PDA

Pogledaj Punu Verziju : Dolazak na posao u pidžami i papučama ....



Sandokan
19-10-2011, 10:12
Dolazak na posao u pidžami i papučama: neobične privilegije zaposlenih u Guglu i Fejsbuku

Ko nudi bolje uslove za rad? Google, Facebook, Twitter, Apple, Microsoft... Tehnološke kompanije svakako se nalaze u vrhu. Osim što su zaposleni u tim kompanijama dobro plaćeni, poslodavci su radnicima obezbedili razne pogodnosti, kao što su masaže i ostale aktivnosti za opuštanje i zabavu.
http://razbibriga.net/imported/2011/10/184625_06google_f-1.jpg?ver=1318967059 Prostorije i uslovi u kojima rade zaposleni u Guglu odavno su san mnogih radnika

Magazin "Fortune" već duži niz godina objavljuje listu 100 kompanija za koje je najbolje raditi, jer i u vreme krize postoje firme koje se trude da udovolje zaposlenima i učine im da posao bude zadovoljstvo.


Kompanija Gugl, kako piše list "24 sata" (http://www.24sata.rs/vesti/svet/vest/neobicne-privilegije-radnika-gugla-tvitera-i-fejsbuka/16605.phtml), odavno je ušla u legendu, pre svega sa svojom opuštenom atmosferom jer zaposleni mogu na posao da dođu u papučama, bademantilu, pidžami, mogu besplatno da ručaju, besplatno operu veš, posete lekara. Tu su i sobe za odmor i igru, bazeni, sportski tereni, fliperi i još mnogo drugih stvari kojima se mogu baviti u toku radnog vremena


http://www.blic.rs/IT/284122/Dolazak-na-posao-u-pidzami-i-papucama-neobicne-privilegije-zaposlenih-u-Guglu-i-Fejsbuku


E to se zove posao :aha:

ribizla
19-10-2011, 10:13
:kk: zavidim
to je posao snova :aha:

причалица
19-10-2011, 10:14
:qq: e oću ja tako...mada, ne smem ja baš ni da se žalim :(

mare
19-10-2011, 10:15
Pa mogu se pohvaliti svim tim stvarima, ali bogme, ni njihov posao nije lak.. Znaš ti šta je sve potrebno da se zaposliš u Google-u. :lol:

DaDole
19-10-2011, 10:27
Nisam sigurna koliko je time sačuvana privatnost pojedinca:hm: i šta na ljudsku psihu uradi brisanje linije između ličnog i poslovnog..ja ne bih,al baš ne bih..sve to divno zvuči,ali kad bismo pitali one koji tamo rade..ne bi tako bilo..

Sandokan
19-10-2011, 10:29
Nisam sigurna koliko je time sačuvana privatnost pojedinca:hm: i šta na ljudsku psihu uradi brisanje linije između ličnog i poslovnog..ja ne bih,al baš ne bih..sve to divno zvuči,ali kad bismo pitali one koji tamo rade..ne bi tako bilo..

Pa to nije obaveza već mogućnost, a siguran sam da će ti ukoliko tražiš da budeš u asketskim uslovima, to i omogućiti :aha:

DaDole
19-10-2011, 10:32
Pa to nije obaveza već mogućnost, a siguran sam da će ti ukoliko tražiš da budeš u asketskim uslovima, to i omogućiti :aha:

moja dugarica iz gimnazije radila je u NY u jednoj takvoj kompaniji 5 godina..kad se porodila,došla je nakon 8 dana na radno mjesto ne jer je morala,nego jer se bojala da će neko drugi tu da sjedne..pritisak je bio jeziv sve te godine..možda je sa muškarcima drugačijeali vidiš..svako ima pravo da odabere i to je najbolje u cijeloj priči,zar ne:)

Nežnicah
19-10-2011, 11:13
Ako moze tako ljudski sa zaposlenima, zasto onda vecina poslodavaca postupa neljudski? :hm: Zar je tesko biti covek?
Da sam recimo u situaciji da sama budem poslodavac, trudila bih se maksimalno da zaposleni u mojoj firmi budu zadovoljni i platom i uslovima rada i mene licno bi to cinilo srecnijom i zadovoljnijom. Naravno morala bih i ja da budem zadovoljna njihovim radom.
Za razliku od ovih iz googla koji mogu u pidzami i papucama na posao, ja sam na poslednjem radnom mestu sedela u kaputu, vojnickom prsluku i rukavicama na doslovce -5 C, kao sekretarica uspesnog privatnika... koji nije hteo da se potrudi da mi obezbedi ni grejno telo u kancelariji. A taj vojni prsluk sam kupila na vojnom otpadu i namerno ga nosila da ga blamiram pred strankama. Ako njega nije blam da mu sekretarica takva sedi, sto bi mene bio blam. Jednom me samo pitao Zar nemam neki lepsi??? Umesto da kaze, evo danas idem da ti kupim neku pec, grejalicu, bilo sta... on pita jel imam lepsi prsluk... Bolelo ga je uvo kako je meni u tom izlozbenom prostoru bilo, on tu nije boravio.