PDA

Pogledaj Punu Verziju : Šta je licemerje?



Sagacity
30-11-2011, 09:05
Licemerje se često vezuje za neistinu, prikrivanje, obmanjivanje...
Licemerna osoba se obično pretvara, da je ono što nije. Obično su lažno ljubazne...

Šta je za vas licemerje? Za koje osobe kažemo da su licemerne? Gde je licemerje najviše prisutno?
Može li licemerje da bude i korisno?
Prepoznajete li licemerje na forumu ili netu uopšte, ili je licemerje karakteristično samo za realan svet....

Šta mislite?

kojica
30-11-2011, 09:10
Pošto je ovo jedan dualistički svet gde se sve deli na ispravno i neispravno,
a naša osećanja nisu uvek u skladu sa ispravnim, svi smo licemerni.

:dada:

Sagacity
30-11-2011, 09:13
Pa otprilike tako nekako...Licemerje je pristuno uvek u većoj ili manjoj meri...A ono što mene zanima je, kada je licemerje baš očigledno..Kako ga prepoznajete i da li ga prepoznajete...nervira li vas....?:pada:

kojica
30-11-2011, 09:25
E pa to kako prepoznajemo je posebna priča, koju niko neće da priča.. :lol:

Nekad me nanervira kad neko nije svestan sebe, pa traži trnje u tuđim
očima, ali ne uvek. Pre ću samu sebe iznervirati. :lol:

Gomila nesklada. :qq:

DaDole
30-11-2011, 09:27
Licemjerje je kao male boginje..ne može da se ne vidi,ni u jednom od svjetova:)

Sagacity
30-11-2011, 09:28
Pa čekaj...Ako se ti meni dodvoravaš ili ja tebi...da li je to licemerje ili šlihtanje....:namcor:

Ma'at
30-11-2011, 09:28
To jedna od najčešćih "pojava" u ljudskoj komunikaciji ,skoro svi ce se sloziti da je nepozeljno, o čijim štetnim posledicama će skoro svi brzo imati sijaset "primera iz života", a zatim mirno nastaviti da je primenjuju u sopstvenom ponašanju.

kojica
30-11-2011, 09:30
To jedna od najčešćih "pojava" u ljudskoj komunikaciji ,skoro svi ce se sloziti da je nepozeljno, o čijim štetnim posledicama će skoro svi brzo imati sijaset "primera iz života", a zatim mirno nastaviti da je primenjuju u sopstvenom ponašanju.

Mogla bih ovo da stavim ko potpis. :hm:

DaDole
30-11-2011, 09:34
Pa čekaj...Ako se ti meni dodvoravaš ili ja tebi...da li je to licemerje ili šlihtanje....:namcor:

mene pitaš:) ako je tako,samo da te podsjetim da ne poznajem izraz šlihtanje..sem ako nije dodvoravanje,ulizivanje?

Sagacity
30-11-2011, 09:34
Slažem se Mat sa tobom :dada:...Eto, to što si navela, to je licemrje...
Šta mislite, da li je na poslu, licemerje korisno...Ha?


mene pitaš:) ako je tako,samo da te podsjetim da ne poznajem izraz šlihtanje..sem ako nije dodvoravanje,ulizivanje?
E, to..to...:dada:

kojica
30-11-2011, 09:36
licemerje, šlihtanje, doslednost... :hm:

O čemu mi pričamo?

Ma'at
30-11-2011, 09:42
Na poslu je i te kako potrebno ,kod poslodavaca koji zude za tim..cak mozete steci i njihovo poverenje na taj nacin..
E,sad ...treba imati "zeludac" za to da svakodnevno laskate nekom,mislim da je to kratkog veka.

Sagacity
30-11-2011, 09:43
Licemerne osobe se obično predstavljaju, da su nešto drugo, no što jesu...
Najlicemernije su one osobe, koje se trude da u našim očima budu ''posebne'', a ustvari su potpuna suprotnost od onoga kako nam se predstavljaju. Licemerje vlada druženjem među ljudima. Pojedine osobe se trude da vole, rade i čak misle kao i vi sa ciljem, da pridobiju vaše poverenje. Biti licemeran, znači imati sposobnost manipulisanja i kontrole nad ljudima.

kojica
30-11-2011, 09:44
Na poslu je i te kako potrebno ,kod poslodavaca koji zude za tim..cak mozete steci i njihovo poverenje na taj nacin..
E,sad ...treba imati "zeludac" za to da svakodnevno laskate nekom,mislim da je to kratkog veka.

Pa zavisi. Poslodavac može biti i alergičan na licemerje. :lol: Šta onda?

kojica
30-11-2011, 09:46
Licemerne osobe se obično predstavljaju, da su nešto drugo, no što jesu...
Najlicemernije su one osobe, koje se trude da u našim očima budu ''posebne'', a ustvari su potpuna suprotnost od onoga kako nam se predstavljaju. Licemerje vlada druženjem među ljudima. Pojedine osobe se trude da vole, rade i čak misle kao i vi sa ciljem, da pridobiju vaše poverenje. Biti licemeran, znači imati sposobnost manipulisanja i kontrole nad ljudima.
I u suštini to je samo potreba da budemo voljeni?

Ma'at
30-11-2011, 09:49
Pa zavisi. Poslodavac može biti i alergičan na licemerje. :lol: Šta onda?

Pa kazem..samo kod poslodavaca koji zude za tim..
A ima ih dosta,makar iz mog iskustva..

mire
30-11-2011, 09:56
e, odlicno receno "prikazivati sebe posebnim"...

to bas izbija oci

narociro na forumima

kojica
30-11-2011, 09:58
e, odlicno receno "prikazivati sebe posebnim"...

to bas izbija oci

narociro na forumima


Ti si baš poseban. :dada: Samo na kontra stranu. :lol:

I pošto su u pitanju krajnosti, to je samo druga strana istog novčića?

mire
30-11-2011, 10:00
nisam mislio na pojavu...

nego na iskazivanje

isto se najbolje vidi na kojekakvim muzikama, romantikama ili ljubavima

na teme mislim

kojica
30-11-2011, 10:06
Ok. Nisam te najbolje razumela. (al sam ti bar rekla šta sam htela.. :lol:)


Zašto kažeš ljubav a misliš na seks. :mrgreen:

Ok. Priznajem da je i izražavanje misli i osećanja na romantičan
način, malo licemerno.
Obučene potrebe u šareno odelo. Ali zamisli na šta bi svet ličio
kada bi se svi izražavali banalno. :srbpla:

Nije svako licemerje baš tako crno.

Sarmica
30-11-2011, 10:07
Prva asocijacija na licemerje je kada je neko lažno ljubazan...i to onako preterano ljubazan a ustvari niđe veze,totalna je suprotnost.
Eto

Ma'at
30-11-2011, 10:24
nisam mislio na pojavu...

nego na iskazivanje

isto se najbolje vidi na kojekakvim muzikama, romantikama ili ljubavima

na teme mislim

Dakle,ja sam licemerna jer pisem bas na tim temama..?
Mislis da je licemerno iskazivati ljubav..nedostajanje..ili posvetiti nekom pesmicu?:eek:

mire
30-11-2011, 10:27
Dakle,ja sam licemerna jer pisem bas na tim temama..?
Mislis da je licemerno iskazivati ljubav..nedostajanje..ili posvetiti nekom pesmicu?:eek:

ma ne, bre...

nisam mislio na posecivanje tema

nego na ociglednost u isfoliravanju, u pojedinim situacijama

ima tema, ostavio admin, koja detaljno opisuje forume i forumase

da sad ne vadim pojedinosti iz konteksta

Ma'at
30-11-2011, 10:34
ma ne, bre...

nisam mislio na posecivanje tema

nego na ociglednost u isfoliravanju, u pojedinim situacijama

ima tema, ostavio admin, koja detaljno opisuje forume i forumase

da sad ne vadim pojedinosti iz konteksta

A,tako..
Mozes li mi reci koja je to tema da ne lutam forumom..pls.

mire
30-11-2011, 10:36
mislim da je na "anarhiji"...

podugacka prica

uglavnom se slazem sa istom

Sagacity
30-11-2011, 10:39
nisam mislio na pojavu...

nego na iskazivanje

isto se najbolje vidi na kojekakvim muzikama, romantikama ili ljubavima

na teme mislim
Iskreno rečeno, na ovo pomenuto sam najviše mislila kada sam rekla ''net licemerje''...Upoznala sam osobu, koja je na početku pojave na netu slušala neku laganu zabavnu muziku, da bi kako je vreme prolazilo, sve više slušala Metallicu, pa Iron Maiden...kao da se za mesec dana može promeniti sluh...


Prva asocijacija na licemerje je kada je neko lažno ljubazan...i to onako preterano ljubazan a ustvari niđe veze,totalna je suprotnost.
Eto
Veruj mi, da me to naviše nervira....

Šta mislite, koliko je licemerje pristuno u politici?

Sarmica
30-11-2011, 10:48
Iskreno rečeno, na ovo pomenuto sam najviše mislila kada sam rekla ''net licemerje''...Upoznala sam osobu, koja je na početku pojave na netu slušala neku laganu zabavnu muziku, da bi kako je vreme prolazilo, sve više slušala Metallicu, pa Iron Maiden...kao da se za mesec dana može promeniti sluh...


a što to ima veze sa licemerjem?:huh:
ja bih više rekla da je to neki taktičar,ili možda malo lood u glavu :hm:
oće npr da se približi nekom nepopravljivom romantiku ilitakonešto:hm:

Sagacity
30-11-2011, 10:50
a što to ima veze sa licemerjem?:huh:
ja bih više rekla da je to neki taktičar,ili možda malo lood u glavu :hm:
oće npr da se približi nekom nepopravljivom romantiku ilitakonešto:hm:
Pa pazi..Imala je ekipa koja je slušala tu vrstu muzike, a ta je osoba baš htela tu da pripada...El' sad razumeš...
lažno se predstavlja....:g:

Sarmica
30-11-2011, 10:54
meni to malo loodo u glavu:lol:

ovo je već za neku drugu temu,po mom mišljenju,jer ja pod licemerstvom samo smatram one kvazi kezove :lol:

Sagacity
30-11-2011, 10:55
meni to malo loodo u glavu:lol:

ovo je već za neku drugu temu,po mom mišljenju,jer ja pod licemerstvom samo smatram one kvazi kezove :lol:
Kažu, da je najveće licemreje u politici...Verovatno to poizlilazi iz njihovih raznih ''praznih obećanja i kezova na silu''....:g:

Sarmica
30-11-2011, 11:01
A to se ne računja,njima licemerstvo u opisu radnom mesta :)

naki
30-11-2011, 11:05
a sto je licemerno slusati razlicite vrste muzike? :hm:
evo, ja volEm i Metallicu (zaosavstina iz srednje skole), ali i dobru electronicu ... nekad slusam i legende... :mm:
ondak sam licemer? :hm:

mare
30-11-2011, 11:07
ima jedan citat iz jedne knjige..

'teško vama licemeri, vi koji se spolja prikazujete pravednim, a iznutra ste puni licemerja i bezakonja..'

kojica
30-11-2011, 11:17
A,tako..
Mozes li mi reci koja je to tema da ne lutam forumom..pls.

Izvoli

http://razbibriga.net/showthread.php/505-Fenomenologija-internet-foruma

Ma'at
30-11-2011, 11:19
Izvoli

http://razbibriga.net/showthread.php/505-Fenomenologija-internet-foruma

Hvala ti.

Ma'at
30-11-2011, 11:40
Uhhhh..ima sta tamo da se procita...malo se i zabrinuh..:qq:

DaDole
30-11-2011, 11:52
Uhhhh..ima sta tamo da se procita...malo se i zabrinuh..:qq:
ima vala svašta..cijela studija jedna..al nema ništa što treba da te brine:)

mona
26-12-2011, 13:52
Licemerje je zao stav srca.... nekoga ko se predstavlja kao dobar...

Isus je osudio fariseje kao licemere u 1 veku, jer su imali oblicje poboznosti a bili su u srcu zli jer su hteli da ubiju Isusa...

Paranoik
26-12-2011, 20:38
Licemerje se često vezuje za neistinu, prikrivanje, obmanjivanje...
Licemerna osoba se obično pretvara, da je ono što nije. Obično su lažno ljubazne...

Kad sam bio mali mislio sam da je licemer onaj koji ti odmerava lice dok priča s tobom http://razbibriga.net/imported/2011/12/qsr1nd-1.gif

Međutim, otkrio sam strašnu istinu, da svako od nas ponekad bude taj "što meri lice" i pretvara se da nije ono što jeste, valjda iz nekog razoga svog, sebi znanog, zarad ostvarivanja neke koristi. ili koječega još.


Šta je za vas licemerje?

Ze mene je licemerje npr kada neka osoba želi da joj nešto učiniš iz domena u kome si dobar, pa bude i previše ljubazna prema tebi, dok ne dobije ono što želi

Za koje osobe kažemo da su licemerne?
Npr političari, svi do jednog.

Gde je licemerje najviše prisutno?

U politici, na estradi, kao i u svim međuljudskim odnosima.


Može li licemerje da bude i korisno?

Svakako da može, zarad ostvarivanja nekog cilja, kratkoročnog uglavnom.


Prepoznajete li licemerje na forumu ili netu uopšte, ili je licemerje karakteristično samo za realan svet....

Na forumima ga ima toliko da to nije moguće ni izmeriti.

DaDole
27-12-2011, 12:44
Licemjerje na forumima :hm:

Sagacity
27-12-2011, 13:06
Licemjerje na forumima :hm:
Super što se pitaš...:)
Pa hajde da krenemo od načina kako se prezentiramo..Pojedini imaju izazovne avatre, i na neki način nam žele sugerisati da su recimo ''sexi'' ili da super izgledaju. Na ovom forumu to uopšte nije izraženo, ali na nekima je to baš....I tako nas ''mažu'' da su i u privatnom životu ono što u stvari nisu...Gluma...Čak se i ponašaju tako da deluje da su izazovne osobe...Pričaju o sebi ono što bi drugi želeli čuti. U reali je to lakše proveriti, ali net je nešto sasvim drugo...
Mislim da net za mnogo toga ostavlja više prostora...A manipulacija je mnogo izraženija...:hm:
Osim toga, licemerje na forumu ostavlja prostor i za totalno lažno predstavljanje, da bi delovao ''cool'' ili da bi zadivio okolinu, a pridobio simpatije većine...Ima svega...
Ali ima i dosta lepog, što net daje...:dada:

DaDole
27-12-2011, 13:19
pa čekaj sago..ako neko glumi u vl da je ono što nikako nije u rl..to je licemjerje?
Ja mislim da je to laž ili igra iz dosade,ponekad i bolest,opsesija..ali licemjerje je preblag izraz..:hm:

Sagacity
27-12-2011, 13:20
pa čekaj sago..ako neko glumi u vl da je ono što nikako nije u rl..to je licemjerje?
Ja mislim da je to laž ili igra iz dosade,ponekad i bolest,opsesija..ali licemjerje je preblag izraz..:hm:
Pa za mene je laž osnova licemerja...:dada:
Licemerje je ''upakovana laž''....:hm:
Laž je lakše otkriti, licemerje je ''kamuflaža''... Tanka je to linija koja deli laž i licemerje...U svakom slučaju, licemerje je najviše povezano sa nekom vrstom obmane...
Naravno, to je samo moje mišljenje...:dada:

DaDole
27-12-2011, 13:27
jeste..to ona vrsta laži koju ponekad koristimo kad nalaže prostojnost..u osnovi licemjerja jeste laž,ali nije i obrnuto..e i to se može rasčlaniti

Čarapica
27-12-2011, 14:02
meni ne smeta... svako sebi... men ne moze nauditi... znam prepoznam pa se cuvam...

Paranoik
27-12-2011, 18:23
Na ovom forumu to uopšte nije izraženo, ali na nekima je to baš....I tako nas ''mažu'' da su i u privatnom životu ono što u stvari nisu...Gluma...Čak se i ponašaju tako da deluje da su izazovne osobe...Pričaju o sebi ono što bi drugi želeli čuti. U reali je to lakše proveriti, ali net je nešto sasvim drugo...
Mislim da net za mnogo toga ostavlja više prostora...A manipulacija je mnogo izraženija...:hm:

Zaista sam primetio da ovde nema super "ribljih" avatara, a upoznao sam dosta ljud i neta i obično su te sa tim avatarima ružne toliko da bi mogle da traže odštetu od roditelja.
elem, sve je to stvar marketinga i PR-a, prodaj se što bolje, možda neko i proguta.
Nailazio sam na ljude, koji pišu o srećnim porodcama i skladu sa mužem, npr, a onda se zveknu s nekim s foruma, valjda da bi više sreće imale http://razbibriga.net/imported/2011/12/qsr1nd-1.gif
Dešavalo mi se da čovek koji je super sa mnom i kao se zajebavamo non stop, šalje okolo ženama poruke da ne bi trebale da komuniciraju sa mnom, jer sam eto, malčice hmm valjda nepredvidiv, koćegaznati.
Naslušao sam se priča i od muškinja o srećnim brakovima i iskrenosti, a 'vamo ne smeju od žene da okrenu glavu nego im vezala povodac oko vrata, pa kako cimne tako se okreću http://razbibriga.net/imported/2011/12/qsr1nd-1.gif

I tako, ima neiskrenosti i licemerja na netu, kol'ko hoćeš i kol'ko ne'š http://razbibriga.net/imported/2011/12/zw1e1s-1.gif


jeste..to ona vrsta laži koju ponekad koristimo kad nalaže prostojnost..u osnovi licemjerja jeste laž,ali nije i obrnuto..e i to se može rasčlaniti

Jašta, ali predstavljanje sebe drugačijeg od onoga što jesi, jeste zaista licemerje i ne može se reći da je to puka laž, barem po meni, jer laž može da bude i bezopasna (bela laž), a ovde se na taj način ljudi dovode u zabludu da je s druge strane neko ko je dobar, npr, a on/ona u stvari nije, da je lep/ a on u stvari nije.

Sarmica
27-12-2011, 18:24
meni ne smeta... svako sebi... men ne moze nauditi... znam prepoznam pa se cuvam...

daj recepat:kojote:

Sarmica
27-12-2011, 18:28
pa čekaj sago..ako neko glumi u vl da je ono što nikako nije u rl..to je licemjerje?
Ja mislim da je to laž ili igra iz dosade,ponekad i bolest,opsesija..ali licemjerje je preblag izraz..:hm:

pa jes, licemerje je na neki način koristoljublje... a šta možeš dobiti ako lažeš na tamo nekom forumu?:hm:

Sagacity
27-12-2011, 18:43
pa jes, licemerje je na neki način koristoljublje... a šta možeš dobiti ako lažeš na tamo nekom forumu?:hm:
Pa ono što možda nemaš u reali...Da te vole zbog onoga što nisi...:dada:, a ti bi voleo da jesi...Da budeš primećen...Da stupaš u kontakte sa nekim ljudima, sa kojima ne bi mogao u reali ostvariti bliskije kontakte...I da neke kontakte koristiš iz koristi..Zbog posla na pr...Ima svega :dada:...

Sarmica
27-12-2011, 18:43
pa to je malo, da prostiš, bolesno:sad:

причалица
27-12-2011, 18:50
Da stupaš u kontakte sa nekim ljudima..
kakve kontakte? s kakvim ljudima? sve je to na poprilično dugom štapu...licemerje nije dugog daha.

Paranoik
27-12-2011, 18:52
kakve kontakte? s kakvim ljudima? sve je to na poprilično dugom štapu...licemerje nije dugog daha.

Greška, ljudima je lakše da veruju u to, nego u suvu istinu, jer se na suvu istinu obavezno naljute, i koliko god svi veličali iskrenost naspram licemerja, svi smo mi skloni da godinama trpimi nečije licemerje, jer nam neki od postupaka tih ljudi gode sujeti, dok nas istina zna žestoko uvrediti.

причалица
27-12-2011, 18:53
Greška, ljudima je lakše da veruju u to, nego u suvu istinu, jer se na suvu istinu obavezno naljute, i koliko god svi veličali iskrenost naspram licemerja, svi smo mi skloni da godinama trpimi nečije licemerje, jer nam neki od postupaka tih ljudi gode sujeti, dok nas istina zna žestoko uvrediti.

nemam pojma o čemu pričaš :dosada:

Paranoik
27-12-2011, 18:58
Blagiš se tebi http://razbibriga.net/imported/2011/12/qsr1nd-1.gif

Ali na primer više nam godi sujeti da nam neki licemer priča sve najbolje o nama, govorim o većini ljudi, nego da nam saspe istinu u lice, a video sam reakcije ljudi kada im se saspe istina, ne pričaju sa mnom posle godinama http://razbibriga.net/imported/2011/12/qsr1nd-1.gif

причалица
27-12-2011, 18:59
Blagiš se tebi http://razbibriga.net/imported/2011/12/qsr1nd-1.gif

Ali na primer više nam godi sujeti da nam neki licemer priča sve najbolje o nama, govorim o većini ljudi, nego da nam saspe istinu u lice, a video sam reakcije ljudi kada im se saspe istina, ne pričaju sa mnom posle godinama http://razbibriga.net/imported/2011/12/qsr1nd-1.gif

to može da godi samo nezrelim i nesigurnim osobama.

Paranoik
27-12-2011, 19:02
Neka bude i tako, ali godi većini ljudi, što me dovodi do zaključka da je većina ljudi nezrečla u tom pogledu, a mogao bih da navedem primere koji potkrepljuju ovo što pričam.

причалица
27-12-2011, 19:04
verujem da imaš primere, ali to ne mora da znači da to jeste standard ponašanja....zato i rekoh da je licemerje kratkog daha.

Sagacity
27-12-2011, 19:07
kakve kontakte? s kakvim ljudima? sve je to na poprilično dugom štapu...licemerje nije dugog daha.
Misliš? Kada ti se neko podvuče pod kožu, ne možeš baš odmah da shvatiš namere...Ja sam recimo pronicljiva, ali znam nekoga ko nije bio...Ljudi su spremni na svašta kada im nešto treba ili kada im se ukaže prilika...Nekima je korist uvek u glavi...Pa bilo to reala, ili net...Svejedno....
Tako ja razmišljam, ali ne znači da sam u pravu...:)

Paranoik
27-12-2011, 19:07
Nisam siguran da si u pravu, prosto je k'o pasulj.
Pogledaj ljude oko sebe i videćeš da se svi smeškaju jedni drugima, pogledaj ljude koji su išli na tečajeve da budu previše ljubazni i kada bi te oterali u tri lepe.
Ja se s tim srećem svakog dana i prosto mi se okreće drob, ali ti ljudi i dalje bivaju uvažavani i poštovani, bez obzira na sve

Moonster
27-12-2011, 19:11
Nisam siguran da si u pravu, prosto je k'o pasulj.
Pogledaj ljude oko sebe i videćeš da se svi smeškaju jedni drugima, pogledaj ljude koji su išli na tečajeve da budu previše ljubazni i kada bi te oterali u tri lepe.
Ja se s tim srećem svakog dana i prosto mi se okreće drob, ali ti ljudi i dalje bivaju uvažavani i poštovani, bez obzira na sve

Samo ću dodati:

Pogledaj ljude na netu.

