PDA

Pogledaj Punu Verziju : Hocemo li na zimovanje?



mikili
25-11-2011, 11:00
Na planinama sve popunjeno do februara

Izgleda da će predstojeća zimska sezona biti bolja od prošle. Za doček Nove godine u planinskim centrima skoro da više nema mesta.
http://razbibriga.net/imported/clear.jpgBeta/

Državni sekretar za turizam u Ministarstvu ekonomije Goran Petković izjavio je agenciji Beta da je, prema procenama hotelijera, planinski smeštaj za kraj decembra i januar je popunjen, dok su slobodna mesta ostala tek za februar.



"Vizitorski centar" na Torniku, najvišem delu Zlatibora, gde su napravljene nove staze i postavljene nove žičare, prema njegovim rečima će biti završen do kraja godine.

Petković je podsetio da je na Kopaoniku izgrađena brana koja će služiti kao zaštita od poplava, a višak vode će se koristiti za proizvodnju veštačkog snega.

"Time će ove godine više od 70 odsto skijališta na Kopaoniku biti pod veštačkim snegom", naveo je on i dodao da će ta planina do kraja godine dobiti i novu fabriku vode.

Kako je istakao, sledeće godine će ta investicija biti okončana izgradnjom novog sistema za prečišćavanje vode.

"Pored nacionalnih skijališta na Kopaoniku, Zlatiboru i Staroj planini, u Srbiji su aktivna i lokalna skijališta u Novoj Varoši, Divčibarama, kao i manja skijališta u Zaječaru", kazao je Petković.

U toku je, kako je rekao, završetak izgradnje hotela na Staroj planini koji ima 147 soba i 420 kreveta, spa i velnes centrar.

"Na toj planini će do kraja godine biti završena gondola i četvoroseda žičara koja će, sa postojećim žičarama, omogućiti korišćenje devet kilometara skijaških staza", istakao je Petković.

"Preostalo je da se na Staroj planini za sledeću godinu obezbedi veštački sneg i otvori parking za turiste, a važno je i povezivanje sa potencijalnim investitorima", rekao je Petković.

On nije mogao da navede podatke o ulaganjima na Staroj planini. Kazao je da ulaganja u turizam na planinama u Srbiji traju četiri godine, a bez toga mnogi zimski centri ne bi mogli da funkcionišu.

Dodao je da su na Kopaoniku i Zlatiboru ulaganja većim delom završena i da je sada na redu privlačenje turista.

(Beta)

DaDole
25-11-2011, 11:05
Godinama ne preskačem zimovanje,pa se nadam da ću i ove godine da se odmorim ..i vjerujem da će to opet biti naša planinska ljepotica Jahorina:bisa:
Ne preferiram hotele pa se ne brinem da neće biti smještaja u malim planinskim vikendicama koje su mnogo intimnije i toplije.

причалица
25-11-2011, 19:43
nemam vremena za to. moj posao dozvoljava godišnji odmor samo preko leta, tako da mi odlazak van grada može biti samo na 4-5 dana oko nove godine..
a i zimi više volim da idem na more :huh: nego na planinu.

kojica
25-11-2011, 19:46
ja radije ne bih.. osim ako me ovi moji opet ne prevare.. :sad:

Sarmica
25-11-2011, 19:48
Nikad na zimovanju nisam bila,niti bih :nene:
Planina,sneg,zimoća,rumeni obrazi zaleđeni prsti jok a-a:nene:

причалица
25-11-2011, 19:55
ma ja bila...ali, od kad sam prve zime na moru provela - :) more je zakon zimi :)

Sagacity
25-11-2011, 20:08
Meni je jedan od najveći zimskih centara tu ispred nosa...I iskreno, ne podnosim zimu, a sneg ne volim da vidim ni na slici...Ne skijam se...Recimo da se sankam i iz zezanja idem na ''kliskarenje''...Ali generalno, letovanje za zimovanje ne bih menjala nikada....
Mada znam dosta ljudi koji uživaju u ''zimskim čarolijama''...

kojica
25-11-2011, 20:15
Nikad na zimovanju nisam bila,niti bih :nene:
Planina,sneg,zimoća,rumeni obrazi zaleđeni prsti jok a-a:nene:

nikad ne reci nikad.. :sada: tako sam i ja govorila...

Sarmica
25-11-2011, 20:17
ma ja bila...ali, od kad sam prve zime na moru provela - :) more je zakon zimi :)

Pa to ti pričam,i ja bila par puta zimi na "zimovanju" :)
Ići će Sarma na zimovanje i ove godine:igra::igra: http://razbibriga.net/imported/clear.jpg

kojica
25-11-2011, 20:23
ja mislim da bih se šlogirala od tako nagle promene temperature.. :hm:

причалица
25-11-2011, 21:18
Pa to ti pričam,i ja bila par puta zimi na "zimovanju" :)
Ići će Sarma na zimovanje i ove godine:igra::igra: http://razbibriga.net/imported/clear.jpg

imam pozive i za more i za planinu....ali, verovatno neću nigde.
željna sam svoje kuće.

jankovic
12-12-2012, 18:25
Ja u januaru u Ukrajinu na Karpate. Prvi put idem tamo. Reci cu vam kako je bilo.

jovicanovica
24-06-2013, 10:43
ja bih sad neki sneg i hladnocu, pocrkacemo na ovoj vrucini

bakterijasmarsa
28-10-2019, 13:05
Ja neću, volim samo leto i more