PDA

Pogledaj Punu Verziju : Brak vaših roditelja



kojica
26-10-2011, 06:22
Kako ocenjujete brak vaših roditelja?

Da li bi vi opstali u takvom braku ili bi se razišli?

mona
26-10-2011, 06:30
Los..
Ne bi ostala...

причалица
26-10-2011, 06:39
pa ne znam...nisam u njihovoj koži bila. valjda su se voleli kad su ostali zajedno 49 godina. lično, kao dete, sam im zahvalna što su ostali u braku koji je bio baš dinamičan i kojoi je imao svoje uspone i padove...
moj otac je majci pružio divan život, a ona njemu dom kad se vraća sa dugotrajnih dalekih putovanja i decu s kojom se samo ponosio. sve drugo nije važno.

mica
26-10-2011, 07:47
Auh. Ne bih ocenjivala. Ne postoji tako losa ocena. Ne, ne bih opstala. Verovatno bih ga ubila na spavanju, da je bio moj muz... Mada, moram da priznam da, kad je umro, bilo mi je jako tesko. Mislila sam da ce mi biti lakse, kad ga ne bude bilo, ali nije. Elem, da ne sirim temu, jako los brak, ja malo stvari pamtim kao dobre...I to, na silu kad se nateram da izvucem iz secanja...

Nežnicah
26-10-2011, 08:12
Moji roditelji imaju jedan prosecno dobar brak, sa manjim krizama sto je cini mi se sasvim normalno, to je moj utisak. Tata ima ponekad malo tezu narav, ali mama se uspesno izbori sa tim :)
Najlepse godine svog zivota proveli su u ono srecnije vreme, pa valjda zadovoljni prozivljenim lakse podnose ovo nesrecno vreme, imaju pregrst lepih uspomena. I dalje uzivaju u zivotu, pronalaze nove zanimacije, druze se sa prijateljima jako cesto... mogla bih bez problema da opstanem u takvom braku.

mikili
26-10-2011, 09:13
Ne znam..znam da se nikad nisu svadjali ispred nas,pravili scene,ponekad sam mogla po ledenoj tisini izmedju njih da osetim da nesto ne valja ili da primetim osmeh koji su razmenjivali iznad nasih glava kada su bili ok.kada je otac umro i kada sam je pitala,rekla mi je jednom recenicom da je imala divan brak.mnogo joj je nedostajao,cesto sam je zaticala da pored nje na krevetu stoji njegov dzemper,jedino od stvari cega nije htela da se odrekne kada je umro.ponekad sam je cula kako prica s njim,otire oci kada udjem i onda samo osmeh i odmahivanje rukom,pozivanje na to da stari ljudi pricaju sami sa sobom...

DaDole
26-10-2011, 09:39
Moji roditelji leže jedno pored drugog u tišini pored male kapele,a ja nisam stigla da im zahvalim što su ostali skupa u zajednici zvanoj brak i tako omogućili svojoj djeci da izrastu u ljude..Mislim da ja ne bih mogla živjeti na način na koji su oni,ali svaka žrtva za djecu nikad nije prevelika.

Sandokan
26-10-2011, 09:44
Pa sad ovako .... prvo je mama trpela tatu, sada je sve više on taj koji trpi nju ..... sada su toliko nenormalni, da brane ovo drugo od nas trećih i kad 100% nije u pravu .... tako da su vrlo teški za istrpeti .... :lol: Elem po svim standardima današnjeg vremena taj brak je trebalo da se raspadne ....:aha:

ribizla
26-10-2011, 09:46
Moja mama pobegla za francusku da bi se udala za mog tatu. :lol:
mislim da je prvo ona trpela njega.. a sad sve vise trpi on nju.. iskreno ja da sam na njegovom mestu davno bi to prekvitala.. ali kontam da je sto si stariji sve imas veci prag tolerancije prema partneru sa kojim imas vec imas odraslu decu.. i da se dijalogom (eventualnom prepirkom) uvek moze doci do resenja..
divim im se.. al stvarno..
al ja to ne bih mogla :aha:

kojica
28-10-2011, 06:16
Užasan brak.. :sad:

I ne znam da li sam im zahvalna što su opstali. Do kraja života će da me grize savest što su se
mučili zbog mene. Možda bi mi milo lakše da su oni bili srećniji...

možda...

mikili
28-10-2011, 09:07
Mislim da su brakovi nasih roditelja sustinska nepoznanica za nas,kao sto su i nasi za nasu decu.Mozemo da sudimo samo po spoljnim znacima,a oni nisu merodavni.ne znamo ko je kome zadavao patnju,ko je koga uvredio,kakvu su tezinu reci ili dela koje oni nose u secanju imali po njihov odnos,jer smo bili deca.zato sam im verovala na rec..oni su najbolje znali sta ih vezuje i koliko.

ljubičica
28-10-2011, 18:07
Kako ocenjujete brak vaših roditelja?

Da li bi vi opstali u takvom braku ili bi se razišli?
e kad sam bila mala bila sam zgrozena njihovim brakom..
posle sam skontala da nemam pojma:)
ali realno, svako od njih pojedinacno je izuzetan covek..

supermen*prvi
28-10-2011, 18:18
Mislim da su brakovi nasih roditelja sustinska nepoznanica za nas,kao sto su i nasi za nasu decu.Mozemo da sudimo samo po spoljnim znacima,a oni nisu merodavni.ne znamo ko je kome zadavao patnju,ko je koga uvredio,kakvu su tezinu reci ili dela koje oni nose u secanju imali po njihov odnos,jer smo bili deca.zato sam im verovala na rec..oni su najbolje znali sta ih vezuje i koliko.Cestitam.

supermen*prvi
28-10-2011, 18:20
pa ne znam...nisam u njihovoj koži bila. valjda su se voleli kad su ostali zajedno 49 godina. lično, kao dete, sam im zahvalna što su ostali u braku koji je bio baš dinamičan i kojoi je imao svoje uspone i padove...
moj otac je majci pružio divan život, a ona njemu dom kad se vraća sa dugotrajnih dalekih putovanja i decu s kojom se samo ponosio. sve drugo nije važno. I za ovo cestitke.

причалица
28-10-2011, 19:11
I za ovo cestitke.

:curica:

Kijamet
28-10-2011, 20:54
Kako ocenjujete brak vaših roditelja?

Da li bi vi opstali u takvom braku ili bi se razišli?

koji brak? :haha:

moji su živeli god.dana u braku..bili su kao golupčići svaki čas je neko leteo kroz prozor

Nežnicah
28-10-2011, 20:58
koji brak? :haha:

moji su živeli god.dana u braku..bili su kao golupčići svaki čas je neko leteo kroz prozor

znam da nije u redu, ali ja bih se nasmejala tvom opisu, znam da sama situacija nije smesna nimalo...

причалица
28-10-2011, 21:00
koji brak? :haha:

moji su živeli god.dana u braku..bili su kao golupčići svaki čas je neko leteo kroz prozor

:pada: :raz_114:
dobro je umeti šaliti se i takvim stvarima.

Kijamet
28-10-2011, 21:04
naprotiv..smešna je do bola..skrndelji i jedno i drugo..:ljut:

bilo je to ovako..

on je bio mlad,naočit i radio je preko..
ona je bila mlada seljančica..
on je došao na odmor u njeno selo
ona ga je videla čim ga je spazila
on je zaprosio
otišli su preko
prvi put je videla preko
i
ostala trudna
onda se njemu vratila neprežaljena ljubav
prevario je
ona je saznala
on je naplavio
vratili su se da spasu brak
ona je njega prevarila
on je naplavio
ona je otišla
on se vratio preko

...


ja sam ostala sama

bah..

Sarmica
28-10-2011, 23:04
ja sam ostala sama

Što je najgore od svega :(

mare
28-10-2011, 23:06
piši propalo :lol:

Sarmica
28-10-2011, 23:11
Koliko se ja sećam bila je to jedna fina,harmonična zajednica:aha:

supermen*prvi
28-10-2011, 23:30
piši propalo :lol::haha:

kojica
30-10-2011, 23:27
naprotiv..smešna je do bola..skrndelji i jedno i drugo..:ljut:

bilo je to ovako..

on je bio mlad,naočit i radio je preko..
ona je bila mlada seljančica..
on je došao na odmor u njeno selo
ona ga je videla čim ga je spazila
on je zaprosio
otišli su preko
prvi put je videla preko
i
ostala trudna
onda se njemu vratila neprežaljena ljubav
prevario je
ona je saznala
on je naplavio
vratili su se da spasu brak
ona je njega prevarila
on je naplavio
ona je otišla
on se vratio preko

...


ja sam ostala sama

bah..

do ovde je bilo skroz zabavno.. :sad:

mica
31-10-2011, 11:32
Ako nisam imala primer dobrog braka u svojoj kuci, imala sam u blizoj vamiliji. Znam da nije tema, ali je povezana. Uvek sam bezala od kuce, kao mala kod tetke i tece. Teca me je, takoreci odgajio, sa te muske strane. Sa njim sam isla na buvljak, na pecanje, u garazu, gledala kako popravlja kola i sve te, tzv, muske stvari. On i tetka su bili i ostali, neverovatan spoj. Razumevanje, podrska jedan drugome, dugi razgovori, zajendicki rituali. Ona je sada, jako bolesna, invalid, ne moze sama do wc-a, ne moze bez stake da hoda. On je pored nje, svakog trenutka nasmejan, daje joj snagu kad padne, da izdrzi, sve je posvetio njoj i samo njoj i tacno se vidi, da to radi sa ljubavlju. Isto se tako ponasaju i prema deci. Oni su mi dokaz, da ljubav za ceo zivot,ipak postoji...:)
)

Kijamet
31-10-2011, 19:34
hehe p da..bolela duša..negde duboko sam sve potisnula..uglavnom majka se udala ponovo
i sve ponovila..opet se razvela..otac takođe..stim što se poslednji put, kad se oženio razveo tako što je umro
a oženio 25.god mlađu..život ume da te demantuje onako..baš..

ja sam sad sušta suprotnost,poštujem porodicu i decu..poštujem brak
ne varam,ne lažem,ne muljam,,i oštro osuđujem sve to..

причалица
01-11-2011, 08:00
evo, dva-tri dana slušam moju majku....kod mene je zbog određenog sticaja okolnosti - pa ona je sad u fazi kad joj ništa ne valja...ni brak, ni deca, ni prijatelji, ni rodbina :krsti:
nije neprepoznatljiva, doduše, ali eto...ipak ne mogu sebi da dođem :(

Picola
05-11-2011, 13:45
Kako ocenjujete brak vaših roditelja?

Da li bi vi opstali u takvom braku ili bi se razišli?

Jedino bih u takvom braku i opstala - pun ljubavi, strasti, ali i teskih reci i svadja.

Deca su na prvom mestu bila i jednom i drugom, verovatno ih je to i odrzalo.

Ciciban
05-11-2011, 14:44
idealan ...

misticlady
05-11-2011, 14:59
divan,skladan.pun razumevanja,tolerancije i naravno ljubavi.Hvala im što su bili baš oni moji roditelji:srce:

misticlady
05-11-2011, 15:00
naprotiv..smešna je do bola..skrndelji i jedno i drugo..:ljut:

bilo je to ovako..

on je bio mlad,naočit i radio je preko..
ona je bila mlada seljančica..
on je došao na odmor u njeno selo
ona ga je videla čim ga je spazila
on je zaprosio
otišli su preko
prvi put je videla preko
i
ostala trudna
onda se njemu vratila neprežaljena ljubav
prevario je
ona je saznala
on je naplavio
vratili su se da spasu brak
ona je njega prevarila
on je naplavio
ona je otišla
on se vratio preko

...


ja sam ostala sama

bah..

​tuzno baš

mihaela
05-11-2011, 15:08
Pa,mogu reći da imaju lijep brak,zaista.Mislim,bilo je i svađa i trzavica,ali sve u svemu lijep brak.Vole se i sada.Gledam ih kako naveče izlaze u šetnju,obavezno ruku pod ruku,i uvijek se nešto smiju.I nije mi jasno,ama baš uvijek imaju tema za razgovor.

misticlady
05-11-2011, 15:15
Pa,mogu reći da imaju lijep brak,zaista.Mislim,bilo je i svađa i trzavica,ali sve u svemu lijep brak.Vole se i sada.Gledam ih kako naveče izlaze u šetnju,obavezno ruku pod ruku,i uvijek se nešto smiju.I nije mi jasno,ama baš uvijek imaju tema za razgovor.

e pa to je prava stvar imati uvek o čemu razgovarati​