Samo toliko, a sa navedenim se naravno, potpuno slažem.

причалица
27-12-2011, 19:13
..Nekima je korist uvek u glavi...
korist? korist od laži :huh: o čemu se ovde priča?

причалица
27-12-2011, 19:14
Nisam siguran da si u pravu, prosto je k'o pasulj.
Pogledaj ljude oko sebe i videćeš da se svi smeškaju jedni drugima, pogledaj ljude koji su išli na tečajeve da budu previše ljubazni i kada bi te oterali u tri lepe.
Ja se s tim srećem svakog dana i prosto mi se okreće drob, ali ti ljudi i dalje bivaju uvažavani i poštovani, bez obzira na sve

da se razmemo - ne mora da znači da je neko licemer ako te ne pi*kara....nego je ljubazan s tobom, pogotovo ako je posao u pitanju.
profesionalizam je jedna stvar, a licemerje je nešto sasvim drugo.

Sagacity
27-12-2011, 19:16
korist? korist od laži :huh: o čemu se ovde priča?
Pričalice, za mene je licemerje uvek povezano za neku vrstu koristi...Ne radi se tu samo o materijalnoj koristi, već i o duhovnoj...Obično se licemerni predstavljaju da su ono što u suštini nisu..bilo da bi nam se ''umiljavali'' jer im nešto treba ili na pr. političari, kada pričaju sve i svašta i licemerno brinu o nama...
Ako imaš nesku svoju definiciju, evo reci...:dada:

причалица
27-12-2011, 19:23
po meni, nema specifične definicije za licemerne ljude, jer se situacija licemreja menja iz časa u čas...dakle, licemerni ljudi su pre svega nesigurni u sebe...čim im je potrebno da povlađuju bez prigovora.

ali, mogu da postoje samo dve situacije sa licemernim ljudima:

1. da im veruješ jer voliš to što oni pričaju svoje nesigurnosti radi, a tebi prija sujete tvoje radi
2. da prekineš taj grozni krug laži i da sve postaviš na normanlne ''noge''

ne verujem da je licemerje karakterna osobina....više verujem da je to osobina koje se ispoljava u nekim situacijama i da je kratkog daha.

Bandit
27-12-2011, 19:24
Kada ti ćale dvadeset godina kenja zbog stvari koje je i sam dvadeset godina radio. Od pete pa do dvadesete godine dobijaš batine jer si razbio prozor, nisi došao kući na vreme, dobio si keca, pobegao sa časa, propušio, napio se..Jer jebiga, hoće od tebe da stvori kulturnog, odgovornog, obrazovanog porodičnog čoveka.
Onda u dvadesetoj skontaš da on puši od kad znaš za sebe, napije se bar jednom nedeljno, a radi kao auto-limar jer školu nije ni završio..

Ćale - Miroslave, znam da sam te tukao i kažnjavao, ali to je sve za tvoje dobro, da ne bi prošao kao ja..
Baba - Ne seri Slavko, tukli smo te i deda i ja ko vola. Ako se i glupira, bar znaš da nije komšijin nego tvoj.

причалица
27-12-2011, 19:30
Kada ti ćale dvadeset godina kenja zbog stvari koje je i sam dvadeset godina radio. Od pete pa do dvadesete godine dobijaš batine jer si razbio prozor, nisi došao kući na vreme, dobio si keca, pobegao sa časa, propušio, napio se..Jer jebiga, hoće od tebe da stvori kulturnog, odgovornog, obrazovanog porodičnog čoveka.
Onda u dvadesetoj skontaš da on puši od kad znaš za sebe, napije se bar jednom nedeljno, a radi kao auto-limar jer školu nije ni završio..
Ćale - Miroslave, znam da sam te tukao i kažnjavao, ali to je sve za tvoje dobro, da ne bi prošao kao ja..
Baba - Ne seri Slavko, tukli smo te i deda i ja ko vola. Ako se i glupira, bar znaš da nije komšijin nego tvoj.





izvinjavam se, ali :raz_114::raz_114::raz_114:

Sagacity
27-12-2011, 19:34
po meni, nema specifične definicije za licemerne ljude, jer se situacija licemreja menja iz časa u čas...dakle, licemerni ljudi su pre svega nesigurni u sebe...čim im je potrebno da povlađuju bez prigovora.

ali, mogu da postoje samo dve situacije sa licemernim ljudima:

1. da im veruješ jer voliš to što oni pričaju svoje nesigurnosti radi, a tebi prija sujete tvoje radi
2. da prekineš taj grozni krug laži i da sve postaviš na normanlne ''noge''

ne verujem da je licemerje karakterna osobina....više verujem da je to osobina koje se ispoljava u nekim situacijama i da je kratkog daha.
Sad ću da ti kažem iskreno...Kod mene licemerje ne prolazi...Predosetim ga...I traje kratko...Ali kod većine nije tako...upravo zbog one nezrelosti koju si pomenula...
Ja lično, ne umem da se veštački kezim..Fali mi tog malo ''profesionalnog keza'' na poslu...Jednostavno kada mi nešto ili neko tamo i nije po volji, ne umem da ti odglumim taj kez i džaba...:lol: :lol: Ali neki ljudi upravo na tom ''kezu'' grade karijeru...
Gradim i ja karijeru, samo sa malo više snage...jer mi fali to....:g:

причалица
27-12-2011, 19:38
licemerje u poslu ne postoji. jednostavno ili radiš posao ili ne....oni koji nisu u stanju da rade posao, krive za to licemere....to je moj stav.
u ličnim kontaktima, odnosima - licemerje je strašna stvar ako se ne prepoznaje ili ako se toleriše...ne znam šta drugo da kažem.

Sagacity
27-12-2011, 19:45
Ne znam šta da ti kažem Pričo...Ne delimo isto mišljenje...Sada nemam nikakvih problema...Odnosno već odavno...Ceni se moj rad.
Nekako sam vaspitana da samo pravim radom i znanjem treba očekivati rezultate...Bilo bi bolje da su me malo naučili lukavstvu i da se malo ''podvučem'' nekom pod kožu od koga sam direktno zavisna...
Srećom, sada sam u sasvim drugoj poziciji, pa mi i ne treba taj lažni ''kez'', ali bih brže došla dovde sigurno da sam znala kako da ga koristim...:)

причалица
27-12-2011, 19:56
imam sreće da na ''mom'' poslu nema frke ni sa sujetom ni sa licemerjem...sve se kaže kad-tad i sve se sredi kad-tad...u tom smislu kažem da treba biti profesionalan - birati vreme i način kako saopštiti nešto što je vezano za poslovne stvari i to ne smatram licemerjem.
kod mene na poslu ne postoje ljudi koje se ''keze'' i koji zbog toga imaju uspeha....zaista.
svake 4 godine se na papir stavi ''output'' pa kezio se ne kezio - to je tvoj rezultat...:lol: i zbog rezlutata imaš odgovarajući iznos novca kao platu. tako je i to je sasvim ok.

Sagacity
27-12-2011, 20:09
imam sreće da na ''mom'' poslu nema frke ni sa sujetom ni sa licemerjem...sve se kaže kad-tad i sve se sredi kad-tad...u tom smislu kažem da treba biti profesionalan - birati vreme i način kako saopštiti nešto što je vezano za poslovne stvari i to ne smatram licemerjem.
kod mene na poslu ne postoje ljudi koje se ''keze'' i koji zbog toga imaju uspeha....zaista.
svake 4 godine se na papir stavi ''output'' pa kezio se ne kezio - to je tvoj rezultat...:lol: i zbog rezlutata imaš odgovarajući iznos novca kao platu. tako je i to je sasvim ok.
To je lepo...Sigurno radiš u javnom sektoru...:lol: :lol:
Kod mene je opšta trka...Ludilo u pravom smislu reči...Nema gde ne bih mogla da radim..Toliko sam dobro ''istrenirana''...Podmetanja, smeštanje,...nezdrava kokurencija.....Radi se o stranoj kompaniji gde se mnogi šlihtaju...Gde rezultati dolaze, ali uz mnogo truda...I potrebno je više vremena da rezultate vidi onaj ko treba...
Jedan manji deo plate dobijaš fiksno, a za ostatak se boriš radom i kvalitetom...A da ti ne pričam tu šta sve ima...Ja sam se odavno izborila za svoje...ali veruj mi...bilo je vremena kada nisam znala za sebe...Ne samo od rada, nego od pritiska svega što me je tamo okruživalo...

:dada: Kakvih bih priči imala to je za čuđenje...

Sve su to različite okolnosti...Ali mene je ova moja pripremila na sve uslove....:lol: :lol:

Picola
27-12-2011, 20:21
Licemerje se često vezuje za neistinu, prikrivanje, obmanjivanje...
Licemerna osoba se obično pretvara, da je ono što nije. Obično su lažno ljubazne...

Šta je za vas licemerje? Za koje osobe kažemo da su licemerne? Gde je licemerje najviše prisutno?
Može li licemerje da bude i korisno?
Prepoznajete li licemerje na forumu ili netu uopšte, ili je licemerje karakteristično samo za realan svet....

Šta mislite?

Pa ne. Licemerje ne moze da bude nikako korisno, a za mene je ono isto sto i znati da nesto nije ispravno, a i dalje raditi to, pod maskom ljubaznosti, a ustvari iz cistog kukavicluka. Dakle licemerje je za mene prikriveni kukavicluk iz ko zna kojih razloga.

причалица
27-12-2011, 20:42
ne vidim analogiju...u državnom sektoru missim da postoji licemerje tj. podbonost po partijskoj pripadnosti, inače nam država ne bi bila ovakva kakva jeste :lol:

Paranoik
27-12-2011, 20:43
Podmetanja, smeštanje,...nezdrava kokurencija.....Radi se o stranoj kompaniji gde se mnogi šlihtaju...Gde rezultati dolaze, ali uz mnogo truda...I potrebno je više vremena da rezultate vidi onaj ko treba...
Jedan manji deo plate dobijaš fiksno, a za ostatak se boriš radom i kvalitetom...A da ti ne pričam tu šta sve ima...

To je ono o čem' pričam, svaka čas' http://razbibriga.net/imported/2011/12/348sxom-1.gif

причалица
27-12-2011, 20:46
pa ček...ako se bori ''radom i kvalitetom'' - gde je tu licemerje :zrika:

Sagacity
27-12-2011, 20:46
ne vidim analogiju...u državnom sektoru missim da postoji licemerje tj. podbonost po partijskoj pripadnosti, inače nam država ne bi bila ovakva kakva jeste :lol:
E baš tako Pričo...I dođosmo do najgorih....:lol: :lol: :lol: mslm licemera....


To je ono o čem' pričam, svaka čas' http://razbibriga.net/imported/2011/12/348sxom-1.gif
Hvala...

причалица
27-12-2011, 20:49
E baš tako Pričo...I dođosmo do najgorih....:lol: :lol: :lol: mslm licemera....


ništa ja tebe ne razumem.
kažeš da ima licemera kod tebe (privatna neka firma, koliko sam shvatila), pa u državnom sektoru...kao da je naka zavera u pitanju.

Sagacity
27-12-2011, 20:56
ništa ja tebe ne razumem.
kažeš da ima licemera kod tebe (privatna neka firma, koliko sam shvatila), pa u državnom sektoru...kao da je naka zavera u pitanju.
Mislim da sam jasno napisala...ono što sam htela...:dada:
A ovo poslednje što sam napisala u postu, se odnosilo na politiku i političare...Za njih se smatra da su najveći licemeri...
U principu sam rekla mnogo toga što sam mislila da ima veze sa licemerjem...Nemam više ništaa da dodam, za sada...:)

Paranoik
27-12-2011, 20:58
Navešću ti primer ja iz svog iskustva.
Bio jednom jedan čika, mislim i sve nas je u firmi oslovljavao sa druže, sa svima nama pio kafu, a prilično nesposoban bejaše za obavljanje zadataka iz domena za koji je bio angažovan.
Taj moj bivši poslodavac je birao čoveka za tu poziciju po ne znam ti ni ja kom kriterijumu, ali turio ga je tu gde je bio i tako je kako je.
elem, posle izvesnog vremena, taj gospodin kako bi prikrio svoje neznanje poče da diže prašinu na svim drugim stranama i frontovima, te je počeo da snima jutarnje razgovore uz kafu, gde su ljudi svašta pričali, vođeni trenutnim nezadovoljstvom, a on se učvršćivao u svojoj poziciji, dok nije dobio nogu zbog sranja koje je napravio.

I tako http://razbibriga.net/imported/2011/12/zw1e1s-1.gif

Sagacity
27-12-2011, 21:02
Pa eto Beldi..A ja sam sedela 3 godine sa devojkom koja je delovala ''tuta-muta'', i nijednom nisam ni pomislila, da ona možda moje izveštaje prikazuje kao njene...Ili recimo, predstavila se da je iz veoma tužne i nesrećne porodice, i ja je tako prihvatila, ne pomišljajući da je ona dalja rođaka generalnog direktora...i da je glavni ''taster''...
Ima svega...Ali to je bilo davno srećom...:aha: