PDA

Pogledaj Punu Verziju : Protest golih aktivista u srbiji



Man
17-11-2011, 13:13
Beograd -- Udruženje "Sloboda za životinje" najavilo je da će u petak 18.11.2011. u Beogradu
njihovi aktivisti protestovati goli protiv nošenja odeće od životinjskog krzna.


http://razbibriga.net/imported/2011/11/15174879654ec4d85fd7c04082675856_368x277-1.jpg

Protest "Za Srbiju bez krzna" biće organizovan na centralnom beogradskom Trgu
Republike od 11 do 12 časova, a organizatori kažu da će to biti "goli
performans", piše Blic.

Aktivisti će nagi ležati u "krvavim" kostimima na gomili na pločniku,
pokazujući simboliku životinja odranih na farmama, od kojih su mnoge ubijene još
žive.

"Cilj je da skrenemo pažnju javnosti na svu okrutnost industrije
krzna i besmisao ubijanja životinja u svrhu proizvodnje krznene odeće zbog mode
i glamura, kao i na posledice po životnu sredinu i da produbimo saosećajnost
građana Srbije za nezamislivu patnju koju trpe životinje u farmama za krzno",
navodi Udruženje "Sloboda za životinje".

Protest se organizuje u okviru
Nedelje borbe protiv krzna koja se krajem novembra obeležava širom sveta.
Udruženje navodi da je kineska modna industrija jedna od najokrutnijih. Pored
zečeva, lisica, rakuna i ostalih tipičnih krznaša u toj zemlji godišnje se ubije
i više od dva ipo miliona pasa i mačaka.

"Da bi se dobio jedan krzneni
kaput ili bunda, potrebno je da se ubije do 15 pasa, ili: do 20 dabrova, do 22
lisice, do 24 mačke, do 30 rakuna, do 34 nutrije, do 40 oposuma, do 200 činčila,
do 240 hermelina, ili do 400 veverica", ukazuju aktivisti za zaštitu životinja.

mrav
17-11-2011, 13:20
de nadjoše da protestuju u novembru kad je zima
to treba u junu julu avgustu kad je ionako većina polu gola
ima navuku jos i neku bolestinu

DaDole
17-11-2011, 13:38
Da mi nije daleko,pridružila bih se:) ovako,podržavam ih cijelim svojim bićem!

ZAmislite neku "javnu & estradnu" ličnost koja ima na sebi bundu od lisice recimo,a u naručju drži pedalj od nekog kućnog ljubimca..koja je to okrutnost i licemjerje pride:ljut:

mrav
17-11-2011, 13:48
Drugim rečima zamislite krljusu u bundi od bokija 13 ljuigavo a?

Nežnicah
17-11-2011, 15:08
Imaju moju podrsku, kakvo krzno, kakvi bakraci, to je mnogo surovo.

Mada licemerno je i kad kazem da volim zivotinje, protivnik sam njihovog ubijanja zarad modne industrije, a ne libim se da pojedem vrucu jagnjetinu ispod saca... i od njihovog krzna prave se bunde... to jeste neka druga tematika, ali se svodi ipak na isto, zivotinja strada u oba slucaja.

Sagacity
17-11-2011, 21:19
Slažem se sa Fajf...I tad ostaju životinje bez krzna, i kad ''ih klopamo''...

Da je priroda htela da se životinje razmnožavaju bez neke selekcije, sad bi oni od nas pravili ''kožuhe''...Ali nije tako...
I baš kada neko gore pomenu lisice...Pa baš te lisice su i štetočine...Lisica mi nije žao uopšte...
E sad, da su ''Grand zvezde'' smešne, jesu...Ali 50% džempera ima bar 20 % vune...(da one ovčije)...A veliki procenat vune se otkupljuje baš posle slava itd...Kada su ovce zaklane zbog proslava...
Da li ćete se odreći vunenih džempera?

Malo kontra razmišljanje...Nije na odmet...:)

mikili
17-11-2011, 22:08
samo jedna mala primedba..ovce se sisaju u maju,za djurdjevdan,inace ih sisanje ne boli...lakse im je leti..a kad se zakolju koristi se koza,jer ovca ili jagnje se deru,pa se prave jakne,bunde i tako to...cenjene su bunde od astragana,dobija se kada se sjagnjena ovca u odredjenom dobu ubija i od nerodjenog krzna jagnjeta prave .

Sagacity
17-11-2011, 22:47
Pozdrav mikili...:)
Ma kolju se ovce i jagnjići masovno... Za sve moguće slave..... A leti da ti ne pričam..Pogotovo kada su radovi na polju...Maline, kupine, itd...Ovde u ovom kraju se koža ''štavi'' masovno...Tu ima jedno mesto koje otkupljuje te kože...Žalosno je što su otkupne cene veoma male...Ali to nije tema...Ali svakako da se nose kožne jakne i džemperi ....Nikome ne pada na pamet...Odakle to...To je suština....I pre svega na to sam mislila...

Sve posmatramo kao ''bunde'' od tamo nekih divljači...Ali nije baš tako...Svi mi učestvujemo u tom ''trebljenju'' životinja, direktno ili indirektno...Lično imam jednu kratku bundicu...Ne vidim ništa loše u tome...Bila bih licemerna da to sada ne kažem....
Preterano i katastrofalno je kada se tim bundama razmeću i kada to služi u svrhu prestiža...i slikanja itd...Protiv toga jesam..., ali i protiv uništavanja retkih vrsta....
Međutim, prirodna selekcija čini svoje..Pitanje je šta bi dabrovi ili lisice radile sa nama da mogu....Pogotovo lisice :eek:
I da se razumemo, nisam ja životinjo-mrzac...već sam objektivna...
Naravno, ne mora se niko složiti samnom...Diskutujemo...Zato ovo i jeste forum...

mikili
17-11-2011, 22:51
:sojka::lol::raz_125:

Sagacity
17-11-2011, 22:58
:sojka::lol::raz_125:
mikili ja sada ne znam šta znači tvoj osmeh :moon:...Da li to znači da bi ti sa čoporom ovih ''golih'' došla da me linčujete :m: , zbog mog priznanja da imam jednu mali kratku, slatku bundicu:raz_125:....ili možda misliš, da moja priča ipak ima nekog smisla....

Pozdrav....:)

Man
17-11-2011, 23:02
oću sutra da vidim sve urmašice na mitingu :palac: gole :kreza:

mikili
17-11-2011, 23:02
ma jok sago..znaci da sam u grupi onih realnih,volim i ja meso..samo ne volim kad muce zivotinje,kasape i slicno:mirka:

Sagacity
17-11-2011, 23:12
Mikili, i ja volim meso...Doduše piletinu preferiram...ali svejedno....Drago mi je da smo se složile u razmišljanju....I jeste realno ...:)


oću sutra da vidim sve urmašice na mitingu :palac: gole :kreza:
Pa evo sada već imaš predstavu ko bi mogao na tom mitingu da se pojavi...Vegetarijanci....verovatno...:eek:

Nežnicah
18-11-2011, 00:21
Ovaj moj radi u blizini, rekao da ce da ide sa kolegom da ih podrzi... :qq: a kolega ne bira... lele, moracu da se nacrtam tamo sa novinama i rupicama za oci, da ih spijuniram :namcor:

kojica
18-11-2011, 07:40
de nadjoše da protestuju u novembru kad je zima
to treba u junu julu avgustu kad je ionako većina polu gola
ima navuku jos i neku bolestinu

Pa ko da ih primeti među tolikim golim svetom? Ovako ostavljaju odličan utisak.
Kad ih vidim smrznem se. :place:

Picola
19-11-2011, 19:26
Gluposti.

Ne mora da se sablazni okolina zbog zivotinja, mogli su da obuku nesto.