PDA

Pogledaj Punu Verziju : Sreca po putnike



mikili
23-11-2011, 15:31
Umesto pijanog šofera, autobus dovezao putnik

Veliku sreću u nesreći da sednu u autobus čiji je vozač bio pijan, imali su putnici na autobuskoj liniji za mesto Hornji Paski na zapadu Češke jer se među njima našao jedan koji je naterao šofera sa 4,7 promila alkohola u krvi da mu prepusti volan.
http://razbibriga.net/imported/2011/11/37002_nsprevozfotojjaric_f-1.jpg?ver=1322056574"Poznajemo se godinama, to je moj drug iz škole. Jednostavno sam mu rekao 'nosi se, dovršiću vožnju umesto tebe'. On nije hteo pa sam pozvao policiju. Na kraju je zaustavio i ja sam seo za volan", kazao je danas češkoj televiziji Vojteć Balog, opisujući kako je juče spasao 20 putnika.


Balog ima vozačku dozvolu za autobuse, a vožnju je preuzeo nakon svega nekoliko kilometara pošto je svima bilo sumnjivo što šofer njihovog autobusa stalno zatvara i otvara vrata, oko njega se širio zadah alkohola, a vozio je kao u slalomu, jedva uspevajući da održi autobus da ne sleti s puta.

Direktor prevoznika Autobusi Karlove Vari saopštio je danas da je 37-godišnji vozač otpušten.

Policija ga je juče uhapsila i izmerila mu 4,7 promila alkohola u krvi, ali iščekuje kada će moći da ga sasluša pošto se još nije otreznio.

Blic,vesti

rile_nezni_oblak
23-11-2011, 15:35
4,7 promila?!:eek:

rile najvise sto je is'o bilo je 2,6... eeee, koji sam ja amater.. :(