PDA

Pogledaj Punu Verziju : Zdrava zimnica



kojica
21-11-2011, 08:10
Suve paprike punjene kupusom.

Suve paprike potopite na pola minuta u vruću vodu, da omeknu.
Kupus sitno iseckate i posolite. Neka odstoji koji minut da se razmekša.
Zatim napunite paprike kupusom, poređate u teglu, pritisnete nečim i
zapečatite.
Od začina možete koristiti biber u zrnu ili lovorov list.

Potrebno im je oko 10 dana da se ukisele u kućnim uslovima, a zatim
ih slobodno preselite na terasu.

Bisernica
05-10-2013, 14:39
Pretpostavljam da se ovde ostavljaju recepti koji ne sadrže konzervans i ostale derivate :)
Ovo je moj recept za ostavljanje plavog paradaiza za zimu (naravno,ako uspi da je sačeka :lol:)


Balančana ili patlidžan u ulju


Patliđan dobro oprati i iseći ga na kriške (do 1 cm).
Posoliti i ostaviti da odstoji 5 sati ,da se dobro ocedi.
Dobro oceđen patlidžan nije ni malo gorak.
Za ovaj recept ja balančanu ne ljuštim ,ali i ako to uradite ,nećete mnogo pogrešiti.
Potrebno je samo kod blanširanja voditi računa ,ako je oljušten.

Staviti da provri 2 litra vode i 1 litar sirćeta,80 gr soli i 80 gr šećera.
U ovom presolcu obariti patlidžan 2-3 minuta.Vaditi i ostaviti ga da se ocedi na
rešetki.
Prosušen patlidžan slagati u tegle i svaki sloj presuti sa mešavinom belog luka i sitno seckanog peršuna.
Kad ste složili teglu ,sve preliti sa maslinovim uljem ,ili mešavinom 30/70 % u korist maslinovog ulja.
Dobro zatvoriti teglu u kojoj ste pritisli patlidžan tako da ulje pliva po vrhu.
Mogu se koristiti odmah ,a ako ostaju za zimu ,ostaviti u špajzu ili podrumu na hladnom i tamnom mestu.
Ko voli balančane,neće znati koliko mu je dosta :lol:

DaDole
05-10-2013, 16:03
Recept moje bake za turšiju od divljaka
Po izboru stavite u bure divlje jabuke,kruške,trnine,glog,šipak..sve što volite..dobro operite i nalijte vodom.Nakon 21 dan možete je piti.
Ja je godinam pravim i najviše stavim šipka recimo 50 % ukupne količline.Na dno stavim dvije dunje,a ostalo pomiješam divlje voće po želji.Samo oprez kod gloga.ne više od 300 gr na bure od 2o litara jer je jak,kao i trnine..njih stavim maksimum pola kilograma.