PDA

Pogledaj Punu Verziju : Haosu u glavi i haos oko mene



kojica
31-10-2011, 07:11
Jesu li ''kreativni nered'' u vama i oko vas nekako povezani?

Da li ste uredniji onda kada ste smireni, ili je situacija obrnuta?

DaDole
31-10-2011, 12:08
Jesu li ''kreativni nered'' u vama i oko vas nekako povezani?

Da li ste uredniji onda kada ste smireni, ili je situacija obrnuta?
Vrlo je zanimljiv taj odnos između unutrašnjeg i vanjskog nereda..stručnjaci tvrde da što je unutrašnji nesklad i nemir,depresija i poremećaj slične vrste veći-da je urednost oko nas izraženija..prirodno je da želimo neke stvari dovesti u red i da je to najlakše učiniti sa radnim ili životnim prostorom.
"Bolesno" uredne žene koje imaju stalno krpu u ruci i brišu kvake na vratima alkoholom u pravilu imaju unutrašnji nemir i neusklađenost .

mica
31-10-2011, 12:38
Jesu li ''kreativni nered'' u vama i oko vas nekako povezani?

Da li ste uredniji onda kada ste smireni, ili je situacija obrnuta?
a

Puff, da, kad sam nervozna i kad ne sam u minusu, tad sam neopisivo uredna. Svaki cas nesto radim po kuci, sve mi smeta, pravi sam histerik, dok kad sam u miru, sve je lagano, nista mi ne smeta i za sve imam strpljenje. Da, povezano je

DaDole
31-10-2011, 12:49
a

Puff, da, kad sam nervozna i kad ne sam u minusu, tad sam neopisivo uredna. Svaki cas nesto radim po kuci, sve mi smeta, pravi sam histerik, dok kad sam u miru, sve je lagano, nista mi ne smeta i za sve imam strpljenje. Da, povezano je
eto,vidiš mico:)
Priroda je obezbijedila tu potrebu za vagom..

kojica
31-10-2011, 14:00
kod mene je to sve obrnuto.. :hm:

kad je haos u meni, onda je tako i oko mene i uopšte mi ne smeta..
Tek kada dobijem trunku volje da se sredim, onda prvo krenem da pravim red oko sebe.
Na primer. Ne mogu da sednem da meditiram ili da slikam, dok oko sebe ne napravim
barem minimum reda.

DaDole
31-10-2011, 14:05
kod mene je to sve obrnuto.. :hm:

kad je haos u meni, onda je tako i oko mene i uopšte mi ne smeta..
Tek kada dobijem trunku volje da se sredim, onda prvo krenem da pravim red oko sebe.
Na primer. Ne mogu da sednem da meditiram ili da slikam, dok oko sebe ne napravim
barem minimum reda.
To je dobro kojice,za svaku pohvalu..znači da si usklađenija iznutra nego dobar dio ljudOva:)

Sandokan
31-10-2011, 14:18
Jesu li ''kreativni nered'' u vama i oko vas nekako povezani?

Da li ste uredniji onda kada ste smireni, ili je situacija obrnuta?

Ima dana kad mi radna terapija pomaže ... mada generalno ne volim nered ... i kad su dan loši, a i kada su malo manje loši :aha:

DaDole
31-10-2011, 14:20
Ima dana kad mi radna terapija pomaže ... mada generalno ne volim nered ... i kad su dan loši, a i kada su malo manje loši :aha:
Sjajan izraz je baš Radna terapija sandokane..bez obzira koliko imali redovne navike urednosti,one se baš intenziviraju u takvim stanjima:)