PDA

Pogledaj Punu Verziju : Šta je zapravo razmaženost?



Nežnicah
26-11-2011, 10:55
Kada za dete ili odraslu osobu kažemo da je razmažena, na šta zapravo mislimo?

mrav
26-11-2011, 11:09
a sad ozbiljno, nemogućnost ili neznanje roditelja da dete transformisu u čoveka već naprave idijota

причалица
26-11-2011, 11:41
Kada za dete ili odraslu osobu kažemo da je razmažena, na šta zapravo mislimo?

previše zahtevno dete, koje svoje nezadovoljstvo iskazuje na neprimeren način, način koji poprilično ide na nerve ostalima u okruženju...a ponekom dođe i da umlati takvo dete ili bar roditelja :lol:

rile_nezni_oblak
26-11-2011, 11:49
previše zahtevno dete, koje svoje nezadovoljstvo iskazuje na neprimeren način, način koji poprilično ide na nerve ostalima u okruženju...a ponekom dođe i da umlati takvo dete ili bar roditelja :lol:
ili bar oboje.. :eek:

kojica
26-11-2011, 13:19
Kada za dete ili odraslu osobu kažemo da je razmažena, na šta zapravo mislimo?

To ti je kad navikneš da je sve uvek po tvojoj volji i vazda sve potaman.
Kada ne vidiš da neko nema leba da jede, a tebi su kolači nešto baš nedovoljno
slatki ili tinisu baš po ukusu, pa nećeš da ih jedeš.

Mislim da smo mi svi razmaženi. :raz_088:

Nežnicah
26-11-2011, 14:23
Ja postavila temu a onda me oterase od kompa :rumenko:

Mene zanima da li su razmazene osobe=losi ljudi? Da li im nedostaje osecanja prema okolini, bliznjima? Znaju li oni da moze i drugacije ali na bezobrazluk isteruju svoje, bilo da je u pitanju dete ili odrasla osoba ili misle da rade ispravno, da je potpuno u redu da se njima udovoljava?

Ja sam dozivela da za mene jedna osoba kaze da sam razmazena. A razmazena zato sto za neke stvari koje nisam u stanju iz ko zna kog razloga da uradim, jedino lenjost nije u pitanju, ja trazim pomoc na sve strane, nekad trazim i neciju zastitu u nekoj situaciji. U detinjstvu mi niko nikad nije titrao, uvek se znalo sta moze a sta ne.
Zato me i zanima ta razmazenost, da li je svi isto dozivljavamo. Jer neko kad je razmazen terorise okolinu, a neko bude okarakterisan kao razmazen a zapravo je samo svestan svojih mogucnosti tj. nemoci u odredjenim situacijama, gleda svet realno, a nije ni lenj ni nesposoban.

mrav
26-11-2011, 14:37
Sama si rekla razmazenost ti je terorisanje okoline dok ne ispuni tvoje ili cije vec zahteve, cist bezobrazluk uz odredjenu dozu narcizma

причалица
26-11-2011, 14:38
pa ne vredi da se pravdaš, fajf :lol: kako te drugi vide - takva si.
missim, šalu na stranu....ima različitih razmaženosti - najviše nam smeta on razularena razmaženost, kada sebičluk dovodi do nerviranja....ali postoji i njanjava razmaženost, eto.
i meni kažu da sam razmažena u tom smislu, kao i tebi, ali mene zabole :lol:
takva sam kakva sam, nemam nameru u tom domenu da se menjam.

Bisernica
26-11-2011, 19:36
Mene zanima da li su razmazene osobe=losi ljudi? Da li im nedostaje osecanja prema okolini, bliznjima? Znaju li oni da moze i drugacije ali na bezobrazluk isteruju svoje, bilo da je u pitanju dete ili odrasla osoba ili misle da rade ispravno, da je potpuno u redu da se njima udovoljava?


Da su loši ljudi ,nisu ,ili bar ne većina ,samo su zahvaljujući drugima postali razmaženi ,jer razmaženost nije sama po sebi ,već nastaje onda kada autoritet nije dovoljno snažan da nametne svoju volju u smislu izjednačavanja želja i potreba svih sa realnim mogućnostima ,već iz sentimentalnih razloga nekome popušta ,pa to vremenom postane praksa koju bi kasnije autoritet da promeni ,ali to onda dovodi do konflikta.



Ja sam dozivela da za mene jedna osoba kaze da sam razmazena. A razmazena zato sto za neke stvari koje nisam u stanju iz ko zna kog razloga da uradim, jedino lenjost nije u pitanju, ja trazim pomoc na sve strane, nekad trazim i neciju zastitu u nekoj situaciji. U detinjstvu mi niko nikad nije titrao, uvek se znalo sta moze a sta ne.

Ova rečenica negira mišljenje osobe koja ti je rekla da si razmažena.Biti razmažen ne znači tražiti pomoć ili zaštitu.(ukoliko to ne znači traženje podrške za isterivanje sopstvene volje koja nije u skladu sa potrebama svih i ide na štetu svih )



Zato me i zanima ta razmazenost, da li je svi isto dozivljavamo. Jer neko kad je razmazen terorise okolinu, a neko bude okarakterisan kao razmazen a zapravo je samo svestan svojih mogucnosti tj. nemoci u odredjenim situacijama, gleda svet realno, a nije ni lenj ni nesposoban.

Slažem se ...upravo sam to isto napisala u predhodnom komentaru dela citata.

kojica
27-11-2011, 09:39
Ovaj svet funkcioniše tako što svako nameće svoju volju i što se svako bori za sebe
i svoje. Ako ja detetu nametnem svoju volju, a mogu jer sam starija i pametnija,
hoću li onda u njemu zauvek stvoriti nesigurnost, kada bude pokušao da se izbori
za sebe? :hm:

причалица
27-11-2011, 09:40
Ovaj svet funkcioniše tako što svako nameće svoju volju i što se svako bori za sebe
i svoje. Ako ja detetu nametnem svoju volju, a mogu jer sam starija i pametnija,
hoću li onda u njemu zauvek stvoriti nesigurnost, kada bude pokušao da se izbori
za sebe? :hm:

hoćeš :dada:

kojica
27-11-2011, 09:58
Pa onda neću to da im radim.. :qq:

причалица
27-11-2011, 10:04
Pa onda neću to da im radim.. :qq:

pa jedino ako to nije jače od tebe :sad:

mica
27-11-2011, 10:17
Ja sam jedared cula da su za mene rekli da sam razmazena, jer sam odrasla u stanu sa centralnim grejanjem, pa kad sam se udala i uselila u stan sa TA peci i bila bolesna svako malo, nagrdise me :place: Razmazenost se moze ogledati sa vise aspekata, ponekad ljudi brkaju pojmove i mesaju teze, pa kazu za sitacije gde, pruzas mnogo ljubavi detetu, da je to dete, razmazeno. Jeste i neka je. Takvo treba da bude. Ljubavi nikad na odmet. Razmazeno dete je ono, koje po svaku cenu dobija ono sto zeli, uz vrisak, plac i histeriju. Razmazena osoba, starija je ona, koja je navikla sve da dobija lagano, kenjkava je i histericna. To su bar, moja merila razmazenosti...

причалица
27-11-2011, 10:23
tako i jeste...
kako možeš da budeš razmažen, ako je zdravlje u pitanju :huh: to stvarno i mene nervira kad krenu tako da mešaju pojmove...

mica
27-11-2011, 10:30
tako i jeste...
kako možeš da budeš razmažen, ako je zdravlje u pitanju :huh: to stvarno i mene nervira kad krenu tako da mešaju pojmove...

ma bre, ja bas nisa kenjkava...Trpim, cutim, sta cu. I onda kad sam to cula, bas mi bilo bzvz...

DaDole
28-11-2011, 08:51
Svi imamo neko malo,osnovno ljudsko pravo da ponekad budemo razmaženi,ali uvijek nekako sa mjerom..zavisi zapravo kako se definiše taj pojam,koliko zadire u rušenje mira u kući i u odnosima,koliko iziskuje strpljenja.
Lično volim da razmazim drage osobe,ljubav se ljubavlju i nježnost nježnošću često zna da vrati:)
Ne vezujem pojam razmažene osobe sa bahatom,čangrizavom,manipulativnom ili histeričnom.

Sagacity
28-11-2011, 09:28
Evo jedne priče o razmaženosti iliti bezobrazluku...
Imam koleginicu ''narcisa''...U dobrim smo odnosima, i mislim da je samnom u najboljim odnosima u odnosu na okolinu, jer ostali i nemaju baš neke tolerancije za nju...
U društvu smo i pričamo o vremenu krize i kako je to bilo teško, jer na primer moji roditelji tada nisu radili...Firma mog oca je stala sa isplatom zarada, jer nisu imali od čega da isplaćuju, a moja majka je bila jako bolesna i u to vreme je ''jurila'' invalidsku penziju.Mada ni njena firma nije radila..U to vreme započinjala sam studije...I radili smo sve i svašta, ne bih li imala za krevet u sobi, a stanovala sam privatno jer nisam tada mogla dobiti dom...Bilo je momenata, kada bukvalno nisam imala za hranu, nisu mogli lako da mi pošalju novac itd..I naravno, svi su imali neka svoja iskustva, a onda je ona rekla da joj je najteže palo što je morala da se odrekne svoje omiljene kupke, i šminke..To joj je najteže palo!!!???

Mislim da razmaženost uveliko zavisi od načina vaspitavanja deteta i nenavikavanja na to da se u životu moraš i malo pomučiti za neko svoje ostvarenje...
Razmaženost je po meni i vrsta sebičnosti, jer je razmažena osoba okrenuta sebi i svojim zahtevima, bez obzira da li su ti zahtevi korektni...i da li ima nešto preče...
Razmažene osobe, su naviknute da si baš njima uvek na usluzi...Tako nekako...