PDA

Pogledaj Punu Verziju : Svi ti važni papiri



kojica
17-11-2011, 08:19
računi, ugovori, uspomene, lekarski nalazi.. :pada:

Kako čuvate dokumenta? U fasciklama, kutijama, registratorima?

Dajte neku ideju.

причалица
17-11-2011, 08:36
imam neke fascikle na preklop, kupila sam ih u knjižari - providne, mogu da se stave dva različita računa, takvih su dimenzija, a onda se preklope kao notes.
u poslednje vreme sam jako nemarna prema računima - nalaze se svuda :(
p.s. uslikaću ih, pa ćeš videti kako tačno izgledaju.

DaDole
17-11-2011, 08:46
Cijeli život sam bila haos žena..papiri i svakakve dokumentacije su mi bili bolna tačka..i onda sam primijetila da imam probleme jer - em ne mogu da nađem kad mi treba - em se iznerviram i budem ljuta :ljut: na sebe..a ne volim biti ljuta na Ja:)
onda sam napravila spremanje i selekciju ,kupila fascikle u boji semafora:haha:
crveni su bili hitni,žuti su bili na čekanju,a zeleni oni "komotni"..i godinama imam takve boje:)
naravno,arhive sam spremila u registratore,i čuvam ih sortirane po oznakama..finansijske su crne,zdravstvene su lilave i tako dalje:)

mikili
17-11-2011, 10:19
ajoj..muka..sve u fasciklama,po imenima,za svakog ono sto se njega tice..imam omanje knjigovodstvo,ali mi je tako najlakse da nadjem...

mrav
17-11-2011, 10:22
ja nemam tih problema nemam vazne papire

mihaela
17-11-2011, 12:01
U fasciklama držim sve papire.I što treba i što ne treba,jer sve mislim,zatrebaće mi ako bacim.
Svako ima svoju fasciklu,različitih boja.A svi računi mi se sad nalaze u jednoj većoj kutiji,tako da nemam problem sa tim,ako mi nešto treba,znam gdje se šta nalazi.

Nežnicah
17-11-2011, 12:36
računi, ugovori, uspomene, lekarski nalazi.. :pada:

Kako čuvate dokumenta? U fasciklama, kutijama, registratorima?

Dajte neku ideju.

Odvojila sam dve komode ispod akvarijuma za te stvari, trpam unutra sve sto ne znam gde bih... tako da kad se otvore komode, tu se vidi samo hrpa papira, nabacano sve jedno na drugo... poneka fascikla-trag moje dobre volje da napravim tu red, ali je negde zapelo...
Da, ima razlike, u levu komodu strpam i poneki predmet koji mi zasmeta, a u desnu iskljucivo racune, dokumenta, opomene...
A kad mi nesto zatreba, to je onda prica za sebe... moram da izrucim sve na pod, pa onda trazim, usput kao nesto i bacim sto procenim da je nepotrebno, ali najveci deo opet samo `uredno` nabacam na gomilu...

kojica
17-11-2011, 14:27
ajoj..muka..sve u fasciklama,po imenima,za svakog ono sto se njega tice..imam omanje knjigovodstvo,ali mi je tako najlakse da nadjem...

e tako i mi čuvamo papire.. samo što se već nakupilo šest fijoka koje su pune fascikli,
pa kad nešto tražimo.. :qq:

I sada sam razmišljala da uzmemo registratore i one providne fascikle koje pašu uz njih.
Čini mi se da će tako biti lakše za pretraživanje.. :hm:

Pitam se kako su moji preživeli ceo svoj vek sa jednom fijokom. Mi kao da proizvodimo
papire.

kojica
17-11-2011, 14:30
imam neke fascikle na preklop, kupila sam ih u knjižari - providne, mogu da se stave dva različita računa, takvih su dimenzija, a onda se preklope kao notes.
u poslednje vreme sam jako nemarna prema računima - nalaze se svuda :(
p.s. uslikaću ih, pa ćeš videti kako tačno izgledaju.

:lol:

Imamo i mi jednu svaštaru. To je fijoka u koju odleti sve živo što mi smeta da obrišem
prašinu. E kad se svaštara prepuni, onda je sredimo i sve poslažemo u fascikle.