PDA

Pogledaj Punu Verziju : Gosti sa nevaspitanom decom



Nežnicah
21-10-2011, 09:33
... dosli su kod vas, decica vesela, razigrana, brljiva, radoznala, sve moraju da pipnu, pritisnu, ukljuce/iskljuce, uzmu u ruke...

Vi pocinjete da sklanjate, govorite nemoj to duso, razbice se, ili nemoj vuci kucu/macu za rep, njihovi roditelji ih opomenu reda radi, deca ih ne konstatuju...

Vasa iskustva?
Da li ste i sami bili takav djavolcic, da li su vasa deca? Kako reagujete kada imate u kuci takvu situaciju?

kojica
21-10-2011, 09:38
Nemamo takvu situaciju. Naša kuća je opremljena za decu.

a i nekako bih pre podnela da mi dete izvrne kuću naglavačke, nego da slušam roditelje
koji bi da vaspitavaju dete baš kad su kod mene u gostima.. :sad:

ribizla
21-10-2011, 09:47
kao dete, bila sam jako mirna i povuchena.. nisam pravila probleme nikad kad smo bili u gostima. i sve sam lepo pitala, ako bih nesto htela da uzmem.. :g:

e sad, imam slucaj sa nevaspitanom decom :facepalm:
ulicu ispod zivi brachni par sa troje dece, koji kada dodju u goste kod nas ostave takav nered da dodje da zakljucam vrata kad ih vidim ili da se ne javim na telefon kad vidim da oni zovu :facepalm:
uzmu cokoladu, pa im se ispoti u rukama, pa takvim rukama po lego kockicama, po tepihu, sofi, :facepalm:
pa kad uzmu bombone, pa pljune onako na stoljnak kao ne svidja mu se :facepalm:
a sto jurcaju :qq:
jednom polomili vazu :facepalm: posle mene majka grdila sto sam im JA dozvolila da polome :roll: mislimm ...
i onda meni prekipelo jednom..
dosli u posetu.. deca u istom fazonu od gore..
ja lepo kazem njihovoj mami.. "Izvini Dragana, znam da nije lepo da ti ovo kazem, ali molim te mozes li da smiris svoju decu?!"
na sta ona meni odgovara "Ja im ne mogu nista!" :eek:
i onda, JA - namcor! pocnem da zavodim red.. kad ona nece, ja moram.. posto zaista.. skinuti fleke posle njihove posete.. :facepalm: i bash me briga.. sta ce pomisli.. zaista.. prevazisli su svaku meru..

btw. treba li da napomenem da najstarije ima 11 godina, srednje 8, a najmladje 6 - znachi RAZUMEJU kad im se kaze NE, NE MOZE !!!
i da zakljucim, dolaze i dalje u posetu, slatkise jedu i dalje, posle toga ih posaljem da operu ruke, i nastave da se igraju.. mirnija su.. i drago mi je da su me ispostovali :g: cak mi je toliko drago, da se i ja igram sa njima :aha:

Nežnicah
21-10-2011, 09:53
Naravno, trebalo je da ga vaspitaju pre toga. Nema mi nista gore nego kada mi presedne druzenje sa prijateljima zbog nevaspitanja njihove dece. Ja nikada nisam imala taj problem sa svojom decom, ni kod kuce ni u gostima. A nisam bila nimalo strog roditelj. Jednostavno znalo se sta se sme sta ne, kroz pricu i ucenje. Ne volim kada necije dete unistava moju imovinu. Dodje, uzme neki predmet koji nije za igru i lupa njime po mom velikom akvarijumu. I sad ja treba da ga pustim? Ili pridje televizoru i pocne da ga pali i gasi na dugme 20 puta? Ili uzme telefon i treska slusalicom po njemu i pritiska gomilu brojeva... Ili ode u kuhinju i otvara vrata od kredenca i lupa njima iz sve snage, ili isto to radi sa fijokama... pruza ruke i skida sa police moje suvenire.

Za mene je to nedopustivo, nikako ne bih mogla da se pomirim sa tim da dodje, prevrne mi kucu natraske, ja se premorim spasavujuci sta se spasti moze, dok mamica i tatica puse i vicu : pa nemoj to mili, znas da nije lepo, i zatim okrenu glavu i nastave da caskaju... Rodjene kumove vise ne zovem u goste zbog toga, pa nek se ljute. Teskom mukom smo kupili sve sto imamo, ne pada mi na pamet da to bude necija igracka.

DaDole
21-10-2011, 10:15
Nemam takve goste,al kad bih ih imala,sasvim je sigurno da djeca ne bi bila kriva,kao i to da im ne bi dopustila da prave džumbus ..nisu djeca kriva što su im roditelji ispustili neke osnovne stvari iz vaspitanja.

Sandokan
21-10-2011, 10:17
Ja sestri rođenoj više ni reč ne govorim o njenoj deci :nene: .... zaključak izvucite sami ... samo mogu reći da rizikujete ozbiljan sukob :aha:

kojica
21-10-2011, 12:03
Nemam suvenire koje mogu da olupaju.. nemam ni vaze sa cvećem.. ni saksije...
Jednom nemirnom detetu može samo dosadno da bude kad dođe ovde.

E tetkino se snalazi tako što otvara fijoke i ulazi u cipelarnik. :lol: Al neka je, nek
ronda. :jasenka:

Moji ne prave probleme kad negde odemo.. sve dok se ne pobiju.. :hm:
Mislim.. nije to tuča prava, nego se deca tako igraju.. i konan u tome učestvuje..
Legnu na pod i onda se rvu dok jedan ne zaplače. Ili dok konanu neko ne iskopa
oko, pa se naljuti i neće više da se igra. E to je ljudima malo teško da razumeju.
:hm:
Al nije problem smiriti ih. Samo Konana pogledam :ljut: i mirni su.

DaDole
21-10-2011, 12:20
Koliko ti imaš djece kojice:) sa konanom mislim:)

kojica
21-10-2011, 12:25
pa trojicu.. al svi su slatki...:)

mihaela
21-10-2011, 13:07
Moji roditelji su bili strogi,brat i ja nikada nismo smjeli da se igramo sa nečim što nije za igru,ni kod kuće ni u gostima.Tako smo naučeni i smetaju mi nevaspitana djeca.
Sada je rijetkost vidjeti lijepo vaspitano dijete.Uglavnom su to indijanci,koji bi se i na luster popeli da mogu.I da im dozvolim kad dođu.
U početku smo imali problem sa takvim malim gostima.Roditelji uopšte nisu obraćali pažnju na tu djecu,šta rade,čime se igraju,koliku štetu prave mojim stvarima.Dođu,kafenišu,a ja skačem za njima.Penju se na ormar,skaču,otvaraju ladice i razbacuju odjeću.Vrhunac je bio kad je jedan mali od rodice sin,poslije svega nabrojanog povadio suđe iz sudopera i ušao u njega.E,tada mi je pukao film,zgrabila sam dijete,odnijela ga majci koja je veselo ćaskala i skoro ga bacila njoj u naručje :"Drži ovo svoje dijete,jel ti vidiš šta on radi,neću ja za njim sklanjati...".Izgalamila sam se pošteno na nju,ona je tad valjda iz stida,uhvatila dijete,razbila ga pred nama.Ne mogu reći da mi ga nije bilo žao,ali...Od tada su rijetko dolazili.I vodila je malo,ali samo malo više računa o njemu.
Ne mogu da shvatim kako se roditelj može tako ponašati.Moje dijete je malo,ali zna kad nešto ne smije.I kada negdje odemo,uvijek muž ili ja idemo za njom,baš da ne bi napravila neki haos.
I da,čudo jedno...sadašnje majke,kao po dogovoru za tu svoju djecu imaju isti odgovor :"Ali,on/a nije nemirna,to je samo hiperaktivno dijete!" :facepalm:

Nežnicah
21-10-2011, 14:29
Da, poznat mi je taj pojam: hiperaktivno dete :)
Evo, ja imam unukicu, slatkis, ali brljiva neverovatno. Kad mi se cerka i zet najave da dolaze, to je akcija sklanjanja svega sto joj je na dohvat ruke. I malena ipak ume da me iznenadi i da zgrabi nesto sto mi je promaklo. A mama i tata, ista prica kao i sa mojim kumovima: Samo je opomenu, ili kao papagaji ponavaljaju njeno ime na sto raznih nacina, a ona ih ne zarezuje ni truncicu. Ali opet mi je lakse da rodjenom detetu ukazem gde gresi, i da joj dam savet ili predlog kako da vaspitava dete, nego nekog prijatelja, jer su ljudi uvredljivi kad im skrenes paznju na dete, a ne bi se sami setili da ga vaspitaju pa da do toga i ne dodje.
Mada i cera mi je sujetna, jednom se nadurila kad sam joj rekla, aj ti blago meni, obuzdaj svoje dete, ja vise nemam snage. A mala se ludo zabavlja okrecuci tockic na masini za sudje, koja mi je vec jednom zbog toga pobrljavila sa programima.
Ja sam prosla kroz fazu podizanja i vaspitavanja dece, svoju decu sam lepo vaspitala, i zaista mi smeta kad neko dodje kod mene i pusti dete da radi sta hoce.

причалица
21-10-2011, 14:40
Kako reagujete kada imate u kuci takvu situaciju?

nemam takva iskustva. dok su naša deca bila mala, sve je u stanu bilo namešteno tako da mogu da se igraju i da ne bude svaki čas ''ne to!''....to mi je uvek išlo na živce, kad krenu da obročavaju decu u tuđoj kući...
a i deca koja su nam dolazila - bila su - pa, deca. ništa posebno nemirna.
sada su velike i ne mislim više o tome.

mikili
21-10-2011, 15:12
Dok su bili mali uvek sam ih vodila samo kod osoba koje imaju decu slicnog uzrasta,mada sam im stalno govorila da uvek moraju da pitaju smeju li bilo sta da diraju..kod ljudi za koje sam znala da su odavno van kontakta s decom ili da nemaju decu ,izbegavala sam da ih vodim.znala sam da imaju svoj red,tisinu i da bi ih svako iskakanje iz tog koloseka nerviralo.
smeta mi sto se kod nas polako usvajaju neki pojmovi i nacini vaspitanja sa zapada.nemoc roditelja da nateraju dete da se smiri,bez upotrebe povisenog tona,sljepkanja po zadnjici,jednostavno se gura pod pojam -hiperaktivan-,sledece je -ritalin- d cega mi se dize kosa na glavi.
kad mi dodje neko sa takvim detetom,prosto vidim da je majci neprijatno,da caskanjem pokusava da zabasuri ponasanje svog deteta,da dete i te kako shvata to i tera dalje,ali da se ona prosto boji da bude grublja ili da vikne.uvek pokusam da mu skrenem paznju slatkisima,igricama,ili psom..gotovo uvek mi upali,a i njoj lakne.pogotovo sto znam da je jedna draga osoba koja nema puno prilika za malo odmora i opustenog razgovora.

kojica
22-10-2011, 20:50
Deca u gostima umeju da budu nevaljala, iako to obično nisu. Privlače mučenici pažnju.
Matori se zapričaju oko nečega ''veoma važnog''. I baš mi se sviđa ovo što je Mikili napisala.
Malo pažnje može da reši veliki problem.

Nežnicah
22-10-2011, 21:01
^Slazem se da malo paznje moze da resi problem, ali isto tako dopustam mogucnost da je domacin vec odgajio svoje dvoje dece, da zna da deca mogu da se ponasaju i drugacije, i da jednostavno svoje slobodno vreme koje odvoji za druzenje sa prijateljima zeli da provede bez posledica po svoje zivce i bez naknadnog posla oko raspremanja kuce nakon njihovog boravka.

Bandit
22-10-2011, 21:30
Ljudi koji sa sobom vode decu koja su "hiperaktivna"..i ništa povodom takvog ponašanja ne preduzimaju..su totalni kreteni...
Jednom su nam došli gosti sa takvim detetom ..koje ništa nije moglo da zaustavi..
Ustao sam... proveo celo veče sa njom igrajući se..ne odgovarajući uopšte na pozive da se vratim i pridružim..u ćaskanju..
skoro da su se naljutili...
kad su sledeći put došli..dete je bilo kao bubica jer sam je pitao da li mogu samo da joj dam igračke i da se vratim jer imam nešto važno da pričam sa nenim roditeljima.
Naravno nije bilo nikakvih problema..
Ubrzo nakon toga su prestali da dolaze i fala ima..verovatno im je smetalo što je devojčica samo kod nas bila mirna i fina..
sad je odrasla i uvek mi se lepo javi..i postala je izuzetno fina devojka..
Nema finog i dobrog deteta bez debelog truda..osim naravno izuzetci..
Daklem kreteni naravno da imaju problem sa vaspitanjem svoje dece..osim naravno u izuzetnim slučajevima..

kojica
23-10-2011, 10:33
^Slazem se da malo paznje moze da resi problem, ali isto tako dopustam mogucnost da je domacin vec odgajio svoje dvoje dece, da zna da deca mogu da se ponasaju i drugacije, i da jednostavno svoje slobodno vreme koje odvoji za druzenje sa prijateljima zeli da provede bez posledica po svoje zivce i bez naknadnog posla oko raspremanja kuce nakon njihovog boravka.

