PDA

Pogledaj Punu Verziju : Pogled u budućnost ili samo ideja?



kojica
28-11-2011, 09:31
Često se pominje Orvelova 1984. ili 20 000 Milja pod morem, Žil Verna,
u smislu da su to ljudi koji su možda mogli da virnu u budućnost. Ima
sigurno još dosta takvih primera, ali su mi oni eto upečatljivi.

Pa me sada interesuje...
Jesu li oni bili samo roditelji ideje, koja je objavljena čitavom svetu, pa se
eto našao i neko da je realizuje, ili su nekim čudnim moćima videli budućnost
pa je samo zapisali na papir? Šta mislite?

mrav
28-11-2011, 10:18
Mislim da je kod njih ista stvar kao kod Tesle ili nekog drugog naučnika samo je malo drugačije došlo do iskazivanja iste stvari. Jedni su to imali potrebu da opisu do detalja kroz raznorazne pustolovine a drugi da otkriju o čemu se tu u stvari tačno radi

kojica
28-11-2011, 10:51
Da, Tesla se nije zadržavao samo na idejama, već ih je i realizovao. Mada
je mogao da bude i nenadmašni pisac naučne fantastike. :haha:

Samo je možda znao koliko je opasno lansirati sve te ideje u svet. :hm:

mrav
28-11-2011, 10:58
Da, Tesla se nije zadržavao samo na idejama, već ih je i realizovao. Mada
je mogao da bude i nenadmašni pisac naučne fantastike. :haha:

Samo je možda znao koliko je opasno lansirati sve te ideje u svet. :hm:

Pogrešno protumačeno. Mislim da im isti deo mozga pokazuje slične slike ili kako ko već razmislja, kod mene je to uglavnom u slikama, o čemu god da razmišljam moram da vidim to u glavi inače nem pojma o čemu mislim :eek:, nek te slike može realno da prikaže kroz reči a neko ima potrebu da ispita i dokaže mogućnost tih slika ili misli. ko razume shavtice. nadam se

kojica
28-11-2011, 11:27
Pogrešno protumačeno. Mislim da im isti deo mozga pokazuje slične slike ili kako ko već razmislja, kod mene je to uglavnom u slikama, o čemu god da razmišljam moram da vidim to u glavi inače nem pojma o čemu mislim :eek:, nek te slike može realno da prikaže kroz reči a neko ima potrebu da ispita i dokaže mogućnost tih slika ili misli. ko razume shavtice. nadam se

Nisi ti dobro video sliku onoga o čemu govorim. :haha: Isto to sam i ja rekla.

Samo sam dodala da su neki ljudi možda svesni da nije svaka ideja dobra,
i da je bolje zadržati je za sebe. Čim je izgovoriš, naćiće se nekada neko
ko će je realizovati i eto belaja.

Cruz
28-11-2011, 12:09
meni bas i nije jasno postavljeno pitanje, ali evo pokusacu da kazem svoje vidjenje
nisu u pitanju cudne moci, vec kreativni um, koji je dozvolio tvorcima ideja da se poput dece igraju mastom
to sto su jedni imali smelost da se upuste u kostac sa vremenom u kom su ziveli i sprovedu svoje ideje u delo, a drugi ne, vec ih pretakali u reci, slike, govori nam ko je u kolikoj meri bio hrabar i uporan da realizuje svoje zamisli.