PDA

Pogledaj Punu Verziju : Šta je to smak sveta?



kojica
25-10-2011, 16:13
Većina religija ima priču o nekakvom kraju/sudnjem danu. O čemu se tu radi?

Da li verujete u taj kraj i kako ga zamišljate? Jel to kraj svih oblika života ili samo
kraj života u ljudskom obličju? Šta se dešava nakon tog kraja?

mare
25-10-2011, 16:18
Kraj sveta kakav poznajemo

Ne znam šta da očekujem, ali zasigurno ne zemljotrese, erupcije vulkana i oluje kako je predstavljeno u filmovima

mica
26-10-2011, 20:59
Pa to je vecita misterija. Ljudi pokusavaju na svakave nacine da dodju do tog saznanja. Ja nekako, ne znam ni sama, u sta da verujem, nekako mi je najpribliznije verovanje u mitasrtva u prvih 40 dana, pa odluka, ocu li up or down... Mada je i to malko, fantasticno, ali eto.. Ima logike... U prvih 40 dana prolazis krooz sva dobra i losa dela koja si pocinio, pa se to nekako izvaga i zavrsis tamo gde zasluzujes, citavu vecnost;... Ili bar, do drugog dolaska Hristovog...

Sleepwalker
26-10-2011, 21:13
Nece biti smaka sveta.Ako mislite na smak sveta tipa 2012,kao sto su maje prorekle,nisu prorekle smak sveta,vec velike promene na zemlji.To ce se dogoditi,cak je i NASA rekla da ce Sunce izazvati haos na zemlji,svojim olujama,docice do nestanka struje na celoj kugli zemaljskoj,kao i prekid telekomunikacija.

kojica
26-10-2011, 21:14
Ako ostanemo bez interneta, to će biti jednako smaku sveta.. :sad:

vidi i rimuje se... :hm:

mica
26-10-2011, 21:14
Prekid telekomunikacija? :qq: to jetse smak sveta@@@

Bisernica
26-10-2011, 21:15
...to bi trebalo da bude rezultat ere Plutona ,
planete promena ...tako bi rekli astrolozi predpostavljam :lol:

mare
26-10-2011, 21:17
To o olujama, preporodu zemlje, nestanku struje, sve je to zamlaćivanje

2012 kao pojava je uvedena kao krajnji rok za uvođenje NWO

inače, sad u petak, treba da se desi smak sveta, neki sektaški

Sleepwalker
26-10-2011, 21:20
NWO?
Da,dolazi doba vodolije :per:

mare
26-10-2011, 21:23
New World Order

Novus ordo seclorum

Sleepwalker
26-10-2011, 21:25
E vidis,to je zamlacivanje.

kojica
26-10-2011, 21:28
Pa to je vecita misterija. Ljudi pokusavaju na svakave nacine da dodju do tog saznanja. Ja nekako, ne znam ni sama, u sta da verujem, nekako mi je najpribliznije verovanje u mitasrtva u prvih 40 dana, pa odluka, ocu li up or down... Mada je i to malko, fantasticno, ali eto.. Ima logike... U prvih 40 dana prolazis krooz sva dobra i losa dela koja si pocinio, pa se to nekako izvaga i zavrsis tamo gde zasluzujes, citavu vecnost;... Ili bar, do drugog dolaska Hristovog...

Pa ja za taj drugi dolazak Hristov i pitam. Šta posle toga?

mare
26-10-2011, 21:29
Da li je?

Pogledaj ovo (http://eupokretnasikorjeni.blogspot.com/2010/06/vas-kovceg-je-stigao-jones-ocito-je-da.html?zx=73256a04430708d8)

mica
26-10-2011, 21:30
Pa ja za taj drugi dolazak Hristov i pitam. Šta posle toga?

A posle se opet spusta raj na zemlju :) Svi, koji prodju sud, vaskrsnu kao Gospod i zive na zemlji u tom raju... Hm, da li zaista verujem u to?? :hm:

Bisernica
26-10-2011, 21:32
Ne znam kako to funkcioniše ,ali jednu stvar znam :
ne postoji civilizacija koja u svom ili verovanju ili predanju nema neku priču koja je manje ili više ista ili slična.
Znači da ljudska vrsta to nosi u svom kolektivnom pamćenju ili pamćenju vrste,što znači da se to jednom
negde,nekad desilo....zato imam običaj da kažem da smo jedini vanzemaljci na zemlji mi ljudi.
Duh je energija ,a ona se ne gubi ,samo menja oblik....

Sleepwalker
26-10-2011, 21:34
Mare,pusti se toga.Cim sam video prvu stranicu,ono upozorenje,znao sam da je lazno.
Uostalom,zivi bili,pa videli :)
Lepo si to rekla Bisernice :)

mare
26-10-2011, 21:35
A posle se opet spusta raj na zemlju :) Svi, koji prodju sud, vaskrsnu kao Gospod i zive na zemlji u tom raju... Hm, da li zaista verujem u to?? :hm:

I ja se pitam, da li neko zaista može da veruje u to :lol:

mica
26-10-2011, 21:35
Da li je?

Pogledaj ovo (http://eupokretnasikorjeni.blogspot.com/2010/06/vas-kovceg-je-stigao-jones-ocito-je-da.html?zx=73256a04430708d8)

Mare ti verujes u ovo?

mica
26-10-2011, 21:37
I ja se pitam, da li neko zaista može da veruje u to :lol:

Pa meni je to realnije, mare odo ovog sto si ti, prikazao...

mare
26-10-2011, 21:39
Mare ti verujes u ovo?

Verovao ja ili ne, činjenice su tu

kojica
26-10-2011, 21:40
A posle se opet spusta raj na zemlju :) Svi, koji prodju sud, vaskrsnu kao Gospod i zive na zemlji u tom raju... Hm, da li zaista verujem u to?? :hm:

e pa ako vi što verujete ne verujete... :hm: ko onda u to veruje...

mica
26-10-2011, 21:43
Verovao ja ili ne, činjenice su tu


Pa ono, zavisi sta smatras, cinjenicom :) Ne vidim bas argumentovane, dokazom potrkepljene cinjenice:)
Ali dobro, ljudski um uvek vidi, ono sto zeli da vidi:) Ovde je ipak, tema o tome, u sta verujemo... A vera je licna stvar,
tako da ne zelim da sporim ono, u sta ti verujes:)

Sleepwalker
26-10-2011, 21:44
"Маје нису предвиделе смак света већ крај Ере, једног животног циклуса. Људи су ти који погрешно протумаче хијероглифе, односно симболе. Археолози и поготово антрополози дају себи много за право да представљају сопствена мишљења о симболима као актуелне чињенице. У много случајева метафора, која је иначе врло битан начин комуникације античких народа (поготово у круговима мудраца) је стављена у неки други план, а то је велика грешка."
"Крај Ере не означава крај човечанства, односно нешто драматично већ једноставну промену која ће се догодити и која се увелико дешава. Астролошки гледано, то је Ера Водолије. Може се одмах претпоставити да је Ера Водолије ''почела'' онда када се по први пут појавила електрична струја обзиром да тачан прелазак из једне ере у другу не постоји, односно није га могуће утврдити данашњим мерним јединицама.

Маје су сасвим адекватно предвиделе и установиле календар који се базира не само на астрономским већ и на астролошким концептима.

Људи не могу утицати на судбину, нити је могу видети унапред обзиром да иста увек некако ''стоји иза леђа''.

"Што се тиче глобалне хајке да постоји крај света 2012, нико не може с сигурношћу рећи да је заиста у стању да протумачи календар Маја осим самих антрополога који су читав живот поклонили истом.

Онда у то долази још гомила будалаштина на све стране типа, планета нибиру и сличне глупости али поента је да ''крај света'' не постоји у блиској будућности. Постоји једино промена која ће на врхунцу славе бити током 3075. године."
Ја кроз хороскоп могу да потврдим да је календар Маја апсолутно тачан и да се мерећи Београд који иде један сат унапред дато време налази на првом степену Јарца. У суштини, антрополози су ти који се бакћу историјом и сомболима, донекле, али имајући у виду оно шта су Маје приписивале - то је апсолутно све астролошки посматрана метафора.

Када год антички народ помиње ''Крај света'', ја сам сигуран да се то односи на одређену епоху, еру илити неки временски период.

Код Маја је итно то што су све одрадили на конту кругова, односно све има свој почетак, крај и нови почетак, а дати календар није ништа мање од тога.

Пример за доказ астрологије - вулкани. Одједном масовна активност вулкана чим је Уран (земљотрес) дошао у знак Овна (ватра). Отуда и несрећа у Јапану обзиром да је Уран дошао из знака Риба (море), доводећи за собом катастрофалну непогоду. Обзиром да Уран влада и енергијом, поготово нуклеарном, догодила се још једна од катастрофа у Јапану.

Јаке промене полова, односно магнетосфера која је скакала к'о ненормална је довела до масовних страдања животиња које се усклађују према истој (и које сигурно могу да виде магнетосферу обзиром да се находе према истој). Птице, крабе, рибе. Фреквенција не само Земље већ и читавог Сунчевог система се повећава, самим тим се повећава и феквенција која се односи на људски мозак, а у односу на Сунчану олују која се спрема - то ће изазвати јако негативан утицај који може довести и до трећег светског рата (у ком Србија неће учествовати)."
Ja se bas nesto ne razumem o ovo sve,ali ovaj decko-astrolog zna znanje :)

mica
26-10-2011, 21:45
e pa ako vi što verujete ne verujete... :hm: ko onda u to veruje...

Vera, kao takva, uvek je pod sumnjom. Iskusenja su veca, sto je vera jaca. Ne treba niko da se vodi time, da li ja verujem u to ili ne, treba sam da stvori svoju veru, u nesto... Ako sumnjas, ne verujes dovoljno... A, kazu da je sumnja, nedostatak ljubavi... Ja sam se zapitala sad, da li ja verujem u to, jer zaista verujem ili jer mi je nametnuto kao takvo, kroz moju veru, no posgto imam slobodnu volju, biram da verujem, jer mi se to vise dopada nego ostale ponudjene opcije...

kojica
26-10-2011, 21:56
Vera, kao takva, uvek je pod sumnjom. Iskusenja su veca, sto je vera jaca. Ne treba niko da se vodi time, da li ja verujem u to ili ne, treba sam da stvori svoju veru, u nesto... Ako sumnjas, ne verujes dovoljno... A, kazu da je sumnja, nedostatak ljubavi... Ja sam se zapitala sad, da li ja verujem u to, jer zaista verujem ili jer mi je nametnuto kao takvo, kroz moju veru, no posgto imam slobodnu volju, biram da verujem, jer mi se to vise dopada nego ostale ponudjene opcije...

E pa dobro. Jasno mi je.

Znači Raj silazi na Zemlju ponovo.. :hm: al u nejmu neće da budu samo Adam i Eva...

Sleepwalker
26-10-2011, 21:57
Adam i eva su bili u raju NA ZEMLJI tako da se raj nigde ne spusta.:)

mica
26-10-2011, 21:57
E pa dobro. Jasno mi je.

Znači Raj silazi na Zemlju ponovo.. :hm: al u nejmu neće da budu samo Adam i Eva...i

:nene: Bice to, kao jedna lepa komuna, gde cemo svi biti, Adami i Eve pomalo...:)

kojica
26-10-2011, 22:00
Adam i eva su bili u raju NA ZEMLJI tako da se raj nigde ne spusta.:)

Ali sada Raj više nije na Zemlji, već negde drugde. Pa će posle ponovo da se vrati.

Sleepwalker
26-10-2011, 22:01
Raj je uvek bio tu.Samo ga treba pronaci.:g:

mica
26-10-2011, 22:02
Adam i eva su bili u raju NA ZEMLJI tako da se raj nigde ne spusta.:)

Ne, Gospod ce doci na zemlju i uspostaviti raj ponovo.

kojica
26-10-2011, 22:02
i

:nene: Bice to, kao jedna lepa komuna, gde cemo svi biti, Adami i Eve pomalo...:)

Vala ako će da vas vreba onaj po žbunju.. :sad: nema ništa od te priče..

A sad ozbiljno.
Nisam do sada znala u kakav kraj veruju pravoslavni vernici. Samo sam Moninu priču čula.

mica
26-10-2011, 22:05
Vala ako će da vas vreba onaj po žbunju.. :sad: nema ništa od te priče..

A sad ozbiljno.
Nisam do sada znala u kakav kraj veruju pravoslavni vernici. Samo sam Moninu priču čula.


Pa recimo da bi ovo bila ta verzija, malo uproscena...

kojica
26-10-2011, 22:08
Pa recimo da bi ovo bila ta verzija, malo uproscena...

Imalo bi tu detalja za razrađivati, al valja nisu ni bitni. Osnovnu priču ljudi ne znaju.

Eto, moja mama je rođena, krštena, proživela svoj vek i umrla, a da nije za tu priču ni čula.

mica
26-10-2011, 22:09
Imalo bi tu detalja za razrađivati, al valja nisu ni bitni. Osnovnu priču ljudi ne znaju.

Eto, moja mama je rođena, krštena, proživela svoj vek i umrla, a da nije za tu priču ni čula.

Mozemo razraditi pricu o mitarstvima... Ili da otvorimo novu temu?:hm:

Sleepwalker
26-10-2011, 22:10
Joj,al cu se na napisati na ovom forumu.Samo da pronadjem moje izvore :)

kojica
26-10-2011, 22:10
Mozemo razraditi pricu o mitarstvima... Ili da otvorimo novu temu?:hm:
otvori temu.. :palac:

Nenad
29-11-2011, 17:59
ma kakav smak sveta,to su judisticke izmosljotne,to nece biti,nikakvi armagedoni ne postoje,ni sa brusom willisom niti bez:namcor:,mi verujemo u "Strasni dolazak Gospoda" ili'strasni Sud",a jevrejini vec cekaju njihovog boga satanu zvanog antihrista u njihovim ...... knjigama....

kojica
29-11-2011, 18:17
A ko ste to vi?

Sagacity
29-11-2011, 19:19
Većina religija ima priču o nekakvom kraju/sudnjem danu. O čemu se tu radi?

Da li verujete u taj kraj i kako ga zamišljate? Jel to kraj svih oblika života ili samo
kraj života u ljudskom obličju? Šta se dešava nakon tog kraja?
Ne razmišljam unapred. Ako bismo verovali ''glasinama'', taj smak sveta ima nekoliko termina...2012.god., pa zatim 2060.god...Pa ko bi sve o tome razmišljao...
A i ako bude za mog' života, samo nek' ne boli i nek' bude kratko, da se ne mučim....U svakom slučaju, lepo ću se obući....:g:

Nenad
29-11-2011, 20:44
A ko ste to vi?Racunam da ovde je vecina hriscana pa rekao sam"mi" a samu definiciju strasnog suda ili dolaska Gospodnjeg mozete pronaci u Simbolu vere koje propoveda Srpska Pravoslavna Crkva .tj biblija u kome naravno mozete pronaci i proracanstva Svetog apostola Jovana Bogoslova kojeg Gospod posla za svedoka onog sto ce se zaista dogoditi i Strasnom Sudu i vaskrsenju mrtvih.
\Simbol Vere...

Verujem u jednog Boga oca svedrz....

i na kraju kaze koji ce opet doci da sudi zivima i mrtvima cijem carstvu nece biti kraja....

ceo tekst molitve mozete naci kod svakog pravoslavnog svestenika ili u pravoslavnom molitveniku kao i u svakom nasem manastiru,i naravno pri svakoj svetoj liturgiji u svim hramovima pravoslavne crkve i na taj nacin ce te shvatiti Strasni Sud i Dolazak Gospoda a ne smak sveta ili jevrejski armagedon koji je totalno izopacen i netacan,i preporucio bih ako zelite da saznate i upotpunite svoja pitanja u vezi ovoga samo citajte bibliju i samo biliju deo po deo,redom sa razumevanjem vise puta,polako,a ne citati ili gledati nostradamus ili sl. ideolopoklonicke i jereticke price koje sasvim nisu u skladu sa hriscanstvom...

You tube:

Otac Gavrilo o poslednjim vremenima

http://www.youtube.com/watch?v=Sy53Vaxg3KI&feature=related

i
Отац Тадеј о Жигу Звери

http://www.youtube.com/watch?v=VrX9iF18D6w&feature=related

to ce biti a ne smak sveta....

Nenad
29-11-2011, 21:22
i nove licne karte mupa srbije....

Старац Пајсије Светогорац о новим документима и жигу звери.


http://www.youtube.com/watch?v=dArza9bSUC4

kojica
01-12-2011, 12:53
Racunam da ovde je vecina hriscana pa rekao sam"mi" a samu definiciju strasnog suda ili dolaska Gospodnjeg mozete pronaci u Simbolu vere koje propoveda Srpska Pravoslavna Crkva .tj biblija u kome naravno mozete pronaci i proracanstva Svetog apostola Jovana Bogoslova kojeg Gospod posla za svedoka onog sto ce se zaista dogoditi i Strasnom Sudu i vaskrsenju mrtvih.
\Simbol Vere...

Verujem u jednog Boga oca svedrz....

i na kraju kaze koji ce opet doci da sudi zivima i mrtvima cijem carstvu nece biti kraja....

ceo tekst molitve mozete naci kod svakog pravoslavnog svestenika ili u pravoslavnom molitveniku kao i u svakom nasem manastiru,i naravno pri svakoj svetoj liturgiji u svim hramovima pravoslavne crkve i na taj nacin ce te shvatiti Strasni Sud i Dolazak Gospoda a ne smak sveta ili jevrejski armagedon koji je totalno izopacen i netacan,i preporucio bih ako zelite da saznate i upotpunite svoja pitanja u vezi ovoga samo citajte bibliju i samo biliju deo po deo,redom sa razumevanjem vise puta,polako,a ne citati ili gledati nostradamus ili sl. ideolopoklonicke i jereticke price koje sasvim nisu u skladu sa hriscanstvom...

You tube:

Otac Gavrilo o poslednjim vremenima

http://www.youtube.com/watch?v=Sy53Vaxg3KI&feature=related

to ce biti a ne smak sveta....

Evo ja sve pažljivo slušala i čitala i lepo čovek kaže da će biti smak sveta. Ne samo da će
ova planeta biti uništena, nego više ni Sunca ni Meseca neće biti.

Picola
04-05-2012, 05:57
Većina religija ima priču o nekakvom kraju/sudnjem danu. O čemu se tu radi?

Da li verujete u taj kraj i kako ga zamišljate? Jel to kraj svih oblika života ili samo
kraj života u ljudskom obličju? Šta se dešava nakon tog kraja?

Ne, to je samo kraj ovakvog poretka i planete kakvu znamo. Posle toga ce ostati da zive pravednici, a losi ce uglavnom izumreti, mada ne svi. O tom danu i casu niko ne zna, ali izvesno je da ce tada biti drugi Hristov dolazak i da prakticno neverujucih i nepravde vise nece biti. Nije opisano sta ce posle toga da bude, pretpostavljam samo najbolje.