PDA

Pogledaj Punu Verziju : Sveštenici u vojsci posle 66 godina .....



Sandokan
18-10-2011, 13:07
Sveštenici u vojsci posle 66 godina

Izvor: Beta, Tanjug Beograd -- U Vojsku Srbije se posle 66 godina vraća verska služba i vojni sveštenici koji će imati čin oficira.



http://razbibriga.net/imported/2011/10/11311795184e9d69b18acb1117361644_orig-1.jpg
Potpisan sporazum o vraćanju vojnih sveštenika (Tanjug)

Ministarstvo odbrane potpisalo je sporazum sa predstavnicima šest tradicionalnih crkava i verskih zajednica o vraćanju sveštenika u Vojsku Srbije.
Vojni sveštenici imaće oznake na reveru - pripadnici SPC imaće krst sa trolistom, rimokatolici latinski krst, Jevreji Davidovu zvezdu, vojni imam imaće polumesec, a pripadnici evangelističkih i reformatorskih crkava krst u ruži.
Sporazum su potpisali ministar Dragan Šutanovac i beogradski nadbiskup Stanislav Hočevar, poglavar Islamske zajednice Srbije Adem Zilkić, biskup Samuel Vrbovski, episkop Ištvan Čete Semeši, predsednik Saveza jevrejskih opština Aleksandar Nećak i biskup Arpad Dolinski.


http://razbibriga.net/imported/2011/10/11056218944e9d69b1b7699277081190_v420big-1.jpg
U Vojsci Srbije biće predstavnici 6 crkava i verskih zajednica (Tanjug)

Šutanovac je nakon potpisivanja sporazuma rekao da je zadovoljstvo jer će verska služba nakon 66 godina biti vraćena u vojsku.

"Danas smo pristupili jednom činu koji vraća tradiciju srpskoj vojsci na jedan moderan i savremen način, koji pre svega poštuje pripadnike Vojske Srbije i to one koji se nalze na najtežim zadacima i kojima je najviše vere potrebno", rekao je ministar.

Kako je naveo, činjenica da je sa svim verskim zajednicama u Srbiji potpisan sporazum govori da Vojska Srbije živi i želi da nastavi taj život tako što će poštovati prava svih gradjana Srbije i pripadnika vojske.

"Ovo je danas mali čin, ali ono što će uslediti - uvođenje verske službe i uvođenje prvih oficira u Vojsku Srbije, biće nagrada za sve što smo učinili, jer to je nasušna potreba običnog vojnika za koje moramo imati razumevanja", istakao je Šutanovac.

Vladika Porfirije naglasio je da vojska postoji pre svega da brani, propoveda, svedoči i sačuva mir.

"Čovek pored svih drugih potreba ima potrebu i za metafizičkim uporištem, odnosno, potrebu za Bogom", kazao je vladika.


Još da vratimo vojnike u vojsku i gde će nam biti kraj :haha:

причалица
18-10-2011, 14:49
Još da vratimo vojnike u vojsku i gde će nam biti kraj :haha:

a ko će da plaća te popove?

Sandokan
18-10-2011, 16:18
a ko će da plaća te popove?

Pa ti sta si se stisla :lol:

причалица
18-10-2011, 16:35
tolko sam se stisla da to stvarno nema smisla :raz_114:

Sandokan
18-10-2011, 16:37
tolko sam se stisla da to stvarno nema smisla :raz_114:

Bar ti si široka kad je crkva u pitanju :haha:

причалица
18-10-2011, 16:39
Bar ti si široka kad je crkva u pitanju :haha:

:mirka: ne staj mi na muku. zato i pitam - ko će to da plati? ne dam ja više :nene: