PDA

Pogledaj Punu Verziju : Vojničke priče



PRCKO
15-11-2011, 17:53
Idemo junaci :)

PRCKO
15-11-2011, 17:55
Ko nece,ne mora da navodi detalje o sluzenju vojnog roka...bitne su anegdote...:)

PRCKO
15-11-2011, 18:01
Kod mene na karauli je pozarni u oruzani,na nesrecu,bio tacno preko puta spavace sobe komandira karaule....inace teskog alkoholicara.Svakih 10 min u toku noci je trazio casu "ledne" vode...Jednom mi se dok sam bio pozarni pozalio da ga uzasno boli glava,negde oko 3-4 izjutra.I ja mu kazem da imam u kaseti sumece za glavobolju...i on se slozi.Donesem mu ja casu vode i ubacim sumecu...a on coban se nabio u cosak kreveta i pokrio jastukom i vice "ciji si ti" i vice dezurnog karaule (vojnik po ugovoru) da demontira bombu i zove pojacanje....nevolja je sto je on to vece popio litar ipo loze.Ja i ako nisam bio kriv...posle 2 dana dobijem prekomandu na drugu karaulu...

edit:

nikada pre toga nije video sumecu tabletu...

причалица
15-11-2011, 18:06
pa evo...nisam služila vojsku, ali sam ''budno'' pratila služenje vojnog roka mog brata.
on je služio vojsku sredinom 80ih na jahorini...mada, stražu su uvek imali u nedžarićima. ta zima 1984./85. je bila baš hladna i u beogradu, a tamo je bilo bar 4-5 stepeni niža temperatura....
i sećam se kako mi je pričao kako su držali stražu - to valjda ide smena na svaka 2 sata u toku...ne znam koliko dana. uglavnom - nit da spavaš nit da ne spavaš....:lol:
i kad je trebalo stražu da preuzme neki boban iz kragujevca - nema bobana.
pojavljuje se boban u 5 minuta pre početka smene, mrtav pijan - i hoće da drži stražu. gleda ga moj brat onako zaprepašćeno i pita ga:

- je l ti znaš šta te čeka sad?
- nemam pojma, nit me zanima, oću da umrem!
- ma čoveče, čeka te straža!
- zabole me. ima nekog da ukokam i da se naspavam kao čovek!
- e, bobane...aj se ti naspavaj 48 sati, menjam te...pa posle reci kako ćeš da mi vratiš!

i prođe tih 48 sati. ovaj moj brat se sav izbuljio od nespavanja i zime, a boban mu je danas venačni kum :), a kumstvo su utvrdili kad se boban otreznio i rekao:

- e, posle ovoga možeš i u oko da me pljuneš, ne bih ti zamerio!

:lol:

PRCKO
15-11-2011, 18:07
Kad smo kopali na obuci rov za stojeci stav...niko nije stigao do kolena a neki Milinko sa Divcibara seo i zapalio pljugu.Dotrcava vodnik i dere se na njega i odjednom ucutao.Lik iskopao po jusu...posle smo saznali da lik radi kao grobar...svaki dan kopa rake :lol:

PRCKO
15-11-2011, 18:14
Isto na obuci u Pirotu....kad dolazis sa vikenda ima pretres....lako kvarljiva roba(pecenje,cvarci,domaci sir,etc...) se ostavljao u nekom satoru,sve sto ima pakovanje,rok trajanja je bilo ok...Neki Saban nije spavao do 12,da saceka ove sto se vracaju,otisao u sator i nakrao nekog pecenja,kako je doneo pitaj Boga,i stavio po jastuk....Na njegovu nesrecu ujutru uleti dof u spavaonu :mrgreen: i vice "ustaj vojsko....dolazi do njegovog kreveta(na spratu je) a ono 5 kila pecenja na krevetu,po podu,krevet sav mas'an...

причалица
15-11-2011, 18:18
dof?

PRCKO
15-11-2011, 18:23
dezurni oficir