PDA

Pogledaj Punu Verziju : Svi naši strahovi



Nežnicah
03-11-2011, 10:11
Čega se stvarno plašite? Da li imate strah od nečega na sta možda ne možete uticati, tipa strah od starosti, smrti, situacije da vas zadesi neki užas tipa zemljotres, da ostanete bez krova nad glavom, da se nekome nesto ne desi...

Ja recimo imam veliki strah od nestasice lekova. Ne mislim na ove svakodnevne nestasice ponekog leka. Svakodnevno smo svedoci nekih kriza te ekonomskih, te politickih, bankrotstva velikih kompanija, ratova, poplava, zemljotresa, prica se o tom pustom smaku sveta u koji bas nesto i ne verujem ali mu dajem sansu da u nekom obliku moze ipak da se desi... I tako pomislim na moj lek koji moram da pijem dozivotno, i zamislim situaciju kako se desila neka katastrofa velikih razmera i kako fabrika koja proizvodi taj lek ne radi... nema leka, meni nema opstanka...

Mnogo ruzan osecaj razmisljati o tome, ali mislim da je i to sasvim normalno za ljudsko bice.

mire
03-11-2011, 10:14
jedina stvar koje se plasim je da li cu moci obezbediti egzistenciju deci...

ostalo me ne tangira

Sarmica
03-11-2011, 10:16
Joj čega se ja bojim:facepalm:
Smrzavanja:kk:...mislim da je to najstrašnija smrt:(...

mica
03-11-2011, 10:18
Bas se zapitah... Imam bolestan strah od paukova, na primer, ali dobro, to je fobija... Imam strahove, kad suu pitanju deca... Bojim se njihove osude, svog promasaja kao roditelja... To mi je najveci strah. Ne bojim se zemljotresa, nije mi to nesto strasno, bitno mi je da zastitim njih, tada... Zapravo, svi moji strahovi su, sada, vezani za decu....

mire
03-11-2011, 10:19
pa to...

kojica
03-11-2011, 10:23
Joj čega se ja bojim:facepalm:
Smrzavanja:kk:...mislim da je to najstrašnija smrt:(...

u bre.. pa to najlepša smrt.. malo haluciniraš i ne znaš šta te snašlo..

samo zaspiš.. :m:

mica
03-11-2011, 10:26
u bre.. pa to najlepša smrt.. malo haluciniraš i ne znaš šta te snašlo..

samo zaspiš.. :m:


Cek bre, kojice,ne boji se LSD-ja i ostalih droga :lol: Smrzavanje je grozno :( Ti modre bre delovi tela...Doduse, ni vatra nije bolje resenje :hm:

Nežnicah
03-11-2011, 10:26
I ja imam taj strah sta ce biti sa mojom decom posle nas... ko ce ih stititi, paziti... kako ce same... i onda se ubedacim skroz.

losa mi ova tema :(

mica
03-11-2011, 10:29
I ja imam taj strah sta ce biti sa mojom decom posle nas... ko ce ih stititi, paziti... kako ce same... i onda se ubedacim skroz.

losa mi ova tema :(

Nije, fajf :cmok: Svoje strahove i treba iznositi, da se lakse borimo sa njima. Taj strah, o roditeljstvu, prosto je normalan, cini mi se. Mislim da svi rodielji isto razmisljaju....Sta ce nasa deca bez nas i kako ce?:lol: Iako su, mozda i sposobniji od nas, mi to ne vidimo...

DaDole
03-11-2011, 12:23
Sve majke pa i ja ,strahuju za svoju djecu i to je najprirodnije..sem toga,ja strahujem od oboljenja koje bi me onesposobilo i zbog koga bih bila ovisna o tuđoj pomoći.
Zapravo,generalno strahujem od ovisnosti..ovisnost o nekom ili nečem..

mica
03-11-2011, 12:25
Sve majke pa i ja ,strahuju za svoju djecu i to je najprirodnije..sem toga,ja strahujem od oboljenja koje bi me onesposobilo i zbog koga bih bila ovisna o tuđoj pomoći.
Zapravo,generalno strahujem od ovisnosti..ovisnost o nekom ili nečem..

Jesi li nekad, dozivela neku vrstu ovisnosti, pa zato strahujes, ili je to strah od tog, nepoznatog osecaja?

kojica
03-11-2011, 12:29
Pa nismo li svi zavisili od mame kasmo se rodili? :hm:

Sandokan
03-11-2011, 12:29
Plašim se aeroplana, visine generalno, ni vožnja liftom preko 5-6 sprata mi nije baš omiljeni hobi .... e ne volem baš ni otvoreno more (ono da nema obale u blizini) .... da plašim se i da razmišljam o ozbiljnijim strahovima .... pa ih čini mi se nemam :aha:

ribizla
03-11-2011, 12:36
duboke vode :facepalm:
malog prostora :aha: