PDA

Pogledaj Punu Verziju : Zaveštanje organa



mihaela
17-10-2011, 21:52
Mnogo se priča o tome,posebno u poslednje vrijeme.
Da li biste zaveštali svoje organe?

kojica
17-10-2011, 22:02
:sad: pa i nisu neki....

Bisernica
17-10-2011, 22:10
imam karticu donora...što znači da bih ,
iako što kaže katica ,nisu neki :lol:

mare
17-10-2011, 22:14
apsolutno ne

mihaela
17-10-2011, 22:20
A,što ne bi Mare?
Ja još uvijek nisam,ali sam odlučila da ću to uraditi.

različak
17-10-2011, 22:23
ne bih,plasim se da bi bilo zloupotreba (a na racun mog zivota)

kojica
17-10-2011, 22:24
I ja isto. Svakakve priče sam čula. :kk:

mare
17-10-2011, 22:27
A,što ne bi Mare?
Ja još uvijek nisam,ali sam odlučila da ću to uraditi.

Vera mi zabranjuje.. :mrgreen:

Šalim se, to je totalno meni totalno glupo, premda nisam pobornik zvanične medicine..

Nežnicah
17-10-2011, 22:29
Znam da kad me ne bude bilo, bice svejedno jesu li mi organi na broju, a opet razmisljam, ovako, sto bi rekli za zivota, nisam u stanju da donesem takvu odluku, koliko god to human gest bio. Malo mi je zastrasujuce sve to.

Bisernica
17-10-2011, 22:48
Moj odnos prema ovoj stvari je pomalo i profesionalan,jer znam koliko znači jedan organ
koji nekome više ne treba ni za šta ,a nekome znači produžetak života.
Na taj način imam utisak da deo osobe ostaje da živi i nakon njenog odlaska.
Meni je to sasvim normalno.

Sleepwalker
25-10-2011, 19:54
Moj odnos prema ovoj stvari je pomalo i profesionalan,jer znam koliko znači jedan organ
koji nekome više ne treba ni za šta ,a nekome znači produžetak života.
Na taj način imam utisak da deo osobe ostaje da živi i nakon njenog odlaska.
Meni je to sasvim normalno.
Isto mislim.Jedva cekam sledecu godinu da mogu da dam krv :)

IvanaBre
16-06-2012, 15:30
Postajem punoletna za par dana, a o zaveštanju organa razmišljam bar godinu, dve dana... Prošle godine sam roditeljima rekla da to želim da uradim kad postanem punoletna na šta su oni rekli "Jel si ti normalna? Šta će ti to? Samo prizivaš nesreću..."

Nisam religiozna, ne verujem u boga, ali nisam ni sujeverna. Dakle, ne prizivam nesreću. Štaviše imam crnu mačku koja mi bar 20 puta dnevno pređe put i evo živa sam zdrava normalna... Jel sam normalna, šta će mi? Pa ne treba meni, ali nekome će trebati... Da se meni nešto desi, moji roditelji ne mogu da budu donori, da li bi želeli da se pojavi neki human donor ili neko ko je za života zaveštao organe? Naravno da bi želeli...

Kod nas je to pravilo, ništa nije bitno dok se tebi ne dogodi... Samim tim što nisam religiozna, ne verujem u raj pakao itd... Ne želim sahranu, mislim da se to neće promeniti ni za 20 godina, želim da moji zdravi organi završe u nekom bolesnom telu koje će ozdraviti, jer meni svakako neće trebati, to je sigurno, a nekome će produžiti, tačnije pružiti život.

Nije mi jezivo i ne smatram to humanim gestom, već nečim što bi svako MORAO da uradi, jer nema šta da izgubi... Na kraju krajeva, ono što ne šteti verovatno koristi... :)

Mistery
16-08-2012, 14:03
Želela sam da potpišem donorsku karticu posle jedne tribine o doniranju organa, ali mi je rečeno da zbog problema koje imam sa zdravljem ne mogu da budem donor, ne mogu čak ni da dajem krv..i žao mi je zbog toga.

Kada je doniranje organa u pitanju, kao zemlja nalazimo se negde na dnu liste zemalja koje imaju donore organa. Vladaju još predrasude i treba da ih se oslobodimo. Mnogo je ljudi oko nas koji idu na dijalizu i koji umiru zbog bolesti bubrega.
Prvo se toga setim.

Malisic Milan
22-02-2014, 01:52
Hteo sam, prijavio se..., ali njihov pravilnik nalaže saglasnost jednog od roditelja...Neka oni ubede moje da potpišu, jer ja ne mogu.Zašto im treba saglasnost?Zar ne mogu sa svojim telom šta mi je volja?