PDA

Pogledaj Punu Verziju : Slava bez alkohola?



kojica
15-10-2011, 13:22
Već sam na temi alkoholizam pomenula tretman odvikavanja od alkohola koji
podrazumeva saradnju svih ukućana, prijatelja i rođaka, pa ne bih ovde objašnjavala
u detalje. Samo bih vas pitala.

Da li bi učestvovali u ovom programu, da je u pitanju neko vama blizak?

A program, između ostalog, podrazumeva da u narednih par godina
- uklonite alkohol sa vidljivih mesta u kući
- ne pijete alkohol pred onim ko se leči
- ne služite alkohol na proslavama nikome
- ne stavljate ni sirće u salatu

mikili
15-10-2011, 13:50
probala bih da nadjem nacin da zadovoljim i jedno i drugo...

Nežnicah
15-10-2011, 14:12
Tesko mi je da se stavim u tu situaciju, jer se u mojoj kuci i inace ne pije. Naravno imamo pice za goste, ali mi sami nemamo obicaj da konzumiramo alkohol, jednostavno ne nalazimo zadovoljstvo u tome.

Da odgovorim na temu: Uvek bih ucinila sve sto je do mene da bliskoj osobi do koje mi je stalo olaksam taj tezak period. A sto se tice slave, pa ako treba bila bi bez alkohola, na slavu se ne zove bilo ko, vec prijatelji, a prijatelji ce svakako imati razumevanja za tu situaciju. Moze se vreme ugodno provesti i bez opijanja, i moze se nazdraviti i sokom, kiselom vodom... Bar ja tako mislim...

kojica
15-10-2011, 14:43
Nas je pre par godina rođak pred slavu pozvao i objasnio da je njegov kum u problemu.
Zvao je redom sve goste i pitao da li se slažu sa tim da se alkohol ne služi ili da podeli
ljude u dve grupe. Svi su se složili. :) Par godina su se dečiji rođendani i slava slavili
u njihovoj kući bez alkohola i nisam primetila da je atmosfera bila gora zbog toga.

Nežnicah
15-10-2011, 14:49
Pa naravno, normalnom coveku kad objasnis situaciju, svakako ce razumeti. Sta je par sati bez alkohola u drustvu u odnosu na neciji zivot i buducnost. Da su cigarete u pitanju, mozda bi nekima bilo teze, ali zdravoj osobi koja nije alkoholicar ali voli da popije prilikom slavlja, zaista ne bi trebalo da bude problem da sedi a pritom ne pije alkohol.

kojica
15-10-2011, 15:15
Svi koji konzumiraju cigarete su zavisnici, ali na sreću to nije slučaj sa alkoholom.

DaDole
15-10-2011, 18:30
Već sam na temi alkoholizam pomenula tretman odvikavanja od alkohola koji
podrazumeva saradnju svih ukućana, prijatelja i rođaka, pa ne bih ovde objašnjavala
u detalje. Samo bih vas pitala.

Da li bi učestvovali u ovom programu, da je u pitanju neko vama blizak?

A program, između ostalog, podrazumeva da u narednih par godina
- uklonite alkohol sa vidljivih mesta u kući
- ne pijete alkohol pred onim ko se leči
- ne služite alkohol na proslavama nikome
- ne stavljate ni sirće u salatu
naravno da bih i to bez ikakve dvojbe..kod mene se u kući alkohol nalazi samo za slučaj da neko dođe pa sramota ne imati..a što se slava tiče,ne vidim zašto se ne može bez alkohola..svi prijatelji i rodbina bi trebali da imaju razumijevanja i pomognu u tome..a ako ne može biti na slavi bez alkohola,onda nek i ne dolazi.il nek bubne neku prije neg dođe:)

причалица
16-10-2011, 08:37
Svi koji konzumiraju cigarete su zavisnici, ali na sreću to nije slučaj sa alkoholom.

:lol: kojice, kojice....
naravno da bih pristala na to...missim, na uslove iz uvodnog posta. jedino ne znam kakve veze ima sirće sad :huh: mada, stavljam aćeto balzamiko u salate.