PDA

Pogledaj Punu Verziju : Jadni muskarci...



mona
06-12-2011, 03:45
Tema je vrlo ozbiljna i bavi se jednim psiholoskim fenomenom koji sam primetila kod muskaraca...
Kada zbog jedne lose veze, jedne prevare, jedne propale veze, posle toga postanu tako cudni...
Da im je svaka sledeca zena sumnjiva, da se ne zele vezivati, da vide u zeni neprijatelja...
Da su oprezni kao da ih je neko stavio na minsko polje...
I zene vide kao neprijatelja koga treba savladati, zaobilaziti itd...
I takodje krenu u generalizaciju tipa zene su krive.. zene su ovakve onakve ...
Zasto?
Zasto dozvoljavaju da im jedna neuspela veza potpuno unisti zivot...
Takodje da im nabije nesamopouzdanje...

Kada su zene te koje daleko vise razocarenja dozivljavaju ali shvataju da je to normalno i deo zivota...

Sarmica
06-12-2011, 06:31
Moguće da je to kod muškaraca češća pojava,ali ne znam baš:hm:
Možda zato što su žene mnoooogo pokvarenije,promišljenije i lukavije:kreza:
Ono što ženski mozak smisli neće moći nikakva napredna tehnologija i štatijaznam,i ovo ne mislim u dobrom smislu.Ograničavam se odmah, ne mislim na sve žene nego na one koje već hoće da smeste neku zvrčku.Muškarci nisu sposobni da smisle ni približnu psinu kakvu žena može,a na stranu to što su one mnogo bolji (ako je to prava reč) manipulatori.

I kod žena se ovo dešava u istoj meri verovatno,samo se mnogo veštije foliraju:dada:

kojica
06-12-2011, 07:19
:qq: šta je ovo danas... Mona je objavila rat muškarcima..

mona
06-12-2011, 07:20
Ma ne nego ih psihoanaliziravam :aha: a nek se brane slobodno :aha:

Cruz
06-12-2011, 10:00
mona imas moju podrsku :sojka:

planinar
06-12-2011, 10:07
mona imas moju podrsku :sojka:
I moju, i moju.
Ček bre, pa ja sam muško, treba da se branim.

Cruz
06-12-2011, 10:09
nisi sve dok ne dokazes suprotno

DaDole
06-12-2011, 10:10
Znači ovako..Ona je kriva..zbog nje nikad neću više vjerovati nijednoj ženi..svim narednim ženama ću fakturisati njene račune i sve će mi platiti za njen zločin nada mnom:qq:
A onda jedna žena kaže ovaj isti tekst..u čemu je razlika?

Ma'at
06-12-2011, 10:17
Sto se vise zelimo, ceznemo i oslanjamo jedni na druge, veca je mogucnost da budemo povredjeni, razocarani i ogorceni. To se naročito desava kad, upravo zbog svoje zavisnosti, nismo u stanju da odbacimo ili izbegavamo osobe suprotnog pola kad nas razocaraju. Zbog te zavisnosti, primorani smo da nastavimo vezu sa njima.Bes izvori gneva javljaju se još u detinjstvu. Gnev, mrznja i prezir, predstavljaju jednu stranu zdanja cija je druga strana bol, ogorcenje i strah. Proizvod ovih sila je snazan i mocan konflikt izmedju privlacenja i potrebe za drugom osobom, i istovremenog straha od nje. Normalno je da izbegavamo ono što u nama izaziva bol. Malo je nas koji smo se dva puta opekli na vreloj peći, a bezbroj koji smo se u ljubavi opet (i iznova) razocarali. Koliko puta smo doziveli osecanje da zelimo nekoga svim bicem, a znamo da ce nam doneti samo bol?

mikili
06-12-2011, 11:12
ne znam na kakv primerak si naisla mona,ali to je cista gluma i foliraza..cist izgovor za nevezivanje a pisanje recki..niti su nesigurni niti toliko osetljivi,vise im se dopada ta uloga:sojka:..a zene,niti su lukavije,niti pokvarenije..samo ucene da u svetu muskaraca treba da se dovijaju na razne nacine ne bi li ostvarili pravo na ono sto im pripada,jer i dalje tradicija i nepisana moralna pravila propisuju sta ko sme a sta ne,sta im prilici a sta ne..

