PDA

Pogledaj Punu Verziju : Film o 12 beba



DaDole
24-10-2011, 06:59
Krajem februara naredne godine počinje snimanje filma "Težina srca" posvećen stradanju 12-oro novorođenčadi u Banjalučkom Kliničkom Centru 1992.godine.
Bebe su preminule zbog nedostatka kiseonika čije je dopremanje iz Beograda u Banjaluku spriječio NATO.

Film će se dijelom baviti i izvođenjem najveće vojne operacije Vojske Republike Srpske zvane "Koridor" koja je uslijedila nakon tragedije u Kliničkom Centru.

Sarmica
24-10-2011, 07:03
:(
pa to će bit mučno za gledanje :(

U neku ruku je lepo što to neće pasti u zaborav,jer i ne treba a u drugu opet ...:(

Se tako zove jedna bolnica u BL,ili sam ja to nešto pobrkala?:hm:

DaDole
24-10-2011, 07:04
Radnja filma smješten a je u današnje vrijeme ,a 90% scena biće snimljeno u Republici Srpskoj,preostale u Kaliforniji.Režiser Miodrag Džakula ,porijeklom iz BANjaluke koji godinama živi u L.A. najavljuje producentsku palicu u imenu Rafaela Primorca i ekipu glumaca predvođenih sa MAjklom Daglasom.
Sa resursima koje ima Banjaluka,režiser najavljuje pokretanje filmske industrije u Banjaluci.

DaDole
24-10-2011, 07:05
:(
pa to će bit mučno za gledanje :(

U neku ruku je lepo što to neće pasti u zaborav,jer i ne treba a u drugu opet ...:(

Se tako zove jedna bolnica u BL,ili sam ja to nešto pobrkala?:hm:

Nisi pobrkala:) I u pravu si,takve stvari ne treba da padnu u zaborav,jer uvijek mogu da se dogode u nekoj drugoj Banjaluci:(

DaDole
24-10-2011, 07:09
Naslov filma je "Težina srca"..
i potiče iz ideje praštanja jer da bi čovjek mogao da stvori novi život ,mora da oprosti i izađe iz uloge žrtve.

Izvorno je ideja iz egipatske Knjige mrtvih po kojoj čovjek kad umre ulazi u jednu komoru u kojoj postoji vaga.
Jedan od bogova u komori uzima srce umrlog i stavlja ga na vagu,a na drugi tas stavlja pero.
Iz te komore postoje dva izlaza: jedan na nebo,a drugi nazad u inkarnaciju.
AKo je pero teže od srca duša umrlog ide u nebo,znači da je oprostio i olakšao se te da može na nebo gdje nema mržnje.