PDA

Pogledaj Punu Verziju : Kakvo je ''danas''?



kojica
21-10-2011, 18:21
Uvek sam mislila da svako ''danas'' ima svoju dobru i lošu stranu i da skonost ka
uviđanju loših strana pripada starim ljudima. U poslednje vreme mi je potrebno da
uložim mnogo napora da bih vilela svetliju stranu, pa sam pomislila da starim.

Evo šta kaže Dalaj Lama:


Danas imamo sve vece kuce, ali sve manje porodice,
sve vise diploma, ali sve manje zdravog razuma,
sve vise znanja, ali sve manje pravih procena,
sve vise eksperata, ali i sve vise problema,
sve vise lekova, ali sve manje zdravlja.

Otputovali smo cak do Meseca,
ali imamo problem da predjemo ulicu
i susretnemo se sa svojim susedom.
Napravili smo mnostvo kompjutera,
da u njima pohranimo informacije,
da napravimo sve vise kopija,
ali imamo sve manje komunikacije.

Postali smo veliki u kvantitetu,
ali mali u kvalitetu.
Ovo je vreme brze hrane,
ali i sporog varenja,
visokih ljudi kratkih zivaca,
ogromnih profita i povrsnih odnosa.
Ovo je vreme kada je toliko toga u prozoru,
ali nicega u sobi.

Dalaj lama :lama: :lama:

Da li je i on ostario ili je samo realan? Kako vi vidite ''danas''?

Sandokan
21-10-2011, 18:24
Uvek sam mislila da svako ''danas'' ima svoju dobru i lošu stranu i da skonost ka
uviđanju loših strana pripada starim ljudima. U poslednje vreme mi je potrebno da
uložim mnogo napora da bih vilela svetliju stranu, pa sam pomislila da starim.

Evo šta kaže Dalaj Lama:



Da li je i on ostario ili je samo realan? Kako vi vidite ''danas''?

Pa cenim da sam dovoljno mlad da postanem novi "Dalaj lama" ... sve potpisujem :aha: ... nego što nije bacio neku o Srbima na Kosovu, Libiji, Iraku, Avganistanu ... i zemlji u kojoj živi :hm:

mare
21-10-2011, 18:27
Ma Dalaj Lama je prevarant.

kojica
21-10-2011, 18:29
E ajmo ovako. Otvorite temu o Dalaj lami pa tamo komentarišite njegovu ličnost.

Tema je naše viđenje današnjice.

Sandokan
21-10-2011, 18:30
bravo mare :aha:

Sandokan
21-10-2011, 18:31
E ajmo ovako. Otvorite temu o Dalaj lami pa tamo komentarišite njegovu ličnost.

Tema je naše viđenje današnjice.

Slažem se sa mišljenjem ali ne sa njim ... obriši sve :aha:

mare
21-10-2011, 18:33
moje viđenje današnjice ne odgovara forumu

Sandokan
21-10-2011, 18:35
moje viđenje današnjice ne odgovara forumu

Mare a ko kaže da moraš biti shvaćen ..... ni jedan vizionar nije ..... one spaljene da ne pominjem :aha:

kojica
31-12-2011, 11:56
Ovo da danas imamo lekove ali nemamo zdravlje mi malo bode oči.
Ako se životni vek produžio na račun toga što imamo lekove, šta je
tu loše? :hm: Živimo duže, al uz lekiće.

Moonster
31-12-2011, 12:19
Ovo da danas imamo lekove ali nemamo zdravlje mi malo bode oči.
Ako se životni vek produžio na račun toga što imamo lekove, šta je
tu loše? :hm: Živimo duže, al uz lekiće.

Ne živimo :nene: tako imaš ljude i u vegetativnom stanju koji isto "žive", ali ne mogu bez pomoći niti jednu sekundu :aha:
Tako i sa lekovima,ako su tu da nas ograničavaju na taj način što moramo da ih uzimamo kako bi pregurali još jedan dan, pa i nije nam neki život :hm:
Ima ljudi koji to mogu da prihvate i naravno da je i takav život bolji od smrti kao krajnje opcije, ali nije baš slobodan u tolikoj meri da bismo mogli reći da "živimo". :dada:

kojica
31-12-2011, 12:25
http://razbibriga.net/imported/2010/11/705-1.gif

Htela sam da kažem da to što imamo lekove, ne znači da imamo manje zdravlja,
već da živimo duže, ali manje zdravi nego ljudi koji su mladi umirali jer lekova
nije bilo. Tako nekako.. :hm:

A život je mio, ma kakav bio.. dokle god dišemo..

Moonster
31-12-2011, 12:41
http://razbibriga.net/imported/2010/11/705-1.gif

Htela sam da kažem da to što imamo lekove, ne znači da imamo manje zdravlja,
već da živimo duže, ali manje zdravi nego ljudi koji su mladi umirali jer lekova
nije bilo. Tako nekako.. :hm:

A život je mio, ma kakav bio.. dokle god dišemo..