Ma ok. Sve ja to razumem.

Samo malo unosim pometnju na temu. Ne mogu si pomoći. :lol:



Na primer..

Da li znate da deci vreme prolazi sporije. Njihovo mirno sedenje od dva sata,
je kao naše mirno sedenje od dva dana. Možete li da budete potpuno mirni
dva dana?
A nama je tih dva sata malo za sve priče koje imamo da ispirčamo sa prijateljima.

mare
23-10-2011, 10:35
ne znam šta da kažem..

mene je stalno zanimalo šta ima po fiokama i ostalim nepristupačnim mestima.. :lol:

kojica
23-10-2011, 10:39
I mene je zanimalo u mojoj kući. U tuđoj me ništa nije zanimalo.
Sećam se smaaaranja i smaaaranja.. neko mi da neku smor igračku,
nako papir i olovku da nešto crtam, al uglavnom su to bili sati i sati
dosade...
mora da sam zato postala budista.. :mm: naučila da budem sama sa sobom

причалица
23-10-2011, 10:41
Daklem kreteni naravno da imaju problem sa vaspitanjem svoje dece..osim naravno u izuzetnim slučajevima..
ma, nisu kreteni...nego ima ''lakše'' ovako.

Nežnicah
23-10-2011, 11:09
Ja sam uvek mamu drzala za suknju ili joj spavala sa glavom u krilu, dete smor, mozda je nekima to smetalo, sto sam stalno tu pa ne mogu ljudski ni da pricaju :)

kojica
23-10-2011, 11:45
E jedino mi kod strica nije bilo dosadno. Brati i sestra su dosta stariji, pa su čuvali njihovu ogromnu
korpu sa igračkama. Još bih dobila i neku igračku za poneti.. :dance:

причалица
23-10-2011, 12:11
kao deca smo išli u goste kod ljudi koji imaju decu našeg uzrasta. lepo nas strpaju u jednu sobu, oni se smuntaju u drugu, pa ko živ ko mrtav....znam da nas nisu nikad opminjali ili nešto slično, ali nismo baš bili mirni :lol:
ali, nekad su deca znala da se igraju, danas nemaju pojma :(

Sandokan
23-10-2011, 12:38
kao deca smo išli u goste kod ljudi koji imaju decu našeg uzrasta. lepo nas strpaju u jednu sobu, oni se smuntaju u drugu, pa ko živ ko mrtav....znam da nas nisu nikad opminjali ili nešto slično, ali nismo baš bili mirni :lol:
ali, nekad su deca znala da se igraju, danas nemaju pojma :(

Da li je stvarno postalo tako komplikovano .. ja imam fotke gde je nas gomila ... a oni tamo jedu, piju, zezaju se u drugim prostorijama .... i niko nije morao da nas osim u retkim trenutcima razdvaja i pravdu nameće, danas dvoje dece (različitih roditelja) očas haos naprave :aha: .... biće da mi (ja) ne znam šta treba da se radi ...

mikili
23-10-2011, 12:54
[QUOTE=Bandit;192138]
sad je odrasla i uvek mi se lepo javi..i postala je izuzetno fina devojka..

Evo ,sam si sebe demantovao,nije -postala-,vaspitali su je...sto rece koja deci vreme sporije prolazi i ako nadju nacin da poteraju roditelje s mesta gde im je dosadno,oni ga koriste..makar pravili haos u tudjoj kuci..:sojka:kad god smo isli na neku odraslu sedeljku,gledala sam da ih ostavim kuci..lakse je bilo i meni i njima..

причалица
23-10-2011, 16:51
nama se dešavalo da nam dođu gosti sa brojnim potomcima...istina je da diraju sve što stignu. meni to ne smeta, zaista. deca su to....pogotovo kad su takve gužve kakve su inače na slavama.
ali i jeste činjenica da majke koje imaju puno dece ovakve prilike jedva čekaju da konačno izađu iz svoje sopstvene kuhinje i da se malo druže...dakle, nema veze....deca su to.
daj Bože da ih je više.

Bandit
23-10-2011, 17:05
[QUOTE=Bandit;192138]
sad je odrasla i uvek mi se lepo javi..i postala je izuzetno fina devojka..

Evo ,sam si sebe demantovao,nije -postala-,vaspitali su je...sto rece koja deci vreme sporije prolazi i ako nadju nacin da poteraju roditelje s mesta gde im je dosadno,oni ga koriste..makar pravili haos u tudjoj kuci..:sojka:kad god smo isli na neku odraslu sedeljku,gledala sam da ih ostavim kuci..lakse je bilo i meni i njima..eć


Evo Priča ti je odgovorila...bilo im lakše onako...da se ne opterećuju..
Mrzelo me da razglabam..
Ima i kvalitetnih porodica ..sa nevaspitanom decom koja kasnije postanu..ljudi..sasvim pristojni i kulturni ..
Ali oni su toga veoma svesni i neće da se opterćuju već idu linijom manjeg otpora..
To mogu kod svoje kuće..ali ne kad odu kod nekoga...
Dakle mene moje dete može da maltretira čupa dere se ne sluša bude u fazi ne...ali to ne mogu da dozvolim da radi drugim ljudima..ako nisam sposoban onda ne vodim decu dok ne porastu...i kraj..
Zato su takvi roditelji ..bezobzirni kreteni...

причалица
23-10-2011, 17:28
mislim da si preoštar :( svako ima neki svoj fazon u komunikaciji s decom. možda su to oni ljudi koji decu neće da koriguju u tuđoj kući. ima i takvih.

Bandit
23-10-2011, 17:38
Znam da je preoštro..Ali..ipak..treba malo da ih sramota..
O k ako je to u nekoj funkciji..vaspitanja na duže staze..ali i suviše često se dešava da to rade iz čisto sebičnih razloga..
Kad vidim da se neko trudi..ali eto iz nekog razloga ne uspeva ,treba mu pomoć ..vrlo rado priskočim u pomoć i opšte mi ne smeta takvo ponašanje..
ali bre kad se pravi da se ništa nbe dešava..to me stvarno izluđuje..
Čak i jedno usputno izvinjenje..u smislu ljudi nemam živce da se borim sa ovim mojim detetom ..što se mene tiče može da reši svaku neprijatnost...

Nežnicah
23-10-2011, 18:29
Ja ne pokusavam da nadjem opravdanje za takve ljude, naravno deca nisu kriva, ona samo koriste situaciju. Ono sto me nervira u celoj prici je ponasanje odraslih, po meni je to sto neko dopusta svom detetu da mi kucu prevrne naglavacke, cisto nepostovanje mene kao domacina. I nisam sposobna da kazem sebi, ma pusti, nek ti pokvari televizor, nek ubaci zalogaj hrane u plejer, nek pali gasi komp, to je ipak samo dete tvojih prijatelja, kakve veze ima... Ne, ne moze tako.

mikili
23-10-2011, 18:31
meni je uvek na pameti bila baka,kad god bih zaustila da kazem..uh sto bih ja ono..ona mi je govorila-sss..tudja deca se najlakse vaspitavaju-kad sam dobila moju ,shvatila sam..

mihaela
23-10-2011, 18:45
meni je uvek na pameti bila baka,kad god bih zaustila da kazem..uh sto bih ja ono..ona mi je govorila-sss..tudja deca se najlakse vaspitavaju-kad sam dobila moju ,shvatila sam..

To jeste činjenica.Ali,ne treba im sve ni dozvoliti.Baš iz razloga što mi je bila muka od tuđe djece,za svojim djetetom skačem.I u svojoj kući,posebno u tuđoj.Da ne bi bili kao ta djeca.

kojica
23-10-2011, 19:23
Ja volim da mame malo odmore kad dođu kod mene. Što je meni teško da tih sat ili dva švrljam
sa bebom po kući.. mamu to čeka 16 sati dnevno..
Malo smo prijatelja imali, dok su moja deca bila mala, koji su umeli da mi bukvalno s vrata otmu
bebu iz ruku, tako da ja mogu da odmorim dok sam kod njih, i to mi je mnogo značilo. Pa sad
nekako gledam da vratim to drugima.
A i Konan je takav. I on voli da zabavlja decu.

причалица
23-10-2011, 21:00
Čak i jedno usputno izvinjenje..u smislu ljudi nemam živce da se borim sa ovim mojim detetom ..što se mene tiče može da reši svaku neprijatnost...
pa gde to pred detetom da kaže :pada: