PDA

Pogledaj Punu Verziju : Histerija



kojica
08-11-2011, 07:26
Kako bi vi opisali histeričnu osobu?

Da li ste nekada imali problema sa histeričnim ljudima?

DaDole
08-11-2011, 10:46
Kako bi vi opisali histeričnu osobu?

Da li ste nekada imali problema sa histeričnim ljudima?
da li misliš na histeriju kao težu neurozu i bolest koja iziskuje liječenje ili histerično povremeno ponašanje?

kojica
08-11-2011, 11:34
Mislim naaaaa.. :hm: histeriju...

Histerija je histerija. Da li je za lečenje ili ne, određuje se na osnovu učestalosti ili na osnovu intenziteta?

Deca su, recimo, povremeno histerična. Kada, zahvaljujići roditeljima koji ne reaguju, shvate da to
nije dobar način da dobiju ono što žele, ona sa tim prestaju - odrastaju. Onda bi se moglo reći da su
odrasli ljudi koji histerišu, zapravo nezreli?

DaDole
23-09-2013, 10:14
Apsolutno mislim da je nezrelost osobina histeričnih ljudi..ili njihova emotivna nedovršenost..Obično su to ljudi koji djeluju emotivno reaktivno i sa njima je vrlo teško imati dijalog..ta njihova reakcija ima formu monologa u kojoj nemaju sluha nikog sem sebe da čuju..tad obično vrlo burno i glasno reaguju najčešće pod motivom :napad je najbolja odbrana,agresivno podižu ton koji se pretvara u histerično vikanje..
to su nedovršene osobe,emotivno neusklađene i vrlo nesigurne u sebe pa to kompenzuju verbalnom torturom koja često ima za ishodište baš jednu histeričnu reakciju..

Nežnicah
23-09-2013, 11:20
Kako je moja tetka histerična :qq: njoj nije problem da pred gostima kao furija sva zajapurena izleti iz kupatila i ospe paljbu po mužu jer je zatekla par kapi vode po kupatilu, posle njega...:aha: i onda on mora da se pravda i ode da to počisti :( i uvek sve mora da bude po njenom, ako ne bude, odmah histeriše i seva očima i šizi...

DaDole
23-09-2013, 11:25
eto,tetka je za ovu temu a tetka "prebaci" na temu Papučar :hm:
njeno histerično ponašanje je naravno samo iz tog što joj on dozvoli:pusi2: