PDA

Pogledaj Punu Verziju : Da li ste magnet za...raznorazne? :hm:



Nežnicah
28-10-2011, 14:12
Moje vecno `prokletstvo`: stojim na autobuskoj stanici, prepunoj ljudi.
prilazi mi osoba da me pita koliko je sati, ljubazno odgovorim misleci da smo zavrsili komunikaciju, kad krece prica... neke nebuloze, koje me se ne ticu bukvalno, a po prici i ponasanju se vidi da osoba nije bas najzdravija, ja samo cutim, necu da komentarisem, da ne pomisli jos da me nesto zanima.

To je moja sudbina kad sam na ulici, od stotinu ljudi, neko takav ce meni prici, zasto ne znam, mozda saljem neke meni nepoznate signale... kada sam negde u zatvorenom prostoru, recimo dom zdravlja, ma zena predje nekoliko mesta za sedenje da bi sela pored mene, nesto me pitala, ja joj odgovorila, tipa da li su prozivali neko prezime... i davila me pricom o nekim detaljima iz svog zivota, prvi put me vidi...
i stalno tako... vec me i muz pita kako mi to uspeva, da od toliko prolaznika, mora neko bas za mene da se zakaci... sam je bio svedok toga.

Imate li vi slicnih problema? :hm:

kojica
28-10-2011, 14:16
Pa dešava mi se.. :sad: nije da se ne dešava.. jednom sam umalo i batine izela, zato što
nisam imala sat... al to je baš davno bilo..

Poslednji put me je smorio jedan pijani na autobuskoj stanici. A busa ko za baksuz nema
pola sata. Pa ih je psovao i psovao.. :qq: i sve meni, jel vidiš ti ovo..
ma sve vidim rođače..

причалица
28-10-2011, 14:23
meni se to dešava kad se vraćam s groblja, jer se bus br. 82 dugo čeka i uvek me neka baka ošacuje i krene da pripoveda svoju životnu istoriju....

Sarmica
28-10-2011, 14:28
Moje vecno `prokletstvo`: stojim na autobuskoj stanici, prepunoj ljudi.
prilazi mi osoba da me pita koliko je sati, ljubazno odgovorim misleci da smo zavrsili komunikaciju, kad krece prica... neke nebuloze, koje me se ne ticu bukvalno, a po prici i ponasanju se vidi da osoba nije bas najzdravija, ja samo cutim, necu da komentarisem, da ne pomisli jos da me nesto zanima.

To je moja sudbina kad sam na ulici, od stotinu ljudi, neko takav ce meni prici, zasto ne znam, mozda saljem neke meni nepoznate signale... kada sam negde u zatvorenom prostoru, recimo dom zdravlja, ma zena predje nekoliko mesta za sedenje da bi sela pored mene, nesto me pitala, ja joj odgovorila, tipa da li su prozivali neko prezime... i davila me pricom o nekim detaljima iz svog zivota, prvi put me vidi...
i stalno tako... vec me i muz pita kako mi to uspeva, da od toliko prolaznika, mora neko bas za mene da se zakaci... sam je bio svedok toga.

Imate li vi slicnih problema? :hm:

:raz_114:sve isto
se to zove lepak za budale?:hm:

Nežnicah
28-10-2011, 14:30
jednom cekam ja muza na pocetnoj stanici naseg busa, a pre toga mi prisao decko, sasvim prijatne spoljasnjosti i pita me jel prosao neki bus malopre... dobije odgovor da ne znam, i tu on krene da laprda... i ja ukapiram da je on jedan od `tih`.

boze, ja nisam verovala sta me snaslo, o cemu on lupeta, pa on je opsednut autobusima i redom voznje, i zna sve u minut kad koji ide... stize moj muz, vidi mene sa ovom budalom, i stane 2 metra od nas i nece da pridje nego me gleda i smeje se, ludo se zabavljao. ja ga gledam, ocima dozivajuci u pomoc, on nece da pridje. posle mi kaze kad smo usli u bus, to se samo tebi desava, sto ja moram da ispastam... kao da sam ga ja vukla za rukav da mi prica te gluposti...

mihaela
28-10-2011, 14:44
Bila sam dosta dugo lijepak za budale,ali poslednjih godina sam prestala da budem.Čim me tako pokuša spopasti neko,prvo ih ignorišem.Niti ih gledam,niti klimam glavom.Poneke pogledam nekim svojim blentavim pogledom,i taman kad krenu da pričaju,ili okrenem glavu,ili ustanem i odmaknem se par koraka.Ne mogu stvarno više da ih slušam,pogotovo što svi mi imamo svojih problema,ne mogu slušati i od tih ljudi,koje po prvi put vidim.
Fajf,ne bi trebalo da te bude stid,da se samo okreneš od istih.Oni će već naći drugu žrtvu za razgovor,a ti ćeš biti pošteđena raznih nebuloza.

kojica
28-10-2011, 14:49
Sa nijma valjda treba ko sa kucama lutalicama... :sad: strogo voditi računa da ih ne pogledaš
inače odmah kreću za tobom...

jesam vam rekla da mi se sviđaju teme koje postavlja fajf.. :say:

причалица
28-10-2011, 14:52
se to zove lepak za budale?:hm:

pa šta da kažem nego da sam se s mužem upoznala na autobuskoj stanici :(

Nežnicah
28-10-2011, 14:58
Sa nijma valjda treba ko sa kucama lutalicama... :sad: strogo voditi računa da ih ne pogledaš
inače odmah kreću za tobom...

jesam vam rekla da mi se sviđaju teme koje postavlja fajf.. :say:

hvaja kojice :cmok:

ovo je jedino mesto gde stvarno mogu da pitam ljude o necemu sto me zanima tako iz svakodnevnog zivota, u suprotnom bih postala kao ovi koji se lepe za nas... pokusavam da zamislim sebe kako pitam zenu u busu do sebe, izvinite, koliko je sati? a da li ste vi mozda primetili da se sve neki ludaci lepe za vas? :lol:
ja se nekad plasim tih ljudi, jer nikad nisam sigurna kako ce da reaguje ako ga ignorisem ili odbrusim nesto... svakakvih ima oko nas, ne bih da osvanem kao naslov u beogradskoj hronici, kod sandija :)

причалица
28-10-2011, 16:21
ma, ne plašim se...to su usamljeni ljudi, skoro 100%..a neko pita baš zato što mu treba - i koliko je sati i gde da izađe, na koju stanicu....

ribizla
28-10-2011, 16:25
Magnet sam za kretene .. pogotovu u virtuelnom svetu. :aha: jednostavno neki ljudi nemaju svoj zivot :aha:
A sto se tice stvarnog zivota.. da .. zaustave ljude pitaju nesto.. ili dok cekam voz na stanici.. uvek neko pridje pita nesto.. pa onda razveze pricu.. :aha: nekad se i ja prepustim pa pricham.. a nekad zaista mi nije do toga.. :aha: pa ne znam ni sama sta bih..
ali kazem vam.. vise tih raznoraznih ima u virtuelnom zivotu nego u stvarnom. :aha:

mikili
28-10-2011, 17:10
ne..mene se boje..pogotovo kad ih pogledam:raz_114:

kojica
28-10-2011, 17:58
a jesam li vam pričala da sam zbog tog nepričanja sa nepoznatima, jednom umalo propustila da upoznam sestru.. :hm:

Moja mama je uvek pričala sa nepoznatim ljudima u busu ili vozu ili gde god je imala vremena sa nekim da popriča.
Meni je to bilo grozno. A gle sad šta radim... :lol:
I jednom u busu od Beograda do Pirota sedela pored mene devojka, mojih godina. Obe smo buljile u svoje knjige ili
svaka na svoju stranu. Posle Niša ne znam kakvim čudom krenemo nešto da pričamo i mic po mic shvatimo da smo
sestre. Njena mama i moj tata su brat i sestra od strica. :raz_114: Eto.. nekad ''ludak'' iz busa može da bude i rođak...

причалица
28-10-2011, 18:06
e, sad si me podsetila.....kad sam bila na letovanju u sloveniji (na bledu) - pored jezera, čitam elektromagnetizam iz knjige na enegleskom...spremam ja kao usmeni ispit, onako rekreativno....
i, naravno, kao i uvek što to biva - devojka sa knjigom je mamac za sve moguće galebove :lol:
i krene sa mnom neki fićfirić da priča na engleskom i tako...

- šta učiš?
- spremam ispit iz elektromagnetizma.
- a na kom se to fakultetu uči?
- studiram fiziku.
- au...svaka čast. nisam voleo fiziku nikako, čak ni fizičarke ne mogu da smislim...

i mic po mis raspričamo se mi....o svemu i svačemu, sve na engleskom.

- a odakle si?, pita skoro na kraju, kad je video da se spremam da uronim u jezero.
- iz beograda.
:pada:
- pa ja sam iz beograda!

:raz_114: boužeeee....

supermen*prvi
29-10-2011, 06:47
Ja sam magnet, naravno. Sav sam od gvozdja i celika. :jede:

Tibi
29-10-2011, 08:16
Mene primete samo na forumima, virtuelno sam privlacan, inace sam nezanimljiv u reali:aha:
I neznaju da postojim:krsti:

Bisernica
29-10-2011, 08:25
ja sam magnet za pacijente :aha:
da li to meni piše na čelu ili šta ,ne znam ,ali ne može da me mimoiđe
možda i zbog toga što imam strpljenja da saslušam ,ili nemam potrebu
da grubo odreagujem ,znam da slušam a da ne čujem ,i u takvim situacijama
nije potrebno ništa drugo nego ponekad izgovoriti "da,da","razumem vas",
"takav je život"....i pustiti ga da se ispriča i izbaci muku.
Što se tiče onih drugih ,recimo da mi se obrati nešto zanimljivo :lol:
e to neće da mi se desi ....verovatno čita "odbij" :raz_114:

kojica
29-10-2011, 08:49
Samo sam jednom videla pravog magneta za ludake.
Al njega ne smaraju. Samo mu se uredno jave. Bilo da sedi u kafani
ili da je u busu, na ulici, oni prilaze i kažu mu ''Dobar dan''. I to je
sve. :haha: Nisam verovala dok rođenim očima nisam videla.

Nežnicah
29-10-2011, 21:33
Mene jedna spopala u wc-u doma zdravlja nedavno. cekala sam cerku, tacnije cuvala strazu da joj neko ne bane na vrata kabine, kad ova ulazi i meni e cao, i krene u kabinu, ja kazem stanite, zauzeto je. pogledam je, vidi se po garderobi i ocima da nije cista, pita me e, kako se zoves, i sad kako da joj ocutim, ja lupim milka, kaze, eeee milka, ocemo malo da strikamo dok cekamo...i vadi iz kese igle, vunu i pokazuje mi. Rekoh, necemo sada. E milka, pa mi smo sad ortaci, a a a a? moja drugarica milka... Ja je gledam i kazem aha. i trudim se da cutim, a ova moja nikad da izadje. Kaze opet ova meni, a ti mene ne pitas kako se ja zovem. Ja rekoh, zaboravih, kako? Ruza, rule, jeee, sad smo mi ekipa rule i milka...
konacno izadje moje dete, rule ostade sama sa strikerajem... boze dragi... strasno

mihaela
29-10-2011, 22:00
:raz_114:E,pa ti si stvarno magnet :raz_114:

Tako moj otac,prije par godina,na ulici sreo nekog prijatelja,i raspričao se s njim.U tom im prilazi žena i govori obraćajući se tati :''Ćuti,ćuti...slušaj ovo",i poče mahati rukama kao da je dirigent i zapjeva :"Sve ptičice iz gore,sve ptičice iz goooreeeeee..."
Tata se zabezeknuo,naglo se okrenuo i pobjegao :haha:

Nežnicah
29-10-2011, 22:03
^ moj drugar :raz_114: nisam sama znaci

Sandokan
29-10-2011, 22:08
jesam magnet za budale svake vrste (isti se istom raduje) ... al u zadnje vreme čujem da nije baš pametno da se tako ponašam ... :aha:

DaDole
31-10-2011, 11:38
Pošto godinama zaista mnogo putujem i u prilici sam da srećem raznorazne "magnete" stekla sam skoro uslovljeni refleks samoodbrane jer da nisam,već bih poginula jadna:)
Generalno,ne dopuštam ikom da mi priđe na taj način,sem možda nekom starom čeljadetu ukoliko osjetim da samo želi da nešto pita.
Psiholozi često preporučuju jedno čarobno "Ne"..naučite reći tu rječcu i puno ste postigli.
Inače,Fajf..temica je sjajna:bisa:

Sarmica
31-10-2011, 12:04
Mene jedna spopala u wc-u doma zdravlja nedavno. cekala sam cerku, tacnije cuvala strazu da joj neko ne bane na vrata kabine, kad ova ulazi i meni e cao, i krene u kabinu, ja kazem stanite, zauzeto je. pogledam je, vidi se po garderobi i ocima da nije cista, pita me e, kako se zoves, i sad kako da joj ocutim, ja lupim milka, kaze, eeee milka, ocemo malo da strikamo dok cekamo...i vadi iz kese igle, vunu i pokazuje mi. Rekoh, necemo sada. E milka, pa mi smo sad ortaci, a a a a? moja drugarica milka... Ja je gledam i kazem aha. i trudim se da cutim, a ova moja nikad da izadje. Kaze opet ova meni, a ti mene ne pitas kako se ja zovem. Ja rekoh, zaboravih, kako? Ruza, rule, jeee, sad smo mi ekipa rule i milka...
konacno izadje moje dete, rule ostade sama sa strikerajem... boze dragi... strasno

:raz_114::raz_114: :djuska:

Nežnicah
31-10-2011, 23:26
opet se desava... danas bukvalno na stanici nema igla gde da padne, nailazi bus, napuni se, ja reko`, cekam sledeci... na stanici se samo za nijansu proredila guzva.

i naravno kome ce u toj masi ako ne meni da pridje stariji muskarac koji je prvo istresao nos iza sebe na beton a onda meni kaze Aaaa vidim ja da smo mi pametniji, ovi nek se guraju mi cekamo sledeci, tako eto ... MI, ekipa nicim izazvana... naravno samo sam se kiselo nasmesila i odmakla par koraka ukoso. dokle vise :huh:

tetka
31-10-2011, 23:35
ovaj....pa odakle da počnem...pre neki dan u trolejbusu, lepo sedim i slusam muziku i sedi devojka do mene, naravno svaka svoju brigu vodi. U tom trenutku ulazi babac u trolu - sva u crvenom....vatreno crvena kosa, sako ili jakna, cipele i tasna...baca cigaru, u trenutku kad je jednom nogom bila već u trolejbusu i govori devojci do mene: Ustaj, da sednem! I ona šta će, jadna, ustane i odmaknu se na drugi kraj trole...a sa mnom počinje seansa. "Jao, bila sam u banci, pa ja sam u minusu 62 din, šta im sad znače ta 62 din?" Ja se kiselo osmehnuh i stavim slušalice u uši i nastavim dalje da gledam kroz prozor. Onda kreće dalje: "Pa ja imam kiriju od 14.000, eto sad kad dam, neće mi ostati ništa...." U tom trenutku, pojačam muziku na najjače...srećom izašla na drugoj stanici....pa dokle bre više? :zrika:

Sagacity
02-04-2012, 19:55
Ne, mislim da nisam ''magnet za raznorazne''..Desi mi se ponekad situacija kao što sam opisala na mom Blogu ''Red u Rodi'', inače ne...Imam neki stav i nisam baš pristupačna. Ako osetim da neko nešto počinje da me ''mota'', umem lako da izignorišem osobu. U stanju sam da ne primećujem one koji se na neki način žele približiti. Ponekad budu smešne situacije na koji žele uspostaviti kontakt i ponekad se baš nasmejem. Inače ne dozvoljavam da me bilo šta i bilo ko opterećuje..
Narvno, ako se neko obrati za neku pomoć ili neku informaciju koja mu je bitna..tipa gde se nalazi to i to itd..uvek ljubazno odgovorim...

Steppenwolf
02-04-2012, 20:28
Moje vecno `prokletstvo`: stojim na autobuskoj stanici, prepunoj ljudi.
prilazi mi osoba da me pita koliko je sati, ljubazno odgovorim misleci da smo zavrsili komunikaciju, kad krece prica... neke nebuloze, koje me se ne ticu bukvalno, a po prici i ponasanju se vidi da osoba nije bas najzdravija, ja samo cutim, necu da komentarisem, da ne pomisli jos da me nesto zanima.

To je moja sudbina kad sam na ulici, od stotinu ljudi, neko takav ce meni prici, zasto ne znam, mozda saljem neke meni nepoznate signale... kada sam negde u zatvorenom prostoru, recimo dom zdravlja, ma zena predje nekoliko mesta za sedenje da bi sela pored mene, nesto me pitala, ja joj odgovorila, tipa da li su prozivali neko prezime... i davila me pricom o nekim detaljima iz svog zivota, prvi put me vidi...
i stalno tako... vec me i muz pita kako mi to uspeva, da od toliko prolaznika, mora neko bas za mene da se zakaci... sam je bio svedok toga.

Imate li vi slicnih problema? :hm:
Meni se ne desava jer imam nadrkanu facu ali mojoj kevi koja ima ljubazan i blag izraz lica i nezne crte se to desava cesto da se svakakvi pacijenti lepe na nju.
U avionu se obavezno neki isprepadani nadju kod nje da ih ona tesi i odagna im strah, taksisti koje prvi put vidi u zivotu je smaraju svojim intimnim problemima i ispovedaju joj svasta, bolesni joj pricaju istoriju svojih bolesti od A do S, gojazni o problemu kako da smrsaju... sve u svemu ona je magnet za raznorazne i veoma cesto je to opterecuje.
Verovatno i ti emitujes signale dobrocudnosti pa ti zato toliko prilaze.
Probaj da nabacis besnu facu pa ces videti da nikom nece pasti to na pamet.

Nežnicah
02-04-2012, 22:30
^ Pokusavala sam, ali tu facu drzim samo dok mislim na to, cim mi misli malo odlutaju, meni se izraz lica promeni i postane dobrocudan, tako da delujem malo sizofreno sa tim promenama. Ali definitivno da deluje to sa namrgodjenom facom.

причалица
03-04-2012, 11:10
missim da, kako vreme prolazi, nisam nikakav magnet...pa ni za te čudake.