PDA

Pogledaj Punu Verziju : kad rec izleti...



rile_nezni_oblak
31-10-2011, 09:27
jel vam se desi nekad da u nekoj zustroj svadji, kad vas taj vas sagovornik bas iznervira, kazete nesto sto ne mislite stvarno i da vam je posle krivo?

supermen*prvi
31-10-2011, 09:30
jel vam se desi nekad da u nekoj zustroj svadji, kad vas taj vas sagovornik bas iznervira, kazete nesto sto ne mislite stvarno i da vam je posle krivo?Meni se to nikad ne desi. Desi mi se da ne mogu da pronadjem goru psovku od one koju imam, u repertoaru. :sad:

Sarmica
31-10-2011, 09:37
Jok ja,uglavnom pazim šta pričam,mogu da se kontrolišem i kad sam ljuta,jer znam kakav ožiljak na meni ostavljaju reči koje su mi upućene,pa makar to i u svađi bilo:aha:

Sandokan
31-10-2011, 09:46
jel vam se desi nekad da u nekoj zustroj svadji, kad vas taj vas sagovornik bas iznervira, kazete nesto sto ne mislite stvarno i da vam je posle krivo?

Nekada pre mi možda u bilo krivo .... sada više ne :nene: .... i i dalje se maksimalno trudim da ne izgovorim nešto zbog čega bi mi posle bilo krivo ... a onaj ko me toliko "izbaci iz cipela" i uspe da izvuče sve to najgore iz mene ... to apsolutno i zaslužuje :aha:

kojica
31-10-2011, 09:56
pa nije baš da to ne mislim.. :hm: mislim.. trudim se da mi ne izleti to što trenutno mislim.. :lol:

zato što brzo prođe, pa posle ne mislim tako...

ljubičica
31-10-2011, 16:12
nikad ne kazem nesto sto ne mislim
samo sto kad se glava oladi ne mislim vise isto:lol:
brzopleta sam.:ljut:
ali se trduim da ne bude nisko..nikada. to mi je mnogo gadno. i rec ne zaboravim..

ribizla
31-10-2011, 16:25
jel vam se desi nekad da u nekoj zustroj svadji, kad vas taj vas sagovornik bas iznervira, kazete nesto sto ne mislite stvarno i da vam je posle krivo?

Jeste..nazalost!
Pre mi je recnik bio jako pun neki gluposti.. koje sam uspela izabaciti.. Bilo mi je krivo! Ali uvek kazem iskreno sto mislim, i bas me briga sta ce ta osoba da misli posle o meni, nikad nisam mazala nikome oci, i uvijala u celofane i mashince! to najvise mrzim.
Trpim dugo.. ali kad puknem, tad sam bezobrazna i bahata. i to je nesto najgore sto moze neko da dobije od mene :aha:

mikili
31-10-2011, 16:35
jel vam se desi nekad da u nekoj zustroj svadji, kad vas taj vas sagovornik bas iznervira, kazete nesto sto ne mislite stvarno i da vam je posle krivo?

Da,desi mi se..i to pokazuje koliko sam ljuta,koliko me nesto pogodilo.stavlja do znanja i onom drugom koliko su njegove reci ili ono sto je ucinio povredile mene.ume da mi bude krivo,ako primetim da je i toj osobi zao..ponekad zasluzuju bas to..

Bisernica
31-10-2011, 16:35
jel vam se desi nekad da u nekoj zustroj svadji, kad vas taj vas sagovornik bas iznervira, kazete nesto sto ne mislite stvarno i da vam je posle krivo?

Nikad ne govorim ono što ne mislim ,samo neke misli držim za sebe ,a neke
lako izgovaram .U nekoj raspravi ne može da mi se desi da kažem nešto što ne mislim
a ono što mislim vezano za raspravu kažem bez problema,i ne izvinjavam se za mišljenje,
niti očekujem da mi se neko za mišljenje izvinjava ,a nije mi ni krivo.
Namerno koristim reč rasprava ,a ne svađa ,jer ne dozvoljavam sebi da se spuštam na
prizemne nivoe ...jer kad te budala spusti na svoj nivo onda te obavezno tuče iskustvom.
Ne volim da izgovaram stvari koje se kasnije žale ,jer su to obično stvari koje spadaju u
kategoriju uvreda,omalovažavanja,nipodaštavanja ....a to ne radim ,jer to ne bih volela ni
kao sopstveno iskustvo.

supermen*prvi
31-10-2011, 18:24
jer kad te budala spusti na svoj nivo onda te obavezno tuče iskustvom.
. Zato samnom niko ne sme da se svadja. :jede:

A sto volem kad mi se neki ceh namesti pa mu obogatim recnik srpsim jezikom. :haha: :haha: :haha:

supermen*prvi
31-10-2011, 18:31
Sad sam se setio. :)

Imao sam 24 god kad sam dosao u Pariz da studiram.Nisam znao ni rec Francuski. Bio sam kod ujaka kuci, u poseti. Jednom prilikom cujem kako on sa zenom prica Francuski. I to jako glasno i zustro:
-lghuhgvlcwejrih;fj..pic** ti materina...ljhvlfgf;ejhbl.;hlqewe;ilqeleb;........ .Majku ti *ebem...luygl;ihjb;jbiwverjv;bne.................. ...
-end tako dalje.
Pomislih: "U sto je ovaj Francuski lak. Pa ja znam vec polovinu." :haha: :haha: :haha:

kojica
31-10-2011, 18:35
Zato samnom niko ne sme da se svadja. :jede:

A sto volem kad mi se neki ceh namesti pa mu obogatim recnik srpsim jezikom. :haha: :haha: :haha:

ko ne sme.. :jede:

supermen*prvi
31-10-2011, 18:41
ko ne sme.. :jede:Niko. :jede: :sizika:

:haha: :haha: :haha:

kojica
04-11-2011, 09:48
Čovek pokaže svoje pravo lice u tri slučaja: u besu, u bogatstvu i pijanstvu.

Danas je dan za poslovice.. :lol:

mikili
04-11-2011, 11:31
mislim da je u besu najtacnije..

ribizla
04-11-2011, 13:38
jeste da sam odgovorila na temu vec.. ali zelela sam ovo da kazem odmah: kad rec izleti..... IZLETELA JEEEE :bisa:

DaDole
04-11-2011, 13:41
mislim da je u besu najtacnije..

tačno..u bijesu, ali i u pijanstvu.. mada izleti i kod jakog bola, kad od tuge ne možeš da kontrolišeš ništa

kojica
04-11-2011, 21:44
pa mi smo svi omašili temu.. :qq: ova tema je na ljisu.. :bela:

mica
05-11-2011, 10:28
U principu sam jako trpeljiva i cutim. Ne volim da se svadjam jer znam za Ubi me prejaka rec..
No, ponekad, kad sam pod stresom, kad me stisnu provblemi, prag tolerancije mi je nizak i fitilj kratak i umem da eksplodiram...
Ali inace, pazim sta govorim

Bisernica
05-11-2011, 21:29
Čovek je gospodar reči koje nije izgovorio,
ali je rob onih koje su mu izmakle.

Raisa
07-01-2012, 23:45
jel vam se desi nekad da u nekoj zustroj svadji, kad vas taj vas sagovornik bas iznervira, kazete nesto sto ne mislite stvarno i da vam je posle krivo?

Uh da...mada kad je kod mene slucaj ipak mislim da je krivica nekad pola-pola ja sam jako strpjiva i kad nek predje tu granicu onda slede gadne reci.Kodx mene je kljuc,ako smo zajedno i svadjamo se,da uopste ne obracas paznju na ono sta pricam,ili ko sto je moj bivsi decko jednom rekao ''znam da si impulsivna i sacekam da se smiris'' a ne da reagujes na mene i primis k srcu jer onda.je lose.
To je i licemerje,jer da meni osoba do koje mi je stalo uputi polovinu reci koje ja znam da uputim-ja bih umrla.
mada,ko sto sam rekla,smatram da je ipak krivica pola-pola, ja sam kriva zbog teskih reci ali ti si kriv jer si me isprovocirao preko mog praga..podnosenja,jer imam jako velik nivo samokontrole,cak i kad deluje suprotno,uvek imam svest o tome sta govorim i koncicu da ne ode predaleko i da kontrolisano kazem ono sto hocu
Boze zvucim ko neki muz nasilnik :lol:

I uvek pre bolnih reci pokusavam na fino,uvek.

Mada zavisi u kom kontekstu se misli ''gadne reci''
coveka kog volis i postujes,ne mozes i ne smes uvredljivo da mu se obracas.

Steppenwolf
25-01-2012, 21:31
Ako neko iz mene izvuce ono najgore onda moze sve da cuje iz mog bogatog repertoara, ponekad zazalim zbog neceg sto sam rekao ali vecinom mislim da je zasluzeno i opravdano.

Sagacity
25-01-2012, 21:35
jel vam se desi nekad da u nekoj zustroj svadji, kad vas taj vas sagovornik bas iznervira, kazete nesto sto ne mislite stvarno i da vam je posle krivo?
Retko se dešava da me neko iznervira...Ali ne spadam u one osobe koje kažu sve i svašta...Kažem ono što mislim iskreno i otvoreno, a to najviše zaboli...I nikada mi nije krivo, jer ono što sam rekla, rekla...I kraj...

Čarapica
25-01-2012, 22:02
jel vam se desi nekad da u nekoj zustroj svadji, kad vas taj vas sagovornik bas iznervira, kazete nesto sto ne mislite stvarno i da vam je posle krivo?

da, kazem, i ako mi je taj sagovornik neko drag ili recimo nije to zasluzio onda znam da se kajem jako dugo... a nekad se ne kajem nikako :mm:

Steppenwolf
25-01-2012, 22:07
Nisu psovke nesto najgore vec suptilno psihicko podjebavanje a sve na finjaka kulturno.

Sagacity
25-01-2012, 22:18
Mislim da se tema odnosi na to, koliko čovek može u nekom besu da se ''izleti'' nekontrolisano...Ja sam konstatovala da retko kada izletim iz neke ravnoteže, ali ako nešto saspem u lice, onda to bude iskreno i otvoreno šta mislim toj osobi, bez ''zavlačenja'', ali pojedine osobe baš to najviše zaboli...
Mislim da za to suptilno ''po...bavanje''na finjaka i kulturno treba malo taktike. A bes ne dozvoljava taktiku, odnosno ne daje vremena za taktiku...Bar ja tako mislim...

kojica
26-01-2012, 07:08
pa da.. isto ko što se ne ceni jednako ubistvo s predumišljajem i ubistvo bez predumišljaja.. :lol:
Ovi ''fini'' hladnokrvno, smišljeno, proračunato vređaju i još im je posle toga drago što su
to uradili. :aha:

Čarapica
28-01-2012, 13:03
Nisu psovke nesto najgore vec suptilno psihicko podjebavanje a sve na finjaka kulturno.

to mrzim od svega vise :ljut:

mica
29-01-2012, 07:43
Primetila sam da mi u poslednje vreme, sve cesce izleti poneka rec...Moram da treniram jezik :ripa:

причалица
29-01-2012, 08:26
jel vam se desi nekad da u nekoj zustroj svadji, kad vas taj vas sagovornik bas iznervira, kazete nesto sto ne mislite stvarno i da vam je posle krivo?

:nene:
prvo, zato što se nikad ne svađam žustro, a drugo zato što i kad se ''svađam'' kažem isključivo šta mislim...pa kako god to zvučalo osobi kojoj je upuećno. nikad mi nije žao.

Sarmica
29-01-2012, 14:27
Sto ja ne volim kad ljudi tako bezveze laprdaju jezikom:undecided:...kao deca:sad:

Vragolanka
29-01-2012, 21:15
impulsivnost je znak nezrelosti, ali je svakako manje zlonamerno nego imati 'obzira' i biti proračunat.
ponekad mi je draga ova mana, ne moram da trpim svakoga u blizini. :lol:

ljubičica
29-01-2012, 21:42
ja mrzim sto sam impulsivna.:(

причалица
29-01-2012, 21:50
Sto ja ne volim kad ljudi tako bezveze laprdaju jezikom:undecided:...kao deca:sad:

:raz_114:

Vragolanka
29-01-2012, 21:50
ja mrzim sto sam impulsivna.:(

mrzim i ja kad moram da snosim posledice. :lol:

ljubičica
29-01-2012, 21:52
ma mene ljudi koji me poznaju tolerisu..
znas ono, samo odmahnu rukom i ok..to sam ja:rile:
ali oni koji me ne poznaju, misle da sam ozbiljna. pa jbg, zvucim ozbiljno. i izgledam ozbiljno.
ja sam jedna strasna zena.:(
uzas.

Adio
30-01-2012, 14:01
jel vam se desi nekad da u nekoj zustroj svadji, kad vas taj vas sagovornik bas iznervira, kazete nesto sto ne mislite stvarno i da vam je posle krivo?
Pricam ja svasta....al...nema kuj da cuje...tako da Jok :say: