PDA

Pogledaj Punu Verziju : Kutak za učenje



kojica
19-10-2011, 19:07
Kako ste uredili kutak za učenje vašim školarcima?

Gde ste vi učili?

Ovi moji imaju zajedničku sobu i dva radna stola koja ničemu ne služe.
:sad:
Evo jedan je trenutno na podu, pored mojih nogu.. ko siroče.. a drugi je
u trpezariji..

:hm:

ribizla
19-10-2011, 19:38
Ja sam imala svoju sobu.. i stocic, koji mi je sluzio.. tad komp nije bio u mojoj sobi.. iz razloga vrlo dobro poznatog.. a to je da mi ne bi odvracao paznju od ucenja..
znalo se kad sedam za njega, i koliko vremena provodim.. a to je kad naucim, i kad zavrsim domaci. :aha:
to sam imala i fotelju, gde sam obicno listala knjige, i citala.. e da da.. imala sam radio u sobi.. posto sam ucila uz muziku.. mogu vam reci da mi je super bilo.. nije mi odvracao paznju, i bio je sasvim onako tek toliko da ga cujem.. :aha:
sad, imam drugu sobu :haha:
i nov namestaj (moderniji jel'te (konacno se i ja pitah za nesto)) :haha: sad je sve pod konac.. sto za lptp, stolica, ormani, krevet, police za knjige, nosac za tv (koji sam izbacila) telefon.. sve je tu.. a pola ne koristim :lol:

a sad.. evo gledam slike..
:qq: kako izgledaju ove moderne sobe..

http://razbibriga.net/imported/2011/10/9StylesStudyRoomFurnitureDesignbyPbteen5-1.jpg

http://razbibriga.net/imported/2011/10/3ModernStudyRoomFurnitureDesignbyPbteen5-1.jpg

http://razbibriga.net/imported/2011/10/2SustainableStudyRoomFurnitureDesignbyPb-1.jpg

:qq:

Nežnicah
19-10-2011, 21:37
Imala sam divnu sobu sa namestajem koji je i dalje kod mene, sad ga mladja cerka koristi u svojoj sobi. Imala sam i radni sto u cijim je fijokama uvek vladao nered u kome sam se odlicno snalazila. Da bi mi lakse prolazilo vreme kad sedim za stolom nagnute glave i nesto pisem ili crtam, ja sam po njemu polepila slicice mojih omiljenih pevaca i pevacica iz lista Bravo, i onda sam eto kao imala drustvo, nije mi bilo mrsko da sedim tu. Kompjutera tada nije bilo.
Moje cerke, imale su zajednicku sobu, svaka je imala svoj radni sto, u kome su uredno cuvale knjige, sveske i skolski pribor, ali su uvek domace zadatke pisale u dnevnoj sobi na stolu, jer su volele da budu u drustvu. Samo kad treba da se uci, onda bi se zatvarale u sobu, pa dolazile da ih prepitamo.

kojica
19-10-2011, 21:53
Pa šta je to sa našom decom.. :hm: ja sam jedva čekala da zalupim vrata od sobe.. :hm:

E i meni su fijoke bile neuredne. I dešavalo se kad se vratim iz škole da sve zateknem na podu. :sad:
Mama prevrne fijoke i čeka da ih složim. Sam plakala ko kiša prvo pa posle slagala.

mare
19-10-2011, 22:05
Mama prevrne fijoke i čeka da ih složim. Sam plakala ko kiša prvo pa posle slagala.

Ovo mi je dobro poznato. :lol:

mikili
20-10-2011, 09:00
Moji imaju zasebne sobe,sa stolovima na kojima je obicno svega i svacega..i nista da ne diram,oni se tako bolje snalaze..zbog tehnickog crtanja trebale su im vece radne povrsine,pa se sklapaju..inace kad se zatvore unutra i kad ih zovem,uvek -uce-,inace komp.uvek radi,muzika se cuje..ocene nisu lose tako da i valjda uce,preveliki su da bi ih bilo sta propitivala.sami sredjuju i odrzavaju sobe,obicno jednom mesecno ih nateram da srede i ono sto oni kazu da je -sredjeno-..ili im najavim upad-inkvizicije-sto znaci da ja pravim red..sve u svemu to je njihovo malo carstvo..
moja je bila tipicna soba devojcica,mada mi se cini da sam nesvesno usvojila ponasanje moje mame,jer ni ona nije preterano ulazila unutra,ponekad samo da proveri ima li-zaba-ispod kreveta.uvek sam ucila na krevetu,retko za stolom..

kojica
19-11-2011, 17:57
E a tehničke crteže one od kilometar sam morala da radim u trpezariji, pošto su mi
još u osnovnoj kupili neki radni sto sa fijuviju izrezbarenim ivicama. :qq: Zato im
je blještalo svetlo do pola noći. Ko ih šiša kasu cicije.

mica
21-11-2011, 18:25
Ja nisam imala kutak, imali smo jedan radni sto, koji je bio sestrin, a meni su namontirali u dnevnoj sobi, pored prozora, onu staru, sivacu masinu, singericu, koja je sluzila kao super sto, posle ja nisam dala da je menjaju:) Kad je setsra zavrsila skolu i udala se, ja sam nasledila njen radni sto, a eto, na tom istom stolu, koji se nlazi na istom mestu, sad uci moja cerka:) Ima svoj, lepi kutak i voli da provodi vreme tamo. Ususkana je u maloj sobi i nekkao je topla i lepa:bisa: Za ovog malog, ne znanm sta cu i on ce, mukica kao i ja, da zavrsi pored prozora u dnevnoj sobi, ali ce imati svoj, radni sto:)

причалица
21-11-2011, 18:30
Gde ste vi učili?

u osnovnoj sam delila sobu sa bratom, ali se nešto ne sećam da smo učili :lol:
a kad smo stvarno krenuli da učimo - imali smo svoje sobe. volela sam svoj radni sto i bio mi je baš radni - završila sam i gimnaziju u fakultet za njim.
i sad se dosta družim s knjigom, ali se uglavnom muvam po kuhinji sa latopom, što i nije neka opcija....ali nema druge, za sada...
a devojke - pa one imaju svoja radna mesta u svojim sobama....samo što starijoj i služi sto nečemu, a mlađoj samo za kompjuter i eventalno pepeljaru i čašu koka-kole :(

tweety-bird
22-11-2011, 21:07
U nižim razredima osnovne smo sobu delile starija sestra i ja, ali smo domače zadatke pisale u trpezariji pod maminim budnim okom.
Onda smo se preselili u veći stan i dobile svaka svoju sobu sa radnim stolovima i tu smo pisale, crtale i učile. Održavanje soba je bio naš zadatak kjoš dok smo delile jednu, pa tako i kasnije.

Između moje dece je razlika 4 godine, a dok mlađi nisu krenuli u školu živeli smo u 2 ipo sobnom stanu, gde je starija imala svoju sobu i radni sto u istoj,
a blizanci su delili drugu sobicu u koju je stao samo krevet na sprat i orman za garderobu.

Kad su i oni stasali za školu, prodali smo taj stan i uz veliku pomoć naših roditelja kupili kučicu, ne previše veliku, ali dovoljno da svako dete ima svoju sobu.
Imaju svako svoj radni sto, gde uče, u početku smo imali jedan kompjuter koji je bio u starom stanu kod najstarije ćerke,
a u novoj kuči je prešao kod sina (iz tehničkih razloga - nasledio je nameštaj iz sestrine stare sobe i imao največi sto),
sad svako od njih ima svoj kompjuter i televizor u sobi.

Sobe održavaju sami, najuredniji je sin, mada detaljnije sređivanje soba pada uglavnom kad im podviknem...

причалица
22-11-2011, 21:42
e, a što se tiče održavanja...starija sve radi ako treba, a mlađa :qq: sve dok mi ne padne mrak na oči kao onomad i kad sam pobacala 96% stvari iz sobe, a koje nisu nameštaj.

mare
22-11-2011, 21:45
nemam kutak za učenje..

a i ne treba mi :mrgreen:

причалица
22-11-2011, 21:56
nemam kutak za učenje..

a i ne treba mi :mrgreen:

ti mora da se družiš sa mojom mlađom :lol: