PDA

Pogledaj Punu Verziju : Neobične vesti



Sandokan
19-10-2011, 11:42
Mislim da na vestima nedostaje tema koja bi objedinila sve zanimljivosti iz sveta, a ujedno ukoliko se sve što smatramo interesantnim bude stavljalo na jedno mesto, tema će živeti, ovako svaka nova tema sa nekom posebnom zanimljivosti traje dan - dva najviše. Ukoliko se primi možda bi mogla i među lepljive :aha:

Sandokan
19-10-2011, 11:44
Zveri lutaju Ohajom

19. oktobar 2011. | 11:57 | Izvor: Tanjug

http://razbibriga.net/imported/2011/10/tigar_130x55-1.jpg ZEJNZVIL - Nekoliko desetina divljih životinja slobodno šeta ulicama Zejnzvila, u američkoj saveznoj državi Ohajo, pošto su pobegle sa obližnje životinjske farme, čiji je vlasnik pronađen mrtav, saopštila je policija i pozvala građane da ostanu u kućama.

Policija je upozorila da je na farmi, koja je sada bez ikakvog obezbeđenja, bilo lavova, vukova, tigrova, žirafa, kamila i medveda i dodala da je na ulicama grada ubila više od 20 zveri, ali nije navela koje su životinje na slobodi.
Neke od zveri viđene su kako lutaju duž međudržavnog autoputa, preneo je AP.
Lokalna televizija WBNS-TV izvestila je da je telo vlasnika farme Terija Tomspona nađeno sinoć ispred njegove kuće.
Osoblje obližnjeg zoološkog vrta pokušava da umiri i uhvati odbegle životinje.
Šerif Mat Luc pozvao je građane da ostanu kod kuće i najavio da će lokalne škole verovatno danas biti zatvorene.

http://rtv.rs/sr_lat/svet/zveri-lutaju-ohajom_279307.html

Zamisli šoka da te ispred kuće sačeka lav :misticlady:

причалица
19-10-2011, 11:47
Pronađeni skeleti žene i muškarca koji se drže za ruke
I.K. | 19. 10. 2011. - 00:58h | Foto: Newnotizie.it |''Blic''

Tokom renoviranja jedne palate u italijanskom gradu Modeni, pronađena je grobnica sa skeletima muškarca i žene koje ni smrt nije uspela da rastavi.

http://razbibriga.net/clear.gif

Naučnici smatraju da se radi o bračnom paru ili ljubavnicima koji su živeli pre oko 1.500 godina.

Njih dvoje su sahranjeni tako da je ženina glava okrenuta ka muškarcu, a on drži njenu desnu ruku svojom levom, prenose italijanski mediji.
Njihov identitet naučnici neće lako otkriti, ali, pošto se ova "grobnica ljubavnika" nalazi unutar palate, pretpostavlja se da su plemićkog porekla.

******

e svašta :lol:

Sandokan
19-10-2011, 11:58
Pronađeni skeleti žene i muškarca koji se drže za ruke
I.K. | 19. 10. 2011. - 00:58h | Foto: Newnotizie.it |''Blic''

Tokom renoviranja jedne palate u italijanskom gradu Modeni, pronađena je grobnica sa skeletima muškarca i žene koje ni smrt nije uspela da rastavi.

http://razbibriga.net/clear.gif

Naučnici smatraju da se radi o bračnom paru ili ljubavnicima koji su živeli pre oko 1.500 godina.

Njih dvoje su sahranjeni tako da je ženina glava okrenuta ka muškarcu, a on drži njenu desnu ruku svojom levom, prenose italijanski mediji.
Njihov identitet naučnici neće lako otkriti, ali, pošto se ova "grobnica ljubavnika" nalazi unutar palate, pretpostavlja se da su plemićkog porekla.

******

e svašta :lol:

Ma šatro ljubav ovo, ono .... naišo ljubomorni muž pa ih uskratio za život :haha:

Sandokan
19-10-2011, 12:00
Nemački penzioneri "poludeli" za grafitima

U Nemačkoj se već neko vreme održavaju kursevi crtanja grafita za starije generacije koji polako postaju sve popularniji, kao i umetnost na koju se odnose. Ali neki od njih su se odvažili i otišli korak dalje, pa su tako svoju novostečenu veštinu izneli na ulicu.
http://razbibriga.net/imported/2011/10/173829_image250580galleryv9gtle_f-1.jpg?ver=1318858434 Stariji građani počinju da uviđaju umetničku vrednost grafita

Kada se Bertolda Lorenc prijavila na kurs kreativnog pisanja, posebno ju je zaintrigiralo to što se na flajeru koji je pokupila na ulici pominjalo pisanje po zidovima.



"Došavši na kurs shvatila sam da se radi o nečem drugačijem u odnosu na ono što sam očekivala. U pitanju je bilo crtanje grafita i u prvom trenutku sam se setila kako ne mogu da ih podnesem, ali sam onda stala i razmislila. Kada sam već tu, mogu da ostanem i da vidim o čemu se zapravo radi", kaže ova 59-godišnja Berlinka.

Ona je samo jedna na od mnogih starijih žitelja Nemačke koji su se predali učenju ove i ostalih formi "ulične umetnosti", ohrabreni kursevima koji su namenjeni upravo njenim vršnjacima. Sedokosi i sa neizbežnim naočarima za vid, oni se ne uklapaju u profil buntovničke mladeži koja se najčešće povezuje sa kulturom grafita.

"Mnogi stariji ljudi grafite vide kao oblik vandalizma", kaže Stefani Hana, berlinska umetnica koja je organizovala nekoliko ovakvih radionica. "Ali oni sada počinju da uviđaju umetničku vrednost grafita."

„Slika bake u ružičastom džemperu je prevaziđeni stereotip”
http://razbibriga.net/imported/2011/10/173832_image250584galleryv9sftg_f-1.jpg?ver=1318858458
"Stariji građani koji se posvete grafitima mogu se okoristiti time i emocionalno i fizički"
Doktorka Dženifer Anders, koja radi kao asistent na gerijatriji jedne hamburške bolnice, tvrdi da nije previše iznenađena ovim trendom.

“Slika bake u ružičastom džemperu je prevaziđeni stereotip. Današnja generacija penzionera odrasla je u jednom potpuno drugačijem okruženju, uz muziku Roling Stonsa i bivše hipike”, kaže Anders.

Ona dodaje da se stariji građani koji se posvete grafitima mogu okoristiti time i emocionalno i fizički, mada upozorava da im je potreban i izvestan nivo fizičke spremnosti pre nego što počnu.

“Umetnička sredina u kojoj su se našli može koristiti penzionisanima kojima nedostaje lični kontakt poslovnog okruženja, ili onima koji su izgubili partnera. Ali to nije sve, postoji i fizička korist, jer crtanje grafita zahteva pokretljivost, savijanje i istezanje, a takođe može pojačati i koordinaciju između ruku i očiju. O potencijalnom premošćavanju generacijskog jaza između staraca i omladine i da ne pričamo.”
http://razbibriga.net/imported/2011/10/173828_image250579galleryv9pfsa_f-1.jpg?ver=1318859642
Zidovi kulturnih centara najčešće su površine po kojima ljudi u godinama crtaju, ali...
Rukovodioci kurseva i radionica vode računa da svoj rad drže u legalnim okvirima, crtajući po velikim platnima ili obezbeđujući dozvole za crtanje na javnim mestima, kao što su zidovi kulturnih centara. Ali ne crtaju svi nemački starci grafite “unutar zakona”.

Crtači grafita u godinama sa druge strane zakona

61-ogodišnji Valter F, poznatiji pod svojim umetničkim pseudonimom OZ, poznat je u Nemačkoj po nasmejanim licima koje crta po Hamburgu u kome se može videti preko 12,000 njegovih radova. Ali zbog toga često dolazi u sukob sa zakonom, pa je tako u julu osuđen na četrnaest meseci zatvora. Nemačka štampa, koja ga prati više od decenije, naklonjeno mu je dala nadimak “Grafitni Starkelja”.

Mnogi od novopečenih crtača grafita u starijoj populaciji idu njegovim stopama, pa znanje koje steknu u radionicama prenose na ne potpuno legalne površine. Stefani Hana kaže da često, vozeći se berlinskim ulicama, na zidovima vidi grafite čije je crtanje podučavala na svojim časovima, zaključivši da je neko od njenih starijih učenika prešao na “drugu stranu zakona”.
http://razbibriga.net/imported/2011/10/173827_image243688galleryv9jndh_f-1.jpg?ver=1318859664 OZ, miljenik nemačke štampe, stekao je u Nemačkoj kultni status

Bertolda Lorenc, koja je odrasla u Istočnoj Nemačkoj u kojoj je ovakav hobi bio nezamisliva pojava, kaže da se seća kako su, čim je Berlinski zid pao, svi počeli da “šaraju” na sve strane. I dok njeni vršnjaci mahom nostalgično gledaju na prošlo doba u kome su sami bili mladi, ona se ne slaže.

“Mislim da se današnja mladež mora okoristiti prednostima društva u kome živi.”

Bilo bi svakako zanimljivo kada bi i kod nas ovakvi kursevi zaživeli. Barem nam zidova ne manjka.

http://www.blic.rs/Slobodno-vreme/Zanimljivosti/283782/Nemacki-penzioneri-poludeli-za-grafitima

E zamisli kod nas ovako nešto :haha:

причалица
19-10-2011, 12:00
Ma šatro ljubav ovo, ono .... naišo ljubomorni muž pa ih uskratio za život :haha:

što god da je, oni leže jedno pored drugo 15 vekova....strahota.

Sandokan
19-10-2011, 12:05
što god da je, oni leže jedno pored drugo 15 vekova....strahota.

15 vekova sas istim čoekom ... to je bre verna žena :aha: a i čoek :lol:

причалица
19-10-2011, 12:07
15 vekova sas istim čoekom ... to je bre verna žena :aha: a i čoek :lol:

to su garant ljubavnici...u pravu si ti :) jer, tad su bili retki brakovi iz ljubavi, sve je bilo ugovarano, naročito među plemićima.
a možda je ljubomorna žena otrovala ljubavnike, lepo ih namestila za večnost i onda ih zatrpala cementom :lol:

p.s. je l postojao cement tad :hm:

Nežnicah
19-10-2011, 12:23
Mozda bi nasi penzioneri ovako mogli da prekrate vreme svakog 10. i 25. u mesecu dok cekaju u redu pred postom... mozda bi bili manje agresivni kad neko pokusa da udje u postu da posalje pismo.

Sandokan
19-10-2011, 12:32
to su garant ljubavnici...u pravu si ti :) jer, tad su bili retki brakovi iz ljubavi, sve je bilo ugovarano, naročito među plemićima.
a možda je ljubomorna žena otrovala ljubavnike, lepo ih namestila za večnost i onda ih zatrpala cementom :lol:

p.s. je l postojao cement tad :hm:

Rekao bih da neje :lol: http://sr.wikipedia.org/sr/%D0%A6%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82

Sandokan
19-10-2011, 12:35
Mozda bi nasi penzioneri ovako mogli da prekrate vreme svakog 10. i 25. u mesecu dok cekaju u redu pred postom... mozda bi bili manje agresivni kad neko pokusa da udje u postu da posalje pismo.

A što čekaju u redu pred poštom .... nikada mi neće biti jasno :nene: Ja mislim da 90% penzionera ima frku da će iz bankomata da iskoči neka divlja zver koja će da ih rastavi od života :aha: ... a i vole bre da stoje u redu i prepričavaju sve i svašta, da se ne lažemo ...... :sandokan: u poštu ulazi samo u slučaju krajnje potrebe ... tj moranja :aha:

причалица
19-10-2011, 19:04
A što čekaju u redu pred poštom .... nikada mi neće biti jasno :nene: Ja mislim da 90% penzionera ima frku da će iz bankomata da iskoči neka divlja zver koja će da ih rastavi od života :aha: ... a i vole bre da stoje u redu i prepričavaju sve i svašta, da se ne lažemo ...... :sandokan: u poštu ulazi samo u slučaju krajnje potrebe ... tj moranja :aha:

missim da misle da će bankomat da im pojede to malo para što imaju....ili će da otkucaju nulu viška pa će da budu u grdnom dugu :qq: ne znaju da ne mogu da podignu više nego što imaju :lol:

Sandokan
19-10-2011, 20:12
Zamenjene bebe u bolnici u Kočanima

Beta | 19. 10. 2011. - 20:22h | Foto: Blic - Ilustracija | Komentara: 0 (http://www.blic.rs/Vesti/Svet/284285/Zamenjene-bebe-u-bolnici-u-Kocanima/komentari)

U bolnici u makedonskom gradu Kočani, 120 kilometara jugoistočno od Skoplja, zamenjene su novorođene bebe, te je majka koja je rodila devojčicu kući odnela muško dete, i obrnuto.
http://razbibriga.net/imported/2011/10/27563_bebe01blic_f-1.jpg?ver=1319038471 "Kada smo došli kući iz bolnice videli smo da je beba zamenjena. Kada smo pitali sestru u bolnici gde je naša beba, ona je kazala da nam je dala bebu, ali mi smo videli i različite brojeve na pelenama", izjavio je za televiziju Kanal 5 otac zamenjene devojčice.



Druga porodica nije imala vremena da otkrije odmah zamenu, zato što je majka ležala u bolnici gde se oporavljala od carskog reza i nije stigla da raspovije bebu.

U bolnici su u trenutku zamene beba bila četiri novorođenčeta: blizanci i muško i žensko dete. U bolnici su naveli da greška nije bila namerna.

"Nije cela bolnica kriva za ovo, sestra će biti kažnjena", kazao je rukovodilac odeljenja za akušerstvo u bolnici u Kočanima, Fonzi Jurikov.

Roditelji beba koje su zamenjene ne žive u istom gradu, tako da je muška beba otputovala 70 kilometara dalje, u mesto Pehčevo.



http://www.blic.rs/Vesti/Svet/284285/Zamenjene-bebe-u-bolnici-u-Kocanima



Bila ČETIRI deteta i oni se zeznuli i to bar da su isti pol bile nego dečko i devojčica ..... al cenim da ih ni za gram pirinča kočanskog ne bi zeznuo :aha:

причалица
19-10-2011, 20:21
baš htedoh da pitam je l to tamo odakle pirinač dolazi :lol:
samo 4 bebe :huh: pu, majka mu stara....

Sandokan
19-10-2011, 20:24
baš htedoh da pitam je l to tamo odakle pirinač dolazi :lol:
samo 4 bebe :huh: pu, majka mu stara....

težak je to i odgovoran posao košminice moja :lol:

причалица
19-10-2011, 20:27
težak je to i odgovoran posao košminice moja :lol:
mene uvek bio strah da mi decu u bolnici ne zamene :srbpla: znaš kako sam ih zagledala kad sam ih rodila, pa posle kad su ih donosili na podoj...pa posle kad smo išli iz bolnice....mani ti to, ozbiljna je to stvar......a ta afera je samo još jedan dokaz da zdravstvo u regionu ne valja ni pola promila, kad tu mogu da zglajznu.
4 bebe - oni zamene, pa aj što zamene da je istog pola - nego promaše pol bebe....da nije strašno bilo bi smešno.

Sandokan
19-10-2011, 20:29
mene uvek bio strah da mi decu u bolnici ne zamene :srbpla: znaš kako sam ih zagledala kad sam ih rodila, pa posle kad su ih donosili na podoj...pa posle kad smo išli iz bolnice....mani ti to, ozbiljna je to stvar......a ta afera je samo još jedan dokaz da zdravstvo u regionu ne valja ni pola promila, kad tu mogu da zglajznu.
4 bebe - oni zamene, pa aj što zamene da je istog pola - nego promaše pol bebe....da nije strašno bilo bi smešno.

Teo ja da pustim pesmu ovo je Balkan - u prilogu ... al reko i onako samo drobiš nešto :lol:

причалица
19-10-2011, 20:31
Teo ja da pustim pesmu ovo je Balkan - u prilogu ... al reko i onako samo drobiš nešto :lol:

a jes da drobiš...i to na sitno :raz_114: k'o pirinač

Sandokan
19-10-2011, 20:34
Gotovo polovina svetskih milionera su Amerikanci

Tanjug | 19. 10. 2011. - 19:42h | Foto: AFP-Ilustracija | Komentara: 0 (http://www.blic.rs/Vesti/Svet/284311/Gotovo-polovina-svetskih-milionera-su-Amerikanci/komentari)

Od 24,5 miliona milionera u svetu, što je jednako 0,5 odsto globalne populacije, čak 41 odsto ili 9,9 miliona su Amerikanci, saopštio je istraživački institut "Kredi Suis".
http://razbibriga.net/imported/2011/10/18798_dolarbelakucaafp_f-1.jpg?ver=1319045342 Na drugom mestu je Japan, gde živi deset odsto od ukupnog broja svetskih milionera, a na trećem Francuska sa devet odsto, preneli su svetski mediji.

Prema podacima Instituta, ukupno bogatstvo 24,5 miliona svetskih milionera je sredinom 2010. iznosilo 69,2 biliona dolara, a najveći broj njih je posedovao između 10 i 50 miliona dolara.



"Procenjujemo da u Kini ima 800.000 ljudi koji poseduju bogatstvo između 10 i 50 miliona dolara, što je jednako 3,3 odsto ukupnog broja svetskih milionera", izjavio je izvršni direktor kompanije "Kredi Suis prajvat benking".

Kad je reč o ljudima "teškim" više od 50 miliona dolara, pri čemu ima i onih sa više od pet milijardi dolara, takvih je u svetu jedna hiljada. Najveći broj njih je takođe iz SAD.

Trenutno prosečni odrasli Amerikanac raspolaže bogatstvom od 236.000 dolara, od čega oko 200.000 dolara u finansijskoj imovini poput akcija ili obveznica, kao i oko 100.000 u realnoj imovini, kao što su nekretnine.

Sa druge strane, prosečni Amerikanac ima dugove od oko 60.000 dolara.

Od Amerikanaca su u svetu bogatiji Švajcarci, Norvežani, Australijanci, stanovnici Singapura i Francuzi.





http://www.blic.rs/Vesti/Svet/284311/Gotovo-polovina-svetskih-milionera-su-Amerikanci


I cenim da se 2/3 njih kao i Srbi 90-tih bave valjanjem magle :aha:

причалица
19-10-2011, 21:03
Pivom protiv osteoporoze kod žena
Tanjug | 19. 10. 2011. - 14:31h |

Žene bi svakodnevnim konzumiranjem po malo piva mogle da spreče pojavu osteoporoze, pokazali su rezultati istraživanja grupe britanskih naučnika s univerziteta "Kembridž".

Pivo koje se pravi od vode i slada sadrži, kako su objasnili naučnici, veliku količinu silikona sa glavnom ulogom u formiranju kostiju koje se stalno razgrađuju i izgrađuju, preneli su francuski mediji.

Naučnici su istakli da se silikon kombinuje sa ženskim hormonom estrogenom ostvarujući pozitivno dejstvo, a pošto je nivo tog hormona sa godinama sve manji kod žena, važno je da one imaju adekvatan dnevni unos silikona.

Tokom ispitivanja koje se sastojalo u kontroli kostiju žena, manjih ili većih konzumenata piva, utvrđeno je i da silikon nije jedini važan sastojak za kosti, već da je to i etanol, sastojak piva koji smanjuje gubitak koštane mase.
********************************

u tome je, dakle, stvar :hm: što deblje žene u menopauzi imaju čvršće kosti od onih mršavih :lol:

mikili
19-10-2011, 21:29
sta cekamo :misticlady:..treba se na vreme pripremiti:)..uhvatiti zalet..izgleda da nije vazno koje,ne navode marku:raz_068:

причалица
20-10-2011, 07:01
sta cekamo :misticlady:..treba se na vreme pripremiti:)..uhvatiti zalet..izgleda da nije vazno koje,ne navode marku:raz_068:

pripremila se ja :lol:

причалица
20-10-2011, 07:04
Montreal: Vratio se kući posle 11 godina šetnje
Tanjug | 17. oktobar 2011. 12:04

Kanađanin Žan Belivo (56), koji je napustio svoj dom nakon što je ostao bez posla, završio je svoju 11-godišnju šetnju po svetu. Prešao je oko 75.000 kilometara obišavši 64 zemlje

MONTREAL - Kanađanin Žan Belivo (56), koji je napustio svoj dom nakon što je ostao bez posla, završio je svoju 11-godišnju šetnju po svetu u kojoj je promovisao mir, vrativši se u Montreal, prenele su danas agencije.
Belivoa su juče u Montrealu svečano dočekali prijatelji i oni koji ga podržavaju, a on je svim prisutnima rekao da je njegova misija bila uticanje na kanadsku i ostale vlade da stvore ministarsvo za mir.

''Mi smo svi drugačiji i to je ono što je lepo na Zemlji - različite boje kože, drugačija ubuđenja, drugačiji politički sistemi'', rekao je Belivo.
''Svi ljudi su muzičke note...mi moramo da stvaramo harmoniju između njih i da stavarmo zajenički ton'', dodao je on.

Belivo je napustio Montreal 18. avgusta 2000. godina, na svoj 45. rođendan nakon što je njegov mali biznis propao.
Kanađanin je prešao oko 75.000 kilometara obišavši 64 zemlje.Tokom 11 godina on je putovao kroz pustinje i planine, zaljubio se na devet dana u Meksiku, nosio je turban i dugu bradu u Sudanu, jeo zmije u Kini, a na Filipinima su ga čuvali naoružani vojnici.
U nedelju je Belivoa u Montrealnu dočekala njegova majka, dugogodišnja devojka Lus Arhambolt, koja mu je ponudila emotivnu i finansijsku pomoć tokom putovanja i njegovo dvoje dece iz prvog braka.
Više od 100 ljudi koji su podržali Belivoovu misiju prošetali su sa njim ulicama Montreala.

''Možda nikada nećemo imati mir, ali treba da napravimo korak napred i onda još jedan. Mislim da možemo da stvorimo jedan bolji svet'', istakao je Belivo.

Arhamboltova, koja je jednom godišnje odlazila na mesto gde je i Belivo kako bi proslavili Božić zajedno izjavila je prošlog meseca da je ona ''njegova Penelopa, a on ''njen Odisej''.

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.69.html:349584-Montreal-Vratio-se-kuci-posle-11-godina-setnje
************************************************** **********************************

svašta :(

Sandokan
21-10-2011, 19:26
Odobren prvi razvod braka na Malti

FoNet | 21. 10. 2011. - 19:57h | Komentara: 0 (http://www.blic.rs/Vesti/Svet/284783/Odobren-prvi-razvod-braka-na-Malti/komentari)

Sud na Malti odobrio je danas prvi razvod braka u istoriji te države paru koji živi odvojeno već 21 godinu, prenose lokalni mediji.
http://razbibriga.net/imported/2011/10/136006_rukeizaledjaprstenafp_f-1.jpg?ver=1319217420 Parlament Malte usvojio je 1. oktobra zakon kojim je odobren razvod braka. Stanovnici Malte su se prethodno u maju na referendumu izjašnjavali da li razvod treba da bude dozvoljen i predlog je prošao sa tesnom većinom.



U prvih sedam dana oktobra sudovima na Malti podeseno je 20 zahteva za razvod braka, preneo je list "Tajms of Malta".

Sada su Filipini jedina država u svetu u kojoj je razvod braka zabranjen.

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/284783/Odobren-prvi-razvod-braka-na-Malti

Ako ovo neje neobično ne znam šta jeste :lol:

причалица
21-10-2011, 21:33
Ako ovo neje neobično ne znam šta jeste :lol:

pravo kažeš :huh:

Sandokan
24-10-2011, 10:00
Pogledajte: Tek rođeno mladunče delfina spaseno kod Montevidea Video

MJ | 24. 10. 2011. - 10:33h http://razbibriga.net/imported/2011/01/cat_icn_more-1.png 10:38h | Komentara: 0 (http://www.blic.rs/Slobodno-vreme/Vesti/285203/Pogledajte-Tek-rodjeno-mladunce-delfina-spaseno-kod-Montevidea/komentari)

Beba delfin pronađena je pre nekoliko dana na plaži Punta Kolorada u blizini Montevidea. Mladunče je hitno odvezeno u rehabilitacioni centar.
http://razbibriga.net/imported/2011/10/186108_delfin02fotoreuterandresstapff_ff-1.jpg?ver=1319444807 Ričard Tesore sa bebom delfinom

Prema rečima Ričarda Tesorea iz organizacije “Global animal”, iako je stanje ženke delfina La Plata sada stabilno, on nije siguran da će ona preživeti.



http://razbibriga.net/imported/2011/10/186111_delfin05fotoreuterandresstapff_ff-1.jpg?ver=1319444874 Tesore hrani mladunče mlekom iz flašice

On kaže da bi bilo idealno da se posle rehabilitacije delfin vrati nazad u divljinu.
“Kako bi se delfin oporavio, on u centru mora da provede najmanje dve godine, a potom da bude oslobođen”.
http://razbibriga.net/imported/2011/10/186109_delfin03fotoreuterandresstapff_ff-1.jpg?ver=1319444971 Delfin se trenutno nalazi u rehabilitacionom centru


Još je nepoznato kako su se majka i beba delfin razdvojli. Činjenica da je beba delfin pronađena sa pupčanom vrpcom još uvek na svom telu, ukazuje na to da se majci možda nešto dogodilo tokom porođaja. Beba delfin još nema ime.
http://razbibriga.net/imported/2011/10/186110_delfin04fotoreuterandresstapff_ff-1.jpg?ver=1319445037



http://www.youtube.com/watch?v=js3nIFG3yNs&feature=player_embedded

http://www.blic.rs/Slobodno-vreme/Vesti/285203/Pogledajte-Tek-rodjeno-mladunce-delfina-spaseno-kod-Montevidea

DaDole
24-10-2011, 12:08
Uljepšao si mi dan Sandokane:) KAko je divna beba delfin:bisa:

Sandokan
24-10-2011, 13:37
Potera za milionima odbeglih pčela

SOLT LEJK SITI, 24. oktobra 2011. (Beta-AP) - Vlasti Jute pokušavaju da uhvate milione pčela koje su se oslobodile kada se na severu te američke savezne države prevrnuo kamion koji ih je prevozio, objavio je danas nedeljnik Dezert njuz.

Procenjuje se da je u kamionu koji se u nedelju uveče prevrnuo na autoputu bilo oko 25 miliona pčela. Nije poznato koliko je pčela odletelo, a vlasti i eksperti odseka za poljoprivredu Jute trenutno smišljanju načine za njihovo hvatanje ili eliminisanje.

Vozač kamiona i jedan putnik prevezni su u bolnicu zbog uboda pčela, javila je lokalna televizija KTVX. Vozačima u toj oblasti preporučeno je da ne otvaraju prozore automobila.....

http://www.beta.rs/?tip=article&kategorija=zabava&ida=2592474&id=&ime=

ribizla
25-10-2011, 12:17
Spasioci posle dva dana iz ruševina spasli novorođenče
Novorođenče, staro samo 15 dana, spaseno je danas iz ruševina, 48 sati nakon zemljotresa koji je pogodio istočni deo Turske, javljaju turske televizije.

http://razbibriga.net/imported/2011/10/186412_bebaturska01fotoafp_ff-1.jpg?ver=1319540812

Majka deteta je takodje živa i spasioci nastoje da je izvuku iz ruševina jedne zgrade u Erdžisu, gradu koji je najviše pogodjen zemljotresom, dodaju televizije.

Spasioci su satima tragali za malom Azrom koja je odmah prebačena u bolnicu, i njenom mamom Semihom medju ruševinama njihovog stana.

http://razbibriga.net/imported/2011/10/186413_bebaturska02fotoafp_f-1.jpg?ver=1319540836

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/285486/Spasioci-posle-dva-dana-iz-rusevina-spasli-novorodjence

(http://www.blic.rs/Vesti/Svet/285486/Spasioci-posle-dva-dana-iz-rusevina-spasli-novorodjence) Ne znam jesam li pogodila mesto... ali mene dusa zabolela :sad:

Sandokan
26-10-2011, 12:16
Najskuplja kuća na svetu zvrji prazna zbog sujeverja

N. V. | 26. 10. 2011. - 12:34h | Komentara: 4 (http://www.blic.rs/Slobodno-vreme//285669/Najskuplja-kuca-na-svetu-zvrji-prazna-zbog-sujeverja/komentari)

Najskuplja zgrada na svetu zvrji prazna i napuštena je jer njen bogati vlasnik Mukeš Ambani misli da će mu useljenje u nju doneti nesreću. Bogataš čija je imovina procenjena na 27 milijardi dolara veruje da ga u zgradi visokoj 27 spratova čeka prokletstvo.
http://razbibriga.net/imported/2011/10/186635_zgrada01fotoreuter_ff-1.jpg?ver=1319618203 Vrednost "uklete zgrade" procenjena je na 650 miliona evra

Razlog, zbog kojeg Ambani ne želi da se sa suprugom i dvoje dece useli u "Antiliju", je taj što ovo luksuzno zdanje vredno 650 miliona evra (http://www.blic.rs/Vesti/Svet/269492/Najskuplja-kuca-na-svetu-vredi-650-miliona-evra-i--preti-joj-rusenje) ne ispunjava uslove vasta šastre (http://en.wikipedia.org/wiki/Vastu_Shastra), indijske filozofije koja slično feng šuiju određuje principe građenja.



Ambani tvrdi da ti principi nisu poštovani u slučaju ove zgrade koja ima tri heliodroma, šest spratova parking prostora i niz visećih vrtova, odnosno strahuje da bi zbog toga on i njegovi ukućani mogli da budu prokleti.
http://razbibriga.net/imported/2011/10/186637_zgrada03fotoafp_f-1.jpg?ver=1319618324
Ambanijevi borave u zgradi povremeno, kada u njoj organizuju filmske projekcije i preskupe večere u velikoj dvorani za balove, na kojima ih služi osoblje lanca luksuznih hotela "Oberoj".

Međutim, porodica najbogatijeg Indijca nikada ne prenoći u "Antiliji", već odlaze u njihovu "skromniju" 14-spratnu zgradu u južnom delu Mumbaja koju dele sa ostalim članovima šire familije.Mnogi Indijci su, nakon završetka gradnje "Antilije", kritikovali Ambanija zbog rasipanja novca u zemlji u kojoj većina ljudi živi od dva dolara dnevno.

http://razbibriga.net/imported/2011/10/186640_mukeshambanifoto01reuter_f-1.jpg?ver=1319619113 Mukeš Ambani: Strahuje da ga u zgradi čeka prokletstvo

Međutim, nije se samo Ambani setio ovakvog projekta, već je sličnu zgradu u neposrednoj blizini "Antilije" podigla po bogatstvu konkurentska porodica Singanija, koja drži "Rejmond grupu", kompaniju za proizvodnju odela.

http://www.blic.rs/Slobodno-vreme//285669/Najskuplja-kuca-na-svetu-zvrji-prazna-zbog-sujeverja

Sandokan
26-10-2011, 12:55
Pogrešnoj pacijentkinji izvadili zdrav bubreg

U dubrovačkoj bolnici zamenjene su pacijentkinje sa sličnim imenom i prezimenom, te je jednoj od njih, umesto operacije kičme, greškom izvađen zdrav bubreg, pišu danas hrvatski mediji.
http://razbibriga.net/imported/2011/10/126628_banjaluka01operacionasalafotodboz-1.jpg?ver=1319622232 Naime, pacijentkinji koja je pre dve nedelje trebalo da operiše kičmu u Dubrovačkoj Opštoj bolnici, zabunom je izvađen potpuno zdrav bubreg.



Kako piše Jutarnji.hr (http://www.jutarnji.hr/nevidena-greska-u-opcoj-bolnici-dubrovnik--pogresnoj-pacijentici-izvadili-zdravi-bubreg/983263/), do greške je došlo zamenom podataka jer su u tom trenutku u bolnici bile dve pacijentkinje istog prezimena i sličnih imena.

Jedna je bila Nedjeljka a druga Neđeljka ali njihove su dijagnoze bile potpuno različite. Dok je jedna trebalo na operaciju kičme, drugoj je zbog raka trebalo da bude odstranjen jedan bubreg.

Prilikom unosa nalaza i određivanja operacijskog zahvata u kompjuterskoj kartoteci došlo je do zabune zbog koje je nesretna žena ostala bez zdravog bubrega.

Na žalost, više nije bilo pomoći ali srećom, greška je uočena pa barem druga žena nije pogrešno operisana, odnosno nisu joj dirali kičmu što se i moglo dogoditi da su zahvati kojim slučajem bili zakazani za isto vreme.

O ovom nemilom događaju bolnica je obavestla Ministarstvo zdravstva a ono je slučaj prosledilo Hrvatskoj lekarskoj komori.

Ministar zdravlja Darko Milinović je za Hrvatsku RTV rekao da je dokumentacija o zbrci do koje je došlo pre oko mesec dana prosleđena Državnom tužilaštvu da bi se utvrdila eventualna krivična odgovornost. Ministar je saznavši sa za ovaj propust bio veoma šokiran.

- Bio sam šokiran! Ista imena i prezimena, obe pacijentkinje imale su neku od bolesti bubrega, a kažu da su imale i vrlo slične rendgenske snimke! - kaže ministar.

- Bolnica je u razgovoru s pacijentkinjom i rodbinom o eventualnoj nagodbi - rekao je Milinović. Za sad su informacije o mogućoj nagodbi kontradiktorne jer dok jedni tvrde da je nagodba postignuta drugi ističu da se o njoj tek razgovara.

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/285705/Pogresnoj-pacijentkinji-izvadili-zdrav-bubreg

Strašno :misticlady:

Sandokan
26-10-2011, 13:38
Mladence "progutala" peščana oluja Video

N.Dž. | 26. 10. 2011. - 14:23h | Foto: shutterstock | Komentara: 0 (http://www.blic.rs/Slobodno-vreme/Zanimljivosti/285732/Mladence-progutala-pescana-oluja/komentari)

Kada na dan venčanja bude sunčano jutro, to ne mora da znači da će svadba biti idealna, uverili su se mladenci koje je “progutala” peščana oluja.
http://razbibriga.net/imported/2011/10/115100_nsrazvod01fotoshutterstock_f-1.jpg?ver=1319628376 Budući mladenci Gas i Dženifer Luna iz Arizone želeli su venčanje na otvorenom i radovali su se lepom danu. Ipak, na samoj ceremoniji, dok je sveštenik čitao zavete, počeo je da duva jak vetar.
Ironično, njihov čin venčanja uključivao je peščanu ceremoniju te su mladenci morali da svako iz svoje činije pesak prebaci u zajedničku posudu, što simbolizuje buduću zajednicu, a baš u tom trenutku počela je peščana oluja u gradiću Florensu.


Mlada je jedva sačuvala venčanicu, mladoženja od oluje nije mogao da otvori oči, te se u jednom momentu njih dvoje nisu videli od peska koji je podigao jak vetar, a snimatelj venčanja jedva je uspeo da do kraja snimi svečanost.


http://www.youtube.com/watch?v=0_eR0PmDXfs&feature=player_embedded

http://www.blic.rs/Slobodno-vreme/Zanimljivosti/285732/Mladence-progutala-pescana-oluja

Ako ovo nije predznak, ne znam sta jeste :lol:

Sandokan
30-10-2011, 10:56
Nemac na putu za Split podigao NATO borbene avione


Uzbuna je podignuta u komandama ratnog vazduhoplovstva triju zemalja i Glavnoj komandi Južnog krila NATO-a u Napulju.
http://razbibriga.net/imported/2011/10/88136_avionibeta_f-1.jpg?ver=1319887734 Pilot ultralakog aviona Sirus SR 22 u nedelju je prouzrokovao uzbunu u komandama ratnih vazduhoplovstva triju zemalja i Glavnoj komandi Južnog krila NATO u Napulju. Nemački državljanin, starosti od 58 godina, sa 43-godišnjom je saputnicom to prepodne poleteo iz nemačke pokrajne Tiringija.

Nakon ulaska u vazdušni prostor Austrije, a posle i Slovenije nije se odazvao na pozive kontrola leta tih zemalja kako bi prijavio let. Austrijske vlasti alarmirale su svoje vazduhoplovne snage i u lov su krenula dva borbena aviona Evrofajter. No, nemački se pilot nije obazirao na njih, nego je produžio prema Sloveniji. Kada je ušao u njen vazdušni prostor, aktiviran je znak za uzbunu u italijanskoj vojnoj bazi blizu grada Ferare.

Podignuta su dva Evrofajtera koja su krenula prema Sloveniji. Naime, Italija je u sklopu NATO-a zadužena za nadziranje slovenačkog vazdušnog prostora. Iako su avioni iznad pokrajine Romanje probili zvučni zid, nisu sustigli nemački aviončić. On je do njihova dolaska već ušao u Hrvatsku.

Na radarima u Hrvatskoj avion, čiji pilot dotad ni nakon više od tri sata leta nije odgovarao na pozive, primećen je oko 13.30 sati. No, dežurni par MiG-ova 21 na Plesu nije krenuo u presretanje. Kako je rekao portparol MORH-a Goran Grošinić, komanda HRZ-a je od NATO-a dobila uputstvo RS5, odnosno “spremni za poletanje u pet minuta”. Piloti su seli u avione, ali nisu poleteli.

Nakon sat vremena pilot je sleteo u Splitu i pritom manje oštetio avion. Policiji je objasnio da se nije javljao zbog kvara na uređajima. Naknadno je dobio jednogodišnju zabranu letenja u Hrvatskoj. U MORH-u tvrde da komanda za poletanje MiG-ova nije stigla jer su u NATO-u procenili da se pilot ne ponaša sumnjivo te da mu je odredište zaista Split.

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/286306/Nemac-na-putu-za-Split-podigao-NATO-borbene-avione

ribizla
31-10-2011, 10:32
Sedmomilijarditi stanovnik planete rodio se na Filipinima Ujedinjene nacije proglasile su danas Daniku Mej Kamačo, devojčicu rođenu u Manili na Filipinima, za sedmomilijarditog stanovnika planete.

http://razbibriga.net/imported/2011/10/187870_bebafoto02afp_ff-1.jpg?ver=1320045140
Mala Danika Mej Kamačo sa mamom: sedmomilijarditi stanovnik planete

Bebu tešku svega 2,5 kilograma rodila je dva minuta pre ponoći Kamil Dalura u bolnici Hoze Fabela u Manili i izjavila da je presrećna što njeno dete ima takvu simboliku.
- Izgleda tako lepo. Ne mogu da verujem da je sedmomilijarditi stanovnik planete - izjavila je majka.

Mala Danika je drugo dete Kamile i njenog supruga Florana, koji je mirno stajao u kutku sale za porođaj, noseći beli bolnički mantil, dok su televizijske i novinarske ekipe pokušavale da uhvate što bolji snimak.

Istovremeno sa rođenjem Danike i proglašenjem Filipina da je njihova stanovnica simbolični sedmomilijarditi stanovnik planete, isto su objavile Rusija i Indija.

U Rusiji, koja se prostire na devet vremenskih zona, na suprtonim krajevima ove ogromne države rođene su dve bebe kandidata za sedmomilijarditog stanovnika.

Indija je titulu sedmomilijarditog stanovnika dala još neimenovanoj devojčici koju su Ajaj i Vineta iz indijske države Utar Pradeš dobili u 7.20 časova po lokalnom vremenu.

Izvor (http://www.blic.rs/Vesti/Svet/286577/Sedmomilijarditi-stanovnik-planete-rodio-se-na-Filipinima)

Sandokan
31-10-2011, 14:31
Policijska potera za devojkom u tangama Video


Američka policija nedavno je izvršila privođenje devojke koja je bežala policijskoj poteri jureći u svom automobilu, a kada je napokon zaustavljena izašla je u toplesu i tangama iz vozila.
Iznenađeni policajac početkom meseca učestvovao je u, kako se činilo, uobičajenoj poteri za razuzadanim vozačem.

Nakon što se Erin Holdsvort (28) oglušila o policijsku naredbu da zaustavi svoje vozilo zbog prebrze vožnje od 177 kilometara na sat, policajci su se dali u poteru koja je na mahove dosezala brzinu veću od 200 kilometara na sat.

Budući da nikako nisu mogli da je zaustave, policajci su, u cilju zaštite ostalih učesnika z saobraćaju, pristupili drastičnim merama - bušenju guma.

To nije ništa neuobičajeno za američke standarde, ali ono što je usledilo pre bi moglo da deluje kao deo pornografskog filma, a ne kao snimak iz policijskog vozila.

Nezaustavljiva Erin izašla je iz automobila skoro potpuno gola i agresivna. Obučena samo u tange i patike, pružala je otpor prilikom privođenja, pa je na kraju protiv nje podignuta peijava za prebrzu vožnju, vožnju pod uticajem alkohola, upravljanje vozilom bez vozačke dozvole i bežanje pred policijom.


http://www.youtube.com/watch?v=J9XqiBjl8Jc&feature=player_embedded

http://www.blic.rs/Slobodno-vreme/Zanimljivosti/286600/Policijska-potera-za-devojkom-u-tangama

E baš su mogli da joj progledaju kroz prste :lol:

DaDole
31-10-2011, 14:35
a nema prekršajnog naloga jer je bila neprimjereno obučena:kojica:

Sandokan
03-11-2011, 11:12
Platio kravu 1,2 miliona dolara Suma od 1,2 miliona dolara za nas predstavlja fantastičnu brojku za koju bi mogla da se kupi poveća fabrika, dok poznavaocima prilika u mlečnom govedarstvu Kanade nije neobična vest da je neko upravo toliko platio jednu kravu, objavljeno je u najnovijem broju "Agrobiznis magazina".
http://razbibriga.net/imported/2011/11/30007_kravareuter_f-1.jpg?ver=1320311362 Blago

Odgovor na to zašto bi neko izdvojio toliki novac za jednu kravu pomalo je kompleksan, ali i jednostavan - genetika.

Ova krava rase holštajn odgojena je na jednoj farmi u Kanadi, državi poznatoj po odličnoj proizvodnji mleka i izvanrednim rezultatima, a njena "tajna" je u tome što dnevno daje 70 litara mleka.



Ako se ima u vidu da prilikom ukrštanja sa rasnim bikom postoji velika verovatnoća da će osobinu velike mlečnosti preneti na potomstvo, lako je naći računicu koja opravdava milionsku investiciju.





Litar mleka u Kanadi košta 0,50 dolara, dok se u prodaji 4,5 litara kratkotrajnog mleka mogu kupiti za četiri do šest dolara, u zavisnosni od tipa radnje, pakovanja i procenta masti u mleku.




Kupac krave angažuje veterinara na farmi koji nekoliko puta godišnje uzima jajne ćelije ove krave koje će, nakon oplodnje, biti stavljene u matericu druge krave (u proseku se dobije 20 embriona).

Surogat majka će za devet meseci doneti zdravo tele na svet, a u većini slučajeva radi se o ženskom teletu čija je majka „milionerka“ i ništa manje vredan bik.

To se postiže razdvajanjem ženskih i muških spermatozoida, a jedna doza sperme visokokvalitetnog bika na tržištu može se kupiti za 25 do 30 evra.

Za nedelju dana elitni bik proizvede spermu vrednu 75.000 dolara i vrlo brzo otplati investiciju za čiju realizaciju je potrebno mnogo truda, rada i 500.000 evra.

Ženska telad koju donesu surogat majke na svet, uključuju se u program odgajanja, a najbolje od njih izdvajaju se i koriste za dalju selekciju. Ostale ulaze u proces proizvodnje koji obezbeđuje odlične rezultate na farmama muznih krava.
U Kanadi prosečna količina mleka po kravi odavno je premašila 30 litara dnevno, a sve je više farmi koje imaju i 45 do 55 litara.

Prosečna farma u Kanadi ima 70 krava i obrađuje do 100 hektara zemlje. Ko u toj zemlji želi da se bavi proizvodnjom mleka treba da otkupi kvotu vrednu 25.000 za jednu muznu kravu na farmi.

Vrednost jednog hektara obradivog zemljišta je oko 10.000 dolara. Uz investiciju u zgrade i opremu, prosečna farma krava muzara vredi 3,5 milona kanadskih dolara (kurs američkog i kanadskog dolara je izjednačen).
http://www.blic.rs/Slobodno-vreme/Zanimljivosti/287333/Platio-kravu-12-miliona-dolara

Auu brate milionče za kravu :eek: :pada:

ribizla
03-11-2011, 11:20
:eek: koja racunica da drzis krave u Kanadi :eek: :pada:

Cruz
21-02-2012, 22:37
Stogodišnja mlada

Dejna Džekson (100) udala se za dugogodišnjeg partnera Bila Štrausa, "piletinu" od 87 godina.


http://razbibriga.net/imported/clear.jpg



Stoti rođendan koji slaviš je poseban sam po sebi, ali ako na taj dan još obučeš venčanicu i udaš se za čoveka svog života, onda je to za pamćenje!

Dejna Džekson iz Kentakija udala se za svog partnera Bila (87) u staračkom domu "Rouzvud".

Ovo joj je treći brak i pred venčanje je sa drugaricama proslavila devojačko veče na kojoj je dobila tortu, parfem, podvezicu...

"Punim 100 godina i udajem se, to će biti priča za naslovne strane", rekla je Dejna.

Izvor: Mondo

Sagacity
21-02-2012, 22:39
Eto, ja uvek kažem da nikada nije kasno, a meni niko ne veruje...:eek:
:lol:

Cruz
21-02-2012, 22:40
srecna bakica, bas lepo :)

Bandit
21-02-2012, 22:43
Ma nije .kakvi kasno taman na vreme....ti bi mogla malo ranije..čisto da bude originalno..

Bandit
21-02-2012, 22:44
ne ti nego Saga..

Sagacity
21-02-2012, 22:55
Ma nije .kakvi kasno taman na vreme....ti bi mogla malo ranije..čisto da bude originalno..
Ne mogu Bandit, kada vidim tebe kako si očajan, meni bude teško da razmišljam o braku uopšte...jer su kod tebe posledice istog očigledne.:lol:...

Zolton
14-04-2012, 02:14
:eek:


http://youtu.be/gM5EGmmI1XQ

rile_nezni_oblak
16-04-2012, 12:08
http://www.liceulice.org/studenti-s-jejla-otkrili-u-ekvadorskim-kisnim-sumama-retku-gljivu-koja-jede-plasiku

Sarmica
24-04-2012, 09:02
Pile ipak starije od jajeta!
http://razbibriga.net/imported/clear.jpg
U Šri Lanci je na svijet došlo pile bez jajeta, što, kako analitičari navode, baca novo svjetlo na staro pitanje: Šta je starije, kokoška ili jaje?.
Umjesto da izađe iz kvočke i prođe kroz vanjsku inkubaciju, jaje je 21 dan ostalo unutar tijela kokoške i potom se izleglo unutar kokoške.
Pile je bilo u potpunosti formirano i zdravo ali je kvočka uginula.
Zvaničnik državne veterinarske službe P.R. Japa iz mjesta Velimada, gdje se desilo neuobičajeno izleganje, rekao je da nikada nije vidio sličan slučaj.
Prema njegovim riječima, oplođeno jaje se razvilo unutar kokoškinog reproduktivnog sistema, ali je ostalo unutar tijela dok se nije izleglo.
Rezultati obdukcije izvršene na tijelu kokoške pokazali su da je uginula od unutrašnjih povreda.

Sarmica
24-04-2012, 09:04
muko moja:qq:

Pisala roman sa olovkom koja ne radi
http://razbibriga.net/imported/clear.jpg

Trish Vickers je spisateljica iz Charmoutha koja je slijepa ali piše veoma uspješno književna djela.Ipak,ona je doživila veoma veliko razočarenje kada je shvatila da je njena posljednja knjiga koju je pisala, zapravo prazna.
Trish nije znala da se olovka kojom je pisala roman u međuvremenu ispraznila….
Simon, njen sin, je taj koji je trebao prvi da pročita njeno književno djelo tj. roman, ali kada je uzeo knjigu u ruke tamo je našao samo prazne stranice. Za pomoć, što je najzanimljivije su se obratili policiji u gradu Charmouthu gdje je i živila slijepa autorka.U lokalnoj policij su rekli da će uraditi sve što je u njihovoj moći.
Policija je tako uz pomoć forenzičkih tehnologija,uspjela da vrati sav njen ‘nevidiljivi’ tekst. Inače Trish je vid izgubila prije sedam godina usljed dijabetesa. I tada je odlučila da napiše roman.
Forenzičarima iz policije je trebalo pet mjeseci da bi vratili tekst slijepe autorke. A Trish je nastavila dalje da piše roman koji se zove “Grannifer’s Legacy”,i naravno od sad uvijek provjerava olovku. I na kraju je dodala: “Tako sam sretna,zadovoljna i zahvalna”.

Cruz
03-05-2012, 09:01
Motocikl koji je odneo japanski cunami isplivao u Kanadi, vraćen vlasniku

Ikuo Jokojama (29) izgubio je u cunamiju, koji je u martu prošle godine usladio nakon zemljotresa u Japanu, tri člana porodice i uništena mu je kuća. Džinovski talasi su odneli i kontejner u kojem su stajali njegov motor "harli-dejvidson", štapovi za golf i kamperska oprema, a sve to je ovih dana isplivalo 6.500 kilometara dalje, na obali zabačenog kanadskog ostrva.

http://razbibriga.net/imported/2012/05/240301_motociklharlidejvidsoncunamifotor-1.jpg?ver=1335967145

U kontejneru je bio Jokojamin motor koji je on kupio pre pet godina. On je za japansku televiziju izjavio da su za taj motor vezane neke od njegovih najlepših uspomena, pošto je na njemu proputovao Japan. Kontejner je 18. aprila na kanadskom ostrvu Grejem, u Pacifičkom okeanu, slučajno pronašao Piter Mark.

- Veoma sam zahvalan što mi je vraćen. Želeo bih lično da upoznam čoveka koji je pronašao moj motor, ali pošto je to teško izvodljivo, ovom prilikom mu se zahvaljujem - rekao je Jokojama za japansku TV stanicu NHK.

Kanađanin Mark je medijima u svojoj zemlji kazao da je za dobre vesti saznao u utorak, kada su mu sa japanske televizije javili da je Jokojama dobio natrag svoj motor.

- Veoma sam srećan. Brinuo sam se sve vreme da se nešto desilo tom čoveku. Veliko je olakšanje kada znam da je on dobro - naveo je Mark i dodao da bi voleo da jednog dana upozna Jokojamu.

Prema poslednjim procenama japanskih vlasti, pod silinom prošlogodišnjeg cunamiju u vodi je završilo između milion i milion i po tona raznog materijala i pitanje je šta će sve još isplivati na pacifičkim obalama Kanade i SAD.

Izvor: Blic Online

kojica
08-05-2012, 19:41
Džejson Padžet je pre deset godina u tuči zadobio povredu glave koja se na čudan način odrazila na njegove moždane sposobnosti - postao je pravi matematički genije.

http://www.blic.rs/Slobodno-vreme/Vesti/320925/Postao-matematicki-genije-nakon-sto-je-doziveo-potres-mozga

I posle nek kažu da matematičari nisu udareni. :kapa:

причалица
24-05-2012, 15:18
Četvorogodišnja Marčela Marino iz britanskog Kenta udaljena je sa snimanja školskih fotografija zbog frizure koju joj je napravio otac, inače profesionalni frizer. Nastavnicima se nije dopala mašna od devojčicine kose, pa su je poslali kući.

http://razbibriga.net/imported/clear.jpg

Kada je saznala da će se tog dana u školi snimati fotografije odeljenja, Marčela Marino je zamolila svog oca, vlasnika frizerskog salona, da joj napravi frizuru sa kojom će izgledati "kao princeza".

Marčelo Marino je zbog toga uvio dugu plavu kosu svoje ćerke u veliku mašnu koju joj je pričvrstio na vrhu glave, prenosi "Dejli Mejl".

Devojčica je, sva srećna, stigla u školu, ali su joj nastavnici odmah rekli da neće moći da se slika jer "ne zadovoljava propise o izgledu". Marčela je otrčala kući uplakana.

- Bio sam šokiran kada se vratila iz škole. Ja sam samo želeo da joj napravim jednostavnu ali elegantnu frizuru. Potpuno sam se razočarao. Razumeo bih takvu reakciju da je njena kosa bila, recimo, ofarbana, ali mislim da bi na ovakav izgled moje ćerke škola trebalo da bude ponosna - rekao je Marčelo.

Portparol škole je objasnio da propisi nalažu da kosa bude vezana "trakom tamne boje kao što je smeđa, teget ili plava" i da su pletenice zabranjene.

- Ovo nije bila pletenica, već samo čvor u obliku mašne. Ja to dobro znam, zato što sam frizer - rekao je Marčelin otac.

Škola je na kraju odložila slikanje zbog greške u datumu, ali je upozorila Marčela Marina da ubuduće ne pravi ćerki "čudne frizure".

izvor: www.blic.rs (http://www.blic.rs)

Sarmica
29-05-2012, 08:11
Izbacili reč "tata" iz uputstva za trudnice kako ne bi uvredili istopolne parove

Ministarstvo zdravlja Velike Britanije uklonilo je reč "tata" iz knjižice o trudnoći, iz straha da bi zbog toga roditelji homoseksualci i lezbejke mogli biti uvređeni.

http://razbibriga.net/imported/2012/05/220027_blizanci01publicshutterstock_f-1.jpg?ver=1338240872

Zvaničnici su odlučili da se, u vodiču za roditelje na 200 strana, umesto toga koristi reč “partner”, nakon što su kritikovani da se reč “tata” može shvatiti diskriminišuće kad je reč o istopolnim parovima.

Brisanje ove reči razbesnelo je drugu stranu, koja tvrdi da se na ovaj način potkopavaju porodične vrednosti.

- Ovo je deo agende koja treba da tip porodice koji se ne može zasnovati prirodnim putem prikaže kao nešto prirodno - kaže Norman Vels, iz Organizacije za obrazovanje porodice.

- Ministarstvo zdravlja ne bi trebalo da razbacuje novac poreskih obveznika kako bi udovoljavala interesima manjinskih grupacija. Bez obzira koliko se trudili da na pozitivan način predstave porodice istopolnih parova, ostaje činjenica da su, da bi se začelo dete, potrebni muškarac i žena - kaže on.

Njegovi istomišljenici kažu da Ministarstvo treba da rešava ozbiljnije probleme, nego da se bavi definicijom pojma “tata”.

Novi priručnik se za sada upotrebljava samo u Škotskoj, koja je potvrdila da je štampanje nove verzije knjižice u tiražu od 90.000 kopija koštalo 100.000 funti.

Sarmica
29-05-2012, 08:24
:ququ:

Pobednica Evrovizije lansirala trend, Šveđanke zbog nje ne briju pazuhe!


Evrovizijska pobednica Loren je pomalo i feministkinja, zbog čega ne vidi razlog zašto bi žene stalno morale da briju svoje pazuhe, a ovaj njen predlog već su usvojile njene obožavateljke u domovini.
http://razbibriga.net/imported/2012/05/247118_loren1_f-1.jpg?ver=1338195089
Sve je počelo kada je nakon nacionalnog takmičenja "Melodienfest" u javnost izašla slika Loren na kojoj se vidi da pevačica nije sklona upotrebi brijača u predelu ispod pazuha.
Mnoge devojke u Švedskoj su odlučile da je kopiraju, te je Loren i nesvesno pokrenula ovaj trend u svojoj domovini.

Komentarišući svojevrsnu "dlakavu revoluciju" Loren je istakla da je i sama pomalo feministkinja te da ne vidi razlog zašto bi žene stalno morale da se broju ispod pazuha.

:ququ:

Sarmica
07-06-2012, 19:41
Šokantno: Dvogodišnjak ustao iz kovčega, tražio vode, ponovo legao i umro

Dvogodišnji dečak iz Brazila, koga su lekari proglasili mrtvim, na bdijenju je ustao iz sanduka, zatražio vode i umro.

Kelvin Santos prestao je disati tokom lečenja upale pluća u bolnici u Belemu, na severu Brazila, piše Daily Mail. Proglašen je mrtvim u 19.40 po lokalnom vremenu u petak, a njegovo je telo predano porodici u plastičnoj vreći. Shrana porodica odvela ga je kući i organizovala bdijenje gde je dečak bio polegnut u otvoreni sanduk...
http://razbibriga.net/imported/2012/06/imagesqtbnANd9GcQ4_BiNij6EF61VEBy4LCa37y-1.jpg

Ali, samo sat vremena prije pogreba, u nedjelju, dječak je sjeo u lijesu i rekao: 'Tata, daj mi vode'. 'Svi su počeli vrištati. Nismo mogli vjerovati našim očima. Tada smo pomislili da se dogodilo čudo i da je naš sin oživio', ispričao je dječakov otac Antonio Santos.

'Nakon toga je Kelvin ponovno legao. Nismo ga mogli vratiti. Opet je bio mrtav', ispričao je otac. Ipak, u nadi da nisu u pravu, dječaka su ponovno odvezli u bolnicu gdje su liječnici potvrdili njegovu smrt. Otac kaže da mu nisu dali objašnjenje za ono što se dogodilo.

Obitelj je stoga odgodila pogreb na nekoliko sati u nadi da će se dječak opet probuditi. Naposljetku su ga sahranili u popodnevnim satima istoga dana. Otac smatra da su doktori bili nemarni kada su liječili njegova sina. 'Nakon što su ga oživljavali 15 minuta došli su do mene i rekli mi da je mrtav te mi predali njegovo tijelo. Možda ga nisu dobro pregledali. Mrtvi se ljudi ne bude i ne pričaju', zaljučio je Santos.
(Dnevnik.hr)

Sagacity
07-06-2012, 22:16
Dvogodišnjak oživeo na svojoj sahrani, pa opet umro

http://razbibriga.net/imported/clear.jpg
Bio je žedan

Dvogodišnji Kelvin Santos ustao je iz svog pogrebnog kovčega, zatražio čašu vode, ponovo legao i – umro.
Mali Brazilac prošlog petka primljen u bolnicu s upalom pluća, ali mu je tokom medicinske intervencije stalo srce, te je proglašen mrtvim. Ožalošćeni roditelji zakazali su sahranu za dan kasnije, ali nisu mogli ni pretpostaviti koliki će šok tek tada doživeti.
Dečak je samo sat vremena pre pokopa ustao iz kovčega i upitao: "Tata, mogu li dobiti malo vode?".
– Svi smo počeli vrištati, nismo mogli verovati u to što vidimo. Mislio smo da se dogodilo čudo jer je naš dečak oživeo. A zatim je Kelvin opet legao i više ga nismo mogli probuditi. Ponovo je bio mrtav – rekao je Kelvinov otac Antonio Santos.
http://razbibriga.net/imported/clear.jpg
Telo dečaka je brzo odvezeno u bolnicu, ali su lekari, nakon pregleda, ustanovili da nema znakova života.

– Uveravali su me kako je stvarno mrtav i nisu mi mogli dati nikakvo objašnjenje za ono što smo videli i čuli – kaže Antonio, koji je slučaj prijavio policiji jer je uveren da je njegov sin bio žrtva lekarske nemarnosti.
Porodica je odlučila još malo odložiti sahranu u nadi da će se dečak opet probuditi. Ipak, to se nije dogodilo, pa je mali Kelvin na kraju pokopan.

Izvor: Trojka.rs

Nežnicah
07-06-2012, 22:23
Ovo je zastrasujuce :qq:

Rosa
08-06-2012, 16:13
Škotlanđanka Suzan Gilkrist osuđena je na četiri godine zatvora jer je nedužnog prolaznika provozala na haubi dok je pokušavala da pobegne iz jedne prodavnice. Da situacija bude još gora, ona je svoj čin na sudu opravdala "podivljalim hormonima".


http://youtu.be/LHU_G2l3TfY

Neobični incident dogodio se u Škotskoj, gde je Suzan (37) najpre pokušala da ukrade nešto iz jedne radnje, a zatim ušla u svoj automobil i počela da beži.

Ona je uz put, "pokupila" slučajnog prolaznika Stjuarta Morisa (22), koji je, ni kriv ni dužan, imao paklenu vožnju na njenoj haubi tokom koje je prešao 300 metara grčevito se trudeći da ne padne pod točkove.

Ovaj incident nije dobio jezivi epilog samo zahvaljujući jednom radniku obezbeđenja, koji je uspeo da priđe automobilu i otvori vrata, i skrene joj pažnju dovoljno da Moris siđe, ili bolje rečeno spadne, sa haube.

Advokati Gilkristove na sudu su rekli da nije kriva klijentkinja, već njeni hormoni, zbog kojih je bila "potpuno neuračunljiva". Moris nije teško povređen, ali se prilično ugruvao, pa su mu prepisani lekovi protiv bolova i pušten je na kućno lečenje.
http://razbibriga.net/imported/clear.jpg


Gilkristova i njeni hormoni osuđeni su na četiri godine zatvora.

причалица
09-06-2012, 09:15
Tužio restoran jer mu je para iz pisoara spalila genitalije


Veliko iznenađenje dogodilo se gostu restorana "Arbi" u Monumentu, u Koloradu, kada je "mlaz pare" izleteo iz pisoara i spalio njegove genitalije. Nesrećni čovek odmah je obavestio zaposlene u restoranu, ali njih to nije previše iznenadilo.

Prema njihovim rečima, incindent poput ovog se dogodi svaki put kada neko pere posuđe u restoranu.

Žrtva neposlušnog pisoara podnela je i tužbu državnom sudu El Paso. Njegov slučaj mnogi upoređuju sa tužbom koju su gosti "Mekdonaldsa" podneli 1992. protiv ovog ugostiteljskog lanaca.

Gosti "Mekdonaldsa" su tada od vruće kafe koju su radnici prosuli po njima, dobili teške opekotine. Na sudu su dobili pola miliona dolara odštete.

Po svemu sudeći, i "Arbi" će morati da izdvoji popriličnu sumu novca.

http://www.blic.rs/Slobodno-vreme/Zanimljivosti/327418/Tuzio-restoran-jer-mu-je-para-iz-pisoara-spalila-genitalije

причалица
09-06-2012, 10:27
Zabranili gej paradu za narednih 100 godina
Negativan odgovor moskovskih vlasti na zahtev LGBT aktivista u kojem su tražili dozvolu za održavanje gej parada u narednih 100 godine, moskovski sud proglasio je legalnim i u skladu sa zakonom, odbacujući žalbu okružnog suda tako da do 2112. godine u prestonici Rusije ne bi trebalo da bude dozvoljeno održavanje gej parada.

Koristeći zakonsku mogućnost da zatraže dozvolu gradskih vlasti za više masovnih okupljanja, aktivisti pokreta "Gej Rusija" zahtevali su odobrenje za 102 skupa koja su planirali da održe u narednih 100 godina na Trgu Balotnaja, gde se održavaju antirežimski protesti, objasnio je njihov lider Nikolaj Aleksejev.

On je najavio žalbu Evropskom sudu za ljudska prava u Strazburu, rekavši da nisu ni očekivali da će dobiti dozvolu, ali da sada imaju povod da se obrate Strazburu.

Iako su LGBT aktivisti prethodnih godina pokušali da održe nekoliko legalnih javnih skupova u Moskvu, koji su uglavnom završavani napadima na njih protivnika takvih manifestacija i masovnim privođenjima, kao što je to bio slučaj 27. maja, prošle subote je takav skup ipak prvi put održan u Moskvi.

Organizatori su, kako bi dobili dozvolu za organizovanje šetnje, zatražili i dobili od vlasti odobrenje za skup protiv svih oblika diskriminacije koji su nazvali "Marš srca u plamenu".

Iako na prvi pogled asocira na zaljubljenost, ovaj naziv zapravo je inspirisan izjavom zamenika direktora Sveruskih državnih radio i televizijskih kompanija Dmitrija Kiseljeva koji je rekao u jednoj televizijskoj emisiji da homoseksualcima treba da bude zabranjeno da budu donatori organa, kao i da njihova srca treba spaliti umesto što ih treba presaditi drugim ljudima.

Srca fanatika gore od mržnje i straha, a naša od besa i revolta, kazali su organizatori skupa i naveli da vlasti nisu mogle da odbiju njihov zahtev za organizovanje skupa protiv svih oblika diskriminacije.

Oko 70 učesnika skupa okupilo se po kiši u dvočasovnoj šetnji pored reke Moskve, a među njima je bilo homoseksualaca i onih koji to nisu, dok je policija mirno obezbeđivala kolonu ne mešajući se dok su trajala obraćanja vođa skupa u kojima su kritikovali sve oblike diskriminacije.

Na meti kritika našli su se i LGBT aktivisti koji zagovaraju održavanje parade na Trgu Balotnoja, jer je to mesto postal simbol političkih skupova na kojima su izmešani svi, od liberala i levičara do nacionalista koji su oštri protivnici LGBT populacije.

Prava LGBT osoba u drugom najvećem ruskom gradu Sankt Peterburgu nedavno su regulisana kontroverznim zakonom prema kojem su javno promovisanje pedofilije i homoseksualizma pred maloletnim osobama - praktično i na ulici, strogo zabranjeni, kao i bilo koji drugi vid propagande.

(Tanjug)

причалица
10-06-2012, 16:11
Crnogorcu operacijom iz tela izvađen vibrator
Crnom Gorom ovih dana kruži amaterski video snimak, navodno nastao u operacionoj sali Kliničkog centra Crne Gore, na kojem se vidi postupak hirurškog uklanjanja vibratora iz organizma muškarca.

Kako piše podgorička Pobjeda, (http://www.pobjeda.me/2012/06/08/ministarstvo-zdravlja-i-klinicki-centar-cute-o-%E2%80%9Eslucaju-vibrator%E2%80%9C-carsija-jaca-od-etike/) na snimku se vidi torzo osobe u plavoj lekarskoj uniformi koja u rukama drži vibrator. Snimak prati poruka da je operacija trajala oko pet sati, a da je pacijent imao sreće jer je reč o komplikovanom zahvatu. Kod lekara ga je, navodno, odvela žena, a lekari su mislili da je reč o šali dok na rendgenskom snimku nisu ugledali vibrator.


Ministarstvo zdravlja je odbilo da komentariše slučaj, navodeći da je za ispitivanje okolnosti odgovoran direktor Kliničkog centra Crne Gore. Portparolka Ministarstva zdravlja kazala je novinarki Pobjede da je za to nadležan Klinički centar.

Direktor KC Milan Mijović, međutim, nije želeo da potvrdi ni da demantuje informaciju da je takva operacija izvršena u ustanovi na čijem je čelu. Kratko je odgovorio da "nije video sporni snimak, a da će izjavu dati nakon što sprovedu internu istragu“.

U Lekarskoj komori Crne Gore takođe nisu videli snimak, niti su čuli za „slučaj vibrator“, ali kažu da će ga ispitati.

izvor: www.blic.rs

Sarmica
11-06-2012, 19:45
Maturantkinja u 97. godini

En Kolađovani (97) konačno je dobila diplomu srednje škole nakon što ju je napustila kada je imala 17 godina.

http://razbibriga.net/imported/2012/06/250862_enkoladjovani_f-1.jpg?ver=1339433424
Ova žena morala je da napusti školu kako bi radila u prodavnici svog oca 1930-tih, preneli su američki mediji.
Njena ćerka Emilija kaže da je njena majka bila potresena kad je čula da će nakon toliko godina dobiti diplomu.

Kolađovani je bila najstariji maturant u klasi 2012. i primila je svoju diplomu u jednoj srednjoj školi u državi Ohajo.

Međutim, ona nije jedini član porodice koji je maturirao ove godine: njen unuk Tomas Vinci je maturirao u srednjoj školi u Klivlendu dan nakon što je njegova baka dobila diplomu.

причалица
15-06-2012, 17:27
Beskućnik Timoti Jost (46) iz mesta Bastrop u Teksasu (SAD) pošao je da opere prljave noge u reci Kolorado i u vodi nagazio na mokru vreću. Kad a ju je otvorio, nije mogao da veruje sopstvenim očima: unutra je bilo 77.000 dolara (60.000 evra) u novčanicama od po 100 dolara i zlatnim novčićima. Da stvar bude još lepša, Jost ovaj novac sme i da zadrži.

http://razbibriga.net/imported/clear.jpg
Timoti Jost: Najsrećniji beskućnik na svetu?

Ovaj živopisni događaj odigrao se još u januaru, a posle srećnog otkrića, beskućnik je otišao do banke Frst nešenel benk, da mokre novčanice zameni za suve.

Službenik banke je pozvao policiju, o slučaju je sastavljen zapisnik, novac je ostavljen u banci, a Jost je dobio priznanicu.

Pošto ga u međuvremenu niko nije tražio, novac je nakon isteka zakonski predviđenog roka pripao onome ko ga je pronašao, to jest Jostu.

U celoj stvari je loše jedino što u novostečenom bogatstvu još neko vreme neće moći da uživa, jer se trenutno nalazi u zatvoru zbog pijanstva i neovlašćenog upada upada na tuđ posed.

izvor: www.blic.rs (http://www.blic.rs)

Sagacity
25-06-2012, 07:55
8 najluđih bekstava iz pljačke

http://razbibriga.net/imported/clear.jpg

(Svako od nas je pomislio bar jednom kako bi rešenje svih njegovih problema bila pljačka. Ali, treba smisliti i kako pobeći sa mesta zločina.

1. Pljačkaš koji je pitao svoju Facebook prijateljicu da mu bude vozač za bekstvo
http://razbibriga.net/imported/clear.jpg
Majka dvoje dece je imala prvi "spoj" iz pakla kada ju je njen pratilac pitao da mu bude vozač iz pljačke.
Lea Gibs (23) je planirala da provede romantično veče sa dvadesetjednogodišnjim Adamom Mintonom. Adam ju je zamolio, međutim, da ga odveze do prijatelja. Dovezli su se do Tržnog centra gde ju je on ostavio na pet minuta. Kada se vratio u panici joj je naredio da odmah krene.
Odvezla ga je do njegove kuće, kada je stigla policija i oboje ih uhapsila. Adam je provalio u kladionicu. Lea je zadržana u policiji jednu noć, a zatim puštena na slobodu, a njen pratilac je osuđen na četiri i po godine zatvora.
- Verovala sam da ću da završim na Admovim ramenima, a završila sam u zatvoru – izjavila je Lea Gibs posle svega.

2. Vozač bez ruku koji je slupao auto
http://razbibriga.net/imported/clear.jpg
Banda "superumova" kojoj je super išlo, napravila je krucijalnu grešku kada je angažovala vozača bez ruku za bekstvo. Posle "posla" u prodavnici nakita u Eseksu četiri člana bande je uskočilo u auto Džona Smita.
Iako im treba odati priznanje, jer su uposlili čoveka sa hendikepom, ipak ovaj njihov plan nije imao mnogo mogućnosti da uspe. Smit je doduše vozio auto oko 30 milja pre nego se slupao. Dobio je godinu dana maloletničke kazne i dve godine uslovne.

3. Švercer koji je pokušao da se "prošvercuje" u prikolici sa konjima
http://razbibriga.net/imported/clear.jpg
Rumun Janoš Jakab pokušao je da pređe severnu granicu svoje zemlje švercujući cigarete u konjskoj prikolici. Nakon što je okončana ova "kratka potera", policija je uhapsila Janoša i oduzela mu "tovar".

4. Žena koja je slučajno ukrala auto za bekstvo pljačkaša
http://razbibriga.net/imported/clear.jpg
Žena iz Hjustona podizala je novac u banci kada su upali pljačkaši. U strahu je istrčala iz banke, utrčala u prva parkirana kola i odvezla se. Kada ju je prošao prvi šok shvatila je da vozi auto pljačkaša. Istrčala je iz auta i nastavila da trči prema prodavnici vrišteći za pomoć. Policija ju je uhapsila, jer su kola bila već ukradena, međutim to je nije posebno istraumiralo.
Pljačkaši se nisu zbunili, nego su prosto uzeli drugi auto kad su završili svoj posao u banci.

5. Pljačka u invalidskim kolicima
http://razbibriga.net/imported/clear.jpg
Pljačkaš banke iz Kalifornije je odabrao inovativan način bekstva – koristeći električna invalidska kolica.
Po navodima policije, sedi čovek u šezdesetim godinama dovezao se u banku u kolicima sa pištoljem u ruci. Obe noge su mu bile u zavojima. Uspešno je opljačkao ekspozituru i odvezao se niz ulicu.
Policija sada traži beli Ford kombi za koji se sumnja da se pljačkaš dalje njime odvezao. Policija nije sigurna da li su kolica bila potreba ili samo dobra "maska" u ovom slučaju.

6. Pljačkaš koji je hteo da pobegne autom za golf otetitim od nudista
http://razbibriga.net/imported/clear.jpg
Čovek koji je opljačkao jednu radnju na Floridi imao je problema prilikom bekstva. Prvo je pokušao da izađe na put, ali ga je preprečio beli pikap. Pljačkaš je izašao iz svog prevoza i udario vozača pikapa u lice. Zatim je uzeo auto za golf koji je pripadao nudističkoj zajednici. Međutim, predstavnici zakona već su bili obavešteni i stigli na mesto pljačke, dok je lopov pokušavao da se "iskobelja" sa plenom.

7. Suviše mali auto za sav novac
http://razbibriga.net/imported/clear.jpg
Prvo pravilo kod pljački banki: uverite se da je vaš auto dovoljno veliki za celokupan plen!
U glavnom gradu Malezije dva lopova su presrela kombi koji je vozio novac iz banke. Onda su pokušali da sav novac prebace u mali auto za beg. Kombi je ostavljen sa pola novca za koji lopovi nisu imali mesta u svojoj "mašini". Pet čuvara koji su obezbeđivali kombi sada su pod istragom, jer se sumnja da je ovo bio "insajderski" posao.

8. Uhvatilo ih crveno svetlo na semaforu
http://razbibriga.net/imported/clear.jpg
Banda pljačkaša draguljarnice uhvaćena je na nepunih 200 metra od mesta krađe, pošto se vozač zaustavio na crveno svetlo. Da bi sve bilo još bizarnije lopovi su dali i migavac da skreću desno. Tako je policija lako i precizno mogla da ih prati i uhapsi.

Izvor :trojka.rs

Moonster
25-06-2012, 09:52
Šokantno: Majka je kastrirala sina kada je imao pet tjedana

SAD: Katherine Nadal drogirana je prije pet godina odsjekla genitalije svom sinu i ozlijedila mu glavnu arteriju u bedru. Dječak (5) je bio na desetke operacija


http://razbibriga.net/imported/2012/06/sokantnomajkajekastriralasinakadajeimaop-1.jpg

Holden Gothia (5) je prije pet godina dok je imao tek pet tjedana mirno spavao u svom krevetiću u kući u Houstonu, a njegova majka je došla iz izlaska te je kastrirala dječaka. Katherine Nadal je na sudu tvrdila kako je obiteljski pas odgrizao dječaku genitalije, ali su nakon istrage utvrdili kako je ona kriva. Prije tri godine su je osudili na 99 godina zatvora.
Liječnici su prije pet godina govorili kako će dječak trebati proći desetke operacija i savjetovanja zbog svega, a danas se već Holden igra oko kuće sa svojom starijom braćom te vodi normalan život, javlja Daily Mail (http://www.dailymail.co.uk/news/article-2161401/Holden-Gothia-The-tragic-story-boy-5-castrated-mother-weeks-old.html). Dječak još nije svjestan svojih ozljeda, a majka mu je odsjekla genitalije te mu je ozlijedila arteriju na nozi.
- Mislim da će Holden svega biti svjestan nakon što odraste te će mu biti teško prihvatiti cijelu situaciju. Fizički ga ništa neće boljeti, ali mislim da će emocionalno sve teško podnijeti - rekla je Patches DeShazo, njegova ujna i skrbnica.
DeShazo je prošle godine pokrenula zakladu za prikupljanje sredstava kako bi Holdenu omogućila operacije kojima bi mu liječnici rekonstruirali genitalije. Nakon napada majke dječak je izgubio pola krvi iz tijela te su ga liječnici jedva spasili. Žena je od ranije poznata policiji zbog problema s drogama, a nakon napada su je testirali te je bila pozitivna na kokain, metadon i Xanax.

Izvor: 24sata.hr

причалица
16-07-2012, 10:44
Gradonačelnik grada Talkitna na Aljasci već 15 godina je mačor po imenu Stabs.

http://razbibriga.net/imported/clear.jpg

Domaći mačor postao je gradonačelnik jer se stanovnicima malog američkog grada pre 15 godina nije svideo niko od kandidata na lokalnim izborima, pa su na glasačke listiće upisivali njegovo ime.

Tako je Stabs, ubrzo nakon što je rođen, postao počasni gradonačelnik osvojivši glasove većine od 900 stanovnika tog grada u podnožju planine Makinli.

Njegovim izborom gradić je postao popularna turistička destinacija, u prodavnicu gde Stabs obično provodi vreme svakog dana svrati desetine turista pitajući za njega.

izvor: www.blic.rs (http://www.blic.rs)

Sagacity
24-07-2012, 21:06
Ulični prosjak tvrdi da zarađuje 60.000 dolara godišnje


Beskućnik Šejn Voren Spigl (45), uhapšen zbog uličnog
prosjačenja, izjavio je policiji Oklahoma Sitija, u SAD, da je prošle godine
prosjačeći zaradio 60.000 dolara.

Šejn Voren Spigl tvrdi da godišnje zaradi
60.000 dolara
http://razbibriga.net/imported/2012/07/262070_shanespeegle_f-1.jpg?ver=1343139339

Ako je ova izjava tačna, Spiglova zarada spada u srednju kategoriju prihoda u
SAD, u kojoj se, na primer, nalaze prihodi arhitekata, sudskih veštaka, i
kompjuterskih analitičara. Veća je od prosečnog godišnjeg prihoda američkog
domaćinstva, koji iznosi između 49.000 i 51.000 dolara.

- Lenj sam i zarađujem 60.000 dolara godišnje. Zašto bih tražio posao? -
izjavio je Spigl kada mu je policajac prišao i upozorio ga da ne sme da se
zadržava bez dozvole na raskrsnici u Oklahoma Sitiju, s natpisom da traži novac
za put i hranu.

Spigl je na to odgovorio da će platiti 200 dolara za dnevnu dozvolu!
Policjac mu je naložio da se skloni, jer nema ni dozvolu ni polisu
osiguranja. Kada ga je posle 20 minuta ponovo zatekao na istom mestu, uhapsio ga
je zbog uličnog prosjačenja, pa je prebačen u Okružni zatvor Oklahome.
Nije poznato ko će voditi računa o njegovim finansijama dok je on u zatvoru.

Izvor :blic.rs

:palac:

Sarmica
26-07-2012, 09:59
Nije baš da je neobična vest, ali nisam očekivala ovakav rezultat:lol:

Svaki treći Srbin naoružan

Građani Srbije poseduju oko tri miliona komada oružja što nas svrstava u sam vrh svetske liste kada je naoružanost stanovništva u pitanju, izjavio je inspektor u odeljenju za javni red i mir Policijske uprave Beograd Ivan Cvijović.
http://razbibriga.net/imported/clear.jpg

Prema njegovim rečima, u proseku od 100 građana Srbije njih trideset i troje je naoružano vatrenim oružjem, a od nas su naoružaniji samo amerikanci i žitelji Jemena.

"Treba imati u vidu, kada su statistički podaci u pitanju, da postoje osobe, recimo pasionirani lovci, koji imaju i po nekoliko komada oružja u svom vlasništvu", dodao je Cvijović gostujući na RTS-u.

On tvrdi da je čest slučaj da osoba poseduje legalno jedan komad oružja dok druge komade drži neprijavljeno, kao i da pravu opasnost u Srbiji predstavlja oružje koje nije registrovano.

"U Srbiji narod tradicionalno voli oružje, a zahvaljujući sukobima tokom devedesetih u regionu, danas imamo toliko naoružanja u zemlji", zaključio je Cvijović.

mondo.rs

причалица
26-07-2012, 16:56
Fei Lin (41) iz Kine našao se na meti lopova koji su usred noći provalili u njegovu sobu, stavili mu vreću na glavu i odsekli polni organ, piše "Hafington post".

Polni organ Fei Lina nakon incidenta tražili su i vatrogasci, i policija, ali bezuspešno.


- Nešto su mi stavili preko glave i skinuli mi donji deo pidžame, a zatim su pobegli. Bio sam toliko u šoku da nisam ništa osetio. Tada sam shvatio da krvarim, i da mog penisa nema - rekao je Lin.

Policija je odmah došla na mesto zločina, i veruje se da su napadači ljubomorni muževi ili momci žena sa kojima je Lin imao afere, iako je Lin opovrgao da je bio u ljubavnim vezama sa zauzetim ženama.

izvor: www.blic.rs

Sarmica
31-07-2012, 06:51
TV kanal sa voditeljkama u nikabu
http://razbibriga.net/imported/2012/07/015699251_40100-1.jpg

Od nedavno u Egiptu postoji novi televizijski kanal, Maria TV. Na programu koji uređuju salafisti pojavljuju se isključivo pokrivene žene. Za neke je to pobeda za žene, dok su drugi šokirani „undercover“ televizijom.
Neki Egipćani u šali novu televiziju nazivaju „Undercover TV“. Svi zaposleni – čak i iza kamera – su žene i sve rade pokrivene. Vide im se samo oči. Ovakvo pokrivanje ortodoksni muslimani nazivaju „nikab“ i smatraju da bi, iz verskih razloga, trebalo da bude obavezno za sve žene. Maria TV je privatni kanal, nazvan po Mariji al Kibtiji, u prevodu Marija Koptkinja. Ona je bila hrišćanska robinja iz Egipta, žena proroka Mohameda. Sa njim je imala sina Ibrahima koji je umro u ranom detinjstvu.

Kada je najavljen početak rada novog kanala, mnogi Egipćani su bili zaprepašćeni, poput novinarke Hebe Hešam: „Bila sam zaprepašćena kada sam čula za televiziju na kojoj bi se pojavljivale samo žene koje nose nikab. Mnogi su bili šokirani“, Ova mlada žena istovremeno naglašava: „Mislim da su mediji i ideološka elita želeli da šokiraju ljude. U poslednje vreme bilo je dosta kritika na rečun salafista i muslimanske braće. Državni mediji su još uvek protiv islamista, a i većina privatnih medija ima liberalni program.“
Pokrivene žene u Egiptu su diskriminisane
http://razbibriga.net/imported/2012/07/015683507_40200-1.jpgSve manje žena koje nose nikab?

Egipatsko društvo je konzervativno. Većina žena nose marame. Ali, ženama koje su potpuno pokrivene, a njih je u poređenju daleko manje, nije lako. „One nemaju pristup klubovima koji su bliski vojsci. Nemaju pravo da ulaze u određene restorane, ne dozvoljavaju im da polažu ispite i bile su izložene raznim vidovima diskriminacije“, kaže Heba Hešam. Na državnoj televiziji žene sa nikabom se praktično nikad ne pojavljuju. Ahmed Abdalah, vlasnik „Maria TV“, ovu televiziju predstavlja kao pobedu za žene. „Posle decenijama duge diskriminacije sada počinje slobodna era za žene koje nose nikab“, kaže on.

U programu ova „slobodna era“ deluje groteskno. Voditeljke daju verske savete, razgovaraju telefonom sa gledateljkama, primaju goste sa kojima pričaju o problemima u braku ili u domaćinstvu, ali se ne može videti da li se žene na ekranu raduju, ili su zabrinute, da li deluju vedro ili ozbiljno. Njihova lica su tabu. Voditeljke čak daju kozmetičke savete, ali ne pokazuju kako to praktično izgleda. Muškaraca na ovoj televiziji nema, sa njima se čak ni telefonom ne razgovara. Inače, program uređuju krajnje konzervativni salafisti ili ljudi koji su im bliski.
Nikab – ne pominje se u Kuranu
http://razbibriga.net/imported/2012/07/015873443_40200-1.jpgU Kuranu se ne pominje pokrivanje lica

Nikab potiče iz pre-islamskog vremena, rasprostranjen je pre svega u zemljama sa jakom plemenskom strukturom – na primer u strogo vehabističkoj Saudijskoj Arabiji. Salafisti u Egiptu inspirisani su saudijskim islamom. Inače, većina egipatskih muslimana smatra da potpuno pokrivanje lica nije islamsko. Na Univerzitetu Al Azar u Kairu, jednom od najuticajnijih u sunitskom islamu, nošenje nikaba je pre nekoliko godina čak bilo zabranjeno. Ni u Kuranu, ni u mnogim verskim knjigama ne pominje se pokrivanje lica.

Publicistkinja Rania El Malki veruje da ljudi očekuju neku vrstu oslobađanja od siromaštva i bede kada verska pravila tumače strože nego što je potrebno. „Ljudi su frustrirani onim što se dešava u Egiptu. Okretanje veri čini im se kao izlaz. Ljudi ne očekuju ništa od ovozemaljskog života, koncentrišu se na nebeski. Tada će biti rešeni svi njihovi problemi.“

Islamisti u Egiptu društvu žele da daju konzervativni pečat. U Suecu je nedavno jedan salafista nožem izbo jednog mladića koji je uveče sedeo u parku sa svojom verenicom. Za ultra ortodoksne muslimane to je nemoralno. Pa ipak, novinarka Heba Hešam ne strepi: „Ovde je reč o aktivnostima nekih ljudi, koji na kraju nanose štetu islamu. Ne plašim se onog što rade. Niko više egipatsko društvo ne može ni na šta da natera.“

Sagacity
07-08-2012, 06:42
Pogledajte: Kancelarije "Gugla" kao luksuzno odmaralište


Salon za masažu, plesni studio i terasa s baštom na krovu zgrade - ako ste mislili da je reč o luksuznom odmaralištu, prevarili ste se, jer su ovo samo neki od sadržaja u kojima mogu da uživaju zaposleni u novom londonskom sedištu kompanije „Gugl”.
http://razbibriga.net/imported/2012/08/264971_google098_f-1.jpg?ver=1344278403

U spektakularnom novom poslovnom prostoru površine 160.000 kvadratnih metara u Kovent gardenu nalazi se čitav lavirint prostorija sa raznim sadržajima za zabavu, rekreaciju i opuštanje zaposlenih.
http://razbibriga.net/imported/2012/08/264974_google101_f-1.jpg?ver=1344278412

Kada se liftom odvezu na osmi sprat kule Sveti Egidije, posetioce dočekuje ogromna britanska zastava, a svaka sledeća prostorija ostavlja ih sve zapanjenijim.
http://razbibriga.net/imported/2012/08/264972_google099_f-1.jpg?ver=1344278420

„Guglovo“ sedište sadrži teretanu sa izdvojenim prostorom za masažu, plesni studio, baštu na krovu zgrade, koja, po želji, može da se koristi i za rad. Prostorije za odmor sa kaučevima, trosedima i foteljama postoje na svakom koraku. Svakom zaposlenom dodeljeno je parčence zemlje na kome može da gaji šta god poželi. Postoji i specijalna prostorija za sušenje biciklističke opreme mokre od znoja.
http://razbibriga.net/imported/2012/08/264973_google100_f-1.jpg?ver=1344278429

Među prostorijama za odmor su i „Guglova“ zelena soba i Bakin stan, opremljen glomaznim starinskim namestajem i stolicom za ljuljanje. Čak i kancelarije, sale za sastanke i konferencije više liče na enterijer za rijaliti program „Veliki brat”: zidovi su tapacirani ili prekriveni šarenim tapetama, a nameštaj je u jarkim bojama.
Izvor:blic.rs


Ne znam da li sam vam rekla...? Ne radim u Googlu, zato što mi ne odgovara nameštaj...:palac:

Sarmica
12-08-2012, 07:46
Lik Isusa Hrista na panju pored groba u Belfastu?
Radnici koji održavaju groblje u Belfastu nisu mogli da veruju svojim očima kada su na panju pokraj jednog groba ugledali lik Isusa Hrista. Iako mnogi smatraju da je reč o neslanoj šali, ima i onih koji svakodnevno dolaze da se mole pored panja.
http://razbibriga.net/imported/2012/08/265894_isus_ff-1.jpg?ver=1344692134Isus u panju

Pored groba Rebeke Stiven, koja je sahranjena davne 1916. godine, raslo je drvo koje je počelo da predstavlja pretnju, tako da su radnici morali da ga poseku, prenosi "Belfast Telegraph".


Nakon nedelju dana, vratili su se da obiđu grob i na panju su ugledali lik Isusa Hrista. Priča o čudu brzo se pročula po gradu i sada veliki broj vernika svakodnevno dolazi na to mesto da se moli.

- Snimio sam ovaj prizor i okačio ga na "Jutjub" kako bi skeptici mogli da se uvere sopstvenim očima. Ni sam ne verujem da je u pitanju čudo, ali ako se neko stvarno našalio, izveo je to veoma dobro - rekao je čovek koji je snimio video.


http://www.youtube.com/watch?v=naT41gWoG8Q&feature=player_embedded

Sarmica
12-08-2012, 07:53
Najbogatiji diktatori na svetu
Kruže glasine da je Teodorin Obiang Nguema, sin predsednika Ekvatorijalne Gvineje Teodora Obianga Ngueme, ove nedelje kupio novu jahtu po ceni od 380 miliona dolara, što je gotovo tri puta više nego što ta zemlja godišnje izdvaja za zdravstvo i obrazovanje svojih siromašnih građana. Ova luksuzna jahta poseduje bioskopsku salu, bazen i restoran. Iako pomenuta cifra jeste velika, ona je - kao i bogatstvo predsednika Obiange - prava sitnica u odnosu na bogatstvo većine diktatora s liste najbogatijih na svetu.
http://razbibriga.net/imported/2012/08/266018_basharalassadfotoafphassanammar_k-1.jpg?ver=1344710223Bašar el Asad, Sirija

122 milijarde dolara
Snažno guši pobune protiv njegove vladavine. Predsednik je Sirije od 2000. godine. Na predsedničkom položaju nasledio je svog oca Hafiza el Asada. Dana 10. jula 2000. izabran je za predsednika Republike i dužnost je preuzeo nakon polaganja zakletve pred Narodnom skupštinom dana 17. jula 2000. godine.


http://razbibriga.net/imported/2012/08/266019_hosnimubarakfotoafpkhaleddesouki_-1.jpg?ver=1344710739

Hosni Mubarak, bivši predsednik Egipta

70 milijardi dolara
Na čelu Egipta je bio 28 godina od 1981, a da nikada nije izabran na tu funkciju - kao potpredsednik nasledio je Anvara Sadata nakon ubistva. Zdravlje mu je teško narušeno, a osuđen je na doživotni zatvor. Pretpostavlja se da je Mubarak sakrio 70 milijardi dolara. Ako je ova pretpostavka tačna, to znači da je najbogatiji čovek na svetu, i to na duži vremenski period, imajući u vidu da Bil Gejts ima „samo“ 53 milijarde. Istraživanje NVO za Globalnu finansijsku zakonitost pokazalo je da je 57 milijardi dolara izašlo iz Egipta između 2000. i 2008. Sumnja se da je novac sklonjen u švajcarske i druge banke, i uložen u nekretnine na Menhetnu, u Londonu i Los Anđelesu.

http://razbibriga.net/imported/2012/08/266023_mohamedsuhartofotoafp_kf-1.jpg?ver=1344710802Sukarto, bivši predsednik Indonezije

35 milijardi dolara
„Transparensi internešenel“ proglasio je Sukarta najkorumpiranijim liderom. Na mestu predsednika bio je 31 godinu, i za to vreme sakupio je milijarde dolara. Istraživanje koje je uradio „Tajm magazin“ pokazalo je da je Sukarto preneo devet milijardi dolara iz Švajcarske na račun jedne austrijske banke nekoliko dana nakon što je dao ostavku 1998.

http://razbibriga.net/imported/2012/08/266016_aliabdulahsalehfotofonetfonetepa_-1.jpg?ver=1344710827Ali Abdulah Saleh, Jemen

32 milijarde dolara
Pobegao u Saudijsku Arabiju posle neuspelog pokušaja atentata ove godine, ali se vratio u Jemen. Bio je prvi predsednik nakon ujedinjenja Severnog Jemena i Južnog Jemena 1990.

http://razbibriga.net/imported/2012/08/266017_alikhameneifotoafp_kf-1.jpg?ver=1344710931Ali Hamenei, Iran

30 milijardi dolara
Veliki ajatolah voli da ostavlja utisak askete, dok, s druge strane, prima velike provizije od prodaje iranske nafte i trgovine oružjem. Hamenei je vrhovni vođa Irana od juna 1989. godine. On je drugi vođa, nasledio je Ruholaha Homeinija.

http://razbibriga.net/imported/2012/08/266014_abdullahbinabdulazizfotoaphussein-1.jpg?ver=1344711122Abdulah bin Abdulaziz, kralj Saudijske Arabije

21 milijarda dolara
Kralj voli da živi na visokoj nozi. Prošlog novembra odleteo je u Njujork da mu nameste pršljen na kičmi. Zakupio je tri čarter leta, a s njim su putovali pripadnici njegovog obezbeđenja, kao i filmska ekipa koja je zauzela konvoj od 40 vozila, od kojih je čak 20 vozila prenosilo samo prtljag. Takođe je zatvorio celo krilo njujorške Prezbiterijanske bolnice, u kojoj se lečio.

http://razbibriga.net/imported/2012/08/266029_sultanhajihassanalbolkiahfotoafpp-1.jpg?ver=1344711198Sultan Hadži Hasanal Bolkijah, Sultan Brunea

20 milijardi dolara
Bogatstvo ove države zasniva se na ogromnim poljima nafte i prirodnog gasa, kao i na investicijama Brunejske agencije za investicije, koja poseduje luskuzne hotele u Dočesteru u Londonu. Pored toga, poseduje 3.667 automobila koji su ga koštali oko 789 miliona dolara.

http://razbibriga.net/imported/2012/08/266030_teodoroobiangnguemambasogofotoreu-1.jpg?ver=1344711247Teodoro Obiang Nguema Mbasogo, predsednik Ekvatorijalne Gvineje

20 milijardi dolara
Važi za najvećeg afričkog diktatora koji je 2003. preuzeo pola milijarde dolara iz državnog trezora i preneo na privatne račune porodice „u cilju borbe protiv korupcije“. Veruje se da su prihodi od prodaje nafte apsolutno pod njegovom kontrolom, dok se samo neznatni deo odvaja za siromašne stanovnike - prema podacima UN, 70 odsto populacije živi ispod granice od dva dolara dnevno.

http://razbibriga.net/imported/2012/08/266028_sheikhkhalifabinzayedalnahyanfoto-1.jpg?ver=1344711282Šeik Kalif bin Zajed al Nahjan, predsednik Ujedinjenih Arapskih Emirata i vladar Abu Dabija

19 milijardi dolara
Nije mu se dopao zvanični pečat Sejšela u pasošu, koji predstavlja plod palme, što podseća na zadnjicu, pa ga je zamenio četvrtastim. Njegovo bogatstvo unekoliko je smanjeno usled krize - pretpostavlja se da je na berzi izgubio pet milijardi dolara.

http://razbibriga.net/imported/2012/08/266012_sheikhmohammedbinrashidalmaktoumf-1.jpg?ver=1344711316Šeik Mohamed bin Rašid al Maktum, vladar Dubaija

15 milijardi dolara
Rašid je jedan od najvećih vlasnika konjičkih trka na svetu, poseduje 68 rasnih grla i vlasnik je niza štala u šest zemalja, uključujući Japan, Australiju i Sjedinjene Države.

http://razbibriga.net/imported/2012/08/266057_mobutusesesekofotoafp_kf-1.jpg?ver=1344711372Mobutu Sese Seko, Demokratska Republika Kongo

5,1 milijarda dolara
Dugogodišnji predsednik DR Kongo preminuo je u egzilu 1997. u Maroku. Prema podacima „Transparensi internešenela“, proneverio je preko pet milijardi dolara. Ostaće poznat po tome što je 1974. organizovao boks meč između Muhameda Alija i Džordža Formana, a da bi obojici platio po pet miliona, zahvatio je u državnu kasu.

http://razbibriga.net/imported/2012/08/266031_zineelabidinebenalifotoafpfethibe-1.jpg?ver=1344711411Zin el Abidin Ben Ali, bivši predsednik Tunisa

5 milijardi dolara
Gotovo polovina privrednika u Tunisu bila je u nekim rodbinskim vezama s Ben Alijem, a najviše njih je bilo povezano s porodicom njegove supruge Lejle, koju su Tunišani kritikovali zbog njihovog lošeg obrazovanja, niskog društvenog statusa i bahatosti u trošenju novca. Naročito je upadao u oči Lejlin brat Belhasen, koji je posedovao avio-kompaniju, nekoliko hotela, jednu od dve privatne radio-stanice, fabrike automobila... i još štošta na podužoj listi.

http://razbibriga.net/imported/2012/08/266015_aleksandarlukasenkofotofonetfonet-1.jpg?ver=1344711476Aleksandar Lukašenko, Belorusija

600 miliona dolara
Na mestu je predsednika Belorusije od 1994. Zapad ga smatra poslednjim pravim diktatorom u Evropi. Poznat i po izjavama poput „istorija Nemačke je kopija istorije Belorusije...“ i „sve što se vezuje za Hitlera nije tako loše“, ali i uvreda nemačkom ministru Gidu Vestervelu, da je „bolje biti diktator nego gej“.

Sarmica
13-08-2012, 06:59
Šta ćemo jesti za 20 godina?Cena mesa mogla bi da se udvostruči u narednih desetak godina, čime bi ono postalo luksuzna roba, predviđaju futurolozi. Šta ćemo onda jesti?









http://razbibriga.net/imported/2012/08/731197124501923ca92971728942407_orig-1.jpg


Insekti

Insekti, ili mini stoka, postaće glavni stub naše ishrane.

Insekti imaju istu nutritivnu vrednost kao i obično meso i odličan su izvor proteina sudeći po istraživačima Unoverziteta Vageningen u Holandiji.

Insekte je takođe lakše i jeftinije uzgajati nego stoku i konzumiraju manje vode, plus postoji oko 1.400 vrsta poznatih čoveku koje su jestive.

Futurolog Morgan Gaje tvrdi da bi hamburgeri i kobasice od insekata bili vrlo sličnim onima napravljenim od regularnog mesa.

“Insekti kao što su skakavci biće mleveni i stavljani kao sastojak hamburger i kobasica”, tvrdi gaje.

Holandska vlada već je započela ulaganje u farme insekata kako bi ih vremenom uvela u svakodnevnu ishranu stanovništva.

Veliki deo ljudske populacije danas konzumira insekte svakodnevno. Leptiri su popularni u Africi, ose su delikates u Japanu a cvrčci se svakodnevno spremaju na Tajlandu.

Hrana unapređena soničnim talasima

Poznato je i dokumentovano da izgled i miris hrane izuzetno utiču na ukus, međutim, uticaj zvuka predstavlja potpuno novo polje koje tek treba da bude istraženo.

Nedavno sprovedena studija na Univerzitetu Oksford pokazalo je kako određeni tonovi mogu učiniti hranu slađom ili gorčom.

Studija, koju je sproveo Čarls Spens, professor eksperimentalne psihologije, pokazala je da je moguće prolagođavati ukus hrane promenom soničnh karakteristika zvukova koji se nalaze u našoj pozadini.

“Još nismo sigurni šta se tom prilikom dešava u mozgu, ali nešto se dešava i vrlo smo uzbuđeni što ćemo biti u prilici da saznamo šta”, izjavio je Čarls.

Šef Heston Blumental u prošlosti je eksperimentisao sa kombinovanjem zvuka i hrane, a u njegovom restoranu Fat Duck bilo je moguće poručiti jelo “Zvuk mora” koje je servirano sa iPodom koji pušta zvukove mora. Ovi zvukovi su navodno činili hranu svežijom.

Međutim, u razvoju se nalaze brojni načini koji ovu tehnologiju mogu učiniti veoma značajnom zbog mogućnosti da se hrana učini zdravijom.

“Znamo da određene frekvencije hranu mogu učiniti zdravijom što znači da bi bilo moguće smanjiti količinu šećera u jelima”, izjavio je Rasel Džouns, jedan od istraživača.

Brojne kompanije takođe koriste vezu zvuka i hrane. Tako je jedna kompanija promenila materijal od kog se prave kesice čipsa kako bi ona imala hrskaviji zvuk prilikom otvaranja što je dovelo do toga da se ljudima i sam čips čini hrskavijim.

Meso iz laboratorije

Početkom ove godine, naučnici iz Holandije uspešno su stvorili veštačko meso.

„Kultivisano meso“ – pljeskavice ili kobasice „iznikle“ u Petrijevim šoljama u laboratorijama mogle bi biti odgovor za rastuću potrebu za hranom. Ipak, takav „uzgoj“ ne bi bio ni malo jeftin. Stručnjaci smatraju da bi u tom slučaju, životinje, zemlja, voda, energija i čitava planeta dobili veliku korist.

Ovo veštačko meso pravi se korišćenjem matičnih ćelija uzetim iz mišićnog tkiva životinja.

Alge

Iako se nalaze na dnu lanca ishrane, alge mogu predstavljati rešenje za sve ozbiljniju nestašicu hrane u svetu.

Algama se mogu hraniti i ljudi i životinje i mogu biti uzgajane u okeanima što je veliki bonus pošto slobodne zemlje ima sve manje.

Pojedinci iz prehrambene industrije smatraju da bi farme algi uskoro mogle postati najveća industrija kada je hrana u pitanju s obzirom da alge rastu neverovatnom brzinom.

Poput insekata alge bi postepenom mogle da se uvedu u našu ishranu.

Naučnici sa Univerziteta u Šefildu koristili su granule morske trave kako bi zamenili so u hlebu i procesuiranoj hrani. Granule poseduju intenzivan ukus ali jako mali procenat soli odgovorne za povišen krvni pritisak.

Istraživači veruju da bi granule mogle da zamene so u brojnim proizvodima kao što su gotova jela, kobasice i sirevi.

Na svetu postoji preko 10.000 različitih vrsta algi, od kojih svaka poseduje specifičan ukus.

PRCKO
13-08-2012, 07:42
Smazali eksponate gibanice za pet minuta

Oko dve hiljade gladnih usta došlo u Belu Palanku na Dane banice (gibanice), gde su nakon izbora pobednika pojeli 800 kilograma ovog specijaliteta. Dragoljub R. umalo se zadavio od krupnog parčeta

http://razbibriga.net/imported/clear.jpg

BELA PALANKA - Sit gladnom ne veruje.
Gastro-turistička manifestacija Dani banice u Beloj Palanci pretvorila se u masovnu besplatnu gozbu za oko 2.000 gladnih usta Nakon što je stručni žiri ocenio izložene banice, pite, gibanice i druge tradicionalne specijalitete od testa, posetioci su pojeli oko 800 kilograma eksponata, odnosno hrane izložene na takmičarskim stolovima.

Za nekadašnjeg metalskog radnika Dragoljuba R. ova „degustacija“ umalo nije bila kobna jer je se, kako kaže, umalo zadavio od krupnog zalogaja gibanice. Oživljavanje je trajalo taman toliko koliko i degustacija - pet minuta.

- Dok sam se osvestio svi stolovi su bili prazni. Supruga i ja nadničimo od jutra do mraka, a izdržavamo se branjem šumskih plodova - priča Dragoljub.

Prizorom ljudi koji hranu ubacuju u kese šokirala se Ajša Kajmal iz Istanbula. O njenu tepsiju s originalnim turskim baklavama otimalo se desetak izgladnelih posetilaca.

Penzionerka Vera S. kaže da je juče samo doručkovala, pa je jedva čekala znak za start. Dok je jela gibanicu iz Vučja, pitala je vlasnicu štanda može li da ponese jedno parče kući. Dozvolila joj je, a oni koji nisu imali torbu uvijali su gibanice, priloge i druge specijalitete u majice, košulje...

kurir

Sarmica
13-08-2012, 07:50
e stvarno smo stoka:blenta:

DaDole
13-08-2012, 07:56
:(
nažalost ,takve su pojave sve češće..ali nisu više samo neke manifestacije na kojima se degustira hrana ciljna odredišta..sve češće ljudi odlaze na sahrane:(

Sagacity
15-08-2012, 07:51
Predsednički kandidat: Glasovi kupljeni svinjama, ovcama i pilićima

Drugoplasirani predsednički kandidat u Meksiku, levičar Andres Manuel Lopes Obrador doneo je na konferenciju za novinare svinju, ovcu i piliće kako bi potkrepio svoje navode da su građani na izborima dobijali životinje u zamenu za svoj glas.

http://www.24sata.rs/resources/img/05-08-2011/single_horizontal/107360-svinja.jpg

Lopes Obrador je za podmićivanje birača optužio Institucionalnu revolucionarnu partiju (PRI), čiji je kandidat Enrike Penja Nijeto pobedio na prošlomesečnim predsedničkim izborima.

On je prethodno podneo sudu žalbu na izborne rezultate, prema kojima je imao 6,6 odsto glasova manje od Nijeta, čija je partija na čelu Meksika duže od sedam decenija.

Asošijejtid pres navodi da je na jučerašnjoj konferenciji za novinare, od svih životinja najglasnija bila svinja, dok su ovce mirno žvakale travu, a kokoške i nekoliko ćurki kljucale po zemlji.

Pristalice Lopesa Obradora tvrde i da je PRI tokom kampanje poklanjala biračima novčane vaučere i kućne aparate, što ta partija demantuje.
Izvor:24sata.rs

Sagacity
17-08-2012, 08:41
Ostavite mobilni ako želite popust
Restoran u Los Anđelesu nudi popust gostima koji pristanu da gledaju u osobu koja sedi preko puta njih za stolom umesto u ekrane svojih mobilnih telefona.

RESTORAN - Restoran “Eva” daje popust od pet odsto posetiocima koji pristanu da povere svoje telefone osoblju dok ručaju ili večeraju. Vlasnik kafane Mark Gold izjavio je za lokalni radio da mu je želja da podstakne ljude da komuniciraju jedni s drugima, a ne sa tehnologijom. Osim toga, mnogima smeta glasno ćaskanje ili svetlucanje displeja dok uživaju u jelu. On je istakao da više od polovine gostiju prihvata njegovu ponudu, a mnogi su mu se kasnije zahvalili, rekavši da su se istinski opustili i uživali u predahu

Izvor:24sata.rs

причалица
17-08-2012, 12:36
Gradonačelnik španskog grada Marinalede, koji je postao junak zbog organizovanja krađe namirnica u prodavnicima, koje je potom podelio siromašnima, danas će krenuti peške na tronedeljno putovanje Andaluzijom, kako bi podstakao druge lokalne čelnike da se usprotive vladinim oštrim merama štednje.

Gradonačelnik Huan Manuel Sančez Gordiljo, koji je i regionalni poslanik, rekao je da je hrana ukradena prošle nedelje podeljena porodicama koje su najteže pogođene ekonomskom krizom u Španiji.


Sedmoro ljudi je uhapšeno zbog učestvovanja u dve krađe u prodavnicima u kojima su članovi sindikata napunili kolica u supermarketu i izašli neplativši, dok je Sančez Gordiljo (59) stajao pred prodavnicom.

- Postoje ljudi koji nemaju dovoljno novca ni da se prehrane. U 21 veku, ovo je apsolutna sramota! - rekao je Gordiljo.

On uživa imunitet, ali tvrdi da bi bio srećan da mu ga ukinu i uhapse ga. Konzervativna vlada smatra da zvaničnik ne sme tako da se ponaša.

- Ne može se istovremeno biti Robin Hud i notingemski šerif. Ovaj čovek samo traži publicitet i to preko leđa drugih ljudi - rekao je portparol vladajuće Narodne stranke u nacionalnom parlamentu.

Gordiljo se danas pridružio protestnom maršu protiv načina na koji se vlada u Madridu bori sa ekonomskom krizom.

Nekoliko stotina ljudi uputilo se pešice iz grada Hodar na jugu Andaluzije u Haen, udaljen oko 60 kilometara, saopštio je sindikat SAR, koji je organizovao marš, a prenela agencija AFP.

- Posetićemo andaluzijske gradove i zahtevati da dugovi ne budu otplaćeni, da ne bude više budžetske štednje i da osnovni mesečni prihodi od 800 evra budu uvedeni za one kojima su istekle beneficije za nezaposlene, da bi mogli da se prehrane - rekao je Sančes Gordiljo novinarima uoči marša.

Demonstranti takođe žele da zaustave izbacivanje iz domova i žele da supermarketi doniraju hranu kojoj se bliži rok isteka agencijama koje pomažu da se nahrane siromašni, umesto da je bacaju.
Protestna šetnja jedna je od nekoliko planiranih u naredne tri nedelje u Andaluziji, koja je naročito teško pogođena ekonomskom krizom u Španiji od 2008. i pucanja balona nekretnina.

izvor: www.blic.rs

Sarmica
18-08-2012, 07:15
"Er Frans" tražio novac od putnika za gorivo
Putnici aviona kompanije "Er Frans", koji je, umesto u Bejrut, prinudno sleteo u Damask radi dopune goriva, doživeli su još jedno neprijatno iznenađenje - zatraženo im je da provere imaju li dovoljno gotovog novca da plate kerozin.
http://www.blic.rs/data/images/2012-03-13/224251_er-frans-afp_f.jpg?ver=1345197979
Avion, koji je juče leteo iz Pariza za Bejrut, bio je prinuđen da promeni putanju zbog zabrinutosti putnika da, ako slete, neće moći da napuste aerodrom pošto su libanski demonstranti blokirali aerodromsku zgradu.

Predstavnik "Er Fransa" rekao je da je kontrola leta u Bejrutu predložila da letelica skrene ka Jordanu, ali pošto za taj let nije bilo dovoljno goriva, avion je sleteo u Siriju, u kojoj besni građanski rat, da bi dopunio rezervoar i nastavio ka Kipru.


Posada aviona je zamolila putnike da "iz predostrožnosti" provere imaju li zajedno dovoljno gotovog novca, pošto su "okolnosti bile veoma neuobičajene" - plaćanje goriva je veoma komplikovano zbog sankcija uvedenih Siriji, rekao je on, a preneo AP.

Prema njegovim rečima, francuska vazduhoplovna kompanija je ipak uspela da reši problem plaćanja za dodatno gorivo.

Avion je iz Damaska produžio ka Kipru, gde su putnici proveli noć i narednog dana bezbedno stigli u Bejrut.

"Er Frans" se izvinio putnicima zbog neugodnosti.

Sarmica
18-08-2012, 07:20
Afričko pleme ne veruje u tužne sahrane: Pogledajte sanduke u obliku igle, čekića, miša...


Pripadnici plemena Ga iz Gane imaju običaj izrade veoma živopisnih mrtvačkih kovčega. Za razliku od većine ljudi širom Zemlje, oni prave veoma neobične i često vesele sanduke, koji najčešće odražavaju ličnost preminulog. Tako će kovač biti sahranjen u sanduku u obliku čekića, krojačica u obliku šivaće mašine, ribar u obliku ribe... Tu su i kovčezi koji simbolizuju poroke preminulih, pa ih ima i u obliku cigarete ili flaše piva.
http://www.blic.rs/data/images/2012-08-14/266671_sanduci-02_ff.jpg?ver=1344957263
Kovčeg u obliku klavira koji je zanatlija Pa Džo izradio za jednog ljubitelja muzike.


http://www.blic.rs/data/images/2012-08-14/266672_sanduci-03_ff.jpg?ver=1344957275

Bivši učitelj biće sahranjen u kovčegu u obliku sveske i olovke.

http://www.blic.rs/data/images/2012-08-14/266673_sanduci-04_ff.jpg?ver=1344957290
Ljubitelj filmova zahtevao je da bude sahranjen u kino-projektoru.

http://www.blic.rs/data/images/2012-08-14/266674_sanduci-05_ff.jpg?ver=1344957302
Jedan vatreni vernik je tražio kovčeg u obliku Biblije

http://www.blic.rs/data/images/2012-08-14/266675_sanduci-06_f.jpg?ver=1344957315
Jedan od neobičnijih zahteva bio je izrada sanduka u obliku šprica!

http://www.blic.rs/data/images/2012-08-14/266676_sanduci-07_ff.jpg?ver=1344957325
Pokojni zidar biće sahranjen u kovčegu u obliku mistrije.

http://www.blic.rs/data/images/2012-08-14/266677_sanduci-08_ff.jpg?ver=1344957343
Za ovaj kovčeg u obliku miša (!) trebalo je uložiti puno truda...

http://www.blic.rs/data/images/2012-08-14/266678_sanduci-09_ff.jpg?ver=1344957356
Kovčeg u obliku orla u letu.

http://www.blic.rs/data/images/2012-08-14/266707_sanduci-10_ff.jpg?ver=1344957442
Nekadašnji radnik će na onaj svet otići sahranjen u sanduku u obliku osnovnog sredstva za rad - čekića.

причалица
20-08-2012, 07:42
http://www.novosti.rs/upload/thumbs/images/2012//08/18/Bacanje%20telefona_620x0.jpg

Osamnaestogodišnji Finac Ere Karjalainen u subotu je postavio svetski rekord na ovogodišnjem Svetskom prvenstvu u bacanju mobilnih telefona, nadmašivši granicu od 100 metara.
Karjalainen je na takmičenju u finskom gradu Savonlini bacio telefon 101,46 metara.
Drugo mesto je zauzeo Južnoafrikanac Džeremi Galop, koji je sa daljinom od 94,97 metara postavio državni rekord.
Prošlogodišnji pobednik takmičenja Oskari Heinonen je zauzeo treće mesto, sa daljinom od 86,94 metra.

U ženskoj konkurenciji je trijumfovala domaća takmičarka Neta Karvinen, koja je telefon bacila na daljinu od 42,47 metara, tri metra bolje od zemljakinje Heidi Suhonen.
Treće mesto je zauzela Belgijanka Liselot Giselink, sa 35,87 metara, javlja DPA.

izvor: www.novosti.rs

Sagacity
22-08-2012, 06:52
Ukrali mačku, pa je vratili jer mnogo jede


Nepoznate osobe u Austriji najpre su ukrale, a zatim vratile skupocenu mačku vlasnici. Trogodišnji mačak Kupidon pripada rasi rakunskih mačaka, vredi skoro 4.000 evra, ali pored toga, jede i do tri puta više od obične mačke.


http://www.24sata.rs/resources/img/06-06-2011/single_horizontal/57718-macka-ap-f.jpg
Ove mace veće su od kućnih mačaka pa ih nekada nazivaju i "nežnim divovima", a jedu i do tri puta više od "obične" mačke.
Kupidon je nestao iz kuće svoje vlasnice u austrijskom gradu Landskron, ali se tri nedelje kasnije iznenada pojavio u kući njene ćerke.

- Kuće su udaljene devet kilometara, i očigledno je da je mačku kidnapovao neko ko poznaje obe vlasnice, inače ne bi znao gde da je vrati - rekla je predstavnica lokalne policije.

Ona je rekla da je Kupidon sigurno bio ukraden, a nije sam odlutao, jer je po povratku izgledao negovano, uhranjeno, "maženo i paženo", što ne bi bio slučaj da se dve nedelje sam smucao po kraju.

- Nije isključeno da je osoba koja ga je ukrala znala samo da vredi hiljade evra, a nije znala koliko jede - rekla je vlasnica Stefani Fraj i dodala da je mačak verovatno vraćen jer bi kradljivci bankrotirali da su nastavili da ga hrane.
Kupidon ima skoro 15 kilograma, jede tri puta više od kućne mačke, i u jednom obroku pojede i po tri konzerve hrane za ljubimce.
:lol:

Izvor:24sata.com

Sagacity
22-08-2012, 07:44
Koja zanimanja piju najviše kafe na poslu?


Jutarnja kafica je ritual u celom svetu, ali neka zanimanja su sklonija ispijanju velikih količina kave tokom radnog dana... Proverite da li ste i vi među njima!

Ritual jutarnje kafe proširio se odavno celim svetom, ali s vremenom se ta kafa prilično odužila i traje celi dan. Američki lanac Dunkin' Donuts je u saradnji s portalom "Career Builder" napravio istraživanje potrošnje kave tokom radnog vremena po zanimanjima.

Uverljivo prvo mesto pripalo je naučnicima i laboratorijskim tehničarima, na drugom mestu su zaposleni u marketingu, treći su administrativni radnici u obrazovanju. Fama o urednicima i piscima kao o velikim potrošačima kafe pokazala se neistinitom, jer su zauzeli tek četvrto mesto.


Administrativci u zdravstvu došli su do petog mesta, šesti su fizičari, a sedmi zaposleni u restoranima brze hrane. Slede profesori pa socijalni radnici, a top 10 zatvaraju ekonomisti.

Prema istraživanju, 46 posto zaposlenih Amerikanaca veruje da je konzumiranje kafe tokom radnog vremena dobro za produktivnost, a 61 posto njih popije najmanje dve šoljice.

Francuzi, za razliku od Amerikanaca, jutarnju kafu piju u svrhe druženja s kolegama, a Britanci potroše 24 minuta radnog vremena na kafu, što u proseku firme košta 490 evra po zaposlenom godišnje.

Izvor:nadlanu.com

Sarmica
23-08-2012, 18:04
nači tako mala skvo:namcor:

Vernici angažuju golišave plesačice zbog budističkog sveca
Verski obredi nisu nabijeni erotikom, ali jedna živopisna ceremonija koju izvode budisti u Tajlandu svakako pomera granice. Reč je o izazovnom plesu kojim poštovaoci kulta bramana Čučoka žele da mu se zahvale na ispunjenim željama.
http://www.blic.rs/data/images/2012-08-23/268291_kineskinje-foto-reuters7_ff.jpg?ver=1345716365Budistički ples: Jedna od igračica ispred statua Čučoka

Fotoreporter agencije "Rojters" zabeležio je jedan takav obred, u kojem oskudno odevene devojke plešu oko statua Čučoka.


http://www.blic.rs/data/images/2012-08-23/268292_kineskinje-foto-reuters8_ff.jpg?ver=1345716501
U Tajlandu postoji verovanje da oni koji poštuju ovog bramana u životu mogu da očekuju samo bogatstvo i zdravlje.

http://www.blic.rs/data/images/2012-08-23/268288_kineskinje-foto-reuters3_ff.jpg?ver=1345716515
Prema budističkom spisu Vesantara džataka, Čučok je bio pohlepni braman (pripadnik kaste sveštenika, učitelja, pravnika i propovednika darme u Indiji), koji je umro od proždrljivosti kada se iznenada obogatio.

http://www.blic.rs/data/images/2012-08-23/268289_kineskinje-foto-reuters4_ff.jpg?ver=1345716538
Statue s njegovim likom često se sreću na Tajlandu.

http://www.blic.rs/data/images/2012-08-23/268290_kineskinje-foto-reuters6_ff.jpg?ver=1345716557
Mnogi poštovaoci njegovog kulta unajmljuju plesačice da bi im zahvalili na uslišenim molitvama.

Sarmica
23-08-2012, 18:42
Izujedao kobru do smrtidesk (desk@serbiancafe.com) - 23. avgust 2012. u 12.47http://www1.serbiancafe.com/lat/vesti/img/20120823_kobra.jpgJedan nepalski seljak, koga je ujela otrovna zmija, osvetio joj se tako što ju je izgrizao do smrti, saopštila je policija.

Seljanin Mohamed Salmo Mija, obrađivao je zemlju u svom selu 200 kilometara od Katmandua, kada ga je otvorna kobra ujela.

„Farmer je iz besa ubio belu kobru zubima”, rekao je AFP-u šef lokalne policije Uma Prasad Čatrubedi. „Zmija ga je ujela dok je radio na polju u utorak uveče i on ju je uhvatio i ubio.”

Muškarac je dobio protivotrov u lokalnoj bolnici i trenutno se oporavlja u svom domu.

„Bio sam mnogo ljud što me je ujela zmija. Pratio sam zmiju, uhvatio je i izgrizao na smrt”, rekao je 55-godišnji seljak lokalnim medijima. „Mogao sam da je ubijem štapom, ali sam pobesneo i želeo sam da se osvetim pa sam je ubio zubima.”

Nepal je poznat po otrovnicama i drugim zmijama koje su naročito aktivne tokom zimskog perioda monsuna. Među zmijama je i indijski kameni piton koji može da poraste do dužine od 10 metara i smrtonosna kraljevska kobra.

Procenjuje se da svake godine u Nepalu bude ujedeno oko 20.000 ljudi i to mahom u Terai niziji na jugu zemlje. Od njih, oko 1.000 umre. (Tanjug)

причалица
30-08-2012, 07:15
Amerikanka iz Kalifornije, Darlin Flin (57) u svojoj kolekciji čuva 16.400 pari cipela, čime je oborila vlastiti rekord u posedovanju najveće kolekcije obuće na svetu.

http://www.blic.rs/data/images/2012-05-07/241512_cipele-prada-ap_f.jpg?ver=1346272316

"Kraljica cipela", počela je opsesivno kupovati nakon razvoda 2001. godine. Do 2006. već je posedovala 7.765 pari cipela, što je bilo dovoljno za Ginisovu knjigu rekorda.

Sada, kada se njena kolekcija (http://www.dailymail.co.uk/femail/article-2195244/Darlene-Flynn-breaks-record-worlds-largest-footwear-themed-collection.html), koja vredi oko 500.000 dolara, udvostručila, Darlin će još jednom biti upisana kao svetska rekorderka po broju cipela.

Amerikanka je toliko opsednuta cipelama da skuplja i nameštaj u obliku cipela, umetnine čija su tema cipele, odeću, čajnike, telefone, posuđe i minijaturne porcelanske figure.

- Ne znam zašto sam odabrala cipele. Jednostavno ih volim i to se otelo kontroli. Volim da su oko mene, da ih gledam i razmišljam o mojim putovanjima širom sveta - rekla je Flin.

Jednom je putem sajta "iBej" pokušala da kupiti kuću u obliku cipele, ali je drugi kupac pretekao, prenose američki mediji.

- Ja bih živela u cipeli pod uslovom da je dovoljno velika da u njoj stanu sve ostale cipele koje posedujem - rekla je Flin.

izvor: www.blic.rs (http://www.blic.rs)

причалица
31-08-2012, 15:59
Svetsko prvenstvo u spremanju specijaliteta od belih bubrega "Mud®ijada - BallCup" biće održano od danas do 2. septembra u Lunjevici kod Gornjeg Milanovca, saopštila je Turistička organizacija Sribije.

http://www.blic.rs/data/images/2012-05-18/244619_kitchen-foto02-ap-ariel-schalit_ff.jpg?ver=1346395262

Radni moto manifestacije biće "Belim bubrezima protiv bele kuge", najavili su organizatori, navodeći da manifestaciju organizuje grupa entuzijasta pod imenom "Udruženje građana Ljubomir Erović iz Gornjeg Milanovca".

Interesovanje iz sveta za ovaj festival je veliko još od prvog festivala koji je održan 2004. godine.


"Mud®ijada - World Testicle Cooking Championship" se najčešće pojavljivala u svetskim časopisima i emisijama u rubrikama entertainment, exotic food, aphrodisiacs, top world festivals, weird, bizzare, travel, cooking, culinary, pa sve do stručnih sajtova koji se bave energetskim vrednostima belih bubrega.

Stručnim žirijem kao i prethodne tri godine predsedavaće Amerikanka izraelskog porekla Ana Veksler - pisac, naučnik, film-mejker i veliki zaljubljenik u festivale i putovanja.

Najava ovogodišnje "Mud®ijade" biće prikazana u okviru popularnog norveškog tok šou programa pod imenom "Senkveld med Thomas og Harald", voditelja koji trenutno snimaju serijal po Evropi pod nazivom "Senkveld vs Europe".

Jedna od epizoda na njihovoj turneji snimaće se u Gornjem Milanovcu, tačnije Galetovom sokačetu.

Norveški dvojac popularnih voditelja doći će sa još dve poznate ličnosti iz Norveške, gde će probati specijalitete od belih bubrega specijalno pripremljenih za tu priliku.

Takođe, od nemačke produkcije koja snima reportaže za zabavnu emisiju "Galileo" najavljeno je prisustvo i učestvovanje na samoj manifestaciji, istaknuto je u saopštenju.

Organizatori festivala prošle godine su pozvali princa Viljema i Kejt Midlton da budu njihovi gosti i isprobaju specijalitete koji im mogu pomoći u stvaranju potomstva.

izvor: www.blic.rs

причалица
01-09-2012, 20:35
Skoro 25 godina nakon useljenja u svoju kući, britanski bračni par otkrio je 10 metara dubok srednjovekovni bunar, ispod poda svoje dnevne sobe, na mestu gde im je stajala sofa, preneo je “Telegraf”.

Kolin Stir i njegova žena Vanesa, iz Plimuta, pitali su se više od dve decenije zašto je pod ispod njihove sofe vlažan, ali tek kad je on otišao u penziju počeo je da istražuje slučaj.

- Menjao sam gredice u podu, kada sam primetio blago ulegnuće. Delovalo je kao da je stopljeno sa temeljima kuće. Iskopao sam oko 30 centimetara, ali je žena zatražila da zakopam rupu jer smo tada imali troje dece u kući – objašnjava Stir.


- Oduvek sam želeo da iskopam to mesto i vidim da li me na dnu čeka ćup sa zlatom, pa sam krajem prošle godine, nakon penzionisanja, počeo da radim na tome – navodi on.

Ulegnuće na podu, kako je otkrio, skrivalo je bunar širok oko 75 centimetara. Stir je kopao tri dana, uz pomoć prijatelja i užeta kojim se služio da ukloni zemlju, kada je otkrio mač.

- Bio je skriven pod uglom od 45 stepeni i kao da je prosto ispao nekome. Izgleda kao oružje starog seljaka, jer je napravljen od prikucanih komadića metala – naveo je on.

Stir je stao na iskopanih pet metara dubine. On je postavio sijalicu u iskopinu, a rupu prekriva pločom. Sada pokušava da otkrije starost bunara koji, prema planovima izgradnje, pokazuju da datira iz 16. veka. Prema Stirovom istraživanju, na mestu na kojem je sada njegova kuća, do 1895. bila je šuma, kroz koju je prolazio Drejkov, ili Plimutski kanal. U 16. veku ser Frensis Drejk je izgradio kanal kako bi prenosio vodu od Dartmura do Plimuta.

- Sviđa mi se bunar, mislim da je fascinantan. Veoleo bih da otkrijem ko je bio ovde pre nas. Imam komad plimutske istorije u svojoj dnevnoj sobi – rekao je Stir.
Njegova žena, međutim, je manje oduševljena.

- Mrzim taj bunar. Ali, pretpostavljam da je stvarno nešto neverovatno. Kada budemo prodavali kući samo se nadam da je nećemo morati dati budzašto – rekla je ona.

izvor: www.blic.rs

Sagacity
02-09-2012, 20:01
Dankinja čuvala 200 pacova kao kućne ljubimce!

Gradska služba za uklanjanje štetočina u danskom gradu Helsingor uništila je u vili jedne starije gospođe preko dvesta pacova, koje je ona hranila i "čuvala kao kućne ljubimce", prenosi lokalni list Helsingor Dagbladet.

Kada su se prvi pacovi uvukli u vilu kroz jedan otvor iz kanalizacije, vlasnici kuće je bilo žao da ih uništi posle čega su se oni namnožili u ogromnom broju i napravili gnezda u skoro svim prostorijama.

Uklanjanje pacova i smeća koje je ostalo iza njih u vili u kojoj su bukvalno gmizali na sve strane, trajalo je skoro dva meseca, a iz prostorija je izbačeno pet punih kolica izmeta ovih životinja.

Izvor:nadlanu.com

:krsti:

причалица
06-09-2012, 18:47
Astronauti Sunita Vilijams i Akihido Hošide spasli su Međunarodnu svemirsku stanicu, koja košta 100 milijardi dolara, uz pomoć četkice za zube koja košta - tri dolara!



http://www.blic.rs/data/images/2012-09-06/271175_cetkica-01-nasa_ff.jpg?ver=1346941656
Četkica za zube koja je spasla Međunarodnu svemirsku stanicu

Problemi su počeli prošle nedelje kada su astronauti pokušali da zamene pokvarenu električnu jedinicu koja napaja stanicu energijom sa solarnih panela. Na stanici postoje četiri takve jedinice, od kojih svaka teži 100 kilograma, a ako samo jedna ne radi, snabdevanje energijom je bitno ograničeno.

Vilijamsova i Hošide pokušali su da instaliraju novi uređaj 30. avgusta, ali nikako nisu mogli da ga pričvrste za stanicu zbog velike količine metalne strugotine koja se nagomilala na šrafovima. Tokom osmočasovnog boravka u otvorenom svemiru pokušavali su da ih očiste žicom, ali rezultat nije bio zadovoljavajući.

http://www.blic.rs/data/images/2012-03-24/228249_mir-01-ap_f.jpg?ver=1346941729
Međunarodna svemirska stanica

- Sate smo proveli u skafanderima. Nismo išli ni u toalet, ni na ručak - napisala je Vilijamsova u svom blogu.

Shvativši da neće daleko odmaći ako ovako nastave, tim astronauta je s kolegama sa Zemlje pokušavao da pronađe rešenje. Ubrzo im je sinula spasonosna ideja: pričvrstili su običnu četkicu za zube za metalnu šipku i tako očistili šrafove.

Posle četiri sata intenzivnog ribanja, šrafovi su bili potpuno čisti i astronauti su uspešno pričvrstili jedinicu.

- Izgleda da su ortaci upravo spasili stanicu - javio je radio-vezom Džek Fišer iz centra za kontrolu misije u svemirskom centru u Hjustonu.

zvor: www.blic.rs

причалица
08-09-2012, 07:43
Kineske četvorke Junlong, Junsijao, Junhan i Junlin krenuli su ove nedelje u prvi razred, a njihova majka se dosetila kako da pomogne učitelju da ih razlikuje.

http://www.blic.rs/data/images/2012-09-07/271400_cetvorke-kina-skola-01afpfoto-str_ff.jpg?ver=1347019671
Sad nema zabune: Braća sa frizurama u obriku brojeva

Dečaci iz Šendžena, južna kineska provincija Gvangdong, toliko liče, da ih čak rođeni otac jedva razlikuje, a možete misliti kako su se osećali učitelji kada su ih ugledali u školskoj klupi.

Zato je majka smislila spasonosno rešenje: Svoj četvorici obrijala je glave u obliku brojeva.


Bračni par Džijang nema mnogo novca, ali žele da pruže sinovima dobro obrazovanje. Zbog toga braća uče tradicionalnu kinesku kulturu i latinoameričke plesove.

Jedno je sigurno: kad je u pitanju matematika, biće u prednosti u odnosu na svoje vršnjake.

izvor: www.blic.rs

причалица
09-09-2012, 07:15
Slika za koju stručnjaci veruju da ju je naslikao čuveni francuski umetnik Pjer Ogist Renoar, nađena je na buvljoj pijaci, prenosi “Njujork tajms”

http://www.blic.rs/data/images/2012-09-08/271734_renoarovaslika_ff.jpg?ver=1347133342

Nju je u Virdžiniji na buvljoj pijaci kupila jedna neimenovana žena zajedno sa kutijom i lutkom drvoseče Pola Banjena i plastičnom figurom krave za samo 50 dolara.


Slika se kod nje nalazila duže od godinu i po dana zaboravljena na gomili sa raznim stvarima.

Ženi se dopadao ram slike i odlučila je da ga odvoji od slike, ali ju je njena majka sprečila u tome i rekla joj da je odnese kod stručnjaka da bi utvrdili da li je vredna.

Njena majka je pomislila da bi to mogla biti Renoarova slika, jer se njegovo ime nalazilo na ramu.

Stručnjaci iz aukcijske kuće “Potomak” pregledali su sliku i ubrzo zaključili da se radi o Renoarovom “Pejzažu na obalama Sene” i da procenili njenu vrednost na između 75.000 i 100.000 dolara.

- Čim je vidite znate da je to prava stvara - rekla je En Norton Krejner iz aukcijske kuće.

Krejnerova je saznala da se slika do 1925. godine nalazila u galeriji Bernajm-Žen u Francuskoj, a kasnije prodata Herbertu Meju, suprugu Sejdi A. Mej, poznate kolekcionarke iz Merilenda.

Nije jasno kako je ona dospela iz kolekcije gospođe Mej na buvlju pijacu.
Sadašnja vlasnica slike odlučila je da je proda.

Slika će se naći na aukciji krajem septembra.

izvor: www.blic.rs

Sarmica
13-09-2012, 09:09
i ja bih ovo:kk:

Zabavni park u Meksiku: Za 20 dolara turisti kao imigranti beže pred lažnim policajcima SAD

Zastrašujući osećaj bega pred pograničnom policijom SAD, u mrklom mraku i po nepristupačnom terenu, koji su do sada iskusili samo meksički ilegalni imigranti, dostupan je i svakome ko ima 20 dolara u džepu. El Alberto, gradić u unutrašnjosti Meksika, napravio je tematski park u kojem uzbuđenja željni turisti noći provode u jurcanju po nedođiji bežeći pred lažnim američkim policajcima.
http://www.blic.rs/data/images/2012-09-10/272049_turisti-meksiko01reuters-tomas-bravo_ff.jpg?ver=1347276289
Lažno hapšenje "imigranata"


U poslednjih osam godina, turisti iz celog sveta posećuju El Alberto kako bi učestvovali u "Noćnoj šetnji", napornom putovanju dužine 12 kilometara kroz 3.000 hektara prostrani Eko Alberto Park. Tura počinje upozorenjem koje lažni krijumčar, koga zovu "kojot", daje turistima navodeći da ih na putu očekuju pauci, zmije, otrovne biljke i nemilosrdni pogranični zvaničnici.


http://www.blic.rs/data/images/2012-09-10/272050_turisti-meksiko02reuters-tomas-bravo_ff.jpg?ver=1347277496
Skrivanje u šiblju dok ne prođu "policajci"


Terenska vozila ostavljaju lažne imigrante usred divljine i njihova "golgota" počinje. Vođstvo "kojota" i lažnih poljerosa, ljudi koji prave imigrante prevode u SAD za novac, nije prijatno, pošto se žestoko izdiru na turiste čim ih "uhvati" reflektor pogranične policije.

Lažni policajci u džipovima jure za turistima, vičući im da stanu, i ispaljujući ćorke iz vatrenog oružja. U pokušaju da pobegnu, turisti moraju da se provlače ispod bodljikave žice, paze da ne udare glavom u neku granu ili se nabodu na kaktus.

El Alberto je udaljen oko 650 kilometara od granice sa SAD, pa američke policajce glume pripadnici lokalnog indijanskog plemena koji su, kao i ostali stanovnici te oblasti, živeli teško sve do 2004. godine, kada je organizovana prva "Noćna šetnja". Gradić se spasao sa ruba propasti postavši turistička destinacija.

Organizatori tvrde da je motiv, pored očiglednog ekonomskog, i podizanje svesti o tome kroz kakve muke sve prolaze ilegalni imigranti.

причалица
22-09-2012, 07:10
U celom svetu se sutra, 22. septembra proslavlja rođendan Bilba i Froda Baginsa likova iz romana Tolkinovog romana ''Hobit''.

http://www.blic.rs/data/images/2012-09-21/274907_film-hobit-plakat_ff.jpg?ver=1348255126

Bilbo i Frodo su rođeni istog dana različitih godina - Bilbo 2.890. godine, a Frodo 2.968. godine Trećeg doba i tim povodom obeležava se Tolkinova nedelja, saopšteno je danas iz ''Tuck visiona''.

Američko udruženje ljubitelja Tolkina prvi put je proglasilo ''Dan Hobita'' i ''Tolkinovu nedelju'' 1978. godine. Tolkinovi fanovi širom sveta tada organizuju zabave i gozbe nalik onim koje su opisane u knjizi.

Ove godine proslavlja se 75. godišnjica prvog izdanja romana ''Hobit", koji se prvi put pojavio 1937. godine.

''Vorner bros'', ''Nju lajn sinema'' i MGM se pridružuju obeležavanju Tolkinove nedelje širom sveta, uz lansiranje dugoočekivanog trejlera za film ''Hobit: Neočekivano putovanje 3D“.

Prvi film iz trilogije nastale po ugledu na popularno remek delo Dž.R.R. Tolkina, ''Hobit: Neočekivano putovanje" je režirao dobitnik Oskara Piter Džekson, koji je prethodno ekranizovao uspešnu trilogiju ''Gospodar prstenova".

Film o najčuvenijem pustolovu Srednjeg sveta, "Hobit: Neočekivano putovanje 3D" u naše bioskope dolazi 13. decembra.

Priča o Hobitima biće ispričana u tri filma - "Hobit: Neočekivano putovanje", "Hobit: Šmaugova pustošenja" i "Hobit: Tamo i ponovo nazad".

http://www.blic.rs/Slobodno-vreme/Zanimljivosti/343982/Sutra-rodjendan-Bilba-i-Froda-Baginsa

Sagacity
27-09-2012, 08:36
Bliznakinje spavale sa preko 350.000 muškaraca

http://static.trojka.rs/thumbnail/article_medium/bliznakinje_390336527.jpg
A kol'ko si ih imala do sad

Luiz i Martin su bliznakinje i verovatno najpoznatije prostitutke na svetu. Sedmdesetgodišnje Holanđanke otišle su u zasluženu penziju i objavile knjigu o svojim avanturama.
Među brojnim pikanterijama, priznaju i da su ukupno spavale sa više od 350.000 muškaraca. Sve je počelo jer jednostavno nisu imale novca, a seksualne usluge su počele da pružaju kada su imale 20 i 22 godine.

Da stvar bude još zanimljivija, predlog da se prostituišu dobile su od prijatelja tadašnjeg Luizinog muža.

Prostitucijom je prvo počela da se bavi Luiz, što je bila mala porodična tajna koju niko nije odobravao, a Martin joj se pridružila nakon dve godine, kad je saznala čime joj se bavi sestra.

Nakon 50 godina bogate i ispunjene karijere (:krsti:), gospođe u godinama otišle su u zasluženu penziju, a njihova priča zabeležena je na filmu "Meet the Fokkens" (http://www.trojka.rs/cool-tura/28636-dokumentarac-o-najstarijim-amsterdamskim-prostitutkama-foto-video.html) i u knjizi koja izlazi krajem meseca.
(trojka.rs)

причалица
01-10-2012, 16:15
Amerikanka Margaret Daning ima 102 godine. Prošle nedelje je saznala da joj je dodeljena puna stipendija za povratak u poslovnu školu, i to skoro 80 godina od kada je poslednji put sedela u klupi.

http://www.blic.rs/data/images/2012-10-01/277217_baka_f.jpg?ver=1349085552

U intervjuu za Today.com izjavila je: "Ovo je prilično važan dan za mene. To je bilo potpuno iznenađenje! Jako sam zadovoljna. Imam osećaj kao da sam nagrađena s nekoliko godina viška koje su drugim ljudima uskraćene i stvarno sam srećna što još uvek mogu da živim na ovom svetu".


Proizvođač automobilske opreme i delova, "The Fram Group" je odlučio da pomogne ovoj aktivnoj baki da se vrati u poslovnu školu Univerziteta u Mičigenu, pošto su videli priču o njenoj apsolutnoj posvećenosti i ljubavi prema starim automobilima. Osim toga, osvojila je i doživotno snabdevanje autodelovima s obzirom na to da još uvek sama menja ulje i delimično popravlja svoje automobile.

Daningova vozi praktično ceo život. Otac ju je naučio da vozi kada je imala samo osam godina, a pošto je završila srednju školu i upisala se na Univerzitet u Mičigenu, bila je prisiljena da odustane od školovanja da bi se zaposlila i pomogla svojoj majci udovici. Više od 94 godine i dva svetska rata kasnije ona je još uvek aktivan vozač i zaljubljenik u automobile. Sada će se vratiti učenju i studiranju.

http://www.blic.rs/Slobodno-vreme/Zanimljivosti/345495/Baka-u-102-godini-dobila-punu-stipendiju-za-povratak-u-poslovnu-skolu

Nenad
10-10-2012, 19:40
pederima kosti polomljene 2010 parada srama

http://www.youtube.com/watch?v=3_lq5mMEHJk&feature=relmfu

Nenad
10-10-2012, 19:42
stop jews b 92

kojica
12-10-2012, 06:10
Naučnici najavljuju mutirane GMO krave koje proizvode “gotovo” mleko za bebe

:eek:

Na novi projekt genetskog inženjeringa novozelandskih naučnika, koji su najavili proizvodnju mleka za bebe od genetski modifikovanih krava, oštro je reagovao Mike Adams, urednik stranice NaturalNews.com, koji ih je nazvao “Frankennaučnicima”.

http://bktvnews.com/naucnici-najavljuju-mutirane-gmo-krave-koje-proizvode-gotovo-mleko-za-bebe/

причалица
18-10-2012, 06:29
Nedavno objavljen dokument iz lične zaostavštine Roberta Kenedija otkriva reči govora koji je njegov brat, predsednik SAD Džon F. Kenedi, bio pripremio kako bi objavio eventualnu invaziju punih razmera na Kubu, koja bi, da je izvršena, nesumnjivo dovela do Trećeg svetskog rata između SAD i Sovjetskog Saveza.

http://www.blic.rs/data/images/2012-10-17/281214_john-kennedy-reuters_f.jpg?ver=1350481598
Kenedi imao spreman govor kako da objavi invaziju na Kubu

“Amerikanci, sunarodnici moji. Teška srca i ispunjavajući dužnost koju sam se zakleo da ću vršiti, naredio sam - a vazduhoplovne snage SAD su upravo izvršile - vojne operacije isključivo konvencionalnim oružjem, radi uklanjanja velikih količina nukelarnog oružja nagomilanih na tlu Kube”, glasio bi govor Džona Kenedija.

Invaziju je planirao da naredi, a govor da održi, u slučaju da su sovjetski brodovi koji nose nuklearne rakete stigli na Kubu tokom 13 napetih dana kubanske raketne krize u oktobru 1962. godine, čija se 50. godišnjica obeležava ove nedelje

Robert Kenedi je tada detaljno izneo plan sekretara odbrana Roberta Maknamare da se Kuba bombarduje u 500 vazdušnih napada, posle čega bi sledila invazija ostrva sa 90.000 vojnika.

Grejem Elison, univerzitetski profesor sa Harvarda i stručnjak za Kubansku raketnu krizu, veruje da bi invazija, da je u tom trenutku izvršena, gotovo sigurno dovela do izbijanja Trećeg svetskog rata, u kome bi nastradale na stotine miliona ljudi.

Kubanska raketna kriza, koja je trajala 13 dana, započela je 16. oktobra 1962, kada je predsednik Džon F. Kenedi prvi put doznao da Sovjetski Savez postavlja rakete na Kubi, na samo 150 kilometara od obala Floride. Posle tajnih pregovora između sovjetskog premijera Nikite Hruščova i Kenedija, SAD su pristale da odustanu od invazije, a SSSR je povukao rakete sa ostrva.

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/348279/Ovim-recima-je-Kenedi-planirao-da-objavi-Treci-svetski-rat

Sarmica
22-10-2012, 08:42
Kanadski gradić privlači stanovnike placevima za 10 dolara
Vlasti kanadskog mestašca Reston pronašli su zanimljiv način da privuku porodice i biznis tako što prodaju placeve za svega deset dolara.

http://www.blic.rs/data/images/2012-03-15/225178_kanada-zastava-afp_f.jpg?ver=1350822775

Povoljnu prodaju zemljišta gradić u provinciji Manitoba, u blizini Severne Dakote u SAD je započeo 2010. godine. Na 11 od 14 placeva nikle su nove kuće, što je jedan od uslova prodaje, objavio je list ABC njuz.

Lokalna samouprava je odlučila da istu ponudu ponovi. U gradiću sa 550 stanovnika po istoj ceni nudi se još deset parcela.
"Interesovanje su pokazali Kanadjani i Amerikanci", rekla je Tanis Čelmers, službenica oblasti Pipeston, pod čiju upravu spada Reston. Inicijativa je, prema njoj, bila tako uspešna da je u lokalnoj školi moralo da se otvori i obdanište.

Prihodi stanovnika te oblasti, koja leži na centralnoj kanadskoj železnici Pacifik rejvej, u većini zavise od naftne industrije i poljoprivrede. Reston želi da privuče i male privrednike, koji bi u gradiću pružali i druge usluge.

"Voleli bismo da vidimo novi hotel, restoran i bar", kazala je Čelmers.
Velikodušna ponuda funkcioniše na sledeći način - zainteresovani za zemljište plati zalog od hiljadu dolara.

Od tog momenta ima rok od 90 dana da na parceli počne da gradi, a za godinu dana nova nekretnina mora da bude izgradjena. U trenutku kada gradjevinska inspekcija primi kuću, Reston novom sugradjaninu vrati 990 dolara.

Sagacity
23-10-2012, 21:16
U Hrvatskoj i krave idu na pedikir http://static.trojka.rs/thumbnail/article_medium/slike/zanimljivosti/6/krave_691011245.jpg
"Zdrav papak naš je zadatak" - geslo je radnje za negu papaka
Vaša reakcija na ovu vest?

Krešimir Bašić iz Hrvatske ima radnju za negu papaka krava i jedini je čovek u ovoj zemlji koji se bavi ovim poslom, a kaže da može da se izbori sa podmehom, ali je glavni problem ipak loša naplata.

On je jedno vreme živeo u Nemačkoj gde je završio i višu trgovačku školu.
Povratkom u Hrvatsku otvorio je prodavaonicu mešovite robe koja je, posle nekoliko godina rada, zatvorena.

- Jednostavno nije išlo kako sam očekivao. Tada sam pokušao dobiti i kredit jer sam planirao otvoriti farmu krava. Međutim, nisam uspeo - kaže Bašić koji je pre nekoliko godina pokrenuo radnju za negu papaka krava i trenutno je jedini pedikir za krave u Vukovarsko-sremskoj županiji i jedan od retkih u Hrvatskoj koji se bave tim poslom.
Kaže da je do ovoga posla došao sasvim slučajno. Pre nego se odlučio za otvaranje radnje upoznao je što sve posao nosi ali i krenuo i na kurs.
Po znanje u Nemačku

S obzirom na to da u Hrvatskoj nema škole za ovo zanimanje, kurs, koji sam plaća, upisao je u Nemačkoj i uskoro će ga završiti. Kada se odlučio za taj posao, Bašić je morao da uloži mnogo novca u alat, kombi te kavez u kojem se drže krave pri pedikuri.
- Taj kurs, na kom se znanje stiče teorijski i praktično, upisuje se u radnu knjižicu. Kod nas je to nemoguće, dok je u inostranstvu to uobičajen i veoma cenjen posao kojim se ljudi generacijama bave - rekao je Bašić za Večernji list.
O svom novom poslu Bašić kaže da odlazi gde god ga stranke pozovu pa vrlo često putuje u Zagreb, Bjelovar, Đakovo...
- Koliko god se ovaj posao nekome činio smešnim, mogu reći da je on veoma bitan. Krava je danas fabrika na četiri noge kojoj se mora omogućiti normalno kretanje i ishrana. Ako toga nema, krava se razboli i u najgorem slučaju ugine. Od nege i zdravlja papaka zavisi i kvalitet mesa i mleka kao i njihova količina – kaže Krešimir.
Pedikir po kravi, i zavisnosti od obima posla i broju krava, košta od 65 kuna (9 evra) pa naviše. Bašić i njegov radnik rade pod geslom: "Zdrav papak naš je zadatak."

(trojka.rs)

Sagacity
28-10-2012, 12:27
Žene poludele za lepim beskućnikom!


http://www.nadlanu.com/upload/thumbs/images/articles/2011/02/beskucnik_1351369065_420x0.jpg


"Neopisivo fotogenični beskućnik" osvaja internet pošto njegovu sliku već danima grozničavo šeruju na društvenim mrežama i to pre svega dame.

Fotografija plavookog tridesetogodišnjaka pojavila se na internetu nakon što ju je turistkinja snimila pred crkvom u jednom brazilskom gradu i od tada se ona munjevitom brzinom prenosi po netu uz pitanje: Ko je ovaj zgodni beskućnik?!

Ako ste se i vi zapitali, njegovo ime je Rafael Nunes, ali na internetu je poznat kao "neverovatno fotogenični beskućnik".

Ova slika je prošle nedelje kružila internetom i skupila neverovatnih 40.000 šereova na Facebooku, hiljade bodova na Redditu, a pokrenuta je i inicijativa da se čoveku pomogne.

Inače, njegova majka je novinarima lista "Folha de Sao Paolo" rekla da je Nunes bivši maneken koji je postao beskućnik pre godinu dana, navodno zbog zavisnosti od droga.
Izvor: nadlanu.com

I nije nešto...:jede: a i da jeste, ja ga ne bih imala gde...:lol:

Sagacity
21-11-2012, 09:02
Tražite sreću? Dozvolite da vas krava pregazi

Iako je kod nas uobičajeno da se mnogi hvataju za dugme kad vide odžačara, stanovnici indijskog grada Badnagara otišli su korak dalje u potrazi za srećom.
Naime, oni sreću prizivaju tako da tokom proslave praznika Ekadešija legnu potrbuške na zemlju nakon čega na ulicu puste krave, okićene cvećem, koje zatim prelaze preko njihovih tela. Kako tvrde meštani, niko nikad nije teže povređen.
Ova tradicija traje već vekovima, a veruje se da će oni koje krave nagaze i njihovi bližnji u životu imati sreće i uspeha.

Izvor: trojka.rs

Sagacity
01-12-2012, 22:27
Živ, iako ga je pregazio valjak od tri tone

http://www.nadlanu.com/upload/thumbs/images/articles/2012/12/foto_1354386155_420x0.jpg
Radnik firme "Viadukt" u Kninu pravim čudom preživeo nakon što je preko njega prešao valjak za ravnanje asfalta težak čak tri tone.

Nesreća se dogodila na jednoj raskrsnici u Kninu, u Hrvatskoj, na kojoj su u toku bili radovi na asfaltiranju puta.

Radnik firme "Viadukt", koja je izvođač radova, verovatno postavljajući graničnike, pao je na put i to pravo pod ogromni valjak koje je ravano postavljeni asfalt.

I. P. (31) je odmah odvezen u bolnicu U Šibeniku gde mu je konstatovano nagnječenje pluća polomljena bedrena kost, ali je van životne opasnosti, piše "Slobodna Dalmacija".

Na mesto nesreće izašli i policija i inspektori zaštite na radu, kako bi utvrdili uzrok i sve detalje ovog događaja.

Izvor:nadlanu.com

Mislim...:eek:

Sagacity
07-12-2012, 08:14
Britanac koji je dobio 78 miliona evra na lutriji neće pare? Morate biti ulogovani da biste dodali lokaciju u svoje liste.ovde (http://razbibriga.net/ostalo/login.134.html)

Što bi narod rekao ima nešto "prokleto u velikim parama". Stanovnik Velike Britanije koji je dobio na lutriji “EuroMillions” nešto više od 78 miliona evra, još se nije javio kako bi preuzeo novac.Rok za prijavu dobitnog tiketa lutrije istekao je 5. decembra,

Za sada se zna da je tiket kupljen u okolini Hertfordšira u Velikoj Britaniji početkom juna ove godine. Vlasnik tiketa pogodio je svih pet brojeva (5, 11, 22, 34 i 40), kao i dva dodatna srećna broja, 9 i 11, prenosi britanski list “Guardian”.

Ovaj pogodak dobitniku bi doneo oko 78 miliona evre, ali niko se nije javio. Kako bi pronašli dobitnika, predstavnici lutrije u Britaniji osmislili su kampanju “To bi mogao da budeš ti”, pozivajući sve igrače da ponovo provere svoje lozove i potraže one koje su možda izgubili.

Sa druge strane, kako su te večeri proglašena dva srećna dobitnika, isti iznos usrećio je jednog stanovnika ili stanovnicu Belgije.

Kako se niko nije javio i preuzeo dobitak, sav novac biće uplaćen u dobrotvorne svrhe. Neverovatni dobitak jedan je od većih u istoriji lutrije “EuroMillions”, a bez sumnje je najveći dobitak koji nije unovčen.

Izvor:nadlanu.com

Bre, ako taj slučajno nađe u džepu dobitni tiket ima da se samoubije...:srbpla: Mada moguće je i da je namešteno, da je to urađeno namerno da se velika suma novca da u dobrotvorne svrhe...Sve je moguće...

Sarmica
07-12-2012, 20:35
Kako će svet izgledati 2100.

Stručnjaci Ujedinjenih nacija napravili su projekcije podataka o tome kako bi svet trebalo da izgleda 2100. godine. Biće nas oko 10 milijardi, a nafte i hrane će biti znatno manje.

http://www.vesti-online.com/data/images/2012-12-06/285572_thor01asgard--nationstates.net_f.jpg?ver=1354811545

S trenutnim brojem stanovnika na Zemlji od oko 7 milijardi, koji se povećava svakog trena, mnoge zanima kako će život na Zemlji izgledati u predstojećim godinama.

Iako većina nas neće doživeti te godine, stručnjaci Ujedinjenih nacija predvideli su kako bi svet trebalo da izgleda 2100. godine. Tako se prognozira da će broj stanovnika porasti na oko 10 milijardi, a više od 80 odsto populacije živeće u gradovima.

Hrane i nafte nedostaje već sada, a još gora situacija će biti za otprilike devedeset godina. Do promena će doći i u broju jezika koji će se govoriti. Naime, sada na svetu postoji oko 7.000 jezika, a kroz godine taj broj će se smanjivati, neki će u potpunosti prestati da se koriste. Najrasprostranjeniji jezik biće engleski.

Znatno će porasti i procenat osoba starijih od 65 godina. Naime, 2010. godine na svetu je bilo 7,6 odsto starijih od 65 godina, dok se za 2100. godinu prognozira da će ta brojka porasti na 22,3 odsto. U skladu s tim produžiće se i prosečni životni vek s današnjih 68 godina na 81 godinu.

Sarmica
07-12-2012, 20:42
Bebe preplivale bazen od 25 metara?!

Znate one priče da bebe umeju da plivaju i da bi plutale na vodi ako biste ih ubacili u more ili bazen. To su dokazali devetomesečni bliznaci Eli i Vilijam Trajkaš, koji kao i sve druge bebe ne mogu da sede ili hodaju sami, ali zato mogu da preplivaju bazen dužine 25 metara!

http://www.vesti-online.com/data/images/2012-12-06/285351_plivanje_f.jpg?ver=1354782355

Roditelji blizanaca nisu mogli da veruju kada su to videli jer bebe imaju samo devet mjeseci. Vik i Čarli nisu previše ozbiljno shvatali priču o bebama plivačima kada su svoje blizance prvi put odveli na kurs plivanja za roditelje i bebe.
"Svi smo se iznenadili", rekli su roditelji.

Elie i Vilijam su verovatno najmlađe bebe u Velikoj Britaniji koje plivaju same bez ikakvih pomagala.

"Majka i otac su veoma opušteni s njima u vodi. Ne paniče kada se bebe prevrnu ili potonu jer se vrlo brzo okrenu ili isplivaju, nastave da plivaju i zaista se zabavljaju", rekao je instruktor plivanja.

Roditelji se nadaju da će jednog dana njihove bebe plivati na Olimpijadi.

Pogledajte kako slatko ove bebe plivaju na leđima, praćakajući nogicama. I ne samo to, oni rone, gledaju u vodi i prevrću se.


http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=uTHTqZJNAvA

Sarmica
07-12-2012, 20:45
Zbog nje bismo plaćali bus plus

Izvesna devojka po imenu Luna Bela napravila je haos u meksičkom metrou! U sred bela dana ušetala je u javni prevoz i svukla odeću sa sebe.
http://www.vesti-online.com/data/images/2012-12-06/285342_metro-gola_f.jpg?ver=1354765499

Razgolitila je grudi, plesala oko šipke, i mešala putnicima u krilu. Dok su muškarci uživali, žene su skrivale oči i skretale pogled u stranu. Neki od putnika iskoristili su priliku da slikaju devojku i snime mobilnim telefonima, a pogledajte i sami kako je ovaj šou izgledao.


http://vimeo.com/54682234

Sagacity
07-12-2012, 21:32
Pa šta se bune..Zamisli da se skidala neka od 120 kg.:lola:

Sagacity
09-12-2012, 22:54
Iznajmljivanje "dečka za spavanje" za 32 hiljade

Kad može "Kafić za maženje", može i "Prodavnica za spavanje udvoje

http://trojka.rs/2012/12/09/0314007.74.jpg
Japanke su pronašle recept za miran san u ovim stresnim a, bogami, i hladnim noćima - servis koji iznajmljuje mlade muškarce damama bez partnera, prenosi Daily Mai (http://www.dailymail.co.uk/home/index.html)l

Nakon "Cuddle Cafe- a" (Kafića za maženje) u kojima je moguće iznajmiti devojku s kojom ćete se maziti, grliti i milovati, počeo je sa radom servis koji omogućava ženama da iznajme momke koji će spavati sa njima. Misli se bukvalno na "spavanje", bez ikakvih seksualnih konotacija.

Soine-ya Prime (u prevodu: prodavnica za spavanje udvoje) je u potpunosti inspirisan televizijskom dramom "Shimshima", koja prikazuje život mlade žene nakon razvoda koja ima problema sa spavanjem. Ona ubrzo otkriva da spava mnogo mirnije uz prisustvo muškarca u svom krevetu. Svoje iskustvo deli sa drugim ženama i započinje biznis rentiranja mladih muškraca usamljenim damama kojima neće san na oči.

Zainteresovane dame mogu da izaberu partnera iz galerije zgodnih mladića i odvedu ih kući na jednu noć.

http://trojka.rs/2012/12/09/0328007.74.jpg

Klijentkinjama je dozvoljeno skoro sve - od spavanja u istom krevetu, maženja, romantične večere, čišćenja kuće i spremanja večere u njenom domu. Seks nikako!

Zaposlenima je zabranjeno dodirivanje po neprikladnim mestima, zajedničko tuširanje, ljubljenje, fotografisanje ili snimanje i kontaktiranje posle radnog vremena. Nakon pružene usluge nisu dozvoljeni nikakvi pokloni. Početna cena za servis u trajanju od sedam sati iznosi 364 dolara (32000 dinara). Maksimalna usluga od 12 sati iznosi 580 dolara.

trojka.rs

Sagacity
10-12-2012, 08:48
Žena alergična na modernu tehnologiju živi u kavezu (FOTO)

Velma oseća jake bolove svaki put kada se približi televizoru, računaru ili telefonu



http://trojka.rs/2012/12/09/0185007.73.jpg


51-godišnja Velma iz Londona, provodi i do 18 sati dnevno u improviziranom kavezu koji je štiti od elektromagnetskih polja na koje je alergična.

Ona boluje od sindroma elektromagnetske hiperosetljivosti zbog koga svaki puta kada se približi televizoru, kompjuteru, mobilnom telefonu i ostalim tehnološkim predmetima oseti jak bol.

Glavobolja, gubitak sluha, ubrzan rad srca pa čak i gubitak pamćenja samo su neki od simptoma s kojima Velma mora da se nosi čim izađe iz svog kaveza.

http://trojka.rs/2012/12/09/0186007.74.jpg


Od ovog nesvakidašnjeg sindroma Velma je obolela u tinejdžerskim godinama kada je doživela strujni udar u dodiru s štekerom u kupatilu. U mlađim danima bolovi su bili manji iz razloga što tehnologija nije bila toliko razvijena pa se njen život tada nije mnogo razlikovao od okoline, piše "The Sun''
Danas, Velma provodi i do 18 sati dnevno u 500 dolara vrednom kavezu kroz koji elektronska zračenja ne mogu da prodru. Čitanje, pisanje i spavanje je sve što Velma u njemu radi.'
http://trojka.rs/2012/12/09/0197007.74.jpg
- Ovaj sindrom pretvorio je moj život u pakao - kaže Velma, i dodaje da više nema društveni život jer 'vreme koje možeš provesti sa ženom koja ne može nigde otići i ništa raditi je jako kratko'.
S obzirom kako tehnologija veoma napreduje iz dana u dan, teško je nadati se da nesrećnu Velmu čekaju bolji dani.
trojka.rs

Sagacity
13-12-2012, 23:14
"Odmor iz snova": Putnici se razboleli na božićnom krstarenju Baltikom

Krstarenje iz snova po Baltiku, na koje je početkom meseca krenulo oko 1.800 putnika iz britanske luke Sautempton, za čak 400 njih pretvorilo su u pravu noćnu moru, pošto su se zarazili takozvanim virusom zimskog povraćanja, piše danas "Gardijan".

http://www.24sata.rs/resources/img/19-05-2011/single_horizontal/42087-800px-celebrity-solstice.jpg
Prema izjavama velikog broja putnika, zbog zaraze norovirusom koji izaziva povraćanje, odmor je za 400 putnika postao pravi pakao, dok matična kompanija vlasnika kruzera "Orijana", "Karnival", tvrdi da je samo šest putnika imalo blage simptome stomačne bolesti.

Putnici su na kruzeru iz Sautemptona isplovili 4. decembra na 10-dnevno putovanje u okviru kog su obišli božićne pijace u Kopenhagenu, Oslu i Amsterdamu.

- Bilo je strašno od početka do kraja. Ljudi su padali kao muve, a posada je sve vreme insistirala na tome da je sve u redu. Prava noćna mora - rekao je za "Dejli mejl" Pol Gilman (62), jedan od putnika.

Veliki broj putnika, koji su za krstarenje platili i do 1.400 funti, posvedočio je da su počeli da se osećaju loše čim su isplovili, a jedan od njih kaže da se "zaraza širila brodom kao požar".

Norovirus se lako širi i ne reaguje na standardna dezinfekciona sredstva, a najčešće se javlja upravo na kruzerima, kao i u staračkim domovima, bolnicama i vrtićima.

Britanska agencija za zaštitu zdravlja ustanovila je da se procenat zaraženosti norovirusom, koji se javlja od novembra do maja, povećao čak za 72 odsto ove sezone.
Izvor:24sata.rs

Zato ja i nisam išla na ovo krstarenje...:kapa:

Sagacity
14-12-2012, 08:43
Dolijale Nevaljale barbike

Uhapšene članice njujorške bande



Zbog devet ubistava i 24 pukošaja ubistava članova suparničkih bandi širom Bronksa, policija je uhapsila 40 članice njujorške bande, Nevaljale barbike.

Nevaljale barbike ogranak, na svom vrhuncu brojala 100 članica, kaže Rejmond Keli, komesar njujorške policije i dodaje da ih ne iznenađuje saznanje o tome šta su sve Trinitarios rsdile po

Bronsku- Možda je to znak da živimo u vreme kada pol nije prepreka da se počini ubistvo, pljačka ili neki drugi zločin - kaže Keli.

Vođa bande Marija Mehija (24) osumnjičena je za ubistvo člana bande Krips u "mekdonaldsu" 2005, kao i za napad na žrtvu pljačke ispred meksičkog restorana iste godine.

Gradske vlasti kažu da se uspešno bore sa kriminalom, i dodaju da je broj oružanih napada u Bronksu opao za šest, a broj ubistava za 23 procenta u odnosu na prošlu godinu.

Federalna tužiteljka Prit Brahara kaže da ove bande pretvaraju ulice u streljanu ukoliko bilo ko od njihovih članova prekrši neko pravilo u dilovanju droge ili oružja.

- Niko od nas ne želi da se vratimo makar i korak nazad u '90-e, kada su vođeni ratovi bandi - objašnjava Brahara.

Dosadašnja istraga dovela je do hapšenja 119 osoba u Bronksu i na Menhetnu od 2009. godine do danas.

trojka.rs

Sagacity
17-12-2012, 22:30
Ultimat fajter slomio penis tokom seksa sa Malajkom




Rej Elbe, koji se bavi ultimat fajtom, nedavno je doživeo krajne bizarno iskustvo kada mu je devojka tokom seksa slomila penis.
http://www.blic.rs/data/images/2012-12-16/296964_rej1_ff.jpg?ver=1355672637 Rej Elbe je svoje iskustvo podelio sa drugima preko interneta

Incident se odigrao dok je boravio u Kuala Lumpuru, a devojka sa kojom se Rej tada zabavljao se malo "zaigrala" zbog čega je sa slomljenim penisom završio u bolnici. On je svoje iskustvo je putem interneta podelio sa drugim muškarcima.

"Devojka je bila na meni i dogodilo se. Krvi je bilo svuda, čak sam se i onesvestio. Pao sam na pod, okrnjio sam dva zuba i tom prilikom razbio bradu. Nije ipak došlo do otvorenog preloma, u bolnici bi trebalo da ostanem oko tri dana, a iduće dve nedelje moram da pijem tablete kako ne bih dobio erekciju", naveo je Elbe.
http://www.blic.rs/data/images/2012-12-16/296965_rej2_f.jpg?ver=1355672645
Elbe je na internet postavio svoju fotografiju iz Hitne pomoći na put za bolnicu

On je dodao da je uspešno operisan i da je već dobio račun za svoje lečenje u iznosu od 6.000 dolara. Kako bi dokumentovao čitav incident on je na internet postavio i svoju fotografiju iz vozila hitne pomoći dok je bio na putu za bolnicu.

Izvor: blic.rs

:krsti: Pa nek vole divlje ženske...:lakat:

Милан Ђурковић
17-12-2012, 23:49
куку мене то је настрано

причалица
20-12-2012, 20:17
Pisma koja su nemački vojnici poslali sa zauzetog ostrva Džersi u kanalu La manš tokom Drugog svetskog rata stigla su na svoja odredišta posle 71 godine, nakon što su bila ukradena u akciji protiv nacističke okupacije.

Devedeset pisama i razglednica napisano je uoči Božića 1941. godine, ali je pošiljku ukrala grupa mladića iz pokreta otpora u mestu Sent Elijer, na ostrvu nedaleko od obale Francuske. Pisma su potom sakrivena u porodični klavir jednog njihovog prijatelja.

Muškarac, koji je želeo da ostane anoniman, pre pet godina predao je pisma lokalnom arhivu, a njegovo osoblje počelo je spor proces dostavljanja pošte na navedene adrese.

Lokalna poštanska služba stupila je u kontakt sa nemačkom poštom, koja je pronašla deset porodica povezanih sa originalnim primaocima. Nekoliko pisama konačno je isporučeno.

Nemački vojnici u to vreme provodili su svoj drugi Božić na ostrvu, pa su neki od njih pisali kako im nedostaje dom.

"Želim vam svima srećan Božić i sve najbolje u Novoj godini. Ali najviše se nadam da će se rat brzo završiti i da svi možemo ponovo da uživamo u životu", napisao je jedan vojnik.

Nacisti su držali pod okupacijom ostrva u ovoj oblasti od 1940. do 1945. godine. Ostrva nisu formalni deo Velike Britanije i imaju sopstveni zakonski, finansijski i sudski sistem, ali priznaju britansku krunu.

http://www.blic.rs/Slobodno-vreme/Zanimljivosti/358866/Pisma-nemackih-vojnika-stigla-na-adresu-posle-70-godina

Sagacity
20-12-2012, 21:48
Pravo je čudo da su pisma ostala čitava. Ostaće kao prava uspomena, jer su oni skoro svi mrtvi....
Stvarno neobična vest...

Sagacity
25-12-2012, 08:07
Otkaz zbog "puštanja golubova" na posluNehumani uslovi za rad
Tridesetosmogodišnji službenik koji je radio u kancelariji u Baltimoru, dobio je prigovor o neprimerenom ponašanju na poslu na pet stranica. Tu se nalaze datumi i tačna vremena kada je kolegama neugodnim mirisima otežavao rad, piše Huffington Post.

On je u pismu obavešten da njegova nekontrolisana nadutost stvara nepodnošljivo i neprijateljsko okruženje za njegove kolege, koje su se i same požalile šefu.

U pisanom prigovoru navedeno je 17 datuma tokom kojih je kolegama prostor kontaminirao 60 puta. Formalno pismo bilo je poslednja opcija, s obzirom na to da je menadžment već razgovarao sa službenikom o tom problemu, ali on se oglušio na njihove prigovore.

Osim toga, nije doneo nikakvu lekarsku potvrdu koja bi ukazala na to da ne može kontrolisati svoj problem. Zbog toga je naposletku izgubio posao.

trojka.rs
:blenta:

Sagacity
25-12-2012, 10:16
Prima invalidninu jer je zavisnik o hevi metalu

Psihijatri mu uslišili želju da je poremećen

Jedan 42-godišnji Šveđanin primaće svakog meseca invalidninu od države, jer je zvanično proglašen "zavisnikom" od hevi metala, piše švedski list "Global post".

Rodžer Tulgren ne može da živi bez hevi metala. Neprestano sluša njegov žestoki ritam, a godišnje poseti više od 300 koncerata. Zbog svoje neobične "zavisnosti" dobio je otkaz na svakom poslu koji je dosad obavljao.

Tulgren je razgovarao sa tri psihijatra koji su potvrdili da kod njega postoji zavisnosti od agresivnog rok žanra.

- Već deset godina pokušavam da se izborim za invalidninu, to jest da se moja ljubav prema hevi metalu tretira kao poremećaj. Razgovarao sam sa tri psihijatra i konačno uspeo da to i dokažem - objasnio je on.

Pored novčane pomoći, Tulgren je dobio i posao perača sudova u jednom restoranu, gde ima skraćeno radno vreme. Njegov šef dopušta mu da sluša svoju omiljenu muziku sve dok ne smeta drugim radnicima, kao i da ranije odlazi sa posla da bi otišao na koncerte. trojka.rs



:krsti:

mrav
25-12-2012, 10:55
Prima invalidninu jer je zavisnik o hevi metalu

Psihijatri mu uslišili želju da je poremećen

Jedan 42-godišnji Šveđanin primaće svakog meseca invalidninu od države, jer je zvanično proglašen "zavisnikom" od hevi metala, piše švedski list "Global post".

Rodžer Tulgren ne može da živi bez hevi metala. Neprestano sluša njegov žestoki ritam, a godišnje poseti više od 300 koncerata. Zbog svoje neobične "zavisnosti" dobio je otkaz na svakom poslu koji je dosad obavljao.

Tulgren je razgovarao sa tri psihijatra koji su potvrdili da kod njega postoji zavisnosti od agresivnog rok žanra.

- Već deset godina pokušavam da se izborim za invalidninu, to jest da se moja ljubav prema hevi metalu tretira kao poremećaj. Razgovarao sam sa tri psihijatra i konačno uspeo da to i dokažem - objasnio je on.

Pored novčane pomoći, Tulgren je dobio i posao perača sudova u jednom restoranu, gde ima skraćeno radno vreme. Njegov šef dopušta mu da sluša svoju omiljenu muziku sve dok ne smeta drugim radnicima, kao i da ranije odlazi sa posla da bi otišao na koncerte. trojka.rs



:krsti:


a doktori jesu i oni dobili invalidninu? kod nas bi dobili ja mislim

причалица
02-01-2013, 16:19
Vest da je beskućnik Timoti Henri Grej (60) pronađen mrtav u Vajomingu, u SAD, verovatno ne bi dobila prostor u medijima da naknadno nije otkrivena jedna "sitnica". Grej je, naime, davno izgubljeni rođak Hjugete Klark, naslednice njujorške železnice i ćerke osnivača Las Vegasa, ali on to, međutim, nije znao u trenutku dok je od zime umirao ispod nadvožnjaka.

http://www.blic.rs/data/images/2013-01-01/301100_huguetteclark_ff.jpg?ver=1357052494
Hjugeta Klark (desno) na fotografiji iz 1917. godine sa približno 11 godina, u društvu sestre Andre i oca Vilijama Endrusa Klarka

Istraga je pokazala da je Timoti Henri Grej bio Hjugetin daleki rođak. Istražni sudija je saopštio da je Timoti bio naslednik najmanje 19 miliona dolara od ukupnog imetka vrednog 300 miliona.


Istražni sudija je rekao da je uzrok smrti najverovatnije smrzavanje, budući da je tom delu Amerike temperatura već danima ispod nule. Grejovi braća i sestre kažu da je im je brat nestao posle smrti njihove majke, 1990. godine.

Grej je bio usvojeni praunuk bivšeg američkog senatora Vilijama Endrusa Klarka, vlasnika rudnika bakra, graditelja železnica i osnivač Las Vegasa. Hjugeta, koja je preminula u maju 2011. godine, u svojoj 104. godini, bila je najmlađa od njegovo sedmoro dece. Tridesetih se povukla iz visokog društva Menhetna i živela usamljeničkim životom, u stanu na Petoj aveniji okružena svojim lutkama.

Oko njene imovine vredne 300 miliona dolara vodila se bitka među mnogobrojnom rodbinom. Dva testamenta koja je napravila bila su predmet sudskih parnica. U jednom se navodi da njeno bogatstvo treba podeliti članovima porodice, dok se u drugom, potpisanom šest nedelja posle prvog, kaže da niko neće dobiti ništa.

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/360666/Beskucnik-umro-od-zime-ne-znajuci-da-je-naslednik-19-miliona-dolara

Sagacity
02-01-2013, 22:30
Bekstvo kao u filmu: Pobegli iz zatvora pomoću nogare od stola




0 1




http://www.nadlanu.com/upload/thumbs/images/articles/2013/02/zatvor_1357161672_420x0.jpg
Tri zatvorenika su pomoću noge od stola probili krov ćelije u jednom francuskom zatvoru iz 14. veka i pobegli u prvim satima Nove godine. Oni su tako iskoristili dotrajalost zatvora u Kolmaru koji je prvi put sagrađen 1316.godine kao manastir.

Trojica zatvorenika popeli su se na krov zatvora Kolmar na istoku Francuske odakle su prešli u sudnicu pored, iz koje su pobegli na sporedni izlaz, preneo je Rojters.

Ovo bekstvo pokazuje prenatrpanost i oronulost kazneno-popravne ustanove koja je najpre sagrađena 1316. kao manastir, izjavio je tužilac Bernar Lebo.

"Izgleda da su tavanice ćelija izgrađene od trošnog materijala, koji je probijen oruđem od predmeta iz ćelije, konkretno nogom od stola", rekao je Lebo novinarima u Kolmaru.

Zatvorenici, starosti između 19 i 24 godine, optuženi su za napad i vandalizam. Dvojica su čekali suđenje, dok je treći služio dvogodišnju zatvorsku kaznu.

Loši uslovi u zatvoru Kolmar opisani su prošle sedmice u nezavisnom izveštaju, koji je poručio jedan advokat i najavio da će tužiti lokalne vlasti da bi objekat popravili.

(Izvor: B9​2 )

причалица
04-01-2013, 14:09
Dobar dan, doktore! Beba iz mamine utrobe uhvatila lekara za prst
http://zena.blic.rs/data/images/2013-01-03/33206_prst-01-randy-atkins1111111111111_iff.jpg?ver=1357220810
Fotografiju je napravio ponosni otac, a majka ju je objavila na Fejsbuku


Ališa Etkins iz Glendejla, u Arizoni, rodila je kćerkicu Naveu putem carskog reza 9. oktobra minule godine. Ona i njen muž su fotografiju sa porođaja tek ovih dana putem Fejsbuka podelili sa prijateljima i svetom. Od trenutka kada je dospela na Internet, ljudi ne prestaju da je prosleđuju dalje i komentarišu.

Ališin suprug Rendi slikao je neverovatan trenutak kada je beba tokom carskog reza promolila ručicu iz stomaka i uhvatila lekara za prst. Sve izlgeda kao da je bebica jedva čekala da je povedu u novi svet, pa se grčevito majušnom ručicom uhvatila za ruku koja će je izvesti van.

- Lekar me je pozvao i rekao: "Ona me hvata za prst!" Odmah sam pritrčao sa fotoaparatom i slikao prizor koji sam posmatrao sa strahopoštovanjem - ispričao je Rendi TV stanici "3TV njuz".

Kada je fotografiju okačila na Fejsbuk, majka Ališa nije mogla da pretpostavi da će dobiti toliko pozitivnih reakcija. Fotografija je imala oko 4.000 "lajkova" i 500 komentara, a blizu 2.000 ljudi je podelilo fotografiju sa svojim prijateljima. Komentari su bili veoma pozitivni.

- Nismo očekivali ovako pozitivne reakcije. Mislili smo da će biti više onih negativnih, u stilu: "Ovo je odvratno". Umesto toga, svi su rekli da je to najbolja stvar na svetu - rekla je Ališa.

I majka i beba Nevaeh (reč "heaven", što znači "raj", napisana unazad) zdrave su i dobro se osećaju. A "lajkovi" na Fejsbuku i dalje pristižu.


http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Eoq0aOjNJgY

http://zena.blic.rs/Porodica/13838/Dobar_dan_doktore_Beba_iz_mamine_utrobe_uhvatila_l ekara_za_prst

Sagacity
10-01-2013, 08:17
Želi da nauči decu šta su prave vrednosti: Milionerka radi kaohttp://www.svet.rs/wp-content/uploads/2013/01/302918_kina-ciscenje-ap_ff.jpg
Iako milionerka, jedna Kineskinja i dalje radi kao čistačica za mesečnu platu od 1.420 juana (174 evra), kako bi dala primer svojoj deci i podsetila ih na pravu vrednost novca. Ju Južen, milionerka iz zapadnokineskog grada Vuhana, poseduje nekretnine vredne milione evra, ali i dalje radi u gradskoj čcistoći za skromnu platu.

“Želim da dam primer sinu i kćerki. Ljudi ne mogu samo da sede u kući i troše novac. Moraju da rade dok su živi, inače se osećaju beskorisno”, ističe Ju, za koju kolege kažu da je vredna i da savesno obavlja svoj posao.
Deci je poručila da će, ukoliko ne budu radila, pokloniti svo bogatstvo državi. Izgleda da je ova pretnja dobro shvaćena, budući da njen sin radi kao vozač i vodič u turističkoj zoni Donghu za platu od 2.000 juana (240 evra), a njena kćerka kao službenik u lokalnoj ustanovi za 3.000 juana (360 evra) mesečno.

Izvor: Tanjug

Sarmica
10-01-2013, 19:34
Braća u Bokokotorskom zalivu ulovila ajkulu tešku 700 kilograma

Na ulazu u Bokokotorski zaliv danas je ulovljena ajkula teška 700 kilograma i duga četiri metra. Davor, Dragan, Vasko, Jovica i njihov otac Mihailo Lakičević, članovi poznate ribarske porodice iz Bjelila, nisu ni slutili šta če se naći u njihovoj meži.

http://www.blic.rs/data/images/2013-01-10/303335_morski-pas-bjelila3_ff.jpg?ver=1357830024
Davor, Dragan, Vasko, Jovica i njihov otac Mihailo Lakičević, članovi poznate ribarske porodice iz Bjelila nijesu ni slutili šta če se naći u njihovoj meži

Prema rečima Davora Lakičevića, petoro iskusnih ribara jedva se izborilo sa pravom morskom nemani.

- Išli smo na palamide, a onda smo potežući mrežu shvatili da smo uhvatili nešto ogromno. Da nije bilo naših prijatelja iz Herceg Novog teško bi je izvukli. Ajkula je bila dosta izmorena pa borba sa njom, ipak, nije trajala predugo. Vezali smo je konopom uz brod, dovukli je u Rose, a zatim je bagerom izvukli na suvo i sad je na kamionu. Još ne znamo šta ćemo sa njom - kaže Davor istučući da ne zna o kojoj je vrsti ajkule reč.

http://www.blic.rs/data/images/2013-01-10/303337_morski-pas-bjelila4_ff.jpg?ver=1357830457

Lakičevići koji žive od ribolova kažu da im je ovo najveći pojedinačni ulov do sada, iako se mogu pohvaliti ulovom od tonu i po gofova. Ulovljena ajkula izazvala je ogromno interesovanje Krtoljana koji su pohrlili u Bjelila da izbliza pogledaju ulov braće Lakičevića.

причалица
15-01-2013, 20:54
Stidne vaši postaju ugrožena vrsta zbog brazilske depilacije
Stidne vaši, koje su se milionima godina baškarile u kosmatom delu ljudskih genitalija, polako nestaju. Lekari smatraju da je tome doprinela depilacija bikini zone, naročito brazilska depilacija koju je devedesetih godina u svom salonu na Menhetnu popularisalo sedam brazilskih sestara Padilja.

http://www.blic.rs/data/images/2013-01-14/304602_bikini-shutterstock51032170_ff.jpg?ver=1358181412
Ubica stidnih vaši: Depilacija desetkovala ove parazite u poslednjih deset godina

Više od 80 odsto studentkinja u SAD delimično ili potpuno depilira stidne dlačice, a među pacijentkinjama glavne klinike za polne bolesti u Sidneju od 2008. nije zabeležen nijedan slučaj zaraženosti stidnim vašima. Broj ovih slučajeva među muškarcima je sa 100 odsto, koliko ih je bilo pre 10 godina, pao za 80 odsto.

Zbog ovakvog trenda, depilacija bikini zone nameće se kao alternativa tipičnim insekticidima koji se koriste za lečenje jedne od najzaraznijih seksualno prenosivih bolesti. Šišanjem, depiliranjem i brijanjem zone prepona uništava se prirodna životna sredina stidnih vaši.

http://www.blic.rs/data/images/2013-01-14/304601_stidna-vas-01_ff.jpg?ver=1358181123
Stidna vaš: U ropotarnicu istorije zbog - bikinija

- Ovo je pravo oslobađanje. Kada smo otvorile salon pre 26 godina, nismo ni sanjale da ćemo postići ovoliki uspeh - kaže Džonis Padilja, jedna od sedam brazilskih sestara koje su 1994. godine u svom salonu “Džej sisters” uvele novu tehniku depilacije bikini zone.

Nije se, međutim, očekivalo ne da će ova tehnika desetkovati populaciju stidnih vaši.

- Depilacija bikini zone izazvala je drastično smanjenje populacije stidnih vaši - potvrđuje medicinski entomolog Ijan F. Bardis.

Stidne vaši, u nauci poznate kao Peduculosis pubis, zaraze 2-10 odsto ljudske populacije, pokazuje istraživanje Univerziteta Istočne Karoline iz 2009. godine.

http://www.blic.rs/Slobodno-vreme/Zanimljivosti/362580/Stidne-vasi-postaju-ugrozena-vrsta-zbog-brazilske-depilacije

Sagacity
15-01-2013, 22:07
Skandal: Rumunski nacionalisti nude novac za sterilizaciju Romkinja





http://www.nadlanu.com/upload/thumbs/images/articles/2013/01/15/ciganke_500x200_1358254928_420x0.jpg

BUKUREŠT - Rumunske vlasti počele su istragu o aktivnostima organizacije "Anonimni nacionalisti" koja je svakoj ženi romskog porekla ponudila po 300 leja (69 evra) ako se dobrovoljno podvgrne sterilizaciji tokom ove godine.

Policija je u sedištu organizacije u Temišvaru izvršila pretres i oduzela dokumentaciju nakon što su "Anonimni nacionalisti" krajem prošle sedmice pozvali Romkinje na dobrovoljnu sterilizaciju, prenose rumunski mediji.

Istraga je usledila posle reakcije nevladinih organizacija, koje su upozorile da je inicijativa "`Anonimnih nacionalista` ozbiljan udarac vrednostima i principima demokratije".

Nacionalisti su uzvratili da njihova inicijativa nije u suprotnosti sa zakonom, a pomoći će u "rešavanju problema sa nasiljem, kriminalom i romskim klanovima".

Roma u Rumuniji ima oko 250.000.

Izvor:nadlanu.com

причалица
16-01-2013, 16:14
Skandal: Rumunski nacionalisti nude novac za sterilizaciju Romkinja






:krsti:

Zolton
17-01-2013, 03:04
znate li sta je CD-ROM ?

Sagacity
18-01-2013, 21:55
KUPITE FEJSBUK CICU: Pohvalite se svima da imate devojku iz snova


Ukoliko vam je dojadilo sažaljenje rodbine, drugara iz školske klupe i kolega na račun toga što vam nikako ne uspeva da pronađete izabranicu svog srca, brazilski portal NamoroFake za vas će kreirati profil lažne Fejsbuk devojke

Dosta vam je konstantnog zapitkivanja o tome kada ćete naći devojku ili zadirkivanja ortaka da ne pamte kad ste bili zainteresovani za neko žensko? Možda želite bivšu curu da napravite ljubomornom? Sada lako možete da rešite svoj problem.
Za “samo” 39.99 dolara (3.300 dinara) mesečno brazilski portal NamoroFake.com će za vas stvoriti i redovno održavati profil žene vašeg života na Fejsbuku.
Svakako, lažni profil možete da napravite i sami, ali potrebno je mnogo vremena i truda da fejk Fejsbuk nalog u svakom trenutku deluje kao da ga koristi prava osoba. Potrebno je pronaći prijatelje i fotografije te osobe, a zatim stvoriti iluziju da je ona baš s vama u vezi. Pomoću današnje tehnologije dovoljno je samo nekoliko minuta da vas provale i javno razotkriju da ste prevarant.

http://s.tf.rs/2013/01/17/Fejs02.jpg
Zato, NamoroFake s posebnom pažnjom kreira lažne profile, koji su već gotovi i spremno čekaju vašu odluku vam ovaj sajt pomogne. U trenutku promene statusa iz “samac”u “u vezi”, vi i vaša devojka imate istoriju dopisivanja u proteklih mesec dana i gomilu komentara na svoje postove.
Jedino što vi imate zadatak da uradite jeste da sami pomoću Fotošopa napravite zajedničke fotografije, jer to je jedini garant da prevara bude 100 odsto sigurna.
http://s.tf.rs/2013/01/17/Fejs01.jpg
Za sada sajt može da napravi samo profile za lažne devojke, a u najavi je i odeljak na kojem će i dame moći da odaberu savršenog Fejsbuk dečka kojeg će s ponosom prikazivati u virtuelnom svetu.

Izvor: Telegraf.rs

:palac:

Sagacity
21-01-2013, 11:42
Sva golotinja sa "i-beja": Golišavi odrazi prodavaca na čajniku, televizoru, ogledalu...


Slučaj Ejmi Džons, devojke koja je na sajtu za onlajn prodaju "i-bej" osim haljine slučajno "ponudila" i svoju obnaženu fotografiju, postala je hit na internetu. Ejmi Džons je na kraju od celog slučaja zaradila i lepe pare, a na površinu su isplivali i drugi slični slučajevi. Ako i sami dođete na ideju da nešto ponudite na "i-beju", pripazite da u blizini nije i neka glatka površina koja lako može da vas oda i u najnezgodnijoj situaciji...

http://www.blic.rs/data/images/2013-01-18/306022_x-e-bay_ff.jpg?ver=1358528508

Jedan od prodavaca osvanuo je na iBeju go. Njegov odraz na čajniku koji je odlučio da proda pojavio se na sajtu. Ipak, strateškim potezom, kamerom je prikrio deo tela.
http://www.blic.rs/data/images/2013-01-18/306023_x-ebay-1_ff.jpg?ver=1358528524
Žena fotografiše televizor koji će se uskoro naći na onlajn prodaji, i gle čuda to radi bez odeće. Kupci tehničkih aparata o njoj su saznali i više nego što je bilo potrebno.

http://www.blic.rs/data/images/2013-01-18/306024_x-ebay-3_ff.jpg?ver=1358528535
Još jedan odraz golog kupca završio je na ovom popularnom sajtu. Trendu da se bez ičega na sebi fotografišu stvari za prodaju nije odoleo ni ovaj muškarac.
http://www.blic.rs/data/images/2013-01-18/306025_x-ebay-5_f.jpg?ver=1358528570

Svi koji su odlučili da nabave novi bicikl, imale su prilike da ovog prodavca vide u nesvakidašnjoj pozi.
http://www.blic.rs/data/images/2013-01-18/306040_xx-ebay-6_ff.jpg?ver=1358529228 Kompjuteri kao veoma tražena roba postali su još zanimljiviji zbog njihovog novog plasmana. Muškarac čiji se odraz vidi na monitoru nesumnjivo je privukao više pažnje od samog proizvoda.
http://www.blic.rs/data/images/2013-01-18/306041_xx-ebay7_ff.jpg?ver=1358529247 Još jedan televizor i još jedan zanimljiva reklama. U nameri da demonstira kvalitet dugmića na uređaju, prodavac je uslikao sebe bez pantalona.
http://www.blic.rs/data/images/2013-01-18/306026_x-ebay8_f.jpg?ver=1358528593
Trudeći se da što bolje prikaže stvari koje nudi, ovaj muškarac je prikazao i previše. Njegov cilj da privuče kupce je ispunjen, ali je pitanje šta će se najviše gledati.
http://www.blic.rs/data/images/2013-01-18/306027_x-ebay9_f.jpg?ver=1358528605
Ejmi Džons (21) iz Oksfordšira htela je na sajtu eBay da proda žutu haljinu iz "Asosa". Postavila je haljinu na ormar i fotografisala je, ali nije primetila da se u ogledalu ormara vidi i ona - i to gola. Početna cena haljine bila je 16 funti, ali je nakon ovakvog oglasa dostigao ponudu od neverovatnih 150.000 funti.

Izvor:blic.rs
Mislim...:lol:

Sagacity
28-01-2013, 21:45
Ostarila 50 godina za godinu danaDa ne utiče rođenje deteta na svakog blagotvorno potvrđuje ova Kineskinja koja, iako ima 27 godina, posle porođaja izgleda kao da ima sedamdeset.
http://www.24sata.rs/resources/img/26-01-2013/single_horizontal/646599-kina.pngKineskinja sa 27 godina izgleda kao baka


Nije čudo što je ova mlada žena nezadovoljna svojim izgledom, jer joj se izgled naglo promenio kada je 2012. godine rodila svoje prvo dete.

Prve promene je videla na licu, a šest meseci kasnije izgledala je mnogo starije od svojih vršnjakinja.

Doktor Jin Guangping objasnio je da je u pitanju veoma redak poremećaj i u svetu je poznato tek nekoliko slučajeva. Uzrok je još uvek nepoznat, a jedini "lek" je plastična operacija.

Nesrećna žena ispričala je da je potpuno izgubila samopouzdanje kada je naglo ostarila. Pokušala je da se ponaša normalno, i da se oblači kao svakog dana pre bolesti, ali njeno oblačenje "neprimereno njenim godinama" izazvalo je podsmeh građana.

Novopečena majka se povukla i prestala da izlazi u javnost, a jedno vreme je razmišljala je i o samoubistvu. Međutim, danas se ipak nada da će doktori pronaći lek.

Izvor:24sata.rs

Rosa
28-01-2013, 22:38
:( :krsti:

sudjenik
28-01-2013, 22:41
taki sam ja kad mala pocne da mi igra po zivcima :lol:

причалица
12-02-2013, 15:40
Šezdesetgodišnja Sju Džonston iz Hjustona objavila je na Tviteru priču o njenoj velikoj ljubavi sa suprugom Džonom.

http://www.blic.rs/data/images/2013-02-12/313232_prica_f.jpg?ver=1360665462


- Moj dragi suprug Džon i ja bili smo u braku 46 godina. Svakog Dana zaljubljenih on bi mi poslao buket najlepšeg cveća uz koji bi stigla i poruka od pet jednostavnih reči: "Moja ljubav za tebe raste". Četvoro dece, 46 buketa i život prepun ljubavi bili su njegova ostavština u trenutku kada je pre dve godine preminuo - napisala je gospođa Džonston.


Na prvi Dan zaljubljenih koji je trebalo da provede sama, 10 meseci nakon što je izgubila supruga, Sju je bila šokrana kada joj je stigao prekrasan buket.


- Bio je od Džona. Ljuta i slomljenog srca nazvala sam cvećaru kako bih im objasnila da je došlo do greške. Oni su mi objasnili: "Ne, gospođo. Nije u pitanju greška. Pre nego što je preminuo, vaš je suprug platio dosta godina unapred i tražio da mu garantujemo da ćete vi nastaviti da dobijate cveće na Dan zaljubljenih. Sa srcem u grlu poklopila sam slušalicu i pročitala poruku koja je bila zakačena za buket. Na njoj je pisalo: "Moja je ljubav za tebe večna"- objavila je Sju.

http://www.blic.rs/Slobodno-vreme/Zanimljivosti/367279/Ljubavna-prica-koja-je-odusevila-svet

причалица
22-02-2013, 09:02
Košarkaši turskog Anadolu Efesa dugo će pamtiti zajednički odlazak na koncert klasične muzike

Ekipa trenera Oktaja Mahmutija, u kojoj su pored ostalih i naš reprezentativac Duško Savanović, ali i Saša Vujčić, Džordan Farmar i turske zvezde Semih Erden, Kerem Tunčeri, Kerem Gonlum i drugi, nije ni slutila šta ih u koncertnoj dvorani čeka.

Posle uvodnih tonova klasične muzike i nekoliko minuta opuštanja uz mirne zvuke, jedan od gledalaca je ustao - i zapevao.

Šok košarkaša Efesa tu je tek počeo. Gledaocu se pridružio drugi, pa treći, pa njih deset...

... sve dok cela sala nije pevala svom omiljenom klubu. Navijači, iznevši zastave i šalove, priredili su spektakl kakav se, ne samo kada je o skrivenim kamerama reč, ne pamti. Uživajte u ovom snimku:


http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=c2AFB25g4VM#!

http://sport.blic.rs/Kosarka/Evropska-kosarka/228618/Nestvarno-Kosarkasi-Efesa-na-koncertu-klasicne-muzike-kad-tamo--navijaci

:) ​сјајно

DaDole
14-02-2014, 09:44
Amsterdam dobija Muzej prostitucijeMuzej pod nazivom "Tajne crvenih fenjera" namijenjen je onima koji žele da saznaju više o tome kako se najstarije zanimanje na svijetu obavlja, a da pritom ne moraju da potraže usluge prostitutki.
http://www.6yka.com/img/s/656x350/upload/images/11%20Novi%20folder/amsre.jpg

DaDole
14-02-2014, 09:46
Aktivnosti golišavih ljepotica čuvenog kvarta "crvenih fenjera" u Amsterdamu tema su malog, edukativnog muzeja koji će danas biti otvoren u ovom holandskom gradu.
Kao što sam sadržaj nameće, muzej je smješten u bivšoj javnoj kući, jednoj od tipčno uskih amsterdamskih zgrada. U muzej se ulazi prolazeći pored holograma prostitutke koja želi dobrodošlicu.

Eksponati pokušavaju da odrede mjesto lepotica noći u društvu, a kratak film upoznaje posjetioce sa ljudima koji rade sa njima. Amsterdamske prostitutke iznajmljuju izloge na pola dana, obično rade smjene od po 11 sati, šest dana u nedjelji. Veći dio vremena provode čekajući na klijente. U slobodno vrijeme posećuju frizerske salone, uređuju nokte i kupuju odjeću.

Ideja pokretača muzeja bila je da se dokumentuje istorija prostitucije u Amsterdamu, počev od 16. vijeka, kada je ovaj lučki grad bio centar trgovine začinima, preko Napoleonovih ratova, kada su prostitutke bile prvi put primorane na redovne ljekarske preglede kako bi se spriječilo širenje veneričnih bolesti među vojnicima, do današnjih dana.
Posjetioci muzeja imaju priliku da sjede u pravom "izlogu" i da zavire u tipičnu, "radnu" sobu prostitutke.
Vodič Ilonka Stakelboro, koja je ujedno i predsjednica jednog od gradskih sindikata seks radnica, objašnjava da su sobe, veličine tri puta dva metra, standardnog izgleda.
Sve imaju niske i čvrste krevete, lavabo i mali ormarić sa lubrikantima, sredstvima za higijenu, kondomima i seks igračkama.

DaDole
22-02-2014, 12:59
Bugarska
Episkog orgijao sa četiri žene, i sve to snimaoEpiskog bugarske pravoslavne crkve danas je smijenjen zbog toga što se na internetu pojavio snimak na kome se vidi kako on orgija sa četiri žene.

http://www.6yka.com/img/s/656x350/upload/images/112%20Februar%202014/Boris-.jpg

DaDole
25-02-2014, 12:16
Mali heroj spasava živote napuštenih pasa
Mali Ken sa Filipina dokazao je da ima veliko srce. Proteklih nekoliko nedjelja svakog dana odlazi u šetnju. Njegov otac, zaintrigiran njegovom naglom željom da se šeta po komšiluku, odlučio je da mu se pridruži i vidi šta to Ken radi u slobodno vrijeme.

http://www.6yka.com/img/s/656x350/upload/images/112%20Februar%202014/pas.jpg
Ono što je otkrio iznenadilo ga je i zadivilo...

Kada su ih u jednom trenutku okužili napušteni psi, otac je shvatio da Ken svaki dan hrani ovu malu pseću porodicu, prenosi Elite Daily (http://elitedaily.com/news/world/man-decides-to-follow-son-on-his-daily-walk-finds-him-feeding-stray-dogs-photos/).

Ken ih je nazvao Bleki, Brauni i Vajt, svaki dan donosi im hranu u svom rancu i igra se sa njima.

Psi su zaraženi šugom, zbog čega je Ken otvorio veb stranicu Happy Animals Club (http://www.happyanimalsclub.com/) kako bi preko nje sakupio novac za liječenje.

U budućnosti Ken bi želeo da otvori sklonište za napuštene pse i brine se o njima.
:bisa:

DaDole
26-02-2014, 10:23
Zakačili auto za trolejbus i sada im se smiju širom RusijeNakon što ga neko vrijeme nisu uspjeli pokrenuti, dva mladića su odlučila da svoj automobil zakače za trolejbus na jednoj stanici u Sankt Peterburgu

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=e5J1B8JBRBs

DaDole
26-02-2014, 21:15
"Zdravo, ja sam Vladimir Putin i ovo pivo nije za gejeve"Škotska pivnica lansirala je pivo „koje nije za gejeve“ kao protest upućen anti-gej zakonima Vladimira Putina, a kako tvrde, čak su mu poslali i jedan sanduk piva.
http://www.6yka.com/img/s/656x350/upload/images/112%20Februar%202014/putko.jpg (http://www.6yka.com/upload/images/112%20Februar%202014/putko.jpg)Ograničena serija piva pod nazivom „Zdravo, moje ime je Vladimir“ obilježena je etiketom na kojoj se u Vorholovm stilu nalazi prikaz Vladimira Putina sa šminkom i satiričnom porukom – „nije za gejeve“.

Pivnica BrewDog je na etiketi ostavila i sljedeći opis: „Zdravo, moje ime je Vladimir. Ja sam 100 odsto heteroseksualac i donijeću zakone kako bih to dokazao. Pijenjem mene dobijate energiju, neznanje i dogmatizam potreban da ubijete jelena (bez majice) i donesete diskriminišuće zakone (sa ili bez majice) prije nego što uopšte stignete da doručkujete kavijar“.

DaDole
13-03-2014, 09:45
Hirurg u stomaku pacijenta pronašao 600 grama kokainabog intenzivnih bolova, pacijent, čije ime nije objavljeno, primljen je nedavno u jednu bolnicu u francuskom gradiću Krezo, na jugoistoku zemlje.

Hirurg je tokom operacije u utrobi pacijenta pronašao 600 grama kokaina u kesicama.

Bolnica je odmah obavjestila policiju, a pacijent je poslije operacije priznao da je bio u Latinskoj Americi i progutao drogu kako bi je prodao u Francuskoj.
http://www.6yka.com/img/s/656x350/upload/images/11%20Mart%202014/operacija5.jpg

причалица
04-05-2014, 07:18
za mene je ova vest fascinantna :) dakle, svaka čast :bravo:

http://www.hrvatski-dom.hr/island-oprasta-gradanima-dugove-i-postaje-neprijatelj-broj-jedan-svjetskih-bankara/

DaDole
07-11-2014, 19:45
Impresivan mlad čovjek iz Banjaluke,uradio je nešto veoma neobično,ali zapanjujuće dobro..Pogledajte na koji način je odlučio da potraži posao:bravo:

http://www.6yka.com/novost/67629/pogledajte-sjajan-cv-ovog-mladog-banjalucanina-video

DaDole
08-11-2014, 17:45
Misteriozno ćuti u centru BanjalukeŽena srednjih godina, obučena u crnu odjeću, već danima nijemo i nepomično stoji na ulazu u kafiće u sklopu hotela "Bosna" u Banjaluci, i svojim ćutanjem i nijemim gledanjem u jednu tačku zbunjuje Banjalučane, koji se pitaju koji cilj želi da postigne.
http://www.6yka.com/img/s/656x350/upload/images/001%20Oktobar%202014/misteriozno.jpg

DaDole
16-12-2014, 10:25
:haha:
da nije jadno,bilo bi smiješno,da nije automarketinga,još bismo i povjerovali..elem:

http://www.glamur.ba/gallery_images/3127_1.jpg

ŽENA TAKO VRIŠTALA TOKOM ODNOSA SA SUPRUGOM DA JE POZVANA I POLICIJA!
Žena koja je zbog svog izuzetno glasnog vrištanja tokom intimnih odnosa sa svojim suprugom optužena za antisocijalno ponašanje, odnosno postupke koji ugrožavaju širu društvenu zajednicu kazala je da namjerava nastaviti praviti buku “jer se to tako treba raditi”

Caroline Cartwright (53) pravila je toliku buku tokom odnosa sa svojim suprugom Steveom da je policija pozvana čak 30 puta da bi ih upozorili kako trebaju biti malo tiši, da ne bi uznemirivali druge stanare u susjedstvu.

Sve se događalo u Sunderlanu u Velikoj Britaniji, a žena je osuđena na uslovnu zatvorsku kaznu zbog toga što je prekršila propise koji se odnose na nivo buke.

Iako se zbog svog vrištanja tokom intimnih odnosa našla i pred sudom, a mogla bi se naći i iza rešetaka, ova žena je novinarima kazala da nema namjeru prekinuti sa ovakvim svojim ponašanjem.

“Nije me briga”, kazala je ona novinarima ispred Kraljevskog suda u Newcastleu. “Ne mogu imati intimni odnos i cijelo vrijeme misliti: `Oh, pravim previše buke, trebam se stišati…`”

Ona je sa svojim suprugom u braku preko 30 godina.

Pravi problemi inače su počeli kad su njih dvoje nabavili krevet sa čeličnim okvirom koji se slomio pod njima, nakon udarca u zid. Cartwright je inače nezaposlena, a njen slučaj privukao je veliku pažnju medija.

DaDole
13-01-2015, 09:26
Mnogo ljudi vjeruje da je fraza 'Što veće to bolje' dobra životna filozofija, no ti ljudi očito nikada nisu čuli za Mayru Hills.
Hills, poznatija pod svojim profesionalnim imenom 'Beshine' (https://twitter.com/iambeshine), je njemački 'model' koju vjerojatno nećete pronaći listajući vaše omiljene modne časopise. To je zato jer je Beshine poznata po najvećim umjetnim grudima na svijetu, i ne postoji ni jedan komad dizajnerske odjeće dovoljno velik da bi ih prekrio. Osim što su ogromne, one su i teške, i to čak više od 18 kilograma.

https://pbs.twimg.com/media/BaL8utVCcAAc0yg.jpg

:ququ:

DaDole
06-08-2015, 09:44
TRAGEDIJA U NARODNJAČKOM KLUBU: Neko zabunom pustio Mozarta – 17 mrtvih, 68 ozlijeđenih
U zagrebačkom narodnjačkom klubu Dernek, jučer oko 2 sata iz ponoći dogodila se tragedija koja će poput jeke odzvanjati u narednim generacijama ljudi niskog čela i dubokih novčanika. U prepunom klubu ljudi , koji su bili u vrhuncu ludila na pjesmu „Kalodont mi ne treba, zube nemam, ali para imam“, netko poput sablje nošene turskom rukom pušta „ 40. simfoniju u G-molu“ Wolfganga Amadeusa Mozarta. Za ovaj podli čin zaslužan je nesretni konobar, koji tvrdi da je sve stvar nesporazuma i zabune.

- Bilo je ludilo, ono svi plešu, urlaju i svima ruke u zraku, tako da ste mogli vidjet ženske pazuhe i pištolje oko remena nadignutih majica kod muškiju. Dernek u pravom smislu riječi.
Mislim si ja, sad ću ja napravit fazon, pustit ću im Rambo Amadeusa da se svi zbune, da bude pomutnje, a kad... ono. J
eb' ga, ukuco Amadeus, nisam gledo , stisno play i ošo na WC. Kad sam se vratio, bilo je prekasno – jecajući kroz suze, prisjeća se konobar Ljubo ove tragedije.

U trenutku kada su puhački i gudački instrumenti počeli parati zrak, nastade stampedo i sveopći kaos, gdje su od vriskova pucale čaše, tijela padala na pod, a štikle koje su frcale svud okolo poput koplja Zulu ratnika pogađala su prestravljeno mnoštvo. Uznemireno krdo, poput gnuova u Kralju Lavova, gazilo je sve pred sobom, ne pitajući za mrtve i ozlijeđene, već je samo bjesomučno hrlilo prema izlazu. Hrabriji su pokušali zapucati u zvučnike, ne bi li ušutkali izvor tog nepodnošljivog terora, ali svoju smjelost plaćaju glavom ili dugoročnim psihičkim i fizičkim posljedicama.

- Bilo je užasno. Taj zvuk… proganjati će me godinama. Pa koji sadist može napraviti nešto takvo? Slomila sam dva nokta na stopalu, pukle mi štikle a minica mi je poput gumice zastala na grlu, skoro se ugušila koliko se zarezala. Ovo je gora stvar nego da ti dečko vozi Fiata - sva u šoku prepričala nam je studentica VERN-a Ivana (34).

Iako je kasnijim policijskim očevidom utvrđeno da je ipak riječ o nesretnom slučaju, te da konobar Ljubo nije imao jasnih intencija za ovaj teroristički čin nad nekulturom neuke mase, neki ipak sumnjaju da je pozadi ipak nešto drugo.

- Buraz, kakvo slučajno, kaj briješ? To ti je tipični srbočetnički napad, jer im smeta naše domoljublje i Hrvatska. Boli ih kad vide našu repku kad se dođu tu zabavit, kužiš stari? Kaj ne puste tak nekaj na Balaševića… a *****, to nebu! Ali kad krene Ceca, Mara Bubamara i Seka Aleksić, e onda buraz piči po Hrvatima. Mamu im srbočetničku genocidnu! – ljutito nam priča Matija (28), dok mu se krvavi tau križ poput Thompsonovog klati lijevo desno od gestikulacije.

Za kraj saznajemo kako se o svemu oglasio i Tomislav Karamarko, koji je izrazio sućut svim obiteljima mladeži HDZ-a, koje su platile veliki danak za svoju državu u tom krvavom činu.

Izvor News bar (http://news-bar.rtl.hr/vijesti/showbiz/tragedija-u-narodnjachkom-klubu-netko-zabunom-pustio-mozarta-17-mrtvih-68-o)

http://www.6yka.com/img/s/656x350/upload/images/0000000000000%20avgust%202015/disco_ring__wide-xxlarge.jpg

DaDole
11-04-2016, 08:06
Dirljivo i predivno:bisa:

Čovek je spasio labudu život, a on mu se OVAKO odužio!


https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xft1/v/t1.0-0/p235x350/10264941_814504278588128_5713264730296784625_n.jpg ?oh=36d642b3f6a0eccf8ce87791ecca07c8&oe=57847344


Ovo je dirljiva priča o vezi koja se razvila između čoveka i povređenog labuda, koji je u jednom predivnom momentu ispoljio ne samo zahvalnost, već i poverenje.
Ričard Vis je posetio Abostburi labudnjak u Velikoj Britaniji pre nekoliko godina, kako bi bio domaćin emisije "Rođen da istražuje", kada je naišao na povređenog labuda. Labud se povredio kada se zaleteo u ogradu. Ričard mu se približio i pokušao da mu namesti da mu bude udobno, pre nego ga prebaci u utočište kako bi ga zalečili.
Godinama kasnije, labud i spasitelj su se ponovo sreli, a životinja očigledno nije zaboravila šta je Vis uradio za njega.
- Kada sam ga stavio pored mene mogao sam da osetim kako mu srce kuca i samo je opustio svoj vrat i omotao se oko mog. Predivan je trenutak kada ti životinja potpuno veruje - rekao je Ričard.

DaDole
24-05-2016, 08:07
http://slika.nezavisne.rs/2016/05/750x450/20160523213138_370924.jpg


BANJALUKA – U vrijeme kada su međuljudski odnosi sve gori, a naročito odnosi na relaciji poslodavac – radnik, jedan svjetao primjer u našem gradu. Vlasnik jedne roštiljnice u Banjaluci je odlučio da u proteklu subotu zatvori vrata svog lokala kako bi svi radnici s njim na čelu prisustvovali vječanju jednog od zaposlenih. S obzirom na komentare na društvenim mrežama gospodin Dušan je oduševio mnoge Banjalučane ovakvim potezom.

DaDole
09-06-2016, 08:20
http://mojabanjaluka.info/media/articles/b9a38-francuski-nikolica.jpg

Francuski "Nikolica s prikolicom", tako bi se mogao nazvati neobični mladić iz Nanta, koji je na svom "putu oko svijeta" prošao kroz Foču.
Dvadesetčetvorogodišnji student arhitekture Feliks Vomurin izabrao je neobičan način da upozna svoj kontinent i različite kulture pješačeći i vukući za sobom u prikolici, kako kaže, svoju kuću.

Feliks je na putešestvije iz Francuske krenuo u aprilu prošle godine i do sada je prepješačio Švajcarsku, NJemačku, Austriju, Češku, Slovačku, Mađarsku, Hrvatsku, u kojoj je boravio dvije sedmice, i Srbiju, gdje se zadržao mjesec dana.

U BiH je prije četiri dana ušao preko Višegrada i prošao kroz Foču, nastavljajući dalje prema Dubrovniku.
Put me dalje vodi kroz Crnu Goru i Albaniju, a nadam se da ću do zime biti u Grčkoj. Nakon toga, cilj mi je Moskva", kaže Feliks, koji je izazvao veliku pažnju Fočaka.

On želi da se upozna o načinu života u zemljama koje obilazi - interesuje ga "kako se živi u drugim zemljama, u kakvim kućama ljudi žive i koliki je minimum koji je ljudima potreban za život i da budu srećni".

Dnevno u prosjeku, poput puža naslikanog na pozadini prikolice, prepješači oko 20 kilometara. U svojoj "kući" koju sa lakoćom vuče, spakovao je sve što mu je potebno.

"Kada se rasklopi, to je jedan veliki šator, u kome je krevet za spavanje. Nosim i pribor za jelo i kuvanje, knjige, lijekove, osnovnu odjeću, a na prikolici je prikačena i moja mala bašta", priča mladi Francuz.

On kaže za Srnu da mu se priroda u Foči mnogo svidjela, a posebno gostoprimstvo Fočaka, koji su ga, kao i stanovnici ostalih gradova kroz koje je prošao, ispratili pozdravima i potpisima na prikolicu, na kojoj je nacrtana i ruta njegovog putovanja.

http://i.imgur.com/GAg6UKP.jpg

http://i.imgur.com/5lzkukP.jpg

Padalica
22-08-2016, 11:45
:krsti:
Kineskinja u 17. mesecu trudnoće!
Vang Ši je trudna već neverovatnih 17 meseci, ali se još nije porodila, a lekari kažu da ne mogu da je porode carskim rezom jer beba još nije dovoljno razvijena.


Pipl dejli njuz piše da je Ši, koja živi u Tianpingu u provinciji Hunan, zatrudnela u februaru prošle godine, a da joj je termin za porođaj bio 5. novembar 2015. godine.


Vang sada svakih desetak dana odlazi u bolnicu kako bi joj doktori pratili stanje.
Ultrazvuk pokazuje da je beba još uvek u drugoj fazi razvoja, a lekari objašnjavaju da nije dovoljno zrela za prevremeni porođaj.
„Stručnjaci se slažu da je moguće izneti trudnoću i 13 meseci i roditi zdravu bebu. Ipak, 17 meseci još nije viđeno. Niko ne može da objasni zašto se moja supruga još nije porodila“, kaže njen muž.


Vang se oseća dobro i lekari smatraju da je u dobrom zdravstvenom stanju. Planiraju da je porode carskim rezom početkom 18. meseca ako do tada porođaj ne krene.
Rekorderka u dužini trudnoće do sada je bila Amerikanka Beula Hanter sa 375 dana dugačkom trudnoćom.

Padalica
09-11-2016, 22:20
Toblerone menjaju oblik, mušterije besne Čuvene toblerone će promeniti oblik i gramažu, ali im cena ostaje ista. Kompanija se pravda, potrošači nisu baš srećni.


Kompanija Mondelez rešila je da poveća prostor između čuvenih trouglastih delova čokolada toblerona i tako naljutila mušterije u Velikoj Britaniji. Njima se nikako ne sviđa novi oblik i kažu da žele svoje trouglaste toblerone nazad.
Opisali su ovaj potez kao pogrešan, smešan, glup i nepotreban ili kao jednostavno glup.

Iz kompanije kažu da su se odlučili na ovaj potez zbog poskupljenja sirovina, zbog čega su morali ili da smanje gramažu čokoladica od 400 i 170 grama ili da im povećaju cenu.

“Odlučili smo da je bolje da promenimo oblik da bismo zadržali cenu za mušterije”, rekli su iz Mondeleza.

"Razumem logiku u smanjivanju gramaže, ali zašto toliki prostor između trouglova? Mislim da izgleda glupo. Mogli su samo da skrate tablu i zadrže originalni dizajn“, kaže Li Jarker.

Filip Džozef kaže da se mnogi osećaju prevareno, jer kada je kupe, očekuju normalnu čokoladicu, a u stvari dobijaju njenu polovinu.

“Stvarno je veoma glupo da promene oblik odnosno svoj zaštitni znak. Ako su stvarno toliko zabrinuti za mušterije, trebalo je prvo njih da konsultuju”, kaže Ričard Kristijano.

“Ovo je verovatno jedna od najglupljih korporativnih odluka svih vremena”, rekao je Mihael Tat.

“Krajnje smešna odluka, nikada više ih neću kupiti”, kaže Alistar Kalder.

Kompanija je takođe negirala tvrdnje da ova odluka ima veze s odlukom Britanije da napusti EU, ali je priznala da to nije pomoglo. Ni tu mušterije nisu ostale dužne: "Bregzit je ubio toblerone", tvrde

https://pbs.twimg.com/media/CwurbyfXgAALCOk.jpg:small (https://twitter.com/johnprescott/status/795918270071185408/photo/1)