PDA

Pogledaj Punu Verziju : I na grobljima javašluk...



kojica
17-11-2011, 07:50
Ne isplati se umreti i biti sahranjen u Beogradu. Pored nenormalnih troškova sahrane,
beogracka groblja smislila su još jedan način da otnu novac. Bez obzira da li pravite
spomenik, ili samo hoćete da dodate ploču, morate da platite čitavih 10 000 dinara,
za dozvolu da se to unese na groblje. :pada:

Jel to važi samo za Beograd?

Kakva su vaša iskustva i da li ste imali nekih problema?

причалица
17-11-2011, 08:10
Ne isplati se umreti i biti sahranjen u Beogradu. Pored nenormalnih troškova sahrane,
beogracka groblja smislila su još jedan način da otnu novac. Bez obzira da li pravite
spomenik, ili samo hoćete da dodate ploču, morate da platite čitavih 10 000 dinara,
za dozvolu da se to unese na groblje. :pada:

Jel to važi samo za Beograd?

Kakva su vaša iskustva i da li ste imali nekih problema?

pa to je u slučaju kad spomenik ne radi grobljanska uprava....a njihovi spomenici su sačuvaj bouže.
imali smo, naravno, taj problem, koji je rešen plaćanjem ''pristupa stranog izvođača'' :lol:
međutim, mene nervira činjenica da ako daš par stotina evra ispod ruke možeš da dobiješ odlično grobno mesto, a ako čekaš neki normalan red - bace te negde 3 km daleko, gde u grobovima još uvek ima vode :( , pored autoputa...
grobljanska mafija je stvarno veoma profitabilna, znao je duško kovačević o čemu piše u ''maratoncima''.

mare
17-11-2011, 09:18
Ja sam za kremaciju.. i protiv ogromnih spomenika i nadgrobnih ploča, i donošenja hrane za zadušnice i tako to..

mica
27-11-2011, 07:36
strasno...Evo ja sad podizem tati spomenik, ma nista me ne kosta, niakkvu taksu ne palcam, ali, to je groblje na selu. Ovo je necuveno sto se radi Beogradu, kao da sus vi, sahranjeni na aleji velikana

причалица
27-11-2011, 08:47
strasno...Evo ja sad podizem tati spomenik, ma nista me ne kosta, niakkvu taksu ne palcam, ali, to je groblje na selu. Ovo je necuveno sto se radi Beogradu, kao da sus vi, sahranjeni na aleji velikana

verujem da porodice sahranjenih u aleji velikana ne plaćaju ama baš ništa...missim, i treba da ne plaćaju, ali zato, sestro slatka, ovi deru kožu s leđa....a sahraniti moraš, nema druge.


Ja sam za kremaciju.. i protiv ogromnih spomenika i nadgrobnih ploča, i donošenja hrane za zadušnice i tako to..

mare, i kremacija u beogradu, bez zakupa mesta u rozarijumu, košta oko 1000 evra...pri tome zaista nemaš pojma šta se sve nalazi u urni kao pepeo pokojnika :lol:
možeš da tražiš da prisustvuješ spaljivanju (što skoro niko ne traži), ta ''usluga'' nije u cenovniku - možeš misliti koliko košta podmićivanje za takvo šta...a zašto ? da bi bio siguran da neće u urni biti i pepeo kovčega i odeće i ostatke pepela prethodnog spaljivanog pokojnika...
a zakup grobnog mesta u rozarijumu je 42000 dinara u startu, pa ti sad vidi kako se kremacija isplati...
a i ne možeš kremirati nekoga ko to nije izričito tražio ili se tako izjašnjavao za života...kao ti sad, na primer