Pa tako nekako i dođe, nekada bez antibiotika od upale pluća umiralo se obično u roku 7 dana ljudi su bili zdraviji, ali su zato živeli kraće jer ako su se razboleli, retko su preživljavali ono što mi danas uz pomoć lekova uvek preživimo :)
Mi smo ipak tu nekako na dobitku, jer osim što preživimo bolesti od kojih se nekada umiralo imamo i zdravlja, e ako ga nemamo po mom mišljenju sami smo jednim velikim delom krivi, jer dosta toga polazi od ishrane. Nekada kada se kupovao hleb, to je bio hleb koji je sadržavao pšenično brašno, sol, vodu i kvasac, a danas :qq:
Boje, aditivi, kalijum bromat (dokazano kancerogen :aha: ) i tako dan za danom živimo godinama, decenijama, polako uništavajući vlastito zdravlje, ali ko će sa tim da se zamara kada ide neka serija na TV-u ili je fudbal, svelo se na Rimsko :"Dok je hleba i igara". Igrice imamo, ali hleb je više nego sumnjive kvalitete i onda name je neko kriv što ne živimo duže i zdravije :aha:
A mogli bi samo kada ne bi bili ovoliko lenji kao što jesmo po pitanju vlastitog zdravlja :aha:

ljubičica
10-01-2012, 23:36
ne postoji opste danas
ni opste juce
uzasava me to juce koje je kao bilo bolje
nije
misim aman, robovi nisu ziveli sporije ni duze ni kmetovi
imamo sklonost da pravimo bajku od zivota
dalaj lama lepo govori, i dobro misli
ali to sto on potencira, neko i danas ima
neko je imao i juce
svako ima svoje danas
kako ga napravi

kojica
26-01-2012, 07:13
I ja tako nekako mislim, Koto. :hm:

Znači ipak je Dalaj Lama malo ostario. :drnd: Pa dobro, dešava se
i najboljima.

DaDole
31-01-2012, 15:02
Danas je uvijek Sad i Ovdje..ne mari za Sutra,ne mari za Juče..naprotiv.ako ovo moje Danas nalikuje na Juče,počinjem da brinem....a ne starim:hm:

причалица
31-01-2012, 18:04
danas je lepo...ili bi bar trebalo da bude lepše nego juče :) trudim se da mi takav bude dan. ne uspeva mi, naravno, uvek...ali imam tu misao u glavi svakog jutra kad zakoračim u dan - da dan treba da bude lepši nego jučerašnji.
utešno je što uvek imam popravni narednog jutra :)

Sagacity
09-02-2012, 21:25
Što je bilo bilo je, ne osvrćem se na juče. Živim danas i za sutra. Prilagođavam se promanama koje vreme nosi. Nešto je bilo bolje, nešto lošije. Sve ima prednosti i mane. Ali činjenica je da savršenstva nema. Tako je i život satkan. Bez savršenstva.
Da li sada zdravije ili nezdravije živimo, diskutabilno je. Ali činjenica je i to da se granica života pomerila na bolje. Žovek sada duže živi. Jesmo zatrovali okolinu, ali smo izmislili i mnogo načina da to prevazilazimo.
Mnogo smo modernizovaniji i nema šanse da se vratim u vreme koje je bilo bez struje, bez automobila,telefona itd...

mikili
09-02-2012, 21:29
danas je hladno..mnogo hladno..hladno je:sojka:..i samo to mi pada na pamet..

Cruz
09-02-2012, 21:34
danas i nije lose za razliku od sutra jer ne znam sta da ocekujem :eek:

DaDole
22-05-2012, 08:31
Nikad nije bilo da nekako nije bilo....verbalizovana je utjeha..ali kad pomislim da sam se godinama trudila da moje "danas" ne nalikuje na "juče" da bih iskrila kroz život i disala punim plućima..onda mi se čini da je već Juče..

kojica
22-05-2012, 14:22
danas je hladno..mnogo hladno..hladno je:sojka:..i samo to mi pada na pamet..
Hoćeš da kažeš da su se ljudi otuđili il tako nešto.. :kapa:

Nežnicah
22-05-2012, 14:31
Znaci, danas je sivo da sivlje ne moze biti, dusa mi je siva i depresivna i ovo danas mi lici na sve danase do danas, nista se ne izdvaja od svojih prethodnika :ljut: Nisam u stanju da se utesim da ce sutra biti bolje, jer ce i to sutra postati jedno sivo danas... i bice sivo sve dok ne prodam kucu i ne odem u ... sve vam je jasno valjda.

naki
22-05-2012, 15:40
a ne babsi :mm: danas je utorak pa je sivo... sutra ce biti bolje :dada: :pusi2:

paculjkica
16-09-2012, 16:43
Uvek sam mislila da svako ''danas'' ima svoju dobru i lošu stranu i da skonost ka
uviđanju loših strana pripada starim ljudima. U poslednje vreme mi je potrebno da
uložim mnogo napora da bih vilela svetliju stranu, pa sam pomislila da starim.

Evo šta kaže Dalaj Lama:



Da li je i on ostario ili je samo realan? Kako vi vidite ''danas''?

Ma jok nema to veze sa godinama, još kao dete sam osećala da je bolje da sam se rodila u nekom srednjem veku:lol:...Ali dobro pomislim da možda i tada nije sve bilo idealno, možda bi bio neki rat , opasne zarazne bolesti i slično. Upravo to, svako vreme je nosilo i neke loše strane.