PDA

Pogledaj Punu Verziju : Ako želiš jezgro, slomi ljusku.



kojica
04-11-2011, 09:42
evo jedne interesantne srpske narodne....

Ako želiš jezgro, slomi ljusku.

Zvuči jednostavno.. ali.. šta zapravo znači?

supermen*prvi
04-11-2011, 09:44
evo jedne interesantne srpske narodne....

Ako želiš jezgro, slomi ljusku.

Zvuči jednostavno.. ali.. šta zapravo znači?To ti znaci da, ako hoces da dodjes do necijeg srca prvo treba da mu polomis rebra. :sad:

kojica
04-11-2011, 09:45
:haha:

Pa to samo ako hoćeš srce sa mu iščupaš. :lol:

supermen*prvi
04-11-2011, 09:51
:haha:

Pa to samo ako hoćeš srce sa mu iščupaš. :lol:Ne. Ako hoces da ga osvojis. :jede:

kojica
04-11-2011, 09:54
Pa jes.. može i tako da se tumači..

Ako nekoga želiš da povrediš, moraš ga prvo učiniti ranjivim. :hm:

mikili
04-11-2011, 11:29
Pa jes.. može i tako da se tumači..

Ako nekoga želiš da povrediš, moraš ga prvo učiniti ranjivim. :hm:

a sto sve na ruzno:raz_125:..u sustini ako krenemo bukvalno ,ljuska cuva ono lepo,recimo orah,lesnik..preneseno,sviimamo neki oklop kojim se stitimo,naucilo nas iskustvo,treba ga slomiti,zadobiti poverenje,da bismo osvojili srce onog kog zelimo,da bi doprli do njega..moje vidjenje..

kojica
04-11-2011, 11:31
a sto sve na ruzno:raz_125:..u sustini ako krenemo bukvalno ,ljuska cuva ono lepo,recimo orah,lesnik..preneseno,sviimamo neki oklop kojim se stitimo,naucilo nas iskustvo,treba ga slomiti,zadobiti poverenje,da bismo osvojili srce onog kog zelimo,da bi doprli do njega..moje vidjenje..

Pa može i tako. Zavisi sa kakvim smo namerama krenuli.

Isi je put i do sopstvenog srca? :hm:

ljubičica
04-11-2011, 11:52
To ti znaci da, ako hoces da dodjes do necijeg srca prvo treba da mu polomis rebra. :sad:

care:raz_114::raz_114:
sustina koja je nezna, hranljiva, ukusna, i zbog koje plod i postoji, ..cesto se krije ispod maske koja je gruba, neugledna, tvrda i tesko je kroz nju prodreti.
ko je ikad lomio orase, zna da moras vrlo pazljivo da lomis oklop, ako zeli da jezgro ostane celo..:)

kojica
04-11-2011, 11:55
jel su to naši stari znali da suštinu treba tražiti u sebi? :hm:

mikili
04-11-2011, 12:03
e sad te ne razumem?koju sustinu?ko razbija sopstveni oklop?:sojka:

kojica
04-11-2011, 12:26
pa ko hoće :hm: valjda..

Ako se neko jezgro nalazi u drugima, isto takvo je i kod nas. Jel samo da
tražimo tuđe jezgro ili možemo da pogledamo i svoje?

DaDole
04-11-2011, 12:40
pa ko hoće :hm: valjda..

Ako se neko jezgro nalazi u drugima, isto takvo je i kod nas. Jel samo da
tražimo tuđe jezgro ili možemo da pogledamo i svoje?

a kako ćemo slomiti tuđu ljusku,ako svoju nismo mogli:hm: i šta naše zatvoreno jezgro uopšte može da učini prema spoljašnjem svijetu..

kojica
04-11-2011, 12:53
a kako ćemo slomiti tuđu ljusku,ako svoju nismo mogli:hm: i šta naše zatvoreno jezgro uopšte može da učini prema spoljašnjem svijetu..

Grubo? Nepažljivo? Ali daleko lakše.. :lol:

причалица
04-11-2011, 13:10
meni ovo filosofska tema :kk:
nekad nema ljuske, nekad nema jezgra....

ribizla
04-11-2011, 13:32
bas tako kad nema ljuske, nema ni jezgra! znaci mucak! Nema osecanja, nema emocija, nema nicega! P R A Z N O
ovaj naslov moze da se shvati na vise nacina..
prvi je los.. znaci da osoba koja lomi ljusku zeli da unisti jezgro .. (mozemo uzeti u obzir srecu/ljubav/radost.. )
a drugi je dobar... znaci da osoba koja lomi ljusku zeli da se pripoji jezgru.. i da se sazivi sa njim.. da pokusa da spusti gard da omeksa nekog, ko vec ima tu ljusku, da bi mogla da mu pruzi sve ono sto zeli.

Sagacity
20-12-2011, 12:21
evo jedne interesantne srpske narodne....

Ako želiš jezgro, slomi ljusku.

Zvuči jednostavno.. ali.. šta zapravo znači?
Ako hoćeš da dođeš do suštine, ne možeš na silu. Ako lomiš na silu, jezgro nije celo. Ako želiš da uđeš u nečije srce, dušu, ne možeš prečicom, već polako izokola dok ne dođeš do suštine.
E sad, problem je kada se namučiš, a tu nema ništa (što je neko već gore pomenuo), ali život je takav uvek nosi rizike. Ne mogu baš svi ''orasi'' biti prazni i ne mogu baš svi orasi imati zdravo i lepo jezgro. Probaš, ako ti se ne svidi ideš dalje..To je tako...

rile_nezni_oblak
20-12-2011, 13:59
evo jedne interesantne srpske narodne....

Ako želiš jezgro, slomi ljusku.

Zvuči jednostavno.. ali.. šta zapravo znači?
ja mislim da znaci da treba da slomis ljusku, ako zelis jezgro... :sale:

rile_nezni_oblak
20-12-2011, 14:00
ja sam jednom znao jednu Ivanu... slomio sam ljusku, ali jezgro nisam video... :rumenko: