PDA

Pogledaj Punu Verziju : samouverenost kod zena u pogledu na muskarce...



rile_nezni_oblak
09-12-2011, 11:43
citajuci teme aktuelne ovih dana, nesto sam se iskreno upitao... kako zene uvek dodju do toga da veruju da su bolje i superiornije i pametnije, da bolje shvataju ceo zivot i neznamsta od muskaraca, kao i do toga da muskarci treba nesto njima da dokazuju? da budu posebni, da budu zanimljivi, da razumeju sve prohteve i potrebe zena, itd...
a nekako se podrazumeva da zena po difoltu razume sve ono sto muskarac zeli i hoce... i nekako je to uvek maksimalno uprosceno... recimo - pivo i fudbal... tacka...

e, sad se ja pitam ja nesto.. da li se ikad vi zapitate - da li ja imam pravo da trazim i ocekujem najmanje toliko? sta je to, toliko posebno, sto ja njemu mogu da pruzim? da li ja zaista vredim toliko koliko mislim da vredim i toliko koliko trazim?

DaDole
09-12-2011, 11:46
Sasvim ispravno rile..svaka žena koja istinski "drži" do svog partnera mora da se zapita šta je to što daje i koliko je spremna da učini da bi funkcionisali prije svega na principu razumijevanja i uzajamnog poštovanja.

Sagacity
09-12-2011, 12:17
Razumevanje i uzajamno poštovanje mora da postoji....E sad, ako je žena sposobna, solidnog izgleda, ne libi se nikakvog posla...nešto slično će tražiti i za sebe...Bar na osnovu tih nekih karakteristika može sama osetiti neku vrednost...i koliko vredi. Vrlo često, muškarci budu povređeni što pažnju nekih žena ne mogu zadobiti tako lako, pa zbog te neke sujete ili ne znam čega pokušavaju da degradiraju vrednost neke žene...ono po principu..''Šta ona umišlja da je''...Ima i toga...

Malo se generalizovalo, da žene očekuju od muškaraca da se dokažu, a muškarci od žena očekuju ''dobar dekolte, par extra nogu...itd''...Naravno, nisu sve iste i nisu svi isti, da je tako život ne bi bio nimalo zanimljiv....

Ako je već došlo do neke veze ili su već u braku, i on i ona imaju podjednako pravo da gaje ista ili slična očekivanja. Čim su zajedno, znači da su jedno drugo procenili vrednim..., a da bi zadržali to što imaju, moraju podjednako da ulažu..., u suprotnom, takva veza ne uspeva ili uspeva, ali tako što jedno uvek trpi...

Što se tiče tog ''dokazivanja muškaraca'' da su to što jesu...nekako je u poslednje vreme došlo do promene sistema vrednosti u društvu..Muškarci su sve manje samostalni, mnogi očekuju da im žena prva priđe, mnogi bez roditelja ne bi umeli da prežive..Moguće je da sve ovo utiče, da su žene sve više razočarane...A opet sa druge strane, mnoge devojke smatraju da je kuvanje smaranje, da ne moraju ništa da znaju bitno je da se dobro udaju, da je najbitnije da su ''skockane''....Pa kad' se sve to ''smućka'' dođe mu na isto...

kojica
09-12-2011, 13:14
citajuci teme aktuelne ovih dana, nesto sam se iskreno upitao... kako zene uvek dodju do toga da veruju da su bolje i superiornije i pametnije, da bolje shvataju ceo zivot i neznamsta od muskaraca, kao i do toga da muskarci treba nesto njima da dokazuju? da budu posebni, da budu zanimljivi, da razumeju sve prohteve i potrebe zena, itd...
a nekako se podrazumeva da zena po difoltu razume sve ono sto muskarac zeli i hoce... i nekako je to uvek maksimalno uprosceno... recimo - pivo i fudbal... tacka...
e, sad se ja pitam ja nesto.. da li se ikad vi zapitate - da li ja imam pravo da trazim i ocekujem najmanje toliko? sta je to, toliko posebno, sto ja njemu mogu da pruzim? da li ja zaista vredim toliko koliko mislim da vredim i toliko koliko trazim?

E, brate Rile. Da je tu tačka, de bi vam bio kraj. Ima nešto ispred piva i fudbala,
što nama pojednostavljuje pogled na vas, a vama komplikuje život. A odatle i
samouverenost.

mikili
09-12-2011, 13:17
citajuci teme aktuelne ovih dana, nesto sam se iskreno upitao... kako zene uvek dodju do toga da veruju da su bolje i superiornije i pametnije, da bolje shvataju ceo zivot i neznamsta od muskaraca, kao i do toga da muskarci treba nesto njima da dokazuju? da budu posebni, da budu zanimljivi, da razumeju sve prohteve i potrebe zena, itd...
a nekako se podrazumeva da zena po difoltu razume sve ono sto muskarac zeli i hoce... i nekako je to uvek maksimalno uprosceno... recimo - pivo i fudbal... tacka...

e, sad se ja pitam ja nesto.. da li se ikad vi zapitate - da li ja imam pravo da trazim i ocekujem najmanje toliko? sta je to, toliko posebno, sto ja njemu mogu da pruzim? da li ja zaista vredim toliko koliko mislim da vredim i toliko koliko trazim?

cini mi se da je negde lepo objasnjeno da izjasnjavanje na forumu i stvarni zivot nemaju blage veze..na forumu iznosimo i -sta bi bilo kad bi bilo- ,u zivotu svi znamo da se prilagodjavamo,da tolerisemo,da razumemo:raz_125:i da zivimo sa svojim izborom.

DaDole
09-12-2011, 13:20
cini mi se da je negde lepo objasnjeno da izjasnjavanje na forumu i stvarni zivot nemaju blage veze..na forumu iznosimo i -sta bi bilo kad bi bilo- ,u zivotu svi znamo da se prilagodjavamo,da tolerisemo,da razumemo:raz_125:i da zivimo sa svojim izborom.
mikil,nisam sigurna da te razumijem..:hm:

Sarmica
09-12-2011, 13:21
Ja odbijam da se izjašnjavam na ovoj temi,da ne bi bilo kao neki da na istim temama pričam različite stvari.

DaDole
09-12-2011, 13:22
Ja odbijam da se izjašnjavam na ovoj temi,da ne bi bilo kao neki da na istim temama pričam različite stvari.
šta je sad ovo? pa dobro sarmice,o čemu ti to zboriš:)

kojica
09-12-2011, 13:22
cini mi se da je negde lepo objasnjeno da izjasnjavanje na forumu i stvarni zivot nemaju blage veze..na forumu iznosimo i -sta bi bilo kad bi bilo- ,u zivotu svi znamo da se prilagodjavamo,da tolerisemo,da razumemo:raz_125:i da zivimo sa svojim izborom.

Ja sam stvarno ovde. :dada:

Imala sam razgovore i oči u oči (ako se samo to računa za stvarni život), gde ljudi pričaju
o svojim visokim kriterijumima, pa na kraju završe sa nekim otiračem, da te bog sačuva.. :krsti:
Al tu se više radi o neskladu između očekivanja i mogućnosti, nego o sredstvu/načinu komunikacije
koje dozvoljava manje ili više slobode.

mikili
09-12-2011, 20:01
mikil,nisam sigurna da te razumijem..:hm:

pa kad sazmes nase odgovore po temama ispada bas da smo takve kakve nas rile opisa,zahtevne,pune sebe,netolerantne..a u stvari nismo..ili bolje receno ja nisam..eto,mozda ti je jasnije..

причалица
09-12-2011, 21:43
da li ja zaista vredim toliko koliko mislim da vredim i toliko koliko trazim?

dragi rile, napišeš post o opštim stvarima, a onda ga konkretizuješ pitanjem potpuno ličnim.
meni se čini da vrediš i da treba da tražiš...ali, to valjda vredi i za žene, majku mu... nije ni nas majka na đubrištu našla.

Vragolanka
09-12-2011, 23:26
citajuci teme aktuelne ovih dana, nesto sam se iskreno upitao... kako zene uvek dodju do toga da veruju da su bolje i superiornije i pametnije, da bolje shvataju ceo zivot i neznamsta od muskaraca, kao i do toga da muskarci treba nesto njima da dokazuju? da budu posebni, da budu zanimljivi, da razumeju sve prohteve i potrebe zena, itd...
a nekako se podrazumeva da zena po difoltu razume sve ono sto muskarac zeli i hoce... i nekako je to uvek maksimalno uprosceno... recimo - pivo i fudbal... tacka...

e, sad se ja pitam ja nesto.. da li se ikad vi zapitate - da li ja imam pravo da trazim i ocekujem najmanje toliko? sta je to, toliko posebno, sto ja njemu mogu da pruzim? da li ja zaista vredim toliko koliko mislim da vredim i toliko koliko trazim?

ja sam stekla sasvim suprotan utisak, rile...
žene očekuju sve ovo što si naveo u prvom pasusu, drugi ne stoji, daleko od toga da stvarno razumeju muškarce. naročito ako to razumevanje treba da se svede na sport, pivo, muške izlaske... vama ne treba ništa manje od nas, niti očekujete ništa manje. jedina je razlika u tome što to ne tražite transparentno kao žene, i što vam je taj prostor koji ostavljate za sebe ponekad dovoljan. i neophodan.
dok žena hoće da se ceo svet vrti oko nje i njenih potreba, bilo to od jednog muškarca, ili više njih, uglavnom retko koja bi se zadovoljila i retko koja sebe smatra potpunom bez učešća muškar(a)ca u njenom životu.

imaš pravo da tražiš, a očekivanja će te samo odvesti u razočarenje.
ovo pitanje bi trebalo ići dvosmerno... vaša je greška što nas razmazili.
ja lično nemam volje da pružam, vraćam, dajem, učestvujem, gradim... ne očekujem bog zna šta od vas, a ako dobijem, ne želim da mi se traži recipročno.
a retko ko od nas dobije stvarno onoliko koliko vredi. ili su nam kriterijumi previski pa kukamo kako nema adekvatnog partnera koji bi zadovoljio određene standarde, ili krademo više nego što zaslužujemo, ili se zadovoljavamo mrvicama... znači, bez prebacivanja, kukanja ili kajanja. sami smo krivi za sve što dozvoljavamo ili ne dozvoljavamo drugima.

Vragolanka
09-12-2011, 23:34
i nije to o čemu pričaš samouverenost, to je sebičnost.
samouverena žena ne bi dozvolila da joj partner bude nesrećan u toj vezi.

rile_nezni_oblak
10-12-2011, 00:31
dragi rile, napišeš post o opštim stvarima, a onda ga konkretizuješ pitanjem potpuno ličnim.
meni se čini da vrediš i da treba da tražiš...ali, to valjda vredi i za žene, majku mu... nije ni nas majka na đubrištu našla.
zaista si pogresno shvatila, nema tu niceg licnog... pitao sam se samo da li zena koja prica o tome kako sve razume i zna i koja te neke stvari trazi i ocekuje od muskarca misli da to stvarno i zasluzuje? nista preko toga...

mona
10-12-2011, 03:59
zaista si pogresno shvatila, nema tu niceg licnog... pitao sam se samo da li zena koja prica o tome kako sve razume i zna i koja te neke stvari trazi i ocekuje od muskarca misli da to stvarno i zasluzuje? nista preko toga...
svako zasluzuje prema sebi:)

Picola
10-12-2011, 07:42
citajuci teme aktuelne ovih dana, nesto sam se iskreno upitao... kako zene uvek dodju do toga da veruju da su bolje i superiornije i pametnije, da bolje shvataju ceo zivot i neznamsta od muskaraca, kao i do toga da muskarci treba nesto njima da dokazuju? da budu posebni, da budu zanimljivi, da razumeju sve prohteve i potrebe zena, itd...
a nekako se podrazumeva da zena po difoltu razume sve ono sto muskarac zeli i hoce... i nekako je to uvek maksimalno uprosceno... recimo - pivo i fudbal... tacka...

e, sad se ja pitam ja nesto.. da li se ikad vi zapitate - da li ja imam pravo da trazim i ocekujem najmanje toliko? sta je to, toliko posebno, sto ja njemu mogu da pruzim? da li ja zaista vredim toliko koliko mislim da vredim i toliko koliko trazim?

Pa muskarci manje govore. Zato zena ne moze da zna unapred sta on zeli ako on cuti i ne govori, dosadi na kraju to "citanje misli".

I uopste zene su mastovitije, pa mozda zato izgleda da zahtevaju vise, a ustvari su samo toplija (emotivnija) bica, i kod njih nije sve "crno- belo".

причалица
10-12-2011, 09:56
zaista si pogresno shvatila, nema tu niceg licnog... pitao sam se samo da li zena koja prica o tome kako sve razume i zna i koja te neke stvari trazi i ocekuje od muskarca misli da to stvarno i zasluzuje? nista preko toga...
niko ne zna sve. žena koja priča da sve zna i nije nešto naročito sveznajuća...
i niko nema pravo da očekuje ne znam šta od partnera.
ako očekuje mnogo i ne dobija koliko očekuje, treba da vidi i čemu se radi....ima li tome leka ili nema...
mene život naučio da ne očekujem ništa :( i kad očekujem, uvek se razočaram. lakše mi je da ne očekujem.

Vragolanka
10-12-2011, 12:25
Pa muskarci manje govore. Zato zena ne moze da zna unapred sta on zeli ako on cuti i ne govori, dosadi na kraju to "citanje misli".

I uopste zene su mastovitije, pa mozda zato izgleda da zahtevaju vise, a ustvari su samo toplija (emotivnija) bica, i kod njih nije sve "crno- belo".

ajoj, koliko grešiš... :lol:
muškarci su emotivnija bića. samo neće vrištati na sav glas, histerisati i plakati kad god im se plače, ili kada to situacija nalaže. imaju dublje i intenzivnije emocije od žena. i bolje osećaju drugu stranu, odnosno žene. što se za žene ne bi moglo reći.

meni često prebacuju to za čitanje misli, a žemsko sam od glave do pete. :sojka:

Picola
11-12-2011, 06:09
ajoj, koliko grešiš... :lol:
muškarci su emotivnija bića. samo neće vrištati na sav glas, histerisati i plakati kad god im se plače, ili kada to situacija nalaže. imaju dublje i intenzivnije emocije od žena. i bolje osećaju drugu stranu, odnosno žene. što se za žene ne bi moglo reći.

meni često prebacuju to za čitanje misli, a žemsko sam od glave do pete. :sojka:

Pa jeste, ali....snadju se oni bolje,ne brini.

Lilu
18-07-2012, 13:01
citajuci teme aktuelne ovih dana, nesto sam se iskreno upitao... kako zene uvek dodju do toga da veruju da su bolje i superiornije i pametnije, da bolje shvataju ceo zivot i neznamsta od muskaraca, kao i do toga da muskarci treba nesto njima da dokazuju? da budu posebni, da budu zanimljivi, da razumeju sve prohteve i potrebe zena, itd...
a nekako se podrazumeva da zena po difoltu razume sve ono sto muskarac zeli i hoce... i nekako je to uvek maksimalno uprosceno... recimo - pivo i fudbal... tacka...

e, sad se ja pitam ja nesto.. da li se ikad vi zapitate - da li ja imam pravo da trazim i ocekujem najmanje toliko? sta je to, toliko posebno, sto ja njemu mogu da pruzim? da li ja zaista vredim toliko koliko mislim da vredim i toliko koliko trazim?

pametne zene glume bespomocnost a ove druge jedu g... samouvereno...

причалица
27-07-2012, 17:48
http://razbibriga.net/imported/clear.jpg (http://www.demotivacija.rs/newest/-12802.html)


aaahahahahahha :)))