Vragolanka
06-12-2011, 11:31
Tema je vrlo ozbiljna i bavi se jednim psiholoskim fenomenom koji sam primetila kod muskaraca...
Kada zbog jedne lose veze, jedne prevare, jedne propale veze, posle toga postanu tako cudni...
Da im je svaka sledeca zena sumnjiva, da se ne zele vezivati, da vide u zeni neprijatelja...
Da su oprezni kao da ih je neko stavio na minsko polje...
I zene vide kao neprijatelja koga treba savladati, zaobilaziti itd...
I takodje krenu u generalizaciju tipa zene su krive.. zene su ovakve onakve ...
Zasto?
Zasto dozvoljavaju da im jedna neuspela veza potpuno unisti zivot...
Takodje da im nabije nesamopouzdanje...

Kada su zene te koje daleko vise razocarenja dozivljavaju ali shvataju da je to normalno i deo zivota...

ovo je češće ženski nego muški 'fenomen'.
i sasvim je normalna stvar ne želeti se vezivati i biti oprezan i biti sumnjičav posle neuspele veze. samo nisam sigurna šta znači neuspela. jel to kad jedna strana iskoristi drugu? :mrgreen:

ljubičica
06-12-2011, 19:09
i dobra i losa iskustva su tek zivot.
ko dozvoli da jedno lose iskustvo od njega napravi kretena, i zasluzuje da da provede zivot kao ogorcena, i usamljena osoba..

mire
06-12-2011, 19:13
ovo je češće ženski nego muški 'fenomen'.
:mrgreen:

...

mona
06-12-2011, 23:01
ovo je češće ženski nego muški 'fenomen'.
i sasvim je normalna stvar ne želeti se vezivati i biti oprezan i biti sumnjičav posle neuspele veze. samo nisam sigurna šta znači neuspela. jel to kad jedna strana iskoristi drugu? :mrgreen:
da:mrgreen:

mona
06-12-2011, 23:02
...
tipicna ponosna reakcija :mrgreen:

mire
06-12-2011, 23:04
ne razumem...

mona
07-12-2011, 00:36
pa to, ne razumes :kk:

Obešenjak
07-12-2011, 00:48
... jadne ženeeeee

mona
07-12-2011, 00:51
... jadne ženeeeee
jel i tebi proradio ponos :lol:

Obešenjak
07-12-2011, 00:55
ne, nego razum :jezik:

Vragolanka
07-12-2011, 00:57
da:mrgreen:

a kako to iskorišćavanje izgleda?
nije ti bilo lepo, ili si očekivala nešto drugo, šta?

mona
07-12-2011, 01:02
a kako to iskorišćavanje izgleda?
nije ti bilo lepo, ili si očekivala nešto drugo, šta?
a odakle ti to da ja pisem iz licnog iskustva :lol:
meni se to nije desavalo a tebi :huh:

jeco dosadno mi bilo pa filozofiram :aha:

Vragolanka
07-12-2011, 01:06
a odakle ti to da ja pisem iz licnog iskustva :lol:
meni se to nije desavalo a tebi :huh:

jeco dosadno mi bilo pa filozofiram :aha:

ne sećam se da sam rekla da pišeš iz ličnog iskustva?
iskorišćavanje ne postoji, što se mene i mog ličnog iskustva tiče.
pitala sam te za tvoju definiciju ovog pojma, s obzirom da si potvrdila da se radi o ovom fenomenu.
možda sam trebala da preformulišem pitanje, ne obraćajući se tebi lično... moja greška, ali pitanje i dalje stoji.

mona
07-12-2011, 01:07
ne sećam se da sam rekla da pišeš iz ličnog iskustva?
iskorišćavanje ne postoji, što se mene i mog ličnog iskustva tiče.
pitala sam te za tvoju definiciju ovog pojma, s obzirom da si potvrdila da se radi o ovom fenomenu.
možda sam trebala da preformulišem pitanje, ne obraćajući se tebi lično... moja greška, ali pitanje i dalje stoji.
pa bilo kakvo iskoriscavanje, emotivno, manipulacija itd...

