PDA

Pogledaj Punu Verziju : Nije sve u ljubavi .... ima nešto i u lovi



Sandokan
23-10-2011, 12:24
http://www.youtube.com od pre sm/watch?v=RMEoYv_FVNQ&feature=related (http://www.youtube.com/watch?v=RMEoYv_FVNQ&feature=related) od 5:00 pa nadalje :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=O1jxMcQoIf8&feature=related prvih par desetina sekundi :lol:

Inspirisan scenariom i filmom od pre sto godina (i od Pinka neke vajde :lol:) .... u pravu je on ili ona ... zanemarimo romansirani kraj :aha:

причалица
23-10-2011, 14:25
pa ovako - začuđujuće je koliko su žene filozofski nastrojene na početku veze, a muškarci koliko su praktični....i kako se to posle obrne :( pa ko preživi - neka priča.

Bisernica
23-10-2011, 14:30
Love ako ima ,ima ,ako nema ,bit će
...a ako nema ljubavi :aha: ...nema ništa

причалица
23-10-2011, 16:53
pa jeste...ali ni samo od ljubavi ne može baš uvek da se živi :lol:

Nežnicah
23-10-2011, 19:02
ste gledali Gavrilovice? nema love, ali ljudi se vole i vole i vole i tako... bas se voledu :bisa:

mikili
23-10-2011, 20:37
hronicna nestasica novca,nerviranje,problemi koji se tada stvaraju ubijaju ljubav.izvlace iz nas ono najgore..

причалица
23-10-2011, 20:46
ste gledali Gavrilovice? nema love, ali ljudi se vole i vole i vole i tako... bas se voledu :bisa:

nisam gledala gavriloviće...na tv je sve to uglavnom strogo kontrolisano ili već predviđeno šta i kako će da se dešava.

Bisernica
23-10-2011, 20:51
hronicna nestasica novca,nerviranje,problemi koji se tada stvaraju ubijaju ljubav.izvlace iz nas ono najgore..

ne mora da bude uvek tako ,
ako je prava ljubav ,u tim teškim trenutcima ona treba da deluje
koheziono ...trebalo bi tako da bude ,ako se ljudi zaista vole ...
ovo o čemu ti pričaš uglavnom bude u braku :)

mikili
23-10-2011, 21:00
da,ja nisam preterano romanticna..mozda sam previse realna:trepp:

Bisernica
23-10-2011, 21:02
nema to mnogo veze sa romantikom ,
ili postoji ili ne postoji
ako se u međuvremenu u odnos useli navika onda svako
remećenje ustaljenosti ,remeti i odnose ...i to je to ...
sa ili bez romantike :)

причалица
23-10-2011, 21:12
ljubav može da postoji, ali može i da nestane tokom vremena ...ljudi su u pitanju.

Nežnicah
23-10-2011, 21:17
ne mora da bude uvek tako ,
ako je prava ljubav ,u tim teškim trenutcima ona treba da deluje
koheziono ...trebalo bi tako da bude ,ako se ljudi zaista vole ...
ovo o čemu ti pričaš uglavnom bude u braku :)

evo, ja jesam u braku, a prava ljubav je ono jedino sto nas je odrzalo 23 godine skupa i na dalje... finansijski usponi i mnogo cesce padovi su bili toliko intenzivni da smo samo zahvaljujuci toj ljubavi pronalazili snagu i motivaciju da se borimo i idemo dalje i bili jedno drugom podrska, pa zajedno smo u toj prici, svojom voljom, drzimo se zajedno, sto bi rekli i u dobru i u zlu, iako vec otrcano to zvuci.

mislim da vise sanse za opstanak ima veza ili brak koji su zapoceti u tezoj finansijskoj situaciji, nego veza koja je zapoceta u solidnim uslovima pa se onda zadesila neka kriza, e iz iskustva koje imam iz svoje okoline, tada dolazi do totalnog pucanja.

причалица
23-10-2011, 21:21
dolazi do totalnog pucanja.

bolje da pukne nego da se ljudi maltretiraju međusobno.

Nežnicah
23-10-2011, 21:30
naravno, ali to onda i nije bila neka ljubav ako pukne zbog praznog novcanika.

Bisernica
23-10-2011, 21:33
naravno, ali to onda i nije bila neka ljubav ako pukne zbog praznog novcanika.

slažem se ,
upravo o tome govorim
važnija je ljubav

mikili
23-10-2011, 21:39
ne moze ljubav sve da izdrzi..ali ajde da ne fraziramo,evo konkretno.Imate dvoje mladih koji se vole,ne rade nigde,zive zajedno,beba na putu,vole se mogo,raduju smeju..ponekad porodica pomogne.ali beba dolazi, ,i za mamu i bebu pocinje novi zivot,ali on kaze,snacicemo se,bitno je da se volimo..da li ce ljubav opstati ako neko ne krene da zaradjuje?

причалица
23-10-2011, 21:45
naravno, ali to onda i nije bila neka ljubav ako pukne zbog praznog novcanika.
šta god da je bila...nisu svi sposobni da izdrže dugotrajnu besparicu. ne kaže za džabe narodna poslovica ''sirotinja na vrata - ljubav kroz prozor''.


da li ce ljubav opstati ako neko ne krene da zaradjuje?
ma de da opstane...ima da pukne kao dulek.

Nežnicah
23-10-2011, 22:15
kazemo prava ljubav bas zato sto to ona to i jeste, prava. ljudi je cesto mesaju sa nekim prijatnim emocijama i zaljubljenoscu, cak i navikom, a to je vec nesto drugo i desava se cesto da padnu na ispitu zrelosti u situacijama tipa: sirotinja na vrata, ljubav kroz prozor.

za ovaj primer od Mikili, mogu reci da ako gledam onako usko bas na tu situaciju, da su to dve nezrele mlade osobe,desila im se zaljubljenost, strast, beba, i oni su odlucili da se igraju porodice uz podrsku svojih porodica da parazitiraju. da li ce taj brak/veza opstati ukoliko niko ne pocne da radi, tesko je reci, jer dok ne zaskripi nece se znati da li je to prava ljubav ili zanesenost. od toga sve zavisi.

Bisernica
23-10-2011, 22:22
kolegice bako ;)...vidi se da smo mi stare kajle
ovo danas više ne možeš da budeš siguran
da li nešto ne razumeš dobro ,ili si sam nakrivo nasađen :raz_114:

Nežnicah
23-10-2011, 22:29
kolegice bako ;)...vidi se da smo mi stare kajle
ovo danas više ne možeš da budeš siguran
da li nešto ne razumeš dobro ,ili si sam nakrivo nasađen :raz_114:

da znaš, više ne umem ni da se `odrazim` što bi rekao her šika :raz_114:

DaDole
24-10-2011, 07:48
Niko nikada nije rekao da je novac nevažan,ali sve nevolje koje imamo u životu,lakše se podnose ukoliko ih dijelimo..kroz ljubav koju živimo..i kako smo se mi to voljeli,ako nam je novac bio jabuka razdora:qq:

mikili
24-10-2011, 09:18
kazemo prava ljubav bas zato sto to ona to i jeste, prava. ljudi je cesto mesaju sa nekim prijatnim emocijama i zaljubljenoscu, cak i navikom, a to je vec nesto drugo i desava se cesto da padnu na ispitu zrelosti u situacijama tipa: sirotinja na vrata, ljubav kroz prozor.

za ovaj primer od Mikili, mogu reci da ako gledam onako usko bas na tu situaciju, da su to dve nezrele mlade osobe,desila im se zaljubljenost, strast, beba, i oni su odlucili da se igraju porodice uz podrsku svojih porodica da parazitiraju. da li ce taj brak/veza opstati ukoliko niko ne pocne da radi, tesko je reci, jer dok ne zaskripi nece se znati da li je to prava ljubav ili zanesenost. od toga sve zavisi.

opstao fajf..iznela sam ti svoj primer..da nisam pocela da radim,ne bi..

Nežnicah
24-10-2011, 10:48
opstao fajf..iznela sam ti svoj primer..da nisam pocela da radim,ne bi..

Mikili, molim te samo mi odgovori: a zbog cega ne bi opstao da nisi pocela da radis?
mene to zanima, zasto se ljudi razilaze u besparici? zar ce im kao razdvojenima biti bolje u besparici? da li je njihova ljubav toliko `jaka` da su u stanju da voljeno bice ostave zbog toga sto ne radi?
zar nije lakse sesti, pricati sa partnerom sto inace rade odrasle osobe, zakljuciti da se nesto mora promeniti (a da to ne bude promena bracnog statusa)... nazovite me glupom, ali zaista ne razumem takve odnose.

Sandokan
24-10-2011, 10:54
Mislim da je u samom pitanju i odgovor ..... tu negde na pola puta, nije sve samo u ljubavi, niti je sva sreća ovog sveta u materijalnom .... ali mislim da je daleko od toga da novac i uopšte situiranost nisu bitni.

DaDole
24-10-2011, 11:03
Ljude treba da razdvaja neljubav,a ne nemanje para...uvijek nešto nemamo,uvijek nešto nedostaje,ali kad smo zajedno onda to lakše nosimo i prevazilazimo..dosadna sam sama sebi,ali šta ću kad vjerujem u to:)

Nežnicah
24-10-2011, 11:06
:navija:Nedu za predsednika

mire
24-10-2011, 11:12
sve je u lovi...

mikili
24-10-2011, 11:13
Mikili, molim te samo mi odgovori: a zbog cega ne bi opstao da nisi pocela da radis?
mene to zanima, zasto se ljudi razilaze u besparici? zar ce im kao razdvojenima biti bolje u besparici? da li je njihova ljubav toliko `jaka` da su u stanju da voljeno bice ostave zbog toga sto ne radi?
zar nije lakse sesti, pricati sa partnerom sto inace rade odrasle osobe, zakljuciti da se nesto mora promeniti (a da to ne bude promena bracnog statusa)... nazovite me glupom, ali zaista ne razumem takve odnose.

Znas,kad sagledam sve odgovore i pitanje ispocetka,onda mozda ti i ja to ne shvatamo isto.verujem da ti govoris o nedovoljnoj kolicini novca,koja uzrokuje teskoce,odricanja,snalazenje..tu bi se slozili,da prava ljubav opstaje.Ali ako gledamo zajednicu,kako ti sama rece ,dve nezrele osobe,koje osim ljubavi nemaju nista drugo,po meni izbor je jednostavan.Moraju sazreti,odrasti brzopotezno,ili bar jedna.
Sto ne bi opstala?Verovatno zato sto sam ja prestala da smatram da je u redu da cekamo mame i tate da nam ujutru donesu novac,sto s tim sto daju novac gubis samostalnost,samopostovanje,sto pocnu svadje,sto pocne ono da u ljutini kazes i sto ne mislis i to lagano ubija ljubav.Gledas tuosobu koju volis u drugom svetlu,ono ruzicasto krene da pada.I dobro da smo to na vreme shvatili i prihvatili se posla..

DaDole
24-10-2011, 11:14
Ima nešto što svi zaboravljamo..uvijek tražimo neki izgovor zašto "nema više one ljubavi kao na početku"..pa među silnim izgovorima,i besparica se nađe uvijek pri vrhu te liste..
evo jedan moj primjer..
toliko nismo imali,da biste sad plakali kad bih vam pričala..imali smo jednu cigaretu recimo i kafe za pola šolje..i nije nas to razdvojilo..
fajf:) ako me izaberu,bićeš moj poslovni tajnik:)

twm
24-10-2011, 14:16
moderna su vremena, ljubav se kupuje.. i kada nema direktne veze, ko je on/ona, sta je i sta radi, igra odlucujucu posrednu ulogu bar kod jednog partnera. a to je vec dovoljno

причалица
24-10-2011, 14:23
moderna su vremena, ljubav se kupuje.. i kada nema direktne veze, ko je on/ona, sta je i sta radi, igra odlucujucu posrednu ulogu bar kod jednog partnera. a to je vec dovoljno

pa sad...i ranije se jako pazilo da li za bogatog momka ide devojka iz dobrostojeće kuće...a ako baš i nema neki miraz, onda je morala da bude baš lepa...dakle, ljubav kao filosofska kategorija može da ostane na filosofiji....

twm
24-10-2011, 14:24
pa sad...i ranije se jako pazilo da li za bogatog momka ide devojka iz dobrostojeće kuće...a ako baš i nema neki miraz, onda je morala da bude baš lepa...dakle, ljubav kao filosofska kategorija može da ostane na filosofiji....

tako je prico :cmok:

причалица
24-10-2011, 14:26
ali, da ne budem pogrešno shvaćena - ja u ljubav verujem :lol:

twm
24-10-2011, 14:36
ali, da ne budem pogrešno shvaćena - ja u ljubav verujem :lol:

normalno, i ja. :)

DaDole
24-10-2011, 15:10
normalno, i ja. :)
zaista;)

twm
24-10-2011, 16:58
zaista;)

sumnjas?

rile_nezni_oblak
31-10-2011, 09:24
mislim da je poprilicno nemoguce da ta ljubav, ma koliko jaka bila, opstane u trenucima kad realni problemi pritisnu sa svih strana i kad se ne mogu resiti... mnogo je drugacije kad se ima malo novca i kad se ljudi odricu odredjenih stvari, nego kad se nema uopste... svi tu pocnu drugacije da reaguju, pritisnuti nekim realnim problemima koji traju dugo... i ako nema izlaza na vidiku, normalno je da svako gleda da pobegne iz takve situacije... znaci da nesto tu ne stima... ima poslovica - kad beda udje na vrata, ljubav kroz prozor bezi... ubedjen sam da je to tako... osim kad hju grant muva dzuliju roberts, ili slicno... onda tu ljubav traje do samog kraja.. znaci, bar jos jedno 70 godina posle...

kojica
01-11-2011, 07:02
pa ne znam.. :hm: gledam nešto ove što imaju puno love.. dva puta godišnje se žene i razvode..

Jel to znači da imaju puno ljubavi?

причалица
01-11-2011, 07:46
pa ne znam.. :hm: gledam nešto ove što imaju puno love.. dva puta godišnje se žene i razvode..

Jel to znači da imaju puno ljubavi?

ne verujem...ali mislim da ti bogati koje vidimo po štampi ili na e-medijima su ipak mali procenat...razvod košta, to je svakome poznato.
mislim da procenat razvedenih kod bogatih nije mnogo veći nego kod srednjeg sloja ili siromašnih....a kad pogledaš ko vrši grozna ubistva iz ljubomore ili zbog nasilničkog ponašanja - sve siromašci...gde je tek tu ljubav?
što se ne razvedu kao ljudi, nego se maltretiraju do smrti?
neću da kažem da ljubav ima direktne veze s novcem, ali posle nekog vremena može da se desi da se zarađivanje novca stavi u kontekst brige o partneru - što ipak ima veze s ljubavlju.

dakle, nije sve crno-belo....osim u prošlosti :lol:

Cruz
09-04-2012, 13:41
Nije sve u ljubavi, ima nešto i u lovi…

Bračni savetnici otkrivaju da se većina rasprava među supružnicima vodi oko novca i materijalnih pitanja

Ponekad, problemi vezani za novac bračne partnere mogu dovesti do niza svađi nakon kojih, ako dođe do sudskog procesa, ostavljaju obe strane u sukobu u stanju zbunjenosti, besa i često na ivici bankrotstva. Čini se da bi u velikom broju slučajeva bračna nevera predstavljala mnogo manji faktor za razvod od finansijske pronevere. Zato se mnogi slažu da bi mnogo bolje bilo kada bi finansijska pitanja u braku mogla biti definisana kroz “svakom svoje”.

U doba kada žene imaju jednaka prava sa muškarcima, a u pojedinim primerima i veću platu od svojih supružnika, reklo bi se da to više ne bi trebalo da bude slučaj. Dešava se nekada mladim, nezavisnim ženama da ih muževi stave u situaciju da moraju da im odgovaraju za svaki potrošeni dinar. U pitanju je opasna igra moći, u kojoj obe strane pokušavaju da preuzmu kontrolu u vezi i pokore svog partnera.
Većina parova je u početku srećna zbog činjenice da otvaraju zajednički račun i što novac dobija epitet “mi” i “naš”, ali kad stvari izmaknu kontroli počinju da razmišljaju da je to možda najgora odluka koju su ikada doneli u životu.

Zato, stručnjaci za bračna pitanja preporučuju da se držite nekoliko pravila kako da uz čist račun opstane i duga ljubav.
- Razgovarajte o novcu pre nego što se venčate
- Potrudite se da u brak uđete bez dugova i kredita
- Zapamtite da vi kao osoba niste vaš novac
- Zaboravite na osećaj niže vrednosti ukoliko vaš supružnik u nekom trenutku zarađuje više
- Nikad ne poredite svoju platu sa zaradom svog bračnog druga

Izvor: telegraf.rs