PDA

Pogledaj Punu Verziju : Kućni budžet



kojica
13-10-2011, 05:58
Svi su novci na gomili ili svako čuva zasebno svoju gomilicu?

Čuj gomila.. :lol: znam da se to potroši na račune pre nego što se kući
donese.. ali me interesuje kako se delite ili udružujete...

причалица
13-10-2011, 06:31
ne udružujem, samo delim :lol: a dokle - videćemo.

Nežnicah
13-10-2011, 17:53
Ja sam sad samo korisnik njegove plate :trepp: Kad radim, ne gleda se sta je cije, nema ni gomile, vec kako pare s koje strane stizu, tako se trose na trenutne potrebe i pristigle obaveze.

причалица
13-10-2011, 18:37
vidim da ljudi uglavnom stvaljaju na gomilu to što zarade (ako već žive u zajednici) i sa te gomile odvajaju za dnevni trošak, a posebno se skuplja za kapitalne investicije. retko ko od ljudi koje poznajem uzima kredit - bilo koje vrste, osim stambenog, na primer.

Nežnicah
13-10-2011, 18:44
A ja retko koga znam da nije do guse u kreditima, od plate ne ostaje nista za stek.

причалица
13-10-2011, 19:45
pa dobro...prosek je prosek...uglavnom se oboje trude da doprinesu ida se brinu o budžetu, a takođe zajednički raspodeljuju troškove...kakvi god da su.

supermen*prvi
13-10-2011, 20:23
Sve tekuce pare su kod mene u dzepu. Sam idem u kupovinu, sam odlucujem sta ce da se kupi. Sto se tice Nerinih prohteva dovoljno je samo da izrazi zelju. "Visak" para je kod Nere u fijoci. Ja ni ne volim da znam koliko je u "sefu". Visak takodje odredjujem sam. S obzirom da su nasi prihodi svakodnevni nemoguce je sve stavljati na "gomilu".

причалица
13-10-2011, 20:25
Sve tekuce pare su kod mene u dzepu. Sam idem u kupovinu, sam odlucujem sta ce da se kupi. Sto se tice Nerinih prohteva dovoljno je samo da izrazi zelju. "Visak" para je kod Nere u fijoci. Ja ni ne volim da znam koliko je u "sefu". Visak takodje odredjujem sam. S obzirom da su nasi prihodi svakodnevni nemoguce je sve stavljati na "gomilu".

e pa blago tvojoj neri:bravo:

supermen*prvi
13-10-2011, 20:27
E da. Sve sitne pare, gvozdenjake, drzim kod Nere u firmi u jednoj casi ( 10,20,50 kruna) a one sitnije, bele, ispod 10 kruna, u plasticnoj flasi od omeksivaca, od 2 litra. To sam skoro uveo jer sve sitne pare odmah potrosim kad su u dzepovima. :rumenko:

причалица
13-10-2011, 20:29
E da. Sve sitne pare, gvozdenjake, drzim kod Nere u firmi u jednoj casi ( 10,20,50 kruna) a one sitnije, bele, ispod 10 kruna, u plasticnoj flasi od omeksivaca, od 2 litra. To sam skoro uveo jer sve sitne pare odmah potrosim kad su u dzepovima. :rumenko:

videla sam tu foru u nekoj američkoj emisiji - ljudi sakupe od tih sitnih metalnih novaca pravo malo bogatstvo :)
radila ja to ranije, ali sad ne vredi....mnogo su nam bezvredne te metalne parice. puna tegla - ako bude 5-6 evra....

supermen*prvi
13-10-2011, 20:29
e pa blago tvojoj neri:bravo:

Necu valjda da je opterecujem jos i sa nabavkom? Malo joj je sto po ceo dan radi i to stojeci. :sad:
Zato kad zavrsi svoj dnevni posao upada u krevet i vise ni o cemu ne brine. Dobija u krevet sve, a jedini tezak posao joj se sastoji u pritiskanju dugmica na daljinskom. :)

supermen*prvi
13-10-2011, 20:34
videla sam tu foru u nekoj američkoj emisiji - ljudi sakupe od tih sitnih metalnih novaca pravo malo bogatstvo :)
radila ja to ranije, ali sad ne vredi....mnogo su nam bezvredne te metalne parice. puna tegla - ako bude 5-6 evra....Ja mislim da tamo ima oko 1000 kruna (40 eura) Nera odatle salje radnice po pivo (ona ga pije ja ne) :) tako da joj to i sluzi za sitne troskove, kad mene nema u firmi. Ali odatle se ne placaju nikakvi tekucii troskovi.

причалица
13-10-2011, 20:39
ma, u onoj američkoj emisiji, na godišnjem nivou obična američka porodica može da uštedi oko 5000 dolara sa tim metalnim parama :lol: doduše, to je bila emisija neposredno pre prve krize :(

supermen*prvi
13-10-2011, 20:46
ma, u onoj američkoj emisiji, na godišnjem nivou obična američka porodica može da uštedi oko 5000 dolara sa tim metalnim parama :lol: doduše, to je bila emisija neposredno pre prve krize :( Ne znam u kom delu Amerike jos uvek placaju novcem. Nera mi kaze da se sve placa karticama. Djuradj nema dolar jedan u dzepu.

причалица
13-10-2011, 20:53
ma znam, ali ne možeš, na primer, deci dati kartice....pa taj sitnež kod njih se redovno ubira i sklanja i eto ti lepih parica :)

supermen*prvi
13-10-2011, 20:58
ma znam, ali ne možeš, na primer, deci dati kartice....pa taj sitnež kod njih se redovno ubira i sklanja i eto ti lepih parica :) Sad si me potsetila. Kad je Nera prvi put bila u Americi kod Djurdja (tada je jos bio u Njujorku) samo se saginjala po ulici i skupljala te cente. Djuradj je vristao i skakao da to ne radi. Da se to ni ne racuna u pare jer je strasno sitno. :haha: Nera je tada bila sa Stefanom i doneli su sitnisa za 2,5 dolara. :haha: :haha: :haha:

Vise to ne radi (ne sme) :lol:
Bas steta. :sad:

причалица
13-10-2011, 21:07
ta tvoja nera je baš faca :)

supermen*prvi
13-10-2011, 21:17
ta tvoja nera je baš faca :)Mani je, zarko ti sunce! Jednom je ispred nas dvoje osvanuo novcanik. Nera skocila a ja se us** od straha. "Ne uzimaj to, mozda nas gledaju" . :rumenko: "Sta ne uzimaj? Njega sam cekala ceo zivot". :haha:

Bilo je u novcaniku 200 kruna i ni jedan dokument. :)

причалица
13-10-2011, 21:24
Mani je, zarko ti sunce! Jednom je ispred nas dvoje osvanuo novcanik. Nera skocila a ja se us** od straha. "Ne uzimaj to, mozda nas gledaju" . :rumenko: "Sta ne uzimaj? Njega sam cekala ceo zivot". :haha:

Bilo je u novcaniku 200 kruna i ni jedan dokument. :)
:raz_114: