PDA

Pogledaj Punu Verziju : Pit-bul odgrizao uvo trogodišnjoj Lari



PRCKO
12-10-2011, 08:11
Strava: Lara P. teško povređena kada je pas po imenu Goldi skočio na kapiju koja nije bila dobro zatvorena, oborio dete na asfalt, zgrabio za glavu i otkinuo mu uvo. Kidisao: Ne mogu da opišem taj užas. Pas je kidisao na moju unuku koja je mirno išla i nosila kolačiće. Taj pit-bul je već pravio incidente, kaže devojčicin deda za Press
http://razbibriga.net/clear.gif
Trogodišnjoj Lari P. razjareni pit-bul juče je odgrizao uvo u Ulici Vlade Ilića na Karaburmi kada se sa bakom vraćala iz vrtića! Devojčici je prva pomoć ukazana na Urgentnom centru, a potom je prebačena na Kliniku za ORL, gde će joj biti urađena rekonstrukcija uha.
Ovaj strašan događaj desio se kada su baka i unuka prolazile pored komšijskog dvorišta kod broja 5. Kako saznajemo, pas po imenu Goldi je skočio na kapiju koja nije bila dobro zatvorena, oborio devojčicu na asfalt, zgrabio je za glavu i odgrizao joj uvo. Devojčici su u pomoć pritrčali prolaznici i zgrabili psa. Posle povika njene bake: „U pomoć! Pomozite nam!", odmah su pritrčali prolaznici i komšije i odvojili razjarenu životinju od deteta.

Psa će uspavati

Kako je za Press ispričao devojčicin deda koji nije želeo da mu navodimo ime, napad pit-bula, koji pripada njihovom komšiji, trajao je kratko, ali je izgledao kao iz horor filmova.
- Lara se vraćala kući sa mojom prijom. Išle su iz obdaništa i prolazile pored dvorišta u kome je bio pit-bul, ne svega 200 metara od naše kuće.
http://razbibriga.net/clear.gif
Pas je bez ikakvog povoda istrčao i oborio je na ulicu. Prvo joj je zgrabio kapu sa glave, a onda joj odgrizao pola uveta! Ne znam koliko je sve trajalo, možda nekoliko minuta. Dete ga ničim nije isprovociralo. Držala je baku jednom rukom, dok je u drugoj nosila kutiju sa kolačima! Osećam se užasno! Moja unuka je posle drame dobro, ali više nikada neće moći da skupi kosu u rep - ogorčeno kaže Larin deda, koga smo zatekli ispred njihove porodične kuće u Ulici Tina Ujevića na Karaburmi.
Deda kaže da je vlasnik trenirao pit-bula da napada i kidiše na druge pse.
- Taj pas je već imao 4-5 incidenata. Star je sedam meseci, ali je kidisao na prolaznike i druge pse. Bilo je pitanje trenutka kada će nekoga da napadne. Mi imamo šarplaninca, Lara je odrasla pored njega i ne plaši se životinja. Ali, ovakvi psi su opasni i treba ih zabraniti. Posle ovog su ga odveli u kafileriju i nadam se da će ga tamo uspavati - ispričao nam je deda nesrećne devojčice.
http://razbibriga.net/clear.gif
Prema rečima komšija, pit-bul je star oko sedam meseci i sa svojim vlasnikom već izvesno vreme živi u ulici Vlade Ilića na Karaburmi, gde se dogodio nesrećan slučaj.
Komšinica Ljiljana Milovanović kaže da je za napad psa Goldija kriva njegova ćud.
- Pas je mlad, čak su ga vodili na dresuru. On je genetski opasan, a svako kuče voli da onjuši ulicu. Ja imam rotvajlera i pazila sam da se ne dokači sa njim. Nisam videla kada je pas napao dete, već sam izašla na terasu kada sam čula da dete vrišti - rekla je Ljiljana Milovanović.
O napadu psa i povređivanju deteta obavešteno je i tužilaštvo, koje treba da odluči da li ima osnova da se pokrene krivični postupak protiv vlasnika.

Vlasnik: Goldi nije bio agresivan

Vlasnik pit-bula Đorđe Milovanović juče je posle nesrećnog događaja priveden na razgovor u stanicu policije Palilula. Kako Press saznaje, on je neposredno posle napada izjavio da pas nije agresivan.
- Ima samo sedam meseci i nije bio nasilan. Vodili smo ga na dresuru i to baš pri našoj policijskoj stanici. Ne znam šta ga je izazvalo i zašto je napao dete. Kapija je nepažnjom ostala otvorena i eto šta se dogodilo. Najvažnije mi je da dete bude dobro - rekao je Milovanović.
„Zoohigijena" je, kako saznajemo, psa prevezla u kafileriju, gde će najverovatnije biti uspavan.
http://www.pressonline.rs/sr/vesti/hronika/story/180863/Pit-bul+odgrizao+uvo+trogodišnjoj+Lari.html

PRCKO
12-10-2011, 08:12
mrzim tog frankenstajna od psa...treba zabraniti drzanje istih...

Sandokan
12-10-2011, 08:45
Postoje strogi propisi o držanju kućnih ljubimaca, koje iz nekog razloga nikoge ne sprovodi :aha:

kojica
12-10-2011, 08:57
Jao užasa..

Ja sam nabavila ovo http://razbibriga.net/imported/2011/10/psi1-1.jpg

ultrazvučni umirivač agresivnih pasa

da bih mogla decu samu da puštam da se kreću po kraju, ali u ovakvim situacijama
to čudo ne pomaže.. kad tako samo odjednom izleti iz dvorišta i napadne...

mire
12-10-2011, 09:18
ne znam ko mi vise ide na zivce, mamlazi ufurani, koji pustaju ubilacke pse da skacu okolo, ili matorci koji slicne setaju i pricaju sa njima kao sa ljudima...

a zajednicko im je sto svima govore "nece, nece", otkud ja znam da li i ker tako misli

skoro su se ovuda uzdrndali panduri i vijali pesake koji prelaze mimo zebre, pa se nakaznjavali najstrasnije

vala bi mogli i da malo prosetaju po parkovima, utronjali bi se od para kaznjavajuci gazde koji pustaju pse ubice bez brnjice

mikili
12-10-2011, 12:40
kako ne zna sta ga je izazvalo,kad se zna da svaki kontakt ocima je za takve pse izazov..pravi se blesav..

Nežnicah
12-10-2011, 13:15
Najezila sam se, jadna mala Lara, nastrada detence ni krivo ni duzno zbog tudje neodgovornosti. Gde sme da makne negde a da ne proveri da li je kapija dobro zatvorena. Ma i civavu da ima, pa valjda bi proverio svaki put kad odlazi ili dolazi, da li je kapija dobro zatvorena, da pas ne pobegne. Mislim, meni je to tako normalno da vodim racuna da pas ne izadje napolje.
Ovo me podseti na slucaj od pre par godina kada je rotvajler napao isto jedno dete koje je prolazilo kraj dvorista i mnogo ga tesko povredio. I za njega je gazda govorio isto da je dobar, da ne bi on nikoga... ali ocigledno ne mozemo nikad do kraja upoznati cud svojih ljubimaca niti saznati zbog cega su u nekoj situaciji odreagovali agresivno.

Sandokan
12-10-2011, 14:32
Beograd -- Čopor pasa napao je jednu trudnicu u beogradskom naselju Šumice, javlja Blic. Žena nije povređena ali je zatražila lekarsku pomoć.....

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2011&mm=10&dd=12&nav_id=548983

Krajnje je vreme da se ova pitanja sistemski i jednom zauvek reše. Mnogo veće obaveze za vlasnike kućnih ljubimaca, a kada je reč o napuštenim i psima lutalicama, azili i sterilizacija su jedino rešenje.

Nežnicah
12-10-2011, 14:50
Ma ni ti azili ne vrede. Uvek ima onih zena, koje zovem dusebriznice, koje odu tamo u azil, ili sinteraj, tutnu kintu nekom od zaposlenih, i uzmu nazad pse koji su uklonjeni sa ulice. Vrate ih u stari kraj, psi su opet na ulici i tako u krug. Bez obzira sto recimo zoo higijena uzme psa sa ulice, streilise ga, vakcinise protiv besnila, ona ga vrati na isto mesto odakle ga je uzela. I sta smo dobili time, nista. Takav pas i dalje moze biti pretnja okolini. Vakcinom i sterilizacijom ne mogu mu promeniti narav, niti uticati na to kako ce se ponasati na ulici u nekoj situaciji.

Man
12-10-2011, 15:01
:qq: al ste agresivni...

Nežnicah
12-10-2011, 15:16
Ja stvarno osudjujem sve nesavesne vlasnike pasa, od pudlice do pita, ako dopuste da se pas bez povodca (i brnjice ako treba) krece ulicom.
Pa ja sam pudlicu cuvala pre par godina jednoj baki, sve nas je izujedala po kuci, poremecen pas. Meni proheftala prst na nozi do krvi, jer sam je dodirnula nogom ispod stola dok smo rucali, znaci ne zgazila, sutnula, samo ovlas dodirnula.
Mog brata, dok je bio mali, nemacki ovcar, pas porodicnih prijatelja je ugrizao u trenutku dok ga je mazio po glavi, capio ga za rucicu, visio mu mali prst, jedva mu ga prisili. Ali nisu hteli da ga sklone u drugu sobu, jer je clan porodice, sve sa recima, ma nek se dete uci da voli zivotinje. I moji sedeli tu pored, pazili sta se desava, da ga brat kojim slucajem ne povuce za rep, ili tako nesto, i nije, samo ga je nezno mazio.
E sad nek neko kaze da je samo gore pomenuta rasa iz naslova teme agresivna.

Man
12-10-2011, 15:24
Pudlice i pekinezeri, kao i većina tih malih rasa je isfrustrirana :aha: valjda samim postojanjem... ili možda što su im i vlasnici pomalo čudni...Postoje rase koje su stvarno opasnost sama po sebi, i uopšte ih ne bi trebalo držati u gradskom području, za neke je i zakonom to regulisano.
Kažu da ne postoji agresivan pas, samo vlasnik :)
Kod nas je za razliku od nekih zemalja uskraćeno mnogo sloboda vlasnicima i psima, dok se sa druge strane ni ono malo zakona se ne poštuje.

Pogledajte statistiku koji psi najviše ujedaju, nećete tu naći takoreći ni jednu veliku rasu...

причалица
12-10-2011, 15:27
a jesu ovi mali agresivni...hahahaha...komšija ima nekog pinča (ili tako nešto) - piš od psa! samo kevće i pokazuje zubiće :sojka: a ovi veliki svi redom su super...doduše, doge su mi sumnjive :hm:

mikili
12-10-2011, 15:30
Pudlice i pekinezeri, kao i većina tih malih rasa je isfrustrirana :aha: valjda samim postojanjem... ili možda što su im i vlasnici pomalo čudni...Postoje rase koje su stvarno opasnost sama po sebi, i uopšte ih ne bi trebalo držati u gradskom području, za neke je i zakonom to regulisano.
Kažu da ne postoji agresivan pas, samo vlasnik :)
Kod nas je za razliku od nekih zemalja uskraćeno mnogo sloboda vlasnicima i psima, dok se sa druge strane ni ono malo zakona se ne poštuje.

Pogledajte statistiku koji psi najviše ujedaju, nećete tu naći takoreći ni jednu veliku rasu...
e to si u pravu..ja sam dozivela ujed pekinezera u frizerskom salonu..sedeo je u krilu vlasnici i pruzila sam ruku prema casopisima na stolu,zesce me je ugrizao,bas iz cista mira...do uvece sam morala na infektivnu..

Man
12-10-2011, 15:32
misiš da je njima lako onako malim i ružnim :( pa nabiju komplekse za tri života :aha:

supermen*prvi
12-10-2011, 15:49
Pudlice i pekinezeri, kao i većina tih malih rasa je isfrustrirana :aha: valjda samim postojanjem... ili možda što su im i vlasnici pomalo čudni...Postoje rase koje su stvarno opasnost sama po sebi, i uopšte ih ne bi trebalo držati u gradskom području, za neke je i zakonom to regulisano.
Kažu da ne postoji agresivan pas, samo vlasnik :)
Kod nas je za razliku od nekih zemalja uskraćeno mnogo sloboda vlasnicima i psima, dok se sa druge strane ni ono malo zakona se ne poštuje.

Pogledajte statistiku koji psi najviše ujedaju, nećete tu naći takoreći ni jednu veliku rasu... Opste poznata stvar je pas onakav kakav mu je gazda. I nemam vise sta da kazem........................

Sandokan
12-10-2011, 21:50
Opste poznata stvar je pas onakav kakav mu je gazda. I nemam vise sta da kazem........................

Kako kod ljudi tako i kod životinja postoji genotip i fenotip .... ne može se zanemariti genetska i rasna struktura nekih pasa, pa dešavalo se da i dresere tigrova, lavova, slonova, kitova, čak i delfina napadnu njihovi .... nemam pravu reč .... prosto to je tu negde zapisano i samo je pitanje kad će okidač opaliti, kao i sa svim opasnim stvarima potrebno je i sa ovima postupati oprezno!

Nežnicah
12-10-2011, 22:01
Pocecu da se plasim moje Julije :eek:

PRCKO
13-10-2011, 08:02
STOP TERORU KRVOLOČNIH ŽIVOTINJA - Srbija jedna od retkih zemalja u kojima se pit-bulovi i stafordi drŽe kao kuĆni ljubimci
Zabranite zveri na četiri noge!

Evropa i mi: Dok se u pola Evrope strogo kažnjava držanje opasnih pasa, kod nas ne može da zaživi čak ni odluka da se oni šetaju isključivo sa brnjicom i povocem
http://razbibriga.net/clear.gif
Srbija je jedna od retkih zemalja u Evropi u kojima opasne pse poput bit-bula i staforda drži ko i kako hoće. Sagovornici Pressa ističu da se kod nas pit-bulovi smatraju kućnim ljubimcima, koje vlasnici ulicama šetaju bez korpe i povoca i da takvo stanje pod hitno mora da se promeni.
Sreća u nesreći: Beograđanka Ružica M. (39) pukom srećom juče nije teže povređena

Lutalice napale trudnicu u parku Šumice

Čopor pasa lutalica napao je juče trudnicu Ružicu M. (39) u beogradskom parku Šumice i samo pukom srećom ona nije teže povređena. Žena u trećem mesecu trudnoće, bežeći od pomahnitalog čopora, istrčala je na Ulicu Grčića Milenka i pala pred automobil, ali je vozač, na sreću, uspeo da ukoči i tako spreči tragediju.
Na mesto napada brzo su izašle tri ekipe „Veterine Beograd" i psi su pohvatani.
- Bio sam na trotoaru kada su počeli da laju. Mislio sam da se međusobno grizu, kada sam začuo vrisku. Žena je bila okružena psima i pokušavala je da beži. Psi su kidisali na nju! U panici je počela da beži ka ulici, ali je pala pred auto koji je naišao - kaže svedok napada lutalica, i dodaje:
- Žena je odmah ustala, ali je bila bleda i drhtala je od šoka. Držala se za stomak i ponavljala je da je trudna. Prišle su joj neke žene, koliko sam shvatio, njene komšinice, i odvele je kući.
Trudnica koja je preživela napad, osim ogrebotine na nozi, nije imala druge povrede, ali je i pored toga zatražila lekarsku pomoć zbog velikog šoka. M. S.

Podsetimo, Laru P. (3) je razjareni staford terijer napao u utorak posle podne kada se sa bakom vraćala iz vrtića. Pas je istrčao iz jednog dvorišta i odgrizao joj uho. Devojčica je operisana odmah u utorak uveče, urađena je rekonstrukcija uha i oseća se dobro.
Vlasnik krvoločnog psa Đorđe Milovanović je uhapšen i, kako saznajemo, određen mu je pritvor od 48 sati. Preti mu kazna od godinu do osam godina zatvora za teško krivično delo protiv opšte sigurnosti.

Pravilnik postoji, ali...

Reakcija Beograd traži pooštravanje kaznene politike

Strože kazne za vlasnike

Gradski sekretarijat za komunalne i stambene poslove Beograda zatražio je juče oštrije kažnjavanje neodgovornih vlasnika. Ponašanje vlasnika psa koji je povredio dete ocenjeno je kao „nedopustivo neodgovorno" što Beograd neće tolerisati.
- Javno apelujemo da se kaznena politika zaoštri. I problem pasa lutalica takođe nastaje zbog ponašanja neodgovornih vlasnika. Rešenje na kojem grad insistira je odgovorno vlasništvo, čipovanje, vakcinisanje, sterilisanje pasa - navode u Sekretarijatu.
Predrag Petrović, sekretar tog sekretarijata, istakao je neodgovorno vlasništvo kao glavni uzrok množenja lutalica.
- Trudnica koju je napao čopor od šest pasa nije povređena, ali je doživela veliki stres. Ekipe su sa mesta napada uklonile pet pasa, među kojima je i vođa čopora. On će biti odveden u karantin u Ovči, gde će biti utvrđeno da li je bolestan i vakcinisan. Čak 80 odsto lutalica su vlasnički psi - rekao je Petrović.
Građani koje ujede ili napadne pas mogu tražiti odštetu kako zbog ujeda tako i zbog duševnog bola, a od početka godine to je uradilo oko 800 građana. A. S.

Načelnik veterinarske inspekcije u Upravi za veterinu Sanja Čelebićanin kaže da postoji preporuka Evropske federacije veterinara koje su rase pasa opasne i način njihove socijalizacije. Po pravilniku, koji je na snazi i u Srbiji, opasni psi su oni koji pripadaju rasama: pit-bul terijer, bul-terijer, staford terijer, američki staford terijer i mini bul-terijer ili mešanac tih rasa.
U mnogim zemljama Evropske unije držanje pit-bula i pojedinih drugih vrsta kao kućnih ljubimaca zabranjeno je u stanovima, dok kod nas ne može da zaživi ni odluka da se oni ne šetaju bez brnjice i povoca.
http://razbibriga.net/clear.gif

Kako gazde treniraju krvoločne pse

- Automobilska guma se okači o granu drveta, pas je zagrize i na njoj visi i po pola sata kako bi jačao vilicu
- Gazda huška pit-bula ili staforda na pse lutalice i mačke i tera ga da ih raskomada
- Teranje psa da trči do iznemoglosti dok gazda pored njega vozi bicikl ili motor
- Psu se stavlja posebno kožno remenje kako bi jačao grudi

Pravilnik
- Opasne pse mogu da se izvode samo punoletna lica, i to uz brnjicu i na povocu
- Opasan pas mora da bude obeležen mikročipom
- Vlasnik opasnog psa mora da ga drži u prostoru iz kog ne može da pobegne

Pit-bul za borbu, stafordi za lov

Pit-bul terijer i staford nastali su ukrštanjem dve rase - engleskog buldoga i terijera. Stafordi su uzgajani kao psi za lov, dok su pit-bul terijeri stvarani za borbe pasa.
- Glava pit-bula je više klinasta u odnosu na staforda. Pit-bul terijer ima četvrtasti oblik glave, ravnu lobanju, istaknute obraze, dobro izraženih čeljusti koje odražavaju snagu. Leđa su mu kratka a snažna, dlaka sjajna, kratka i kruta na dodir - naveo je kinolog Dragan Petrović.

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/vesti_dana/story/181081/Zabranite+zveri+na+četiri+noge!.html

ribizla
13-10-2011, 18:54
citam danas.. napali trudnicu :pada:
zena pala na trotoaru.. posle zvala lekarsku pomoc :(
stomak me zaboleo na samu pomisao svega toga...
ovo je strahsno...

Nežnicah
13-10-2011, 19:22
Evo jednog citata, ako nije problem sa jednog foruma gde se polemise bas o tome da li su opasni psi ili njihovi vlasnici, a vezan je za trpanje u isti kos vlasnika koji su uzeli ove rase za prave kucne ljubimce, i onih koji na bolestan i zabranjen nacin koriste snagu ovih zivotinja, zbog cega su na tako losem glasu:

`Cemu takva generalizacija i satanizacija nas koji se trudimo da svoje pse odgajamo najbolje moguce? Pri tom se kao glavni argument poteze da su to psi za borbe. Za borbe sa cim? Sa ljudima? Ko ih je naucio da se bore? Ko ih trenira za to? I vrlo bitna stavka, ukrstan pas za borbe se odnosi na njegove fizicke predispozicije, ne na mentalno stanje psa. Da bude brz, okretan, snazan i otporan na bol.
Najveca "mana" ovih pasa je sto cesto dospeju u pogresne ruke, a onda dobijemo to sto dobijemo. `

I sad ja treba da strepim da li ce mi neko zabraniti da drzim svog psa, zbog nekih bolesnih mozgova. Bolje bi bilo da se pozabave malo ozbiljnije takvim ludacima. YT je prepun snimaka o ovim `psima ubicama` gde se maze sa macama, kucama, decom, ljudima. Normalni porodicni psi. To sto su ruznjikavi (doduse, kako za koga, meni su lepi) ne znaci i da su nenormalni i agresivni.

supermen*prvi
13-10-2011, 20:08
Kako kod ljudi tako i kod životinja postoji genotip i fenotip .... ne može se zanemariti genetska i rasna struktura nekih pasa, pa dešavalo se da i dresere tigrova, lavova, slonova, kitova, čak i delfina napadnu njihovi .... nemam pravu reč .... prosto to je tu negde zapisano i samo je pitanje kad će okidač opaliti, kao i sa svim opasnim stvarima potrebno je i sa ovima postupati oprezno!U ovome sto si nabrojao nema ni p od pasa. Ne bih uopste ovo uzeo kao poredjenje. Pas je ogledalo gazde. Macka je sama svoja i nikada joj odluku o neposlusnosti ne mozes predvideti. Ogrebe te i kad je mazis a nemas pojma zasto. Kaze se da pas zivi kod coveka a covek kod macke. Macka ima svoju teritoriju i coveka smatra samo kao inventar. Ne voli goste. Pas se prema gostima odnosi potpuno isto kao i gazda. Sve ovo nisam znao dok nisam dobio psa u kucu. Mislio sam da su psi opasni, da ujedaju kad im cefne a da su mace mile i da su samo odredjene za mazenje. Psu mozes da radis sta god hoces. Da ga stipas, da ga bacas, da ga tuces. Samo nemoj da mu otimas hranu iz usta.

supermen*prvi
13-10-2011, 20:12
Evo jednog citata, ako nije problem sa jednog foruma gde se polemise bas o tome da li su opasni psi ili njihovi vlasnici, a vezan je za trpanje u isti kos vlasnika koji su uzeli ove rase za prave kucne ljubimce, i onih koji na bolestan i zabranjen nacin koriste snagu ovih zivotinja, zbog cega su na tako losem glasu:

`Cemu takva generalizacija i satanizacija nas koji se trudimo da svoje pse odgajamo najbolje moguce? Pri tom se kao glavni argument poteze da su to psi za borbe. Za borbe sa cim? Sa ljudima? Ko ih je naucio da se bore? Ko ih trenira za to? I vrlo bitna stavka, ukrstan pas za borbe se odnosi na njegove fizicke predispozicije, ne na mentalno stanje psa. Da bude brz, okretan, snazan i otporan na bol.
Najveca "mana" ovih pasa je sto cesto dospeju u pogresne ruke, a onda dobijemo to sto dobijemo. `

I sad ja treba da strepim da li ce mi neko zabraniti da drzim svog psa, zbog nekih bolesnih mozgova. Bolje bi bilo da se pozabave malo ozbiljnije takvim ludacima. YT je prepun snimaka o ovim `psima ubicama` gde se maze sa macama, kucama, decom, ljudima. Normalni porodicni psi. To sto su ruznjikavi (doduse, kako za koga, meni su lepi) ne znaci i da su nenormalni i agresivni. Zakljucak?
Vec sam ga dao. Pas je onakav kakav mu je gazda. Snagu i fizicke predispozicije pas nikada ne pokazuje ako mu gazda nije dao naredbu. Ona se ne mora sastojati u naredbi u kriticnom momentu. Pas ume da proceni kritican momenat i da zareaguje agresivno ako ga je gazda tome naucio i od njega zahtevao takvo ponasanje u tim prilikama.

kojica
14-10-2011, 05:55
ZAKONSKE KAZNE ZBOG problema koji u Beogradu postoje zbog pasa, na nivou Republike
i grada formirani su timovi koji kontrolišu vlasničke i pse lutalice i pokušavaju da
primenom zakona i kaznama koje on propisuje, urede ovu oblast. Od početka godine 804
građana Beograda podnelo je zahteve za nadoknadu štete zbog napada i ujeda pasa. U
388 slučajeva postignuto je sudsko poravnanje i isplaćena šteta. Takođe, mnogim
vlasnicima pasa, koji se nisu pridržavali Odluke o držanju domaćih životinja (stupila na
snagu 1. oktobra ove godine), kao i onim ranijim "prestupnicima" izrečene su propisane
kazne. Tačnije, za prekršaj se izriču novčane kazne 5.000 do 25.000 hiljada dinara,
koliko se otprilike kreće i visina naknade za oštećenog. Ukoliko se utvrdi da je zbog
bahatosti vlasnika neko teže povređen ili je smrtno stradao zbog ujeda psa, taj podleže
krivičnom gonjenju i preti mu višegodišnja robija.

ribizla
15-10-2011, 12:25
Izvor (http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/283418/Pas-izujedao-devojcicu-i-zenu-u-Zemun-polju)


Pas izujedao devojčicu i ženu u Zemun polju



U beogradskom naselju Zemun polje, jutros oko 11 časova pas je napao devojčicu i ženu, saznaje "Blic"

Kako je za Blic potvrdila Nada Macura, portparol beogradske Hitne pomoći, žena je u pokušaju da devojčicu odbrani od psa zadobila četiri ugriza leve podlaktice.
Emina Gvozdanović (45), inače vlasnica psa mešanca je vodila kuče na povocu sa kojeg se on otrgnuo i napao Anu Belak (15).

- Poziv smo primili u 11.29 sati. U Ulici Andrije Habaša kod broja 35 zbrniuli smo ženu sa povredama nadlaktice, od ujeda psa, i prevezli je na Infektivnu kliniku - rekla je Macura.

Devojčica je, kako je rekla, privatnim automobilom prebačeno na Institut za majku i dete u Novom Beogradu.

U beogradskoj policiji potvrđeno je "Blicu" da je pas napao dete u predelu leđa, nogu i ruku.


:facepalm:

Nežnicah
15-10-2011, 13:17
Meni je ovo totalno cudno. Za par dana toliko napada pasa na decu i odrasle. Jel nesto u vazduhu? Ovo mi lici na nesto u najavi, samo ne znam sta :hm:
Jel to skretanje paznje sa nekog drugog problema, sto ne bi bilo prvi put da nam rade? Ko zna koliko je ovakvih slucajeva svakodnevno u ovoj zemlji, koji nisu spominjani u javnosti? Sad ispada da psi samo jurcaju ulicom i napadaju sve sto prodje...