Vragolanka
07-12-2011, 01:16
pa bilo kakvo iskoriscavanje, emotivno, manipulacija itd...

pa jel neko nekoga bije po ušima da ostaje u takvom odnosu?
ja sam se ogradila na sexualno iskorišćavanje... za moj pojam ne postoji.
za sve ostalo, kriv je onaj koji dozvoli, manipulator je to po definiciji i tu nema popravke. a biti žrtva je neprihvatljivo, ili posmatrati sebe kao takvu.

mona
07-12-2011, 03:08
pa jel neko nekoga bije po ušima da ostaje u takvom odnosu?
ja sam se ogradila na sexualno iskorišćavanje... za moj pojam ne postoji.
za sve ostalo, kriv je onaj koji dozvoli, manipulator je to po definiciji i tu nema popravke. a biti žrtva je neprihvatljivo, ili posmatrati sebe kao takvu.
Pa ok zato je to i meni nejasno... sto pristaju na takav odnos pa im posle Djavo kriv....

mire
07-12-2011, 05:51
interesantan način korišćenja ličnih zamenica...

a iz aviona se vidi

Vragolanka
07-12-2011, 23:57
Pa ok zato je to i meni nejasno... sto pristaju na takav odnos pa im posle Djavo kriv....

ali ko pristaje? potencijalne 'žrtve' se ne dele po polu.
ili se u ovoj temu podrazumeva da su to žene?
(jer đavo je ipak muškog roda... :lol:)

mona
08-12-2011, 01:02
ali ko pristaje? potencijalne 'žrtve' se ne dele po polu.
ili se u ovoj temu podrazumeva da su to žene?
(jer đavo je ipak muškog roda... :lol:)
Pa cesto je i zenstven:lol:

Vragolanka
08-12-2011, 01:06
Pa cesto je i zenstven:lol:

aaa... sada kontam i zašto su 'muškarci jadni'.

mrav
12-12-2011, 16:12
znas sta pitanje tesko, iskreno. Prošo ja jednom kroz minsko polje, dok bio u vojskama kad mi objasnili de sam bio iskreno prpa , terali da opet prodjem kuda sam iso pre toga al im bili slabi argumenti pa morali i dalje okolo.

Moonster
15-12-2011, 19:58
Može i kroz minsko polje, način prvi, pustiš nekoga ispred sebe pa 'ko nagazi na "minu", šta ćeš, dešava se :mrgreen:
A ima i drugi način, dobiješ mapu razmeštaja minskih sredstava na površini i to je to, pod uslovom da znaš da čitaš "mapu" :aha:
Samo pazi da nije potezna mina, te su najgore nekako, kada nagaziš možda i čuješ "kvrc" ali kada potegneš, e tu nema pomoći :zrika:

Najsigurnije pusti cave ispred sebe, pa kada izgaze šta imaju, "polje" je tvoje, ali bez "mina" :pusi:

DaDole
18-12-2011, 11:10
Kad vas čitam,tačno mi dođe da zaplačem....minsko polje:haha: e nek ste me nasmijali:)

mica
19-12-2011, 01:20
Jadni muskarci? Iskorsiceni, odbaceni, zgazeni pa nakon toga, emotivno hendikepirani? Ma daj... Bilo kog pola da je, osoba koja dozvoli sebi da bude iskoriscena, a zatim pod tim izgovorom, emotivno nestabilna, znaci da samo trazi razlog i opravdanje za emotivnu nakaznost, pozivaju se na kukavicluk. Takve osobe me ne doticu. Ne smatram ih dostojnim moga vremena i paznje.

mona
29-12-2011, 14:15
Jadni muskarci? Iskorsiceni, odbaceni, zgazeni pa nakon toga, emotivno hendikepirani? Ma daj... Bilo kog pola da je, osoba koja dozvoli sebi da bude iskoriscena, a zatim pod tim izgovorom, emotivno nestabilna, znaci da samo trazi razlog i opravdanje za emotivnu nakaznost, pozivaju se na kukavicluk. Takve osobe me ne doticu. Ne smatram ih dostojnim moga vremena i paznje.
pa ok razmatramo tu pojavu....

to i jesu kukavice... :kapa: