PDA

Pogledaj Punu Verziju : Harizmatičnost



kojica
08-11-2011, 07:23
Šta je harizma?

Kako bi vi opisali harizmatičnu osobu? Da li smatrate da je harizma nešto sa
čim se ljudi rađaju, ili je vremenom stiču?

mona
08-11-2011, 07:35
Šta je harizma?

Kako bi vi opisali harizmatičnu osobu? Da li smatrate da je harizma nešto sa
čim se ljudi rađaju, ili je vremenom stiču?
Harizmaticna osoba se postaje...
Ona privlaci paznju i ostavlja utisak...

Sarmica
08-11-2011, 07:46
Kako se postaje?:palac: ...ima neka škola gde se uči harizma,ili pravila ponašanja koja treba da sledimo?:palac:
Ja mislim da se sa harizmom čovek rodi,nije to fizička lepota nego nešto što zrači iznutra. Postoje ljudi koji kad kažu "dobar dan" svima je zanimljivo ili smešno,ili ti je dovoljno da ih vidiš samo i da ti ulepšaju dan. Sad mi pade napamet nešto ono pričanje viceva...što volim kad neko ume da ispriča vic...ne mora nužno da znači da on ima neku harizmu pa to ume,ali tako nešto:hm:

DaDole
08-11-2011, 09:02
Harizma je dar od Boga i ne vjerujem da se može steći usavršavanjem i vježbanjem,može se samo stvoriti okvir sigurne i samosvjesne osobe,odnosno privid harizmatičnog.
Harizmatična je ona osoba koja se izdvaja ,odnosno ne utapa u masu,u prosjek,koja istinski zrači onim "nečim"..šarmom,jedinstvenošću,sposobnošću da ga neko sluša,da mu vjeruju,da ih vodi..

rile_nezni_oblak
08-11-2011, 09:03
Harizma je dar od Boga i ne vjerujem da se može steći usavršavanjem i vježbanjem,može se samo stvoriti okvir sigurne i samosvjesne osobe,odnosno privid harizmatičnog.
Harizmatična je ona osoba koja se izdvaja ,odnosno ne utapa u masu,u prosjek,koja istinski zrači onim "nečim"..šarmom,jedinstvenošću,sposobnošću da ga neko sluša,da mu vjeruju,da ih vodi..
hvala :rumenko:

DaDole
08-11-2011, 09:14
A da postavimo pitanje o tome da li je harizma isključivo pozitivna energija kako je hrišćanski određena ,kao blagodet ili znamo i neke negativne harizme koje su povele mase u ludilo..nije li istorija puna takve vrste :(

kojica
08-11-2011, 11:22
hvala :rumenko:

:lol:

vidiš.. sad me zanima, na koji način se harizmatičnost prepoznaje na forumu.. :hm:

DaDole
08-11-2011, 11:25
:lol:

vidiš.. sad me zanima, na koji način se harizmatičnost prepoznaje na forumu.. :hm:

ništa lakše:) po šarmu i sposobnosti ubjeđivanja:ripa:

Sagacity
24-11-2011, 22:58
Šta je harizma?

Kako bi vi opisali harizmatičnu osobu? Da li smatrate da je harizma nešto sa
čim se ljudi rađaju, ili je vremenom stiču?
Pa recimo da se čovek rađa sa nekom harizmom....., a njegova sigurnost i samosvesnost mu pomažu da tu harizmu tokom života još više razvije...
Ja harizmatične osobe, doživljavam kao pozitivne, odnosno kao osobe koje zrače pozitivnom energijom...Ne mislim da postoji negativna harizma..Postoji mržnja i zlo u čoveka, a to već nema veze sa harizmom...
Harizmatične osobe su šarmantne..I ono što je najinteresantnije, obično nas neodoljivo privlače iako smo svesni svih njihovih mana...

kojica
25-11-2011, 07:11
Kako ne postoji? A Hitler?

Sagacity
25-11-2011, 07:19
Kako ne postoji? A Hitler?
Ma daj Kojice, kakav Hitler? Koju on harizmu ima...? On je pre svega antipatičan?
Ne znam kako misliš?
Obrazloži?:g:

kojica
25-11-2011, 07:24
Njegovi savremenici tvrde da je bio harizmatičan. Sva njegova moć da
povuče tako veliki broj ljudi za sobom, leži upravo u njegovoj harizmatičnosti.
I nije on jedini harizmatični zlikovac. Samo mi je eto prvo njega setila.

Sagacity
25-11-2011, 07:38
Dobro jutro...
A tuuu si 'tico....:) Sabajle me stavljaš na muke:sojka:...
Pa ne znam...Ja nekako harizmatičnost uvek posmatram kao nešto pozitivno i kao pozitivnu energiju koja privlači poput magneta.

To njegovo zlo je pre svega proisteklo iz njegove snage volje da vlada i manipuliše ljudima. Mislim da je on neko ko je imao neverovatno smopozdanje i veru u sebe da postigne cilj koji je zamislio....Osim toga, on je bio veliki govornik....
E sad, ta njegova loša i agresivna energija je možda ta ''negativna harizmatičnost'', ali kod njega je pre svega u prvom planu bio visok koeficijent intelekta i profesionalnog govorništva..Činjenica je da je govore držao sa najvećim stepenom strasti...Moguće je da se u tome ogleda njegova negativna harizmatičnost, ali lično mislim da harizmatičnost ne ide u korak sa inteligencijom, a kod njega je to slučaj...
On je pre svega snagom volje i inteligencijom manipulisao ljudima, i terao na pomisao da je on u svemu u pravu..
Jedno je pogrešio...Da je osvajao deo po deo, ko' zna kako bi sve to izgledalo...Ipak ta njegova nestrpljiva gramzivost je dovela do toga, da se njegovi planovi ne realizuju kako treba...

mica
25-11-2011, 08:34
Harizmaticnost su posedovali veliki lideri, vojskovodje, itd. Slazem se da je Hitler, imao harizmu koju je "zloupotrebio"... Tolike mase bre, povesti u ludilo, ej...Hajde da se vratimo kroz istoriju pa da vidimo. Bliza istorija, pokojni Djindjic. pOgledajte Vuka Draskovica, njega sam licno upoznala i zanemela u njegovom prisustvu. Zatim, upokojeni Pavle, patrijarh, e on je imao, duhovnu harizmu. Kao da je bio obajsan svetloscu. Samom svojom pojavom je privlacio mase, nije morao puno da govore. POstoje harizme koje prate i umece verbalne komunikacije, kao i one,kojima je potrebno samo da se pojave i svojim stavom da ostave utisak.

DaDole
25-11-2011, 08:42
Čitajući vas,ne mogu a da ne primijetim da smo zamalo otvorili opcije genijalnosti i ludila(kao njenog bliskog rođaka)..genije i luđak,harizmu imaju obojica:hm:

mica
25-11-2011, 08:47
Čitajući vas,ne mogu a da ne primijetim da smo zamalo otvorili opcije genijalnosti i ludila(kao njenog bliskog rođaka)..genije i luđak,harizmu imaju obojica:hm:

Pa nije li to usko povezano? Genijalnost i jeste na ivici, razuma....Ako prosirimo temu, otici cemo u te vode. No, opet, kad pogledamo kroz istoriju, svi geniji su bili ekscentricne licnosti....Samo se setite Van Gogha i uveta...

DaDole
25-11-2011, 08:50
Jeste mico..veoma je tanka crta koja razdvaja genijalnost od ludila..ti ljudi uvijek balansiraju skoro filigranski..ali da ne širimo ovako dobru temu:)

mica
25-11-2011, 08:52
Jeste mico..veoma je tanka crta koja razdvaja genijalnost od ludila..ti ljudi uvijek balansiraju skoro filigranski..ali da ne širimo ovako dobru temu:)

E, sacu otvorim novu temu:kreza:

Sagacity
25-11-2011, 10:47
Mislim da genijalnost i ludilo nemaju baš neke veze sa harizmom..Harizma je osetna, energija koja zrači...Genijalnost je nešto što ide iz uma....I ludilo takođe...

Ometač
13-12-2011, 09:43
Top 5 harizma saveti

Napisao Dragana Stanković

Kada osoba ima neke od ovih osobina određenog intenziteta, ona zrači harizmom.

Generalno, razvijanje harizme uzima dosta vremena i truda jer to znači da osoba razvija svoje sposobnosti komponovanjem. Međutim, postoje određeni harizma saveti koje možete odmah primeniti da popravite svoju harizmu. Evo prvih pet od njih:

1. Hodajte polako. Ljudi koji hodaju polako i na opušten način izgleda da nikada nisu u žurbi i da se vrlo udobno osećaju u svojoj koži. Njihov način hodanja čini ih harizmatičnim. Šetnja na isti način će stvoriti isti efekat.

2. Osmeh. Nasmejanost je jednostavan i efikasan način da odražavate pozitivno stanje i da odmah povećate svoj šarm. Dakle, ne zaboravite da iskoristite to kada ste u društvenim situacijama. Jednostavan osmeh deluje snažno, privućiće ljude na vas.

3. Nemojte previše misliti. Ljudi koji misle na svaku reč koju kažu i svaki pokret koji učine čine sebe nesigurnim. Ljudi koji šarmantno dozvoljavaju sebi da se opuste i reaguju na spontan način, mnogo su pozitivniji, energičniji, harizmatični.

4. Iskažite svoje emocije. Harizmatični pojedinci su posebno dobri u izražavanju svojih osećanja. Oni su u mogućnosti da koristite svaki komunikacioni kanal, bilo verbalni ili neverbalni. Primenite izražavanje svojih emocija i one će vam uveliko koristiti.

5. Budite jedinstveni. Ako mislite o tome, svi smo mi jedinstveni. Međutim, često smo skloni da potiskujemo ono što nas čini jedinstvenim u društvenim situacijama i da se predstavljamo lažno. Harizmatično je upravo suprotno.

Želite da naglasite svoju jedinstvenost, želite da budete hrabri i da se izdvajate. Što više vežbate i usvajate ove savete, više će postati korisni za vas.