila, gloopo joj je da mi kaže da sam povodljiva, nego - pa da, čuvaj zdravlje, šta ćeš... :lol:

DaDole
12-10-2011, 08:01
Tačno je da je u pitanju nesigurnost i naglašena neindividualnost i to kod osoba koje vole da su u masi i ne mogu da zamisle da bilo čim strše iz nje.Timsko ponašanje i prepisivanje već uhodanog,kolektivnog obrasca,ne traži odgovornost,ne traži ime i prezime,ne traži nivo odlučivanja..a samim tim mogućnost greške apsolutno izostaje.
Ljudi se skrivaju iza "Mi" i to je sveprisutno u velikom broju sfera ne samo društvenog,već i privatnog života.

kojica
04-11-2011, 09:18
Moja mama je uvek govorila da sam povodljiva. Valjda joj je bilo lakše da za sve
što njoj ne odgovara okrivi okolinu, nego da mene prihvati takvom kakva jesam.

Mislim.. svi smo pomalo povodljivi, ali možemo li biti povodljivi preko granica
koje smo sebi postavili?
Negoga možeš naogovoriti i da ubije i to veoma lako. :hm:

причалица
04-11-2011, 09:26
Negoga možeš naogovoriti i da ubije i to veoma lako. :hm:

eh, ta vrsta povodljivosti je za lečenje :(

kojica
04-11-2011, 09:31
Pa jel to znači da je ta osoba baš mnogo povodljiva, ili da je inače takva
pa joj samo mrva fali da to inicira? Dovoljno je društvo sličnih?

Koliko je povodljiva osoba ''žrtva'', a koliko je zapravo i sama takva za
čim se povodi?

mikili
04-11-2011, 11:41
mislim da utice vaspitanje,ali i prirodne sklonosti..mene nikad nisu smatrali povodljivom,naprotiv,cesto sam slusala da sam -divlja-,tvrdoglava,samo ti teras svoje,nekako me je uvek bilo tesko naterati u gomilu..niti sam volela to kretanje -u krdu-..pocev od ponasanja,oblacenja,navika..ma u svemu.postoje osobe koje tako funkcionisu,to im je nasusna potreba,lako se poistovecuju i zaboravljaju svoje potrebe ili potrebe svojih bliznjih,i interesantno je da imaju otklon prema misljenju svojih najblizih,dok umeju da poklone puno poverenje potpunom strancu..

ribizla
04-11-2011, 13:20
u mojoj blizoj okolini ne poznajem nikog..
ali sam uvidela da ljudi nisu sposobni sami da rasudjuju stvari, niti da imaju sopstveno razmisljanje po pitanju bilo cega.
npr.
osoba A, prica lose o osobi C osobi B, osoba B prihvate sve sto kaze osoba A (a da predhodno ne uzima u obzir sve sto zna o osobi C, i apsolutno veruje sve osobi A). Sto dovodi do toga da osoba B ima jako slab karatkret, i nije SVOJA licnost, i dopusta da drugi upravljaju i manipunilisu njom i njenom razmisljanju, zdravom sagledavanju situacije kod osobe C... i onda dolazi do toga da je osoba A manipulant, osoba B podvoljiva i nije svoja licnost, a osoba C potpuno nevina u celoj prici.

причалица
04-11-2011, 13:22
evo, sad baš slušam moju majku kako sam tvrdoglava....a odrasla sam u uverenju da misli da sam povodljiva...pa šta sad ja da mislim?

Sagacity
08-01-2012, 22:12
Povodljivost je odraz iskompleksiranosti osobe koja je rezultat nedovoljne sigurnosti i samopouzdanja . Takve osobe nemaju svoj stav niti mišljenje o bilo čemu. Vrlo često se povodljive osobe priklanjaju osobama ili grupama koje za njih imaju neko mesto u društvu...Koji za njih predstavljaju ''nešto'' i iz toga razloga misle da će dobiti i neku zaštitu, jer su deo tog tima. Vrlo često, oni koji se ''povedu'' za nekom grupom, postanu i lošiji ili istaknutiji od onih zbog kojih su se uključili, samo da bi se što bolje potvrdili da baš tu i pripadaju, i vrlo često budu sredstvo za obavljanje nekih poslova koje drugi iz grupe ne bi činili...Na neki način, povodljive osobe su i ''žrtve''...

Povodljivsot je naročito karakteristično kod dece, pogotovo u pubertetu, kada vrlo često žele da postanu ''poznati'' pa se na taj način nađu u lošem društvu. Neki počinju da koriste narkotike, jer je tamo neko za koga se smatra da je ''zvezda'' korisnik istih....

Sve u svemu, nikada nisam bila povodljiva i spadam u one osobe koje su bile u raznim društvima, a ipak ostale svoje...

Bisernica
08-01-2012, 22:18
Povodljivost je posledica nepostojanja sopstvenog izgrađenog stava prema sebi i svemu oko sebe.
povodljive osobe pate od nesigurnosti i nedostatka odlučnosti i vere u sebe ,zato im je lakše da se
oslone na stavove drugih.Njima je lako manipulisati onima koji umeju da prepoznaju taj nedostatak.
S toga i ona stara narodna ,videla žaba gde se konji kuju pa i ona digla nogu.
Nisam povodljiva i na mene nije lako uticati,još manje me iskoristiti za sprovođenje sopstvenih namera
onog ko pokušava da me iskoristi.Bilo je takvih i ovde na forumu ,ali su se loše proveli :raz_114:

ljubičica
08-01-2012, 23:15
nesam povodljiva.
ne druzim se sa povodljivim ljudima
deca mi nisu povodljiva
ni roditelji
misim, nemam pojma za koga bih rekla da je povodljiv..
mozda bih rekla da je slabic..ako ne radi ono sto znam da zeli, nego nesto drugo..
ali opet, kako mozemo biti sigurni sta ljudi stvarno misle i zele?
nek svako radi sta oce.
ma koji da mu je motiv
ako se zahebe, sam se pece. to je to.

gomez000123
03-01-2013, 06:29
svatko osjetiti i učiniti isto ... ne brini