Man
15-10-2011, 14:00
Na ovoliko stanovnika u beogradu mislim da je sve ovo beznačajno. Nego se nešto iza brda valja :aha:

Novinari kao da prepisuju jedni od drugih :facepalm: uhvate se za jednu stvar i danima raspredaju, a vozovi prolaze li prolaze...

kojica
15-10-2011, 14:47
Pa eno u članku koji sam gore kopirala piše da je 800 takvih slučajeva od početka godine.
Zaista zabrinjavajući podatak. Mada, ne dospeva svaki slučaj u novine. Malo se više larma
samo kada su u pitanju deca ili trudnice.

mire
15-10-2011, 14:48
ipak mislim da bahate vlasnike pasa treba dovesti u red, nevezano od ostalih problema u državi...

pun mi više da trčkam za mojom decom i da pazim da se ne ubrče u kereće govno

a i sam ugazih u isto kad sam krenuo na posao, prekjuče ujutro

hoćeš kera- vodi računa

kojica
15-10-2011, 15:13
Mene ova tema interesuje, ali me ne okupira u tolikoj meri da ne mogu o drugim
stvarima da razmišljam.

Načisto sam ljuta na ljude koji dovode pse u situaciju da budu ubijeni.
Psi po prirodi nisu agresivne životinje, ali su čuvari. Evo ovde u ulazu imamo
baku kojoj pas spava na otiraču. Do sada je ugrizao nekoliko ljudi. Ja nemam
srca da ga prijavim da bi ga uspavali, ali neko drugi će ga prijaviti. Ne grize
u smislu da hoće da pokida čoveka. Čisto malo zapara nogavicu tek da ga
uplaši i otera.
Zgotivila sam ga načisto. Mnogo je pametan. I odličan je čuvar. Ono da imaš
u dvorištu i da možeš mirno da spavaš. Hranimo ga i mi ponekad i još nekoliko
ljudi, ali ona mu je prioritet i samo nju čuva.
Ljuta sam na nju što ga lepo ne uvede u stan, kupi mu korpu pa nek šetaju
do mile volje.
Ovako će sradati.

Sandokan
17-10-2011, 13:11
Protest protiv "medijske i šinterske hajke na pse" okupio 150 ljudi

Oko 150 Beograđana okupilo se danas ispred Skupštine grada na protestnom skupu “Stop medijskoj histeriji i šinterskoj hajci na pse”, u želji da ukažu na to koliko je važna odgovornost vlasnika pasa, i primena u praksi Zakona o dobrobiti životinja.....


http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/283591/Protest-protiv-medijske-i-sinterske-hajke-na-pse-okupio-150-ljudi



Znao sam da će se pre ili kasnije vlasnici kućnih ljubimaca osetiti prozvanim .... jedino mi je nejasno čemu okupljanje, kad je akcenat i stavljen upravo na ovo o čemu i oni pričaju .... o tome da se vlasnici kućnih ljubimaca ne pridržavaju propisa :aha:

Nežnicah
17-10-2011, 13:44
Postoje razlicite kategorije ljubitelja zivotinja, od onih nomalnih, koje psa uzmu za kucnog ljubimca i bez obzira na svu ljubav koju osecaju za tog psa, zna se sta se sme a sta ne, pa onda oni koji svojim psima dozvoljavaju sve zivo, jer su to njihova `deca`, njihove `bebice`, do onih koji su toliko zastranili da napadaju ove prve kako su neodgovorni sto recimo poklanjaju stenad kada im se kuja osteni, umesto da je sterilisu... znaci ne zanima ih sto se ljudi trude da pse udome, sto ih ne izbacuju na ulicu, kraj kontejnera, ne to nije dovoljno dobro... Vodila sam ja rat sa takvima, to su vec toliko zagrizene osobe i toliko veruju u to da je samo njihova ljubav prema zivotinjama prava, da su u stanju da nekome zele zlo, da ga prijave i navijaju da bude kaznjen, zato sto svog psa nije sterilisao.
Nadam se da spadam u ove prve, volim svog psa, ali zna se ko je ko u kuci i na